PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چیز‌های خوب دین و مذهب

Theodor Herzl
05-20-2013, 05:18 PM
در این جستار سعی‌ می‌کنیم چیز‌های خوبی‌ که دین و مذهب داشته هست رو بنویسیم ببینیم چی‌ پیدا می‌کنیم!

اسلام: فکر می‌کنید اسلام چیز مدرن تری از زمان قبل از اسلام در میان عرب‌ها بوده؟ تاریخ اسلام در این زمینه چی‌ میگه؟ اسلام در کدام کشوری که رفته باعث ایجاد پیشرفت شده؟ کلا هیچ نکته مفیدی در مورد اسلام هست؟

مسیحیت: مسیحیت به نظرم یک کمی‌ پیشرفت نسبت به دین خشن یهودیت بوده در تئوری ، ولی‌ وقتی‌ مسیحیت به قدرت سیاسی میرسه از همه خون خوار تر می‌شه ، آیا مسیحیت باعث پیشرفت جامعه روم شد یا پسرفت؟

یهودیت: به نظرم یکی‌ از نکته‌های مثبت دین یهود این حفظ جامعه یهودی بوده ، یعنی‌ اگر مذهب یهودی نبود ملت یهود قرن‌ها پیش نابود شده بود ، این وابستگی به دین و مذهب یهودی بود که ملت یهود رو زنده نگاه داشته تا به امروز.

Theodor Herzl
05-20-2013, 05:43 PM
این وابستگی به دین و مذهب یهودی بود که ملت یهود رو زنده نگاه داشته تا به امروز.یاد این جمله خمینی افتادم با این حرف خودم که گفته بود ، این اسلام هست که تا به امروز ما را زنده نگاه داشته است:e404:

Hezbollah_YaHasan
05-31-2013, 05:55 PM
بسمه تعالی
دین اسلام همش خوب است و چیز بد اصلا ندارد اگر چیز بدی باشد اشکال از مسلمانی ماست.
با عنایت به تعالیم دینی و مثال زنده یک حکومت الهی که همانا نظام پربرکت و شکوهمند جمهوری اسلامی است من چند نمونه از محاسن حکومت دینی را بیان می کنم.

1) استقلال:
استقلال به چند بخش تقسیم می شود:
استقلال سیاسی ---> ایران وابستگی به هیچ کشوری ندارد و همه برنامه های سیاسی ایران باعث سربلندی ایران شده و امروز مردم دیگر کشورها آرزو دارند که مثل ایران ترقی کنند.
استقلال اقتصادی تکنیکی (خودکفایی) ---> امروز ما به خودکفایی رسیده ایم و حتی به کشورهایی چون چین و کره شمالی مدیریت اقتصاد و تولید یاد می دهیم
استقلال فرهنگی ---> قبلا استقلال فرهنگی نداشتیم و شاه ایران را بسوی بیگانه و فرهنگ پوچ آریائی و هخامنشی برده بود ولی اینک فرهنگ اسلامی داریم و با استعانت از نماز و عزاداری و روضه خوانی و روزه و فرهنگ اسلامی که ریشه در خاندان اصیل قریش دارد به استقلال فرهنگی رسیده ایم.
و استقلال قضائی ---> قوه قضائیه در حکومت اسلامی مستقل از تمنیات دنیوی است و قضات خدا ترس چون سعید مرتضوی و قاضی صلواتی اسلام ناب محمدی را به بهترین شکل اجرا کردند . حتی مثلا بین فرزند روح الامینی و سایر شورشیان مزدور بیگانه فرق نگذاشتند و عدالت را اجرا کردند.

2) شکوفایی علمی: در اسلام ناب محمدی علوم انسانی باید بر اساس قرآن و حدیث باشد که به فرمان مقام عظمای ولایت تمام کتب روانشناسی و جامعه شناسی و ... بر اساس حدیث و تعالیم اسلامی نگشاته شده و حتی خبر رسیده که پارلمان اروپا با توجه عمق تعالیم اسلام ناب محمدی دستور بررسی کتب علوم انسانی ایران را داده تا بهتر بتوانند حکومت کنند.

3) احترام به حقوق شهروندی:
مثلا نیروی انتظامی جهت حفظ حقوق شهروند سگ های مردم را دستگیر می کند و در کهریزک می کشد که بسایر کار پسندیده ای است و اصولا سگ کشی از فضیلت های اسلام ناب محمدی است. یا مواظب لباس زنان و مردان است که تبرج نشود یا مثلا اینترنت را حلال می کنند تا مثلا سایتهای ضاله نظیر دفترچه و زندیق از دید مردم پنهان بماند گول نخورند.

اگر بخواهم تمام چیزهای خوب اسلام را بگویم باید تمام کتب اسلامی را اینجا بنویسم فقط به اینها اکتفا کردم.
نصر من الله و فتح قریب

sonixax
05-31-2013, 07:53 PM
وای که چه قدر خندیدم :e00e: حزب الله جان باز هم از این جوکها بنویس :e415:

folaani
06-01-2013, 09:35 AM
یعنی‌ اگر مذهب یهودی نبود ملت یهود قرن‌ها پیش نابود شده بود
دقیقا یعنی چی و چطور؟

این وابستگی به دین و مذهب یهودی بود که ملت یهود رو زنده نگاه داشته تا به امروز
ملت یهود حالا نبود مگر چه میشد؟
مگر صرف وجود/جدایی/برچسب یک عده ای به خودی خودش مهم است؟
الان چی میشد مثلا اگر یهودی ها هم جزیی از ملت ها و جوامع و فرهنگ های دیگر شده بودند؟

folaani
06-01-2013, 09:54 AM
اصولا سگ کشی از فضیلت های اسلام ناب محمدی است
جدی؟
منظورت از سگ همون سگ چهارپا است یا چیز دیگه؟

یا مواظب لباس زنان و مردان است که تبرج نشود
تبرج یعنی چی؟

یا مثلا اینترنت را حلال می کنند تا مثلا سایتهای ضاله نظیر دفترچه و زندیق از دید مردم پنهان بماند گول نخورند.
حلال؟
فکر کنم میخواستی بگی فیلتر!؟

Theodor Herzl
06-01-2013, 03:47 PM
دقیقا یعنی چی و چطور؟ببینید این سکولار یهودی بودن یا بیخدای یهودی بودن یک چیز مدرن است ، برای هزاران سال این چسبیدن به دین بوده است که باعث ادامه این فرهنگ شده است. مثلا الان کسی‌ را می‌بینید ادعای سومری بودن بکند یا ادعای بابلی بودن؟ اگر این چسبیدن به دین نبود یهود هم به همان‌ها دچار میشد!

ملت یهود حالا نبود مگر چه میشد؟
مگر صرف وجود/جدایی/برچسب یک عده ای به خودی خودش مهم است؟
الان چی میشد مثلا اگر یهودی ها هم جزیی از ملت ها و جوامع و فرهنگ های دیگر شده بودند؟مثلا عید نوروز نبود ۴ شنبه سوری نبود اصلا ایرانی‌ نبود و الان همه به زبان عربی‌ صحبت میکردند چه می‌‌شد؟ همین را نیز در مورد قوم یهود در نظر بگیرید.

folaani
06-01-2013, 07:15 PM
مثلا عید نوروز نبود ۴ شنبه سوری نبود اصلا ایرانی‌ نبود و الان همه به زبان عربی‌ صحبت میکردند چه می‌‌شد؟
نمیدونم!
چی میشد خب؟
بنظر منکه زیاد مهم نیست.
چون نتیجهء مطمئنی نمیشه ازش گرفت.
چی به من میرسه این وسط از بابت بود یا نبود چی و چرا و چطوری؟
بعدم اینجا خب بازم ملیت و مرز و منافع مشترک بوده و نه دین که اینها رو نگه داشتیم.

برای من عید نوروز و 4 شنبه سوری هم هیچ مهم نیست اتفاقا.
همش یکسری سنت های بی معنی مسخرهء بی فایده.
تازه کلی هم به این بهانه ها دیوانه بازی و اسراف صورت میگیره.
برای من مدتهاست که این چیزهای کلیشه ای و تلقین و تقلیدها هیچ اهمیتی نداره. همش پوچ و بی معنیه به خودی خودش.
چیزی که مهمه فقط قدرت و خوشبختی خود آدمه، که با این چیزا بدست نمیاد.

Shlomo Shumbulowitz
06-02-2013, 06:02 PM
oops, some loser dumped my post

sonixax
06-02-2013, 06:17 PM
oops, some loser dumped my post

جداییده: چیز‌های خوب دین و مذهب (http://www.daftarche.com/%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%84%D9%87%E2%80%8C%D8%AF%D8%A 7%D9%86%DB%8C-23/%D8%AC%D8%AF%D8%A7%DB%8C%DB%8C%D8%AF%D9%87-%DA%86%DB%8C%D8%B2%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%A8-%D8%AF%DB%8C%D9%86-%D9%88-%D9%85%D8%B0%D9%87%D8%A8-1137/)

Theodor Herzl
06-02-2013, 11:57 PM
نمیدونم!
چی میشد خب؟
بنظر منکه زیاد مهم نیست.
چون نتیجهء مطمئنی نمیشه ازش گرفت.
چی به من میرسه این وسط از بابت بود یا نبود چی و چرا و چطوری؟
بعدم اینجا خب بازم ملیت و مرز و منافع مشترک بوده و نه دین که اینها رو نگه داشتیم.

برای من عید نوروز و 4 شنبه سوری هم هیچ مهم نیست اتفاقا.
همش یکسری سنت های بی معنی مسخرهء بی فایده.
تازه کلی هم به این بهانه ها دیوانه بازی و اسراف صورت میگیره.
برای من مدتهاست که این چیزهای کلیشه ای و تلقین و تقلیدها هیچ اهمیتی نداره. همش پوچ و بی معنیه به خودی خودش.
چیزی که مهمه فقط قدرت و خوشبختی خود آدمه، که با این چیزا بدست نمیاد.خوب انسان‌ها تفاوت میکنند ، شما ملی‌ گرا و وطن دوست نیستید پس من اینگونه نیستم.

folaani
06-03-2013, 05:24 AM
خوب انسان‌ها تفاوت میکنند ، شما ملی‌ گرا و وطن دوست نیستید پس من اینگونه نیستم.
اینم شد جواب آخه؟
بدون دلیل و سند، مغلطه است.

بله انسانها تفاوت میکنند؛ بعضیها هم خرافاتی هستند!

اولا که ثابت کنید ربط مطلب مورد بحث ما را به ملی گرا و وطن دوست بودن.
یعنی کسی که به سنت های باستانی علاقه/تعهدی نداشته باشد نمیتواند ملی گرا و وطن دوست باشد؟
آیا این سنت ها لزوما برای ملتها در هر زمانی سودمند هستند؟
آیا اصولا یک چیزی چون سنت بوده است لزوما صحیح یا معنادار یا بهترین حالت ممکن است؟
دوما که ثابت کنید که چرا باید ملی گرا و وطن دوست بود؛ البته قبلش ملی گرا و وطن دوست را بطور روشن تعریف کنید.