PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فوتبال

Ouroboros
05-19-2013, 06:23 AM
اکنون دیدم که جستاری برای این ورزش نیست، و داشتن آن ضروری به نگر می‌رسد. برای شروع، اشکهای دیوید بکام در واپسین بازی او:

1931

یک عکس دیگر:

1932

Ouroboros
05-19-2013, 06:36 AM
سانتوس هم رسما پیشنهاد بارسا برای خرید نی‌مار را رد کرد(لینک (http://www1.skysports.com/football/news/11833/8719746/Transfer-news-Santos-reveal-opening-bid-from-Barcelona-for-Neymar)). نظر دوستان درباره‌ی این بازیکن چیست؟ بنظر کمی بیش از حد شلوغ‌کاری و تبلیغ و مانور بیهوده پیرامون او انجام نشده؟ من بعید می‌دانم هیچ باشگاهی حاضر باشد بخاطر بازیکنی که توانایی‌های او جهت بازی خارج از برزیل و در لیگی به فشردگی و کیفیت لیگهای اروپایی آزموده نشده بیش از اینها پولی بدهد، البته مبلغ پیشنهاد مشخص نشده ولی باید حدود۱۸/۱۹ میلیون یورو می‌بوده. سانتوس دارد ادای تیمهای ایتالیایی را درمی‌آورد که بازیکنان خود را بجز فسیل‌ و نابود نمی‌فروشند مگر پیشنهاد خنده‌آوری به آنها بشود، اما بعید می‌دانم بتوانند چنین بکنند.

Nevermore
05-19-2013, 07:17 AM
کلا در این چند سال اخیر مطبوعات بیش از اندازه بازیکنان را بزرگ کرده اند.نمونه اش مسی که به نظر من با هیچ متر و معیاری قابل مقایسه با رونالدو(برزیلی) و زیدان نیست چه برسد به مارادونا.در مورد این نیمار هم همینگونه است.به نظرم بازیکنانی مانند "گرث بیل" یا "سوارز" توانا تر از نیمار هستند و ارزش این همه شلوغ بازی را ندارد.

Alice
05-19-2013, 11:19 AM
کلا در این چند سال اخیر مطبوعات بیش از اندازه بازیکنان را بزرگ کرده اند.نمونه اش مسی که به نظر من با هیچ متر و معیاری قابل مقایسه با رونالدو(برزیلی) و زیدان نیست چه برسد به مارادونا.

من با اینکه از بازی بارسلونا همیشه لذت می‌بردم ولی هرگز هوادار آن نبودم و
از آن بدم میامد! مسی را اگر ژاوی و اینیستا ساپورت نمی‌کردند به هیچ دردی
نمی‌خورد؛ اساس ِ فوتبال بارسلونا برپایه‌ی خلاقیت ژاوی و مسی استوار است؛
برای نمونه ببینید بایرن مونیخ در نیوکمپ چه بلایی در غیاب مسی بر سر بارسا
آورد! ایش؛ :e404: فوتبالی که ستاره‌محور و متکی به یکی دو بازیکن باشد به درد
جرز دیوار هم نمی‌خورد!

من فعلا طرفدار فوتبال ماشینی ِ دورتموند شده‌ام و برای فینال برویش شرطبندی
کرده‌ام! :))

Ouroboros
05-19-2013, 11:51 AM
من فکر می‌کنم باخت تیمهای اسپانیایی از تیمهایی آلمانی بیش از آنکه نشان دهنده‌ی ضعف اولی باشد نشانگر قدرت دومی‌ست. آلمانی‌ها از جام جهانی به این سو یک فوتبال بسیار بکر و دوست‌داشتنی ارائه می‌کنند که به راستی شگفت آورست. نه آن بازی خشک و بی‌روح و نفرت‌انگیز آلمانی(مثل سگ سمجی که به یک سوراخ می‌چسبد و آنقدر به آن می‌سپوزد تا راه خود را باز بکند)، نه بازی مسخره‌ی «تیکی‌تاکا»ی اسپانیایی‌ها، یک ترکیبی از هر دو، بعلاوه‌ی استفاده از بازیکنان خلاق! این یکی را تابحال کسی از فوتبال آلمان ندیده بود و چیز یکسره جدیدی‌ست، بازیکنی مثل اوزیل پیش از این منحصر بود به فوتبال انگلستان و فرانسه، و آلمانها اگرهم داشتند از او استفاده نمی‌کردند(نام سباستین کهل با زنگ ناجوری به ذهن می‌رسد)چون بازی انفجاری و تغییر جریان بازی با برنامه‌ریزی دقیقه به دقیقه‌ی فوتبال تضاد دارد. کلا من به عنوان طرفدار سنتی فوتبال انگلستان و کسی که باید طبیعتا از آلمانها بیزار باشد، از این فوتبال جدید خیلی بیشتر از تیکی‌تاکا خوشم می‌آید!

Nevermore
05-19-2013, 11:54 AM
در مورد طرفداری از تیم ها من از سه چیز مطمئن هستم: 1-طرفدار دو آتشه لیورپول هستم. 2-طرفدار تیم هایی که رافا بنیتس سرمربی گری شان را بر عهده دارد هستم. 3-به شدت از بارسلونا بدم می آید. هیچ چیز دردناک تر از این نبود که 3،4 سال بارسلون با گواردیولا در اوج بود و تیم های دیگر همه افت کرده بودند و من همیشه منتظر باخت بارسلون ولو با شانس و اقبال بودم اما به ندرت این اتفاق می افتاد.در مورد سایر تیم ها نظر من هر سال تغییر می کند.به طور مثال پارسال طرفدار چلسی بودم.قبلش طرفدار اینتر مورینیو و امسال هم طرفدار دورتموند. به نظرم کلوپ خیلی شخصیت جذابی دارد.به طور کلی نظراتم همگی تحت تاثیر نفرت از بارسلون است. البته مطمئنا منفور ترین شخصیت در نظر یک لیورپولی فرگوسن لعنتی است.

Alice
05-19-2013, 12:14 PM
من فکر می‌کنم باخت تیمهای اسپانیایی از تیمهایی آلمانی بیش از آنکه نشان دهنده‌ی ضعف اولی باشد نشانگر قدرت دومی‌ست.

البته نباید حکم کلی صادر نمود! من فکر می‌کنم پیروزی ناباورانه‌ی بایرن‌مونیخ پیش از هرچیز
به بحران‌های تازه‌ی بارسلونا (رفتن گواردیولا، مصدومیت اخیر مسی و ...) برمی‌گردد! درمورد
دورتموند هم گمان میکنم کمی شانس و اقبال در بازی برگشت یارشان بود؛ البته بی‌شک از
فوتبال دل‌نواز آلمان‌ها هم نمیتوان چشم‌پوشی کرد! :)) بهرسان هرچه که باشد، مایه‌ی شور
و شعف بسیار است که فوتبال جهان سرانجام از سلطه‌ی مطلق اسپانیایی‌های کثیف بدر آمد!

:e418:

Ouroboros
05-19-2013, 08:17 PM
علی دائی سرمربی پرسپولیس شد :e40b:
نمی‌دانم باید خوشحال بود یا ناراحت، خاصه آنکه دیگر گزینه‌ها یکی مایلی‌کهن بود، که به نظر من مستحق اعدام انقلابی‌ست!

Russell
05-19-2013, 08:40 PM
علی دائی سرمربی پرسپولیس شد
نمی‌دانم باید خوشحال بود یا ناراحت، خاصه آنکه دیگر گزینه‌ها یکی مایلی‌کهن بود، که به نظر من مستحق اعدام انقلابی‌ست!
این مایلی کهن دیوانه را من نفهمیدم چکاره بوده آن اول انقلاب که همین الان هم نقش کمیته چی و چماق کش را رها نمیکند،در میان همه این‌ها این حال من را بهم میزند.

sonixax
05-19-2013, 10:07 PM
علی دائی سرمربی پرسپولیس شد

پیرساپولیس به فنا رفت !

Nevermore
05-20-2013, 08:12 AM
ما استقلالی ها که بسیار مشعوف شدیم از انتخاب علی دایی.باشد که چند دربی دیگر پشت سر هم برنده باشیم.:e415:

Alice
05-25-2013, 10:08 PM
:e403:

همینکه دست ِ خالی در مصاف ستاره‌های بایرن پایاپای مبارزه کرد؛ دستکمی از
قهرمانی ندارد!

1963

sonixax
05-25-2013, 10:18 PM
تابلو بود قهرمانی مال بایرنه .

Russell
05-25-2013, 10:25 PM
گل دقیقه 89 روبن از 5تایی کردن دورتمند هم بیشتر لذت داشت.من 12 سالی بود منتظر بودم :e011:

Alice
05-25-2013, 10:28 PM
تابلو بود قهرمانی مال بایرنه .

چرا تابلو بود؟ این روبن کله‌کچل که کاملا مرده‌خوری گل زد؛ اگرنه کفه‌ی ترازو به
سمت هیچ تیمی سنگینی نمی‌کرد و کم‌وبیش همه‌چیز پایاپای بود؛
وقتی گومز روی نیمکت بایرن بود شما حساب بکنید بایرن چه‌‌گونه تا خرخره از
ستاره‌ها فرو رفته بود.. از نویر بگیرید تا نوک خط حمله!

:e403:

Ouroboros
05-25-2013, 10:29 PM
بایرن زیادی قوی‌ست.. وانگهی شانس آوردند که تاتنهام سال آینده نتوانست به لیگ قهرمانان راه پیدا بکند، اگرنه آنها را درهم می‌کوبید:e523:
+ اینهم جفتک ریبری:

1964

Russell
05-25-2013, 10:36 PM
واقعا حیف بود جوانان دوست داشتنی مثل فیلیپ لام یا شوایناشتایگر یا توماس مولر تا کنون جام معتبری در حد اروپا و جهان نبرده بودند.این‌ها 1 هزارم ادعای ستاره‌‌هایِ تیمی مثل رئال مادرید را ندارند.
دورتمند هم عملکردش همینطور است و همه آن نبوغ ناب است.البته در این بازی شدیدا خشن و وحشیانه بازی کردند حقشان بود دو کارت قرمز بگیرند.

sonixax
05-25-2013, 11:28 PM
چرا تابلو بود؟ این روبن کله‌کچل که کاملا مرده‌خوری گل زد؛ اگرنه کفه‌ی ترازو به
سمت هیچ تیمی سنگینی نمی‌کرد و کم‌وبیش همه‌چیز پایاپای بود؛
وقتی گومز روی نیمکت بایرن بود شما حساب بکنید بایرن چه‌‌گونه تا خرخره از
ستاره‌ها فرو رفته بود.. از نویر بگیرید تا نوک خط حمله!

بایرن به طور شگفت انگیزی از هر نظر نسبت به دورتموند برتری دارد/داشت .
اینکه مثل بارسلونا 7 تا گل بهش نزد تنها دلیلش حفظ آبروی یک تیم آلمانی دیگر در فینالی بود که برای نخستین بار چنین اتفاقی درش افتاده .

Alice
05-25-2013, 11:43 PM
بایرن به طور شگفت انگیزی از هر نظر نسبت به دورتموند برتری دارد/داشت .

روی کاغذ آری؛ امشب ولی دورتمند هم براستی سزاوار بازی کرد و نمی‌توان بایرن را
بی‌هیچ چون و چرایی مستحق کامل قهرمانی دانست!

sonixax
05-25-2013, 11:49 PM
روی کاغذ آری؛ امشب ولی دورتمند هم براستی سزاوار بازی کرد و نمی‌توان بایرن را
بی‌هیچ چون و چرایی مستحق کامل قهرمانی دانست!

من تا حدی از قهرمانی بایرن مطمئن بودم که حتا بازی را نگاه هم نکردم !
نه من ، همه ی کسانی که در آلمان زندگی میکنند مثل من این را میدانستند .
جالبه که تقریبن تمام بازیهای این جام به شکل انحصاری دست شبکه Sky بود و بدون رسیور مخصوص و اشتراک سالیانه نمیتوانستید مستقیم آنها را ببینید الا این یکی !! که البته قابل درک هم بود دو تیم آلمانی برای اولین بار در فینال جام باشگاه های اروپا ، مشخص است که شبکه های آلمانی حق پخشش را بخرند .

و یک چیز جالب دیگه از صبح بالای تمام کانالهای خبری و ورزشی آلمانی شمارش معکوس زده بودند که بازی کی قراره شروع بشه :دی یک ساعت قبل از شروع هم ویژه برنامه داشتند .

از اون جالبتر هوادارهای پر و پا قرصی بودند که زیر این بارون رفته بودند توی خیابان تا بازی رو از مانیتوری که در شهر مونشن گذاشته بودند ببینند . هی تلویزیون نشونشون میداد .

ولی وقتی دورتموند رو نشون میداد نسبت به مونشن (مونیخ) با اینکه هوا بهتر بود اونجا خیلی تجمع نکرده بودند .

Russell
05-25-2013, 11:57 PM
این بردن پارسال جام توسط یک تیم لندنی در مونیخ و بردن امثال آن توسط بایرن مونیخ در لندن هم در نوع خود بامزه است،البته پارسال بایرن برای برد چه بسا مستحقتر از امسال هم بود.

Russell
05-26-2013, 12:12 AM
1965

1966

:e11b:

Ouroboros
05-26-2013, 12:54 AM
این بردن پارسال جام توسط یک تیم لندنی در مونیخ و بردن امثال آن توسط بایرن مونیخ در لندن هم در نوع خود بامزه است،البته پارسال بایرن برای برد چه بسا مستحقتر از امسال هم بود.
Give it a rest will you :e40b:
اینرا هم بکنید مثل آن توپ کذایی که هنوز پس از پنجاه سال سر رد نشدنش از خط دروازه داستان‌سرایی می‌کنید..

Russell
05-26-2013, 01:24 AM
Give it a rest will you
اینرا هم بکنید مثل آن توپ کذایی که هنوز پس از پنجاه سال سر رد نشدنش از خط دروازه داستان‌سرایی می‌کنید..
تازه میخواستم از مصائب و ناعدالتی فینال 99 بگویم !! :e105:

Ouroboros
05-26-2013, 06:21 PM
نیمار هم گویا بطور قطعی رفت به بارسا... ترکیب مسی و نیمار باید جالب/خنده‌دار/عجیب باشد.

Alice
10-27-2013, 12:03 AM
امشب بازی ال‌کلاسیکو براستی مانند باز‌ی‌های مجازی و پلی‌ستیشن روان و دل‌انگیز بود!
پاسکاری‌های بارسا، رگه‌هایی از تیکی تاکای سابق و پرس‌هایی که در جای‌جای میدان انجام
می‌داد شگفتناک بود؛ گل دوم و چیپی که از بالای سر لوپز درون دروازه نشست...! :e418:
من حاضرم سد بار این بازی را از نو ببینم ولی پای تماشای شهراورد بیخود تهرانی‌ها ننشینم.

2774

MEHDI
10-27-2013, 08:54 AM
در مقایسه با بازی های قبلی شون زیاد موقعیت روی دروازه ها خلق نشد بخصوص نیمه اول که جذابیت و هیجان خاصی نداشت ولی روی هم رفته بازی زیبایی بود. دربی ایران رو که مقایسه نکنید چون مقایسه کردنش هم توهین به ال کلاسیکو و فوتبال مدرن هست.

Aydin
11-10-2013, 12:46 AM
و هتریک دوباره رونالدو !! یک پاس گل هم داد.گویا امسال توپ طلا را رونالدو خواهد گرفت.هرچند که خودم ریبری را شایسته تر از مسی و رونالدو می دانم...

2922

Alice
11-10-2013, 12:50 AM
و هتریک دوباره رونالدو !! یک پاس گل هم داد.گویا امسال توپ طلا را رونالدو خواهد گرفت.هرچند که خودم ریبری را شایسته تر از مسی و رونالدو می دانم...

به قول معروف : :e402:

ArAsH
11-13-2013, 08:08 PM

یه سوال پیش میاد ، چرا ریبری شایسته تر از مسی و رونالدو هست ؟؟؟

Reactor
11-15-2013, 12:18 AM
تا بحال به این فکر کرده بودید که مسی و زیکو چقدر به هم شباهت دارند؟

مسی
2957

زیکو
2958

Reactor
11-15-2013, 12:26 AM
وقتی مسی پیر بشه احتمالا شبیه پیری های زیکو میشه

2959

Aydin
11-15-2013, 11:11 AM
یه سوال پیش میاد ، چرا ریبری شایسته تر از مسی و رونالدو هست ؟؟؟

چون اگر نبود بایرن سه گانه نمی برد. مسی که به همراه بارسا 7 تا از بایرن خورد و کاری برای تیم انجام نداد.رونالدو هم به همچنین.اگرچه رونالدو آمار گل زنی خوبی داشت و آقای گل شد. اما با تیمش به جایی نرسید.

Aydin
11-15-2013, 11:14 AM
وقتی مسی پیر بشه احتمالا شبیه پیری های زیکو میشه

آفرین ، چه ریزبینی خوبی !!

مسی باز هم آسیب دید. امیدوارم این آسیب دیدگی های پیاپی مسی رو از فوتبال نگیره !

Aydin
11-15-2013, 11:17 AM
دوستان امشب ساعت 23:30 به وقت ایران آلمان و ایتالیا با هم بازی دارند.(ZDF)

هواداران این دو تیم با هم کل کلی ندارند ؟ :D

Alice
11-28-2013, 11:21 PM
بازی میلان و پرسپولیس چطور بود؟! من که نتوانستم ببینم. ولی این روزها خیلی
سر و صدا کرده بود. به جز مالدینی هیچکدام از بازیکنان میلان را نمی‌شناختم.

حقیقتا اینکه می‌گویند پرسپولیس پرطرفدار ترین تیم آسیاست چه صیغه‌ایست؟
پس تیم‌های شرق آسیا با آن بازی‌های اروپایی چه کاره اند؟!

Reactor
11-29-2013, 12:48 AM
بازی میلان و پرسپولیس چطور بود؟! من که نتوانستم ببینم. ولی این روزها خیلی
سر و صدا کرده بود. به جز مالدینی هیچکدام از بازیکنان میلان را نمی‌شناختم.

بیشتر خنده بازار بود. بازیکن های قدیمی پرسپولیس بسیاریشان بودند.
هیکل ها بیشتر چاق و از فرم افتاده بود.
ثانیه ی 52 بازی گل اول را خوردند. رضا شاهرودی که دقیقه ی 2 بازی در حین دویدن پایش پیچ خورد و با برانکارد رفت بیرون زمین.
اما ایتالیایی ها خیلی رو فرم تر بودند.
تک گل ایران که امامی فر زد گل خوبی بود.
پژمان جمشیدی هم که تازه فیلم بازی کرده بود زیاد تشویق میشد.
28 تا بازیکن بودند که فکر کنم همه شان آمدند به زمین اما من بهروز رهبری فرد رو دیدم در نیمکت ولی داخل زمین ندیدم.
اینقدر خر تو خر بود و پشت سر هم بازیکن میامد داخل زمین که نمیفهمیدی کی به کیه.
بین دو نیمه دروازه بان یکهو شد ناصر قلیچ که با اون قد کوتاهش یک گل مفت هم خورد.
در کل بازی جالبی بود.
دیدنش خاطره هارو زنده میکرد.
بازی خداحافظی مهدوی کیا بود.
من از قبل هم فکرش را میکردم که بازی خداحافظی مهدوی کیا باشه.

حقیقتا اینکه می‌گویند پرسپولیس پرطرفدار ترین تیم آسیاست چه صیغه‌ایست؟
پس تیم‌های شرق آسیا با آن بازی‌های اروپایی چه کاره اند؟!

پرسپولیس 33 میلیون نفر هوادار دارد. البته سرشماری تخصصی نشده ولی با آمار رای گیری های برنامه 90 میشود فهمید که تیم بسیار پرطرفداری است.

مالدینی موقع ورودش به تهران گفت که میلان 8 میلیون نفر طرفدار دارد.

وقتی نزدیک به 3 میلیون نفر شرکت کننده فقط در رای گیری مربوط به مسائل داخلی باشگاه پرسپولیس در برنامه ی اس ام اسی برنامه 90 ثبت میشه, داشتن تعداد هواداران چند برابر این رقم, چیز عجیبی نیست.

پرسپولیس مطمئنا پرطرفدار ترین تیم حال حاضر ایران و خاورمیانه هست.

در مورد شرق دور و چین نمیشه بطور خاص حرفی زد.
جمعیت چینی ها خیلی بیشتره.

اما این ادعا زمانی مطرح شد که چین از فوتبال چیزی نمیدونست و چینی ها بجای فوتبال بازی کردن در زمین چمن, چمن های ورزشگاه رو میخوردند:e404:

الان اوضاع فوتبالشون خیلی بهتره و مطمئنا تیم هاشون طرفدار پیدا کردند.
آنهم طرفدارهایی با نسبت جمعیتی چین!

Anarchy
12-06-2013, 06:24 PM
ای ول بازی ایران- آرژانتین :

2014 FIFA World Cup Brazil™ - Final Draw - FIFA.com (http://www.fifa.com/worldcup/final-draw/draw.html)

Anarchy
12-08-2013, 04:08 PM
انگار این گندکاری ایرانی ها به رسانه های جهانی هم کشیده شده !!

Iraner beleidigen Messi auf Facebook - sport.de (http://www.sport.de/medien/35369-1a670d-548f-14/iraner-beleidigen-messi-auf-facebook.html)

دوستان لطف کنن یه ترجمه کوتاهی بکنن ممنون میشم.

Anarchy
12-08-2013, 10:16 PM
کلا جهانی شدیم رفت :

Mondial 2014 : le décolleté qui prive l'Iran de tirage au sort - Le Point (http://www.lepoint.fr/monde/mondial-2014-le-decollete-qui-prive-l-iran-de-tirage-au-sort-08-12-2013-1766096_24.php)

Nach WM-Auslosung: Iraner beleidigen Messi auf Facebook - SPIEGEL ONLINE (http://www.spiegel.de/sport/fussball/nach-wm-auslosung-iraner-beleidigen-messi-auf-facebook-a-937860.html)

Anarchy
12-13-2013, 06:58 AM
در رابطه با داستان اخیر حمله به صحفه مسی در فیس بوک :

جامعه‌ی لات‌پرور و دلال‌پرور، بچه‌های دهه‌ی هفتاد و سردرگمی اجتماعی! | اندیشه (https://aandishehh.wordpress.com/2013/12/10/facebook70/)

kourosh_bikhoda
12-13-2013, 11:17 AM
در رابطه با داستان اخیر حمله به صحفه مسی در فیس بوک :
این کل کل دهه 60 با دهه 70 دیگه خیلی مسخرست. مردم به جای گیر دادن به علی خامنه ای و حمله به ف.ب اون و دار و دسته حکومتی مدام به همدیگه گیر میدن.

کافر_مقدس
12-13-2013, 02:57 PM
این کل کل دهه 60 با دهه 70 دیگه خیلی مسخرست. مردم به جای گیر دادن به علی خامنه ای و حمله به ف.ب اون و دار و دسته حکومتی مدام به همدیگه گیر میدن.

شعار دادن آسان ترین کار هست. ولی به قول شاعر دو صد گفته چو نیم کردار نیست.

پیج زیر متعلق به سید علی خامنه ای هست. ابتدا شما برو جلو یه حمله بزن ، من نیز پشت سر شما میام!

http://www.facebook.com/www.Khamenei.ir

من چهار تا کامنت توی پیج اوباما گذاشتم چند تا جوجه اطلاعاتی صد تا فحش گذاشتند که یا کامنت هات رو پاک کن یا می بریم توی گونیت می کنیم و می بریم اطلاعات بگی چیز خوردم! تازه اون اوباما بود، رهبر معظم که دیگه جای خود داره!

در کل بیرون گود نشستن و غرغر کردن چندان جالب نیست، گر بهتر می زنی بستان بزن!

kourosh_bikhoda
12-13-2013, 05:41 PM
پیج زیر متعلق به سید علی خامنه ای هست. ابتدا شما برو جلو یه حمله بزن ، من نیز پشت سر شما میام!
الان من اونجا پست بگذارم شما میاید جلو؟

در کل بیرون گود نشستن و غرغر کردن چندان جالب نیست، گر بهتر می زنی بستان بزن!
این دلیل نمیشه که چون بعضیا جرات ندارند به خامنه ای فحش بدند برند به مسی فحش بدند یا به همدیگه گیر بدند. در ثانی، ساختن یک اکانت فیک و ریدن به ف.ب خامنه ای برای جماعت جوانان علاف، بیکار، نشعه، کم خرد، بی فرهنگ و نادان ایرانی کار سختیه نسبت به کار قبلی؟

kourosh_bikhoda
12-13-2013, 06:16 PM
الان من اونجا پست بگذارم شما میاید جلو؟

3133

کافر_مقدس
12-13-2013, 07:08 PM
البته که صحنه رو دیدم و پسندیدم! ولی خب با یکی دو نفر چندان کاری پیش نمیره. باید گروهی و هدفمند عمل کرد. واقعن اگه یک دهم افرادی که به پیج مسی حمله می کنند( که خود من نیز شاملشون هستم

http://www.daftarche.com/images/imported/2013/11/5.gif ) هدف حمله رو تغییر بدن و به یکی از این پیج های ارزشی اتک بزنند اونوقت به جای مورد انتقاد قرار گرفتن احتمالن مورد تحسین هم قرار خاهند گرفت!

واقعن حیف این همه انرژی که اینطوری هدر میره

ولی خب حمله به چنین شخصیت هایی مقداری خطرناک هست و هر کسی توان همراهی کردن رو نداره

sonixax
12-13-2013, 08:49 PM
ولی به قول شاعر دو صد گفته چو نیم کردار نیست.

این رو نگو! الان جناب مزدک میاد بهت گیر میده که معنیشو نمیدونی بیخود میکنی استفاده میکنی :)))

Nevermore
12-13-2013, 11:01 PM
البته که صحنه رو دیدم و پسندیدم! ولی خب با یکی دو نفر چندان کاری پیش نمیره. باید گروهی و هدفمند عمل کرد. واقعن اگه یک دهم افرادی که به پیج مسی حمله می کنند( که خود من نیز شاملشون هستم

http://www.daftarche.com/images/imported/2013/11/5.gif ) هدف حمله رو تغییر بدن و به یکی از این پیج های ارزشی اتک بزنند اونوقت به جای مورد انتقاد قرار گرفتن احتمالن مورد تحسین هم قرار خاهند گرفت!

واقعن حیف این همه انرژی که اینطوری هدر میره

ولی خب حمله به چنین شخصیت هایی مقداری خطرناک هست و هر کسی توان همراهی کردن رو نداره

یعنی چه؟شما از حمله کنندگان به پیج مسی بودید؟آخر فحش خواهر و مادر دادن به مسی دیگر چه کاریست؟من نمیفهمم واقعا.

کافر_مقدس
12-14-2013, 12:11 AM
یعنی چه؟شما از حمله کنندگان به پیج مسی بودید؟آخر فحش خواهر و مادر دادن به مسی دیگر چه کاریست؟من نمیفهمم واقعا.

از دیدگاه شما حمله کردن یعنی دادن فحش خاهر و مادر؟!! عجب!!

تسخیر یک صفحه ی فیس بوک می تونه بدون هیچگونه ناسزا و توهین باشه. حالا یک عده چاله میدونی این وسط بقیه رو هم بدنام می کنند نباید تر و خشک رو با هم سوزاند. این فقط یک رجزخانی ساده هست، یک رجزخانی مودبانه!

در واقع فحش استدلال کسانی هست که چیزی در چنته ندارند و محق نیستند

sonixax
12-14-2013, 01:35 AM
تسخیر یک صفحه ی فیس بوک
اصولن تسخیر کردن چیزی که عمومیست ، برای اطلاع رسانیست ، مربوط به اشخاص است و مانند اینها کار درستی نیست .

Anarchy
12-14-2013, 03:46 AM
Cristiano Ronaldo's amazing jump picture, snow chaos at Galatasaray v Real Madrid - Champions League picture special | Mail Online (http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-2522425/Cristiano-Ronaldos-amazing-jump-picture-snow-chaos-Galatasaray-v-Real-Madrid--Champions-League-picture-special.html)

Playing under the lights always adds an extra layer of drama to proceedings and the Champions League is traditionally a good hunting ground for brilliant football photos.
During the past couple of days there have been several superb shots taken and we've pulled together our favourites below. Enjoy them at your leisure.

http://www.daftarche.com/images/imported/2013/12/161.jpg
Superman: FC Copenhagen players can only stand and watch as the almost super-human Cristiano Ronaldo leaps up to head the ball

http://www.daftarche.com/images/imported/2013/12/162.jpg
What is this? Paul Pogba gesticulates in the snow-storm, after Juventus suffered defeat during the rescheduled game against Galatasaray

http://www.daftarche.com/images/imported/2013/12/163.jpg
Touch the sky: James Milner points to the heavens after scoring what proved to be the winner during Manchester City's amazing comeback against Bayern Munich

http://www.daftarche.com/images/imported/2013/12/164.jpg
Hat-trick hero: Neymar celebrates bagging his third goal during Barcelona's demolition of Celtic on Wednesday night

http://www.daftarche.com/images/imported/2013/12/165.jpg
Muck: A Juventus player kicks the ball during the clash against Galatasaray at the TT Arena Stadium in Istanbul, kicking up ice and mud on a tricky surface

http://www.daftarche.com/images/imported/2013/12/166.jpg
Through the mist: CSKA Moscow's
goalkeeper Igor Akinfeev peers into the fog of smoke left by flares during their game in Pilsen (Czech Rep.), against Viktoria Plzen

http://www.daftarche.com/images/imported/2013/12/167.jpg
On your bike: Demba Ba's attempted bicycle kick is foiled by the brave goalkeeping of Ciprian Tatarusanu, of FC Steaua Bucharest

http://www.daftarche.com/images/imported/2013/12/168.jpg
Ploughed: Shinji Kagawa is crashed into by Shakhtar Donetsk's Yaroslav Rakitskiy, as he attempts a shot on goal during their Champions League encounter

http://www.daftarche.com/images/imported/2013/12/169.jpg
Loving it: Galatasaray players slide in
to greet their adulating fans after they turned over Italian giants Juventus, despite the inclement weather

http://www.daftarche.com/images/imported/2013/12/170.jpg
Triumphant: Borussia Dortmund
players celebrate after beating Marseilles 2-1 away from home and qualifying top of the group for the Champions League last 16

http://www.daftarche.com/images/imported/2013/12/171.jpg
At full stretch: Basel goalkeeper Yann
Sommer flings himself into the air to tip a shot from Schalke 04 over the crossbar, but he couldn't prevent the Germans from winning the match or qualifying at the Swiss side's expense

http://www.daftarche.com/images/imported/2013/12/172.jpg
Loving it: Bayer Leverkusen players celebrate with their supporters after beating Real Sociedad 1-0 at the Anoeta stadium in San Sebastian, and qualifying for the Champions League last 16

http://www.daftarche.com/images/imported/2013/12/173.jpg
Stormtroopers: Italian policemen
stand guard after the UEFA Champions League match between AC Milan and AFC Ajax Amsterdam in Milan, outside the San Siro

http://www.daftarche.com/images/imported/2013/12/174.jpg
Respect: Marseille supporters hold a banner in tribute to Nelson Mandela before the match against Borussia Dortmund at the Velodrome stadium

Nevermore
12-14-2013, 09:53 AM
از دیدگاه شما حمله کردن یعنی دادن فحش خاهر و مادر؟!! عجب!!

تسخیر یک صفحه ی فیس بوک می تونه بدون هیچگونه ناسزا و توهین باشه. حالا یک عده چاله میدونی این وسط بقیه رو هم بدنام می کنند نباید تر و خشک رو با هم سوزاند. این فقط یک رجزخانی ساده هست، یک رجزخانی مودبانه!

در واقع فحش استدلال کسانی هست که چیزی در چنته ندارند و محق نیستند
دوست عزیز اگر آن پیام ها محبت آمیز بود که مشکلی پیش نمی آمد.آن پیام ها سراسر توهین بود و بس.
من باز هم نمی فهمم تسخیر یک پیج فیس بوک یعنی چه؟آخر مگر مقر فرماندهی پلیس است؟
ملت این کار را با زایتسف بازیکن تمی ملی والیبال ایتالیا و با همین خانم مجری مراسم قرعه کشی هم انجام دادند.
بعد لطف کنید به ما بگویید این تسخیر هدف اش چیست؟به چه منظور انجام می شود و اساسا چه سودی دارد؟
مگر رفته بودید بحث فلسفی کنید که استدلال می خواست و شما خود را "محق" می دانستید؟

Anarchy
12-23-2013, 02:19 PM
Ballon d'Or blow as Brazilian World Cup babe Fernanda Lima reveals she will cover up for awards gala | Mail Online (http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-2527502/Ballon-dOr-blow-Brazilian-World-Cup-babe-Fernanda-Lima-reveals-cover-awards-gala-Iran-complaints.html)

:e40d:

Nevermore
12-23-2013, 05:53 PM
Ballon d'Or blow as Brazilian World Cup babe Fernanda Lima reveals she will cover up for awards gala | Mail Online (http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-2527502/Ballon-dOr-blow-Brazilian-World-Cup-babe-Fernanda-Lima-reveals-cover-awards-gala-Iran-complaints.html)

:e40d:
wtf?
چه آبرویی از ایرانی ها رفت تو دنیا.

Anarchy
12-24-2013, 01:41 PM
wtf?
چه آبرویی از ایرانی ها رفت تو دنیا.

حالا من موندم چرا این زن زیر بار این رفته که لباس پوشیده تری بپوشه ؟ به نظرم چنین کاری باعث میشه ایرانی ها دفعات بعد هم از این کارها بکنن...

sonixax
12-24-2013, 01:45 PM
حالا من موندم چرا این زن زیر بار این رفته که لباس پوشیده تری بپوشه ؟ به نظرم چنین کاری باعث میشه ایرانی ها دفعات بعد هم از این کارها بکنن...

خیلی مودبانه و با سیاست به ایرانی ها گفته وحشی!!!
حکایت اون بابایی هست که یه کروکودیل دستش رو میکنه بعد میگه اون کروکودیله ذاتش اینه من نباید اون طوری میکردم!!!

Nevermore
04-20-2014, 03:43 PM
به به،می بینم که لیورپول بزرگ پس از سالها اسب خود را برای قهرمانی زین کرده.منچس "تِرررری" های عزیز بروید بوق بزنید.

Anarchy
04-20-2014, 08:21 PM
حالا بذار این 3 هفته هم بگذره ، بعد خوشحالی کن :e402: !!

Nevermore
04-21-2014, 07:37 AM
حالا بذار این 3 هفته هم بگذره ، بعد خوشحالی کن :e402: !!

آخر آنارشی جان سالها بی جامی عقده ای مان کرده:e108: شده ایم مانند پرسپولیسی ها که پس از سالها دوری از آسیا و حسرت جام قهرمانی برای استقلالی کری می خوانند که 6 سال مداوم در آسیا بود و در این سالها همیشه یا قهرمان لیگ بوده یا جام حذفی و یا نایب قهرمان.:e057:

Anarchy
04-21-2014, 09:39 AM
آخر آنارشی جان سالها بی جامی عقده ای مان کرده:e108: شده ایم مانند پرسپولیسی ها که پس از سالها دوری از آسیا و حسرت جام قهرمانی برای استقلالی کری می خوانند که 6 سال مداوم در آسیا بود و در این سالها همیشه یا قهرمان لیگ بوده یا جام حذفی و یا نایب قهرمان.:e057:

درسته ... امسال که یونایتد یه فاجعه به تمام معنا بوده !! امیدم به منچستر سیتی بود که اونم تو بازی رو در رو با لیورپول گند زد :e403: ...

ولی بازی معروف 3-3 با میلان و قهرمانی چمپیونز لیگ لیورپول هیچ وقت یادم نمیره ... البته باید اعتراف کرد تماشاچیای لیورپول شاید تو اروپا تک باشن !!

Russell
04-21-2014, 11:11 AM
من اصلا حواسم نبود آنارشی منچستریه !!

Nevermore
04-21-2014, 11:22 AM
درسته ... امسال که یونایتد یه فاجعه به تمام معنا بوده !! امیدم به منچستر سیتی بود که اونم تو بازی رو در رو با لیورپول گند زد :e403: ...

ولی بازی معروف 3-3 با میلان و قهرمانی چمپیونز لیگ لیورپول هیچ وقت یادم نمیره ... البته باید اعتراف کرد تماشاچیای لیورپول شاید تو اروپا تک باشن !!

بله آن بازی معروف و گزارش لج درآر خیابانی را هیچ گاه از یاد نمی برم.آن قدر از میلان طرفداری کرد که من دیگر نیمه ی دوم بازی را ندیدم و به مهمانی رفتم،آخر بازی که دیدم مساوی شد شاخ در آورده بودم.

ای بابا من گمان کردم شما پرسپولیسی هستید،آقا اینجا کسی پرسپولیسی نیست آزارش دهیم؟:e057:

Russell
04-21-2014, 11:27 AM
آقا اینجا کسی پرسپولیسی نیست آزارش دهیم؟
همه با گندهایی که پرسپولیس این چند ساله زده رفته‌اند در سوراخ !!

Nevermore
04-21-2014, 11:34 AM
همه با گندهایی که پرسپولیس این چند ساله زده رفته‌اند در سوراخ !!

به به،راسل خودمان هم که آنتی لُنگ است.:e032:

امسال در اروپا طرفدار چه تیمی هستید راسل جان؟من که طرفدار اتلتیکو هستم،کیف کردم بازیش جلوی بارسلونا را دیدم.امیدوارم حریف اتوبوس چلسی و مورینیو بشود.

Russell
04-21-2014, 11:40 AM
به به،راسل خودمان هم ک آنتی لُنگ است.

امسال در اروپا طرفدار چه تیمی هستید راسل جان؟من که طرفدار اتلتیکو هستم،کیف کردم بازیش جلوی بارسلونا را دیدم.امیدوارم حریف اتوبوس چلسی و مورینیو بشود.
:e032:
نه شهریار جان اینی که گفتم شامل خودم هم می‌شد، اوضاع آنقدر خراب بود که من را هم از رو برد !!
من همیشه بایرنی بوده‌ام، همین است که می‌گویم حواسم نبود آنارشی منچستری‌ست دیگر !! امسال هم گمان نمی‌کنم کسی بتواند جلودار بایرن شود !!

Nevermore
04-21-2014, 11:45 AM
:e032:
نه شهریار جان اینی که گفتم شامل خودم هم می‌شد، اوضاع آنقدر خراب بود که من را هم از رو برد !!
من همیشه بایرنی بوده‌ام، همین است که می‌گویم حواسم نبود آنارشی منچستری‌ست دیگر !! امسال هم گمان نمی‌کنم کسی بتواند جلودار بایرن شود !!
ای بابا،راسل جان نا امیدمان کردی.:e057:

بله به احتمال زیاد بایرن قهرمان خواهد شد،آن هم با گواردیولای دوست داشتنی،زمانی که او در بارسا بود نفرت انگیزترین مرد جهان در دید من بود.:e413:امیدوارم فینال اتلتیکو-بایرن باشد.

Russell
04-21-2014, 11:53 AM
ای بابا،راسل جان نا امیدمان کردی.

بله به احتمال زیاد بایرن قهرمان خواهد شد،آن هم با گواردیولای دوست داشتنی،زمانی که او در بارسا بود نفرت انگیزترین مرد جهان در دید من بود.امیدوارم فینال اتلتیکو-بایرن باشد.
البته اگر هانکس هم بود هم چندان فرقی نمی‌کرد، من اگر بایرن به چلسی هم بخورد بدم نمی‌آید، حذف 3 انگلیسی در مسیر خیلی می‌چسبد !!

Anarchy
04-21-2014, 12:24 PM

من از بین تیم های باقی مونده رئال و بایرن رو دوست دارم که اونا هم از شانس بد خوردن به هم ... امیدوارم بودم فینال رئال-بایرن رو ببینم !!

راستی بازی بعدی لیورپول تو لیگ ، با چلسی هست . البته میزبان بازیه ! اگه این بازی رو ببره دیگه 99% میشه گفت قهرمانه اما اگه نتونه معلوم نیست کی قهرمان بشه ...

حذف 3 انگلیسی در مسیر خیلی می‌چسبد !!

البته ممکنه رئال در مسیر سه آلمانی رو حذف کنه ها :e415: !!

Dariush
04-21-2014, 01:37 PM
کسی اینجا آرسنال دوست نمی‌دارد؟:e413:
قهرمانِ لیگِ اروپا امسال بی‌شک بایرن است! :e41f:

Russell
04-21-2014, 03:04 PM
البته ممکنه رئال در مسیر سه آلمانی رو حذف کنه ها !!
ایراد ندارد، رئال آنقدر 4 تا 4 تا از بایرن خورده و آمارش دربرابر تیم‌هایِ آلمانی بحث برانگیز است که حالا حالا‌ها باید تلاش کند !!

Anarchy
04-21-2014, 03:30 PM
کسی اینجا آرسنال دوست نمی‌دارد؟:e413:
قهرمانِ لیگِ اروپا امسال بی‌شک بایرن است! :e41f:

آرسنال که هر سال تفریحی شرکت میکنه و پایان فصل لقب بازنده همیشه سربلند رو میگیره :e105: !!

رئال رو دست کم نگیر داریوش جان ...

Anarchy
04-21-2014, 03:31 PM
ایراد ندارد، رئال آنقدر 4 تا 4 تا از بایرن خورده و آمارش دربرابر تیم‌هایِ آلمانی بحث برانگیز است که حالا حالا‌ها باید تلاش کند !!

البته درست میگی... همین بازی آخر با دورتموند هم شانس آورد !!

Nevermore
04-21-2014, 04:42 PM
من از بین تیم های باقی مونده رئال و بایرن رو دوست دارم که اونا هم از شانس بد خوردن به هم ... امیدوارم بودم فینال رئال-بایرن رو ببینم !!

راستی بازی بعدی لیورپول تو لیگ ، با چلسی هست . البته میزبان بازیه ! اگه این بازی رو ببره دیگه 99% میشه گفت قهرمانه اما اگه نتونه معلوم نیست کی قهرمان بشه ...

البته ممکنه رئال در مسیر سه آلمانی رو حذف کنه ها :e415: !!

من پیشتر طرفدار رئال بودم،اما راستش بخواهید از این آنچلوتی خیلی بدم می آید و ترجیح می دهم جلوب بایرن ببازد تا ببرد.

بله لیورپول اگر بتواند در دقایق اولیه بازی دو سه تا بزند می تواند از بازی دفاعی چلسی و به گند کشیده شدن بازی جلوگیری کند،البته لیورپول دفاع و دروازه بان خیلی بدی هم دارد و من هر لحظه منتظرم تا اینها یک سوتی ای چیزی بدهند،این است که حداقل باید چند گل بزند تا شانس پیروزی داشته باشد.

البته اگر هانکس هم بود هم چندان فرقی نمی‌کرد، من اگر بایرن به چلسی هم بخورد بدم نمی‌آید، حذف 3 انگلیسی در مسیر خیلی می‌چسبد !!

اسپاگتی نکند چلسی به فینال برسه.آنوقت حال به هم زن ترین فینال چند سال اخیر را تماشا خواهیم کرد.:e058:

Russell
04-21-2014, 06:37 PM
اسپاگتی نکند چلسی به فینال برسه.آنوقت حال به هم زن ترین فینال چند سال اخیر را تماشا خواهیم کرد.
البته همین دوسال پیش چلسی بدون مورینو با دفاع اتوبوسی نگذاشت بایرن قهرمان بشود دیگر، می‌شود تکرار آن (البته اینبار توانش را حتی با مورینیو روی نمیکت ندارد).

Nevermore
04-23-2014, 07:00 AM
خب همانطور که می شد حدس زد یک بازی کثیف را از مورینیو لعنتی و دفاع اتوبوسی اش دیدیم.با این اوصاف امیدوارم در فینال با بایرن بازی کند تا یک حال اساسی به او و تیم مزخرفش داده شود.

یه نفر
05-02-2014, 07:47 PM
4034

از محبوب ترین و معروف ترین تصاویر فوتبالی هستاااااا
همین تصویر مدتها روی پیراهن ورزشی های پسرانه چاپ می شد

sonixax
07-08-2014, 11:25 PM
ترکوندیم :دی

Theodor Herzl
07-09-2014, 12:06 AM
۲ دقیقه رفتیم بشاشسیم اومدم دیدم آلمان ۴ تا گل زده:e404:

Russell
07-09-2014, 01:37 AM
منکه حالم عرفانیست الان !!

Anarchy
07-09-2014, 08:05 AM
یعنی اگه ایران با آلمان بازی کرده بود مطمئنم بهتر از برزیل بازی میکرد ! دقیقا ریده بود با این بازیش ...

Theodor Herzl
07-09-2014, 02:26 PM
آقا این ایرانی‌‌ها تو فیسبوک چرا شروع کردن از هیتلر دفاع کردن بعد اینکه آلمان برده؟ واقعا ایرانی‌‌ها فکر می‌کنن آلمانی‌‌ها الان از هیتلر خوششون میاد؟ حالا می‌رن تو صفحه بازیکن‌های آلمانی‌ heil Hitler میگن فکر می‌کنن دارن طرفداری می‌کنن آبروی ایرانی‌‌ها باز میره! فکر کنم چند سال پیش بایرن مونیخ به ایران آمده بود پرسپولیسی‌ها سلام هیتلری میدادن تو استادیوم آبرو ریزی شده بود!

کافر_مقدس
07-10-2014, 07:58 AM
آبادان آلمانته! http://www.daftarche.com/images/imported/2014/04/34.jpg

کافر_مقدس
07-10-2014, 08:01 AM
۲ دقیقه رفتیم بشاشسیم اومدم دیدم آلمان ۴ تا گل زده:e404:

http://www.daftarche.com/images/imported/2014/07/3.jpg

کافر_مقدس
07-10-2014, 09:03 PM
پیراهن مسی دست برادر نکونام چه می کند؟!

http://www.daftarche.com/images/imported/2014/07/8.jpg

آنهایی که بیننده برنامه بیست چهارده عادل فردوسی‌پور هستند، خیلی خوب به یاد دارند که جواد نکونام در این برنامه تلویزیونی ادعا کرد که پیراهن مسی را که در پایان بازی ایران و آرژانتین به یادگار گرفته، به مهرداد پولادی هدیه می‌کند اما این پیراهن انگار هنوز در دست نکونام است.

ساعتی بعد از پیروزی آرژانتین مقابل هلند در نیمه نهایی جام جهانی 2014 برزیل، برادر نکونام که طرفدار آرژانتین است و از فینالیست شدن این تیم خوشحال بود، عکس خود با پیراهن اورجینال مسی را در یکی از شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشت.این پیراهن مطابق قولی که نکونام در تلویزیون داد، الان باید دست مهرداد پولادی باشد.

البته این احتمال وجود دارد که عکس برادر نکو با پیراهن مسی قدیمی باشد اما به ادعای یک منبع موثق، نکونام هنوز به وعده خود عمل نکرده و پیراهن مسی را به مهرداد پولادی نداده است.

کافر_مقدس
07-10-2014, 09:05 PM
تصمیم جالب آلمانی ها بین دو نیمه؛ بیشتر از این برزیل را تحقیر نکنیم

بازیکنان آلمان بین دو نیمه دیدار تیم شان مقابل برزیل تصمیم جالبی گرفته بودند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تیم ملی فوتبال آلمان با پیروزی 7 بر 1 مقابل برزیل علاوه بر رقم زدن یکی از عجیب ترین نتایج تاریخ جام جهانی و تحمیل سنگین ترین شکست تاریخ برزیل به این تیم به فینال جام جهانی 2014 صعود کرد.

آلمانی ها که در نیمه نخست با 5 گل از حریف پیش افتاده بودند، در بین دو نیمه با یکدیگر قرار گذاشتند که بیشتر از این برزیل را تحقیر نکنند. این موضوعی بود که امروز متس هوملز مدافع آلمان در مصاحبه ای از آن پرده برداشت و گفت: بین دو نیمه همه بازیکنان با هم صحبت کردند و با هم قرار گذاشتیم که در نیمه دوم فقط متمرکز و بدون اشتباه بازی کنیم و برای تحقیر کردن حریف تلاش نکنیم.

http://www.daftarche.com/images/imported/2014/07/9.jpg

او ادامه داد: ما به یکدیگر گفتیم که باید در زمان باقی مانده جدی و محکم بازی کنیم اما این چیزی نیست که آن را در زمین و موقع بازی کردن نشان دهید. شما باید به حریف*تان احترام بگذارید و خیلی مهم بود که ما این کار را در زمین انجام دادیم و تلاش نکردیم که نشان دهیم نتیجه بدست آمده معجزه یا چیزی شبیه به آن بوده است. سعی کردیم مثل همیشه بازیمان را انجام دهیم.

هوملز گفت: بعد از گل دوم برزیل به هم ریخته بود. آن ها در زمین نظم خود را از دست داده بودند و بعد از آن هم ما هیچ موقعیتی را از دست ندادیم تا اینکه گل پنجم را به ثمر رساندیم. این اتفاق به ندرت در فوتبال رخ می دهد. شما باید از آن لذت ببرید.

مدافع تیم ملی آلمان که این روزها پیشنهاد جدی ای از منچستر یونایتد دارد درباره بازی فینال هم گفت: باید تمرکز خودمان را در زمین بازی نگهداریم. می دانیم که دیدار فینال چقدر سخت خواهد بود. تفاوتی نمی کند حریف ما چه تیمی باشد. قطعاً جنگ سختی را خواهیم داشت. می دانیم که یکی از بهترین تیم های جهان هستیم اما شما همیشه کمی شانس نیاز دارید. باید از آنچه رخ داده لذت ببریم اما اگر در فینال ببازیم پیروزی نیمه نهایی هیچ ارزشی نخواهد داشت.

http://www.daftarche.com/images/imported/2014/07/10.jpg

kourosh_bikhoda
07-12-2014, 11:03 AM
به امید قهرمانی آلمان عزیز :e50e::e50e::e50e:

Russell
07-14-2014, 12:00 AM
و بعد از 20 سال انتظار...

4303

Anarchy
07-14-2014, 12:22 PM
آلمان واقعا به حقش رسید تو این جام ... 4 تا جام جهانی پشت سر هم و حضور در جمع کار تیم برتر و بد شانسی تا در نهایت به قهرمانی رسیدن !!

Russell
07-14-2014, 06:54 PM
آلمان واقعا به حقش رسید تو این جام ... 4 تا جام جهانی پشت سر هم و حضور در جمع کار تیم برتر و بد شانسی تا در نهایت به قهرمانی رسیدن !!
اون دوره هایی که خیلی حقشم نبود (مثل یورو 96 و بازی با انگلیس) و «زورچپونی» قهرمانی قهرمان میشد مزش کم نبود، ولی خب اون 7 تای برزیل یک چیز دیگه‌ست !!

Dariush
07-14-2014, 10:03 PM
اون دوره هایی که خیلی حقشم نبود (مثل یورو 96 و بازی با انگلیس) و «زورچپونی» قهرمانی قهرمان میشد مزش کم نبود، ولی خب اون 7 تای برزیل یک چیز دیگه‌ست !!
من هنوز در اینکه چطور مسی را به عنوان بهترین بازیکن جام انتخاب کردند مانده‌ام! در کمترین حالت، روبن بارها لایقتر از مسی بود.

Russell
07-14-2014, 10:14 PM
من هنوز در اینکه چطور مسی را به عنوان بهترین بازیکن جام انتخاب کردند مانده‌ام! در کمترین حالت، روبن بارها لایقتر از مسی بود.
این جام بجز همان جیمز ردریگز حقیقتا ستاره‌یِ انچنانی نداشت، برای همین فیفا مسی را توانست آن وسط بعنوان بهترین بازیکن غالب کند. بنظر من ولی لام هم می‌شد که بجایش انتخاب بشه و استحقاقش رو داشت.
از همه خنده‌دارتر اما دادن جایزه‌یِ بازی جوانمردانه به تیم کلمبیا بود که شاهکاری بود تاریخی و مایه‌یِ نشاط همه :24:

sonixax
07-14-2014, 10:38 PM

احتمالن به این خاطر که یک تنه تیم آرژانتین رو تا فینال برد!
آرژانتین بدترین تیم تاریخش رو داشت به نظر من. حتا این تیم از اون تیم 4 سال پیش که 4 تا از آلمان خورد هم ضعیف تر بود!
به قول یکی توی بالاترین دفاع اتوبوسی آرژانتین بود که باعث شد جلوی آلمان زیاد گل نخوره. آمار بازی هم همین رو میگه :

گل. آلمان: یک. آرژانتین: صفر.
حملات خطرناک. آلمان: 64. آرژانتین: 30.
موقعیت گلزنی. آلمان: 10. آرژانتین: 10.
موقعیت در محوطه جریمه. آلمان: 11. آرژانتین: 5.
پاس سالم. آلمان: 681. آرژانتین: 395.
درصد مالکیت توپ. آلمان: 60. آرژانتین: 40.
شوت داخل چارچوب. آلمان: 7. آرژانتین: 2.
توپ بلوکه شده. آلمان: 2. آرژانتین: 2.
مهار توسط دروازه‌بان. آلمان: صفر. آرژانتین: 4.
ضربه به تیرک. آلمان: یک. آرژانتین: صفر.
کرنر. آلمان: 5. آرژانتین: 3.
سانتر. آلمان: 27. آرژانتین: 14.
آفساید. آلمان: 3. آرژانتین: 2.
توپ لو رفته. آلمان: 106. آرژانتین: 99.
تکل موفق. آلمان: 5. آرژانتین: 4.
کارت زرد. آلمان: 2. آرژانتین: 2.
کارت قرمز. آلمان: صفر. آرژانتین: صفر.
مسافت پیموده شده توسط بازیکنان. آلمان: 112 هزار و 53 متر. آرژانتین: 102 هزار و 785 متر.
تعداد کل پاس‌ها. آلمان: 845. آرژانتین: 547.

Russell
07-14-2014, 10:49 PM
موقعیت‌هایِ آرژانتین ولی واقعا خطرناک بود. نویر هم که یک پنالتی کرد تو وقت اضافه ولی داور خطا بنفع آلمان گرفت !!
آلمان تیم قویتر بود ولی آرژانتین داشت شانس میآورد. آلمان بدشانسی آورد خدیرا و کرامر هر دو مصدوم شدند و اصلا بازیکنی برای اون پست نداشت. خدیرا بازی به بازی بهتر شده بود و اگر مصدوم نمی‌شد توی گرم کردن قبل بازی بنظرم بازی شکلش فرق می‌کرد حتما.
اتفاقا من خیلی لذت بردم که آلمان اینجوری برد، اینجوری سوزشش برای رقبا خیلی بیشتره :e404:

کافر_مقدس
07-15-2014, 06:03 AM
i love germany , because shahin love it !

http://www.daftarche.com/images/imported/2014/07/13.jpg

Russell
07-15-2014, 11:11 AM
این هم مقایسه‌یِ جالبی هست، به تعداد پاس‌هایِ کامل داده شده توجه کنید !!

4304

Dariush
07-15-2014, 12:31 PM
این جام بجز همان جیمز ردریگز حقیقتا ستاره‌یِ انچنانی نداشت، برای همین فیفا مسی را توانست آن وسط بعنوان بهترین بازیکن غالب کند. بنظر من ولی لام هم بجایش انتخاب شود.
به نظر من اشتایگر آلمانی بسیار لایق‌تر بود. ولی کلا آری، بازی‌ها دیگر واقعا ستاره‌محور نیستند و دیگر مثل دهه‌های گذشته نیست که مثلا کسی مثل مارادونا به تنهایی بتواند یک تیم را قهرمان کند. البته از جذابیت بازی‌ها به شدت کاسته شده. بازیکنی که گلزن و دریبل‌زن خوبی باشد، چنان نگهبانی می‌شود که عملا او را با نیمکت‌نشین‌ها برابر میکند.
راستی گلِ فان‌پرسی همچنان زیباترین گل است؟

موقعیت‌هایِ آرژانتین ولی واقعا خطرناک بود. نویر هم که یک پنالتی کرد تو وقت اضافه ولی داور خطا بنفع آلمان گرفت !!
موقعیت‌های آرژانتین چندان حساب‌شده نبودند و بیشتر از روی اشتباهاتِ فردی ِ مدافعانِ آلمان بود. خط میانی و حمله‌ی آرژانتین هیچ حرفی برای گفتن نداشتند و این تنها دفاع‌ و دروازه‌بان‌اش بودند که فوق‌العاده بودند. ضمن اینکه این بازی به روشنی تفاوت کلاس کاری مهاجمانی مثل مولر و کلوزه را در مقابل امثال ایگواین به خوبی نشان دارد.

Russell
07-15-2014, 01:01 PM
به نظر من اشتایگر آلمانی بسیار لایق‌تر بود. ولی کلا آری، بازی‌ها دیگر واقعا ستاره‌محور نیستند و دیگر مثل دهه‌های گذشته نیست که مثلا کسی مثل مارادونا به تنهایی بتواند یک تیم را قهرمان کند. البته از جذابیت بازی‌ها به شدت کاسته شده. بازیکنی که گلزن و دریبل‌زن خوبی باشد، چنان نگهبانی می‌شود که عملا او را با نیمکت‌نشین‌ها برابر میکند.
راستی گلِ فان‌پرسی همچنان زیباترین گل است؟

موقعیت‌های آرژانتین چندان حساب‌شده نبودند و بیشتر از روی اشتباهاتِ فردی ِ مدافعانِ آلمان بود. خط میانی و حمله‌ی آرژانتین هیچ حرفی برای گفتن نداشتند و این تنها دفاع‌ و دروازه‌بان‌اش بودند که فوق‌العاده بودند. ضمن اینکه این بازی به روشنی تفاوت کلاس کاری مهاجمانی مثل مولر و کلوزه را در مقابل امثال ایگواین به خوبی نشان دارد.

البته آن قدیم‌ها یارگیری نفر به نفر بیشتر شایع بود، مثلا همان جام 90 که آلمان قهرمان شد در بازی فینال بوخوالت آنچنان مارادونا را گرفته بود و از جریان بازی محو کرد که لقبش بعد از آن بازی شده بود دیگو !!

من کلا مخالفتی با اینجور دفاع کردن و مرده خوری گل زدن ندارم، مثلا من عاشق همان تیم خسته‌یِ آلمان 2002 هستم که با بالاک و کان به فینال رسید.
آلمان هم تا قبل از این بخاطر نداشتن چنین توانایی بود که به جام نمیرسید، اما این جور یک هیچ بردن در بازی‌هایِ بسته و فیزیکی فرانسه و آرژانتین سرنوشت ساز شد و مهمترین بازی‌هایِ آلمان هم همان دو بود.

گل فان پرسی را هم نمیدانم، اصلا نمیدانم بهترین گل را کجا و چگونه انتخاب میکنند. بنظر منکه آن گل حتما بین 3 گل برتر بوده.

کافر_مقدس
07-15-2014, 06:14 PM
بهترین گل جام به گمانم گل جیمز مهاجم جوان کلمبیا انتخاب شد، گل مهاجم آلمانی به الجزایر هم که با پشت پا زد بسیار زیبا بود، احتمالن یکی از این دو انتخاب شوند.

گل فن پرسی هم زیبا بود، ولی نه به زیبایی آن دو گل بالایی.

sonixax
07-16-2014, 06:42 PM
این هم مقایسه‌یِ جالبی هست، به تعداد پاس‌هایِ کامل داده شده توجه کنید !!

معروفه که آلمان 11 نفره بازی میکنه و بقیه 10 نفره!

kourosh_bikhoda
07-17-2014, 09:46 AM
زنده باید. آلمان تیم مهندساست. ما هر سال توسط دوستان مسخره میشدیم که آلمان فلان و بسار. بالاخره به چشم دیدیم که فوتبال مهندسی سازی شده و ماشینی چقد خوب و قشنگ میتونه باشه.

آلمان نشون داد معنی تکنیک دیگه عوض شده. تکنیک از وسط زمین دریبل کردن و رفتن توی گل نیست. الان هیچ تیمی اینجوری نمیتونه خوب نتیجه بگیره. تکنیک الان شده کاری که آلمان میکنه، پاس دقیق، سانتر دقیق، کار تیمی و غیره. چون با یه پاس میشه 4 تا بازیکنو جا گذاشت.

و چقدرم تیم وورک و از خودگذشتگی دارند آلمانی ها. دمشون انصافن گرم. البته من از بازی های آلمان همیشه لذت میبردم ولی این آلمان یه چیز دیگه بود. همیشه آلمان تیم 90 دقیقه بود، تیم ماشینی بود، تیم از خودگذشتگی بود، حالا تیم تکنیکی هم بهش اضافه شده. دمشون انصافن گرم

4306

4307

Dariush
07-17-2014, 10:10 PM
فیفا به گند کشیده می‌شود؟!

رده‌بندی فیفا: صعود قطر، امارات و عربستان در ماه جام جهانی
(http://www.radiofarda.com/content/f2-football-fifa-ranking-in-world-cup-period/25460605.html)

Russell
07-17-2014, 10:29 PM
به گند کشیده شده بود. هر بار یک بامبول جدید هم درمی‌آورند و بدترش می‌کنند، دست گل آخرشان هم که باعث شد نحوه‌یِ گروه بندی جام جهانی فاجعه شود.

Russell
07-18-2014, 04:29 PM
فیلیپ لام از تیم ملی خداحافظی کرد :e40d:
30 سالشه، نمیدونم در زمان جشن‌هایِ قهرمانی چه چیزی تو سرش خورده که چنین کاری کرده :e01a:

kourosh_bikhoda
07-18-2014, 04:35 PM

رتبه بندی یک فرمول داره و تعدادی فاکتور که متغیر هستند. چیزی که در رتبه بندی تاثیر داره فقط نتیجه بازی هاست نه کیفیت بازی ها و بنابر این فاکتورها هم وابسته به اون هستند. البته سعی کردند کیفیت رو هم تا حدودی در این فرمول بگنجونند. مثلن اینکه بازی بین قاره ای باشه یا نباشه، دوستانه باشه یا رسمی، اگر رسمی هست قاره ایه یا جام جهانی یا چیز دیگه. امارات و قطر و عربستان هیچکدوم بازی نداشتند ولی تیم های دیگه مثل ایران بازی داشتند و اتفاقا باختند و نزول کردند. پس بعید نیست که جاشون رو بدند به تیم هایی که بازی نداشتند.

kourosh_bikhoda
07-18-2014, 04:38 PM
فیلیپ لام در اوج خداحافظی کرد. این یک تصمیم برای اینه که همیشه در اوج بمونه احتمالن. وگرنه بسیار بازیکن خوب و انرژیکیه و تازه 30 سالشه.

Lahm retires from international football - FIFA.com (http://www.fifa.com/worldcup/news/y=2014/m=7/news=lahm-retires-from-international-football-2406586.html)

Anarchy
07-19-2014, 09:39 AM

(http://www.radiofarda.com/content/f2-football-fifa-ranking-in-world-cup-period/25460605.html)

ایراد در واقع از نحوه امتیازدهی فیفا هست و زمان گروه بندی جام جهانی هم این موضوع مطرح شد !!

رده‌بندی جهانی فیفا - WiKi (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B1%D8%AF%D9%87%E2%80%8C%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8 C_%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86%DB%8C_%D9%81%DB%8C%D9%8 1%D8%A7)

چگونه جایگاه تیم ها در رده بندی فیفا تعیین می شود؟ (http://vista.ir/article/206656)

Anarchy
07-19-2014, 09:48 AM
فیلیپ لام از تیم ملی خداحافظی کرد :e40d:
30 سالشه، نمیدونم در زمان جشن‌هایِ قهرمانی چه چیزی تو سرش خورده که چنین کاری کرده :e01a:

فیلیپ لام در اوج خداحافظی کرد. این یک تصمیم برای اینه که همیشه در اوج بمونه احتمالن. وگرنه بسیار بازیکن خوب و انرژیکیه و تازه 30 سالشه.

Lahm retires from international football - FIFA.com (http://www.fifa.com/worldcup/news/y=2014/m=7/news=lahm-retires-from-international-football-2406586.html)

فکر کنم الگوش کریم بافری خودمون باشه که تو 28 سالگی از تیم ملی کشید کنار :e105: !!!

ضمنا عزیزان دقت کنید که از واژه "پاستاحافظی" استفاده کنید :e404: ...

kourosh_bikhoda
07-19-2014, 10:29 AM
ایراد در واقع از نحوه امتیازدهی فیفا هست و زمان گروه بندی جام جهانی هم این موضوع مطرح شد !!
چه ایرادی؟

Russell
07-19-2014, 10:30 AM
کر کنم الگوش کریم بافری خودمون باشه که تو 28 سالگی از تیم ملی کشید کنار !!!

ضمنا عزیزان دقت کنید که از واژه "پاستاحافظی" استفاده کنید ...
البته گرد مولر هم 28 سالگی از تیم ملی خداحافظی کرده بود دقیقا بعد قهرمانی در جام جهانی 74 (همه‌یِ اون رکوردهایی که زده رو تا 28 سالگی زده !!)، ولی اون دلایل خانوادگی داشته پاستاحافطی‌اش، اینیکی معلوم نیست برای چی بوده.

Anarchy
07-19-2014, 10:55 AM
چه ایرادی؟

یادته زمان قرعه کشی جام جهانی ؟ فکر کنم یه ماه اینور اونور اگه میشد سوئیس مثلا سرگروه نمیشد... یعنی یه تیم ممکنه با بازی نکردن تو یه ماه میلادی سیر صعودی داشته باشه اما تیمی که خیلی هم خوب بازی کرده با یه یک تیم قوی (مثل ایران خودمون) ، سیر نزولی پیدا کنه !!

kourosh_bikhoda
07-19-2014, 11:24 AM
یادته زمان قرعه کشی جام جهانی ؟ فکر کنم یه ماه اینور اونور اگه میشد سوئیس مثلا سرگروه نمیشد... یعنی یه تیم ممکنه با بازی نکردن تو یه ماه میلادی سیر صعودی داشته باشه اما تیمی که خیلی هم خوب بازی کرده با یه یک تیم قوی (مثل ایران خودمون) ، سیر نزولی پیدا کنه !!
آره ولی چه راه حل بهتری هست؟ وقتی ناچار باشی بر اساس یه ضابطه نمره بدی نتیجه این میشه دیگه.در واقع باید گفت تیمی که بازی نکرده احتمالن قدرت قبلی خودش رو حفظ کرده چون ایرادی در بازیش وجود نداشته که نتیجه بگیر یا نگیره. ولی تیمی که بازی کرده باید پای نتیجه مثبت یا منفیش هم بنشینه دیگه.

هر فرمول و هر فاکتور و متغیر دیگه ای هم که پیشنهاد کنید در آخر همچین مسائلی بوجود میاد از قبیل اینکه تیم غیرفعال امتیازش ثابت بمونه و تیم فعال امیتازش کاهش پیدا کنه. اگر معتقد باشید که مثلن تیم ایران با بازی کردنش اگرچه باخته ولی تجربیاتی بدست آورده که قوی ترش کنه، در مقابل هم تیم عربستان با بازی نکردنش اون تجریبات رو نداره و احتمال ضعیف شدنش در برابر ایران هست. پس باید منتظر بازی های بعدی و رده بندی های بعدی باشیم. این رده بندی ماهی یکبار به روز میشه. چیزی نیست که مطلق باشه. طبیعیه ممکنه یک تیم در یک ماه بازی نداشته باشه و سر جاش باقی بمونه ولی تیم هایی که بازی دارند بالا پایین بشن.

Anarchy
07-19-2014, 11:35 AM
آره ولی چه راه حل بهتری هست؟ وقتی ناچار باشی بر اساس یه ضابطه نمره بدی نتیجه این میشه دیگه.در واقع باید گفت تیمی که بازی نکرده احتمالن قدرت قبلی خودش رو حفظ کرده چون ایرادی در بازیش وجود نداشته که نتیجه بگیر یا نگیره. ولی تیمی که بازی کرده باید پای نتیجه مثبت یا منفیش هم بنشینه دیگه.

هر فرمول و هر فاکتور و متغیر دیگه ای هم که پیشنهاد کنید در آخر همچین مسائلی بوجود میاد از قبیل اینکه تیم غیرفعال امتیازش ثابت بمونه و تیم فعال امیتازش کاهش پیدا کنه. اگر معتقد باشید که مثلن تیم ایران با بازی کردنش اگرچه باخته ولی تجربیاتی بدست آورده که قوی ترش کنه، در مقابل هم تیم عربستان با بازی نکردنش اون تجریبات رو نداره و احتمال ضعیف شدنش در برابر ایران هست. پس باید منتظر بازی های بعدی و رده بندی های بعدی باشیم. این رده بندی ماهی یکبار به روز میشه. چیزی نیست که مطلق باشه. طبیعیه ممکنه یک تیم در یک ماه بازی نداشته باشه و سر جاش باقی بمونه ولی تیم هایی که بازی دارند بالا پایین بشن.

البته این تیم های عربی که الان رتبه اشون اومده بالاتر هم بازی کردن این مدت اما یا مساوی بوده یا باخت تازه اونم بازی با تیم های معمولی !! راهش اینه که برای باخث هم امتیاز در نظر بگیرن :e405: ، مخصوصا اگه مقابل یه تیم قوی باشه و به کیفیت بازی هم امتیاز بدن سوای نتیجه ...

Dariush
07-19-2014, 01:30 PM
یک راهکارِ دم‌دستی، استفاده از کارشناسانِ سراسر جهان برای رده‌بندی تیم‌ها است. همان کاری که بنیاد اسکار برای امتیازدهی به فیلم‌ها انجام می‌دهد. کیفیتِ فعالیت‌های انسانی بسیار بسیار دشوار فرمالیزه می‌شوند و بهترین راهکار برای سنجش آن بهره گرفتن از قضاوتِ خود انسانها در کمیتِ بالاست.

Russell
07-19-2014, 01:40 PM
یک راهکارِ دم‌دستی، استفاده از کارشناسانِ سراسر جهان برای رده‌بندی تیم‌ها است. همان کاری که بنیاد اسکار برای امتیازدهی به فیلم‌ها انجام می‌دهد. کیفیتِ فعالیت‌های انسانی بسیار بسیار دشوار فرمالیزه می‌شوند و بهترین راهکار برای سنجش آن بهره گرفتن از قضاوتِ خود انسانها در کمیتِ بالاست.
آخر اسکار هم ریده است !!
البته من چند وقت پیش یک مستند در بی‌بی‌سی می‌دیدم درباره‌یِ رفتار جمعی و برتری آن نسبت به نظر کارشناسی و تفکر متمرکز.برای نمونه از مردم دعوت کردند وزن یک گاو را حدث بزنند و نظر یک خبره را هم پرسیدند. با اینکه انحراف معیار نظرات مردم بسیار بالا بود میانگین آن از نظر کارشناس به وزن حقیقی نزدکتر شد. البته این‌ها با حماقت مشاهده شده در عامه‌یِ مردم باز هم جور در نمی‌آید، ولی مبحث بسیار جالبی‌ و مهمی‌ست این بحث.

Dariush
07-19-2014, 02:35 PM
به نظر من دلیلِ اینکه نتایجِ اسکار گاهی غیرمنتظره است، این است که فیلم پیچیدگی‌های بیشتری دارد چنانکه گاهی با سیاست و اقتصاد درهم‌آمیخته می‌شود. در موردِ فوتبال اما به دلیل کمتر بودنِ پیچیدگی‌ها و درهم‌آمیختگی کمتر با عرصه‌های دیگر، نتایج نرمال‌تر خواهد بود. این ایده البته بسیار خام است و بهینگی آن را روش‌های دیگر بالاتر هم برد، مثلا می‌توان کارشناسان را رده‌بندی کرد،می‌توان از الگوریتم‌های امتیازدهی بر اساس فاکتورهایی چون تعداد پاسهای درست و .... استفاده کرد و... .

«دو نفر بهتر از یک نفر فکر میکند» در مورد مسائل «ساده» واقعا کار می‌کند اما کافی‌ست موضوع کمی پیچیده‌تر و عمیق‌تر شود تا فضاحت آغاز شود. مثلا همین الان اگر از مردم جهان بخواهید عمر زمین را حدس بزنند من می‌گویم اگر به اینترنت دسترسی نداشته باشند حدس‌شان به طور میانگین فاصله‌ای به اندازه‌ی یک میلیون سال با اندازه‌ی واقعی آن دارد.

Russell
07-19-2014, 02:53 PM
«دو نفر بهتر از یک نفر فکر میکند» در مورد مسائل «ساده» واقعا کار می‌کند اما کافی‌ست موضوع کمی پیچیده‌تر و عمیق‌تر شود تا فضاحت آغاز شود. مثلا همین الان اگر از مردم جهان بخواهید عمر زمین را حدس بزنند من می‌گویم اگر به اینترنت دسترسی نداشته باشند حدس‌شان به طور میانگین فاصله‌ای به اندازه‌ی یک میلیون سال با اندازه‌ی واقعی آن دارد.
در این موارد که وضع خرابتر از این حرف‌هاست داریوش جان، از هر چهار آمریکایی یکی فکر می‌کند که خورشید به دور زمین می‌گردد (http://www.npr.org/blogs/thetwo-way/2014/02/14/277058739/1-in-4-americans-think-the-sun-goes-around-the-earth-survey-says) !!

kourosh_bikhoda
07-19-2014, 06:05 PM
راهش اینه که برای باخث هم امتیاز در نظر بگیرن ، مخصوصا اگه مقابل یه تیم قوی باشه و به کیفیت بازی هم امتیاز بدن سوای نتیجه ...
بله موافقم. در واقع باید گفت باختن به تیمی که چند رده از شما بالاتره خیلی چیز عجیبی نیست. ولی الان این مساله امتیاز زیادی کم نمیکنه. شما میگی امتیاز زیاد کنه یا اینکه صفر در نظر گرفته بشه؟

kourosh_bikhoda
07-19-2014, 06:08 PM
نه این راهکار خوبی نیست. هر کارشناسی معیار شخصی سازی شده و غیرقابل تعمیم یا غیر قابل توضیحی برای امتیازدهی خودش داره. این کاملن در تضاد با ماهیت جهانشمول امتیازدهی سیستمی هست. اسکار مساله ای جداست به این خاطر که هیچ راهی برای امتیاز دادن به آثار هنری جز از طریق داوری انسانی وجود نداره. مثلن چطور میشه برد و باخت فوتبالی رو که یک نتیجه صفر و یکی هست در زمینه سینما و نقاشی هم مدلسازی کرد؟

Dariush
07-19-2014, 06:31 PM
نه این راهکار خوبی نیست. هر کارشناسی معیار شخصی سازی شده و غیرقابل تعمیم یا غیر قابل توضیحی برای امتیازدهی خودش داره. این کاملن در تضاد با ماهیت جهانشمول امتیازدهی سیستمی هست. اسکار مساله ای جداست به این خاطر که هیچ راهی برای امتیاز دادن به آثار هنری جز از طریق داوری انسانی وجود نداره. مثلن چطور میشه برد و باخت فوتبالی رو که یک نتیجه صفر و یکی هست در زمینه سینما و نقاشی هم مدلسازی کرد؟
بخشی از فوتبال نیز هنر است و اگر شما می‌پذیرید که به آثار هنری هیچ‌جور نمی‌توان امتیاز الگوریتمیک داد، باید بپذیرید که فرمول‌های امتیازدهی نیز در این مورد حداقل بسنده نیستند. اساسا «اندازه‌گیری کیفیت» خود موضوعی پرمناقشه است و خیلی سخت و به ندرت به فرمول درمی‌آید، چرا که اساسا معیارِ ملموسی وجود ندارد و راهکار نهایی این است که به قضاوتِ انسانی مراجعه کنیم.
من هم نگفتم که اندازه‌گیری کیفیت را تماما به افراد واگذار بکنیم، بلکه می‌توانیم از روش ترکیبی استفاده کنیم: بخشی فرمول و بخشی نظر افراد.
پرسش حقیقی در واقع این است که با درنظر گرفتن تمامِ فاکتورهایی که هم‌اکنون برای امتیاز‌دهی بازی یک تیم از آنها استفاده می‌‌شود (برد یا باخت، گل زده، گل خورده، پاسها، درصدِ مالکیت توپ و ... ) آیا واقعا می‌توان قطعیتِ نتیجه‌ی نهایی از فرمول را تضمین کرد؟

kourosh_bikhoda
07-19-2014, 06:51 PM
بخشی از فوتبال نیز هنر است و اگر شما می‌پذیرید که به آثار هنری هیچ‌جور نمی‌توان امتیاز الگوریتمیک داد، باید بپذیرید که فرمول‌های امتیازدهی نیز در این مورد حداقل بسنده نیستند. اساسا «اندازه‌گیری کیفیت» خود موضوعی پرمناقشه است و خیلی سخت و به ندرت به فرمول درمی‌آید، چرا که اساسا معیارِ ملموسی وجود ندارد و راهکار نهایی این است که به قضاوتِ انسانی مراجعه کنیم.
من با این تیکه که بخشی از فوتبال هنر است مخالفتی ندارم. ولی همه فوتبال هنر نیست. فوتبال یک نتیجه داره که به روشتی ماهیت ریاضی وار داره در حالیکه هنر این ماهیت رو نداره در نظر افراد از نظر امتیاز دهی.

پرسش حقیقی در واقع این است که با درنظر گرفتن تمامِ فاکتورهایی که هم‌اکنون برای امتیاز‌دهی بازی یک تیم از آنها استفاده می‌‌شود (برد یا باخت، گل زده، گل خورده، پاسها، درصدِ مالکیت توپ و ... ) آیا واقعا می‌توان قطعیتِ نتیجه‌ی نهایی از فرمول را تضمین کرد؟
نتیجه نهایی فرمولیزه شده به مقدار زیادی تضمین شده هست که هیچ روش دیگه مخصوصن اونی که شما پیشنهاد میکنید نیست. با دوستی بحث میکردیم حدود 1 ماه پیش که میگفت چرا ژاپن پایین تر از ماست ژاپت 20 لژیونر داره و لیگ منظم داره و چه و چه. من گفتم این رتبه بندی تیم های ملی هست نه کل تاریخ و فرهنگ و اقتصاد یک کشور که شما به لیگش اشاره میکنید. در تیم ملی هم مهم نتیجه هست. اینه که با اینکه پرسپولیس دنیزلی بسیار زیبا بازی میکرد ولی از یادها رفته و کسی بهش توجهی نمیکنه در حالیکه پرسپولیس قطبی زیبا هم بازی نمیکرد ولی نتیجه میگرفت و در یاد هم مونده. مهمترین فاکتور در هر مسابقه ای هتا غیر از فوتبال نتیج هست نه چیز دیگه. زشت و زیبا بازی کردن مهم نیست. مهم نتیجه هست و نتیجه هم هست که جایگاه تیم ها رو در جدول ها و سعود و سقوط به مرحله بعدی تعیین میکنه.

Russell
07-19-2014, 06:58 PM
من فکر می‌کنم اتفاقا همین فرمول رو فیفا بر مبنای شکم خودش تهیه کرده، یادتون باشه بعد از جام جهانی 2002 با اونهم تاکید فیفا بر آسیا و داوری‌هایِ بحث برانگیز و رسوندن کره به زور تا 1/4 جام جهانی رده بندی فیفا هم خنده‌دار شده بود و ایران هم حتی رسیده بود بین 20 تیم اول حتی بالاتر از آلمان، بعد از جام جهانی 2006 ولی دیگر اونقدر آبروریزی شد که تغییر دادند این سیستم رو. ولی این نشون میده این فرمولیزه کرده چقدر سلیقه‌ای هست. من با داریوش موافق‌تر هستم چون بنظرم اتفاقا اگر این اعمال سلیقه علنی باشه باعث ضفافیت بیشتر و بهتر شدن رده بندی بشه.

Dariush
07-19-2014, 07:03 PM
اشتباه می‌کنید جناب کوروش. حداقل از این جهت که باید اندیشه کنید که ما به اندازه‌ی کافی معیارهای نتیجه‌محور برای رده‌بندی داریم( جام جهانی، جام‌های قاره‌ای، المپیک و...) و رده‌بندی باید معیاری باشد بر اساس «خوب بازی کردن» و البته نه کاملا مستقل از نتیجه.

پوزش: سرعت اینترنت من اجازه‌ی کوت گرفتن نمی‌دهد.

kourosh_bikhoda
07-20-2014, 02:35 PM
داریوش عزیز و راسل گرام. این فرمول مثل یک نظریه علوم طبیعی میمونه. قدم به قدم بهتر و پخته تر میشه. کامل ترین فرمول نیست ولی بهترین در حال حاضر هست. دید من به این فرمول اینه. مبنای اینکه چطور تیم ها رو درجه بندی کنند یک مبنای جهانشمول و عینی نیست. تنها چیزی که شاید عینی و قابل توافق باشه نتیجه برد و باخت هست که درش لحاظ شده.

حداقل از این جهت که باید اندیشه کنید که ما به اندازه‌ی کافی معیارهای نتیجه‌محور برای رده‌بندی داریم( جام جهانی، جام‌های قاره‌ای، المپیک و...) و رده‌بندی باید معیاری باشد بر اساس «خوب بازی کردن» و البته نه کاملا مستقل از نتیجه.
خیر جام جهانی 32 تیم رو رده بندی میکنه. جام ملت ها همینطور. بین قاره ای ها همینطور. پس بقیه تیم ها تکلیفشون چی میشه؟ رابطه بین تیم اول آسیا و اروپا و افریقا با هم چیست؟ تیم اول جام جهانی چطور؟ پس میبینید که یک رده بندی کلی هم نیازه که در تورنومنت ها بدست نمیاد به هیچ وجه.