PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث و گفتگو پیرامون خودروها

sonixax
05-31-2013, 08:01 PM
دیدم جای همچین جستاری خالیه و از اونجایی که خودم هم زیاد در این باره بارم نیست و چند تا سوال دارم این رو باز میکنم .

من تصمیم دارم یک ماشین بخرم بودجه ی خیلی زیادی هم نمیخوام براش بذارم ، از ریخت و قیافه اینها خوشم اومده با بودجه ام هم سازگاره . دوستان اهل فن بگویند کدامهایشان مناسب و خوب است :

Chevrolet Lacetti
Chevrolet Evanda
Nissan Primera
Mazda 6
Volkswagen Golf 4 یا 5
Opel Astra
Opel Corsa
Chevrolet Aveo
Mazda 3
Honda Civic
Hyundai Sonata
Mercedess Benz A Class
Ford Fiesta
Ford Mondeo
Ford Focus
همچنین اگر توی همین رنج قیمت و این شکل و ریخت (4/5 در) چیز مناسبی دوستان میشناسند بی زحمت معرفی کنند :e306:

Ouroboros
05-31-2013, 09:06 PM
تخصص که ما نداریم ولی :

Ford Mondeo
This right here
ماشین خوش‌دست و خوبی‌ست ولی گویا زیاد خراب می‌شود. پس اگر یک تمیز و خوبش گیرتان آمد حتما بخرید به نظر من یک سر و گردن از باقی گزینه‌ها(دستکم آنها که امتحان کردم)بالاتر است. اگر همه لگن بودند وانگهی یک ماشینی که در این رنج قیمت خوب است مدلهای پائینتر Fiat Stilo ست. ماشین بسیار نرم و ارزشمندی‌ست، ولی قیافه‌ی آن بسیار کریه‌المنظر است. بجز اینها هم ماشین است دیگر میلاد جان، زیاد سخت نگیر. فقط به سالم بودن و تمیز بودنش اهمییت بده و اینکه از چه ظاهری خوشت می‌آید.

sonixax
06-01-2013, 02:02 AM
This right here
ماشین خوش‌دست و خوبی‌ست ولی گویا زیاد خراب می‌شود. پس اگر یک تمیز و خوبش گیرتان آمد حتما بخرید به نظر من یک سر و گردن از باقی گزینه‌ها(دستکم آنها که امتحان کردم)بالاتر است. اگر همه لگن بودند وانگهی یک ماشینی که در این رنج قیمت خوب است مدلهای پائینتر Fiat Stilo ست. ماشین بسیار نرم و ارزشمندی‌ست، ولی قیافه‌ی آن بسیار کریه‌المنظر است. بجز اینها هم ماشین است دیگر میلاد جان، زیاد سخت نگیر. فقط به سالم بودن و تمیز بودنش اهمییت بده و اینکه از چه ظاهری خوشت می‌آید.

امیرجان سپاس بابت راهنمایی :e306: من از ماشین همان قدری سر در میاورم که گوسفند از کامپیوتر :e415:

سوای قیافه باید به هزینه هاش هم نگاه کنم .

مالیات
توف (معاینه فنی)
هزینه بنزین
بیمه
هزینه های نگهداری مثل لنت ترمز و ...

Theodor Herzl
06-01-2013, 03:54 PM
Honda Civicمن بتازگی یک هوندا civic خریدم برای سال ۲۰۱۲ هست که بسیار نیز راضی‌ هستم ، کلا ماشین‌های ژاپنی کم خرج تر هستند و قطعات یدکی آنها ارزان تر از ماشین‌های آمریکایی هست. مصرف بنزین آنها نیز کمتر است. من پیشنهاد می‌کنم اگر پول ندارید ماشین را بخرید lease کنید از این lease‌ها که بعد از تمام شدن زمان lease میتوانید آن پولی‌ که تا آن‌ زمان را دادید از قیمت ماشین کم کنید و بقیه را بدهید و ماشین را بخرید یا اینکه اصلا ماشین را نخرید. در این صورت ماشین نو دارید همیشه.

kourosh_bikhoda
01-21-2014, 06:44 PM
بالاخره چی خریدی؟
من اگر بودم حتمن پیشنهاد تویوتا yaris میدادم. همونطور که کسرا گفت ماشین های ژاپنی بسیار کم مصرف و به صرفه هستند.
شما تویوتا داشته باشید لازم نیست ساله به سال حتا آب و روغنش رو چک کنید. اینو بی اغراق میگم.
بسیار هم تیز و تند هست این ماشین. از کیفیت تویوتا هم که برخورداره. خیلی به صرفست.

sonixax
01-21-2014, 06:56 PM
بالاخره چی خریدی؟
من اگر بودم حتمن پیشنهاد تویوتا yaris میدادم. همونطور که کسرا گفت ماشین های ژاپنی بسیار کم مصرف و به صرفه هستند.
شما تویوتا داشته باشید لازم نیست ساله به سال حتا آب و روغنش رو چک کنید. اینو بی اغراق میگم.
بسیار هم تیز و تند هست این ماشین. از کیفیت تویوتا هم که برخورداره. خیلی به صرفست.

Chevrolet Epica و یک Golf 5 . شاید یک Smart for Two هم بخرم برای داخل شهر خیلی خوب و کم خرجه.
ماشین ژاپنی اینجا مشکلات خاص خودش رو داره ! هر سه این ماشینهایی که خریدم یا آلمانی هستند یا خط تولیدشون در آلمانه یا توسط یک شرکت آلمانی پشتیبانی میشند .
گلف که مال آلمانه ، شورولت رو اوپل ردیف میکنه چون خود اوپل اصلن مال جنرال موتورز هستش ، اسمارت هم که مال بنزه.

داداشم یک ماشین ژاپنی داره سر 4 تا لاستیک پوستمان کنده شد تا پیدا کردیم.

kourosh_bikhoda
01-21-2014, 07:08 PM
داداشم یک ماشین ژاپنی داره سر 4 تا لاستیک پوستمان کنده شد تا پیدا کردیم.
البته من شنیدم در اروپا ماشین ژآپنی زیاد بازار خوبی نداره. در امریکای شمالی خیلی بهتر میخرند.
تا وقتی خدمات همون ماشین های آلمانی هست بله خب بهتره همون ها رو بخری.

Theodor Herzl
01-22-2014, 03:12 AM
البته من شنیدم در اروپا ماشین ژآپنی زیاد بازار خوبی نداره. در امریکای شمالی خیلی بهتر میخرند.تویوتا و هوندا اینها همه اینجا کارخونه دارند در آمریکای شمالی و خیلی‌ راحت می‌شه اینجا ماشین مفت خرید! ماشین ۲۰۱۴ الان می‌خرید ماهی‌ ۲۵۰ دلار قسط میدید بدون پیش پرداخت! حتی بنز آخرین مدل می‌خرید قسطش از ۷۰۰-۸۰۰ دلار بیشتر نمی‌شه! یک چیزی که من تازه اومده بودم اینجا فهمیدم این هست که مثل ایران ماشین خوب سوار شدن نشونه پولداری نیست ، چون بهترین ماشین رو می‌شه خیلی‌ راحت قسطی خرید!

sonixax
01-22-2014, 03:21 AM
تویوتا و هوندا اینها همه اینجا کارخونه دارند در آمریکای شمالی و خیلی‌ راحت می‌شه اینجا ماشین مفت خرید! ماشین ۲۰۱۴ الان می‌خرید ماهی‌ ۲۵۰ دلار قسط میدید بدون پیش پرداخت! حتی بنز آخرین مدل می‌خرید قسطش از ۷۰۰-۸۰۰ دلار بیشتر نمی‌شه! یک چیزی که من تازه اومده بودم اینجا فهمیدم این هست که مثل ایران ماشین خوب سوار شدن نشونه پولداری نیست ، چون بهترین ماشین رو می‌شه خیلی‌ راحت قسطی خرید!

اینجا هم این بساطِ قسطی بدون بهره و پیش پرداخت هستش ولی به نظر من ماشین صفر خریدن در اروپا اشتباهه.
امسال ماشین رو میخری 50 هزار تا! 3-4 سال دیگه 20 هزار تا هم ارزشش نیست!!! برای همین خیلی ها اینجا لیزینگ میکنند تا 100 هزار کیلومتر. این طوری میشه که اگر برند آخرین مدل BMW رو هم بگیرند ماهی 500 تا براش میدند و اغلب تا 3 سال 100 هزار تا رو پر میکنند که خرج اون ماشین براشون میشه سالی 6 هزار تا - یعنی در کل 18 هزار تا .
بعدش هم میبرند میدند به نمایندگی ماشین میره کارخونه سرویس کامل میشه با قیمتی خیلی خیلی خیلی کمتر از قبل به کسانی که میخواند فروخته میشه.
من هنوز هم درک نمیکنم کسانی که میرند جیرینگی پول میدند ماشین صفر میخرند در اینجا رو!!!!