PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : صفحه اول و بخش خصوصی

Kamran
11-06-2010, 07:54 AM
سلام به همه :53:

من دو تا نظر دارم :

1. راه اندازی صفحه اول برای سایت. منظور اینه که ادرس انجمن بشه http://daftarche.com/forum یا http://forum.daftarche.com و در صفحه اول خبر های جدید در مورد انجمن قرار داده باشه تا سایت جنبه رسمی تری به خودش بگیره و تو همون صفحه اول یه لینک می دیم به انجمن ، می تونیم تو صفحه اول چیزای زیاد و جالبی مثل اخبار ، گالری و ... داشته باشیم

2. راه اندازی بخش خصوصی. این بخش مخصوص اعضای فعال سایت باشه و در اون بخش چیز های کمیاب و حتی بحث های جالب که امکانش در بخش عمومی نیست داشته باشیم ، اینجوری رغبت کاربران برای فعالیت بیشتر میشه

لطفا همه کاربران نظرشون رو اعلام کنند تا دفترچه ای بهتر از قبل داشته باشیم

به امید دفترچه ای پایدار و همیشگی :11::53:

Kamran
11-06-2010, 01:36 PM
کسی نمی خواد نظر بده؟

sonixax
11-06-2010, 04:10 PM
من موافق نیستم !
اینجا فقط انجمنه ایران پراود که نیست صفحه اول داشته باشه و ...
در مورد بخش خصوصی هم باز موافق نیستم این مسائل باعث میشه سطح کیفی و علمی یک انجمنی مثل اینجا بیاد پایین و خیلی از مطالبی که باید توسط افراد خوانده بشه ، خوانده نمیشه و این به نفع کسانی مثل من و کورش و سایر دوستان که هدفشون فقط بحث کردن نیست ، نیست .

اگر اینجا یک سایتی بود مثل بازی سنتر اون موقع حرف شما درست بود .

Kamran
11-06-2010, 04:33 PM
ببینید صفحه اول برای گذاشتن موزیک که نیست !!! ایران پرود که نمی خوایم درست کنیم
هر سایتی از نظر من باید جنبه رسمی داشته باشه ، فقط یه انجمن داشتن خیلی ساده است ، بهتره جنبه رسمی تری داشته باشه
شما فکر کن صفحه اول بشه صفحه اطلاع رسانی یا خبرنامه یا ...

بخش خصوصی هم همونطور که عرض کردم و از اسمش پیداست محل قرار گیری چیز های خصوصی هست
همه ماها با کامپیوتر و اینترنت و ف-ل-ت-ر-ی-ن-گ سرور کار دارم مثلا حالا بیایم بخش خصوصی وی-پی-ان قرار بدیم دلیل بر این نمیشه تو بخش عمومی هم باشه و ...
یا بیایم در بخش خصوصی شورا بزنیم برای انجمن و سایتی بهتر که مدیران شور و مشورت کنن
در کل خیلی چیز ها رو نمیشه عمومی بیان کرد

بقیه هم نظرشون رو بیان کنن لطفا

Mehrbod
11-06-2010, 05:49 PM
عوض کردن سایت از یک فاروم به چیزی بیشتر را موافق نیستم.

داشتن انجمن‌های نهانی و خصوصی را موافقم.
داشتن چنین انجمن‌هایی همواره انگیزه‌ای برای دیگران است که خود را هموند کنند.

kourosh_bikhoda
11-06-2010, 06:53 PM
همین فرم خیلی خوبه و تغییر دیگه ای رو موافق نیستم.

Kamran
11-06-2010, 09:16 PM
کورش جان من که هر حرفی زدم دلیلش هم بیان کردم
بهتره شما هم حرفتون با دلیل باشه
یه چنین فرومی (اینجا ازادی بیان داریم) باید خیلی گسترده باشه
من خیلی برنامه ها دارم باهاش که با ادمین عزیز در حال گفتگو هستیم
هر فرومی باشه نیاز به یه سری مشوق و ایجاد رغبت و رقابت بین کاربران هم داره که دلایلش هم ذکر کردم
کسایی هم که دوست ندارن دلیلی نداره بخش خصوصی فعالیت کنن

مدیران اصلی لطفا نظرشون رو اعلام کنن

Theodor Herzl
11-06-2010, 09:24 PM
به نظرم یک سری مشوق برای جذب کاربر می‌شه ایجاد کرد ، مثل یک صفحه اصلی‌ ، شامل یک چیزی مثل کتابخانه داشته باشیم ، یا اخبار روز یا فروم مخفی‌ که یک سری کاربر که از سابقه بیشتری برخوردار بودند بتوانند آنجا بیایند ، اینگونه کاربر زیادی جذب می‌کنیم

Kamran
11-06-2010, 09:28 PM
ممنون shibnet جان که موافقید با این کار

kourosh_bikhoda
11-06-2010, 10:04 PM
کورش جان من که هر حرفی زدم دلیلش هم بیان کردم
بهتره شما هم حرفتون با دلیل باشه

من دلیلی ندارم بجز اونچه که sonixax گفتند. اینجا یک فاروم گفتگو هست نه اونچه که شما میگید. البته نظر نهایی با کسانی هست که هزینه اینجا رو تامین میکنند ولی من فکر میکنم کسی که مایل به بحث باشه خودش جذب میشه مثل همه کسانی که الان اینجا عضو هستند.

Kamran
11-06-2010, 10:17 PM
500 نفر با هم بحث داشته باشند بهتر از اینه که 50 نفر گفت و گو کنند
هر کاری هر حرفه ای حهر هنری هر مکانی و هر ملت و مملکتی نیاز به یه سری تفریحات ، سرگرمی ها و جذابیت ها داره
حالا تلاش ما بر اینه که فروم رو جذاب تر و پربارتر کنیم تا هر روز به اعضای دفترچه اضافه بشه این بده؟
هر کاری و هر مکانی بدون جذابیت عضو جدید که نمی گیره هیچ ساکنان خودش هم از دست میده

sonixax
11-06-2010, 10:34 PM
500 نفر با هم بحث داشته باشند بهتر از اینه که 50 نفر گفت و گو کنند
هر کاری هر حرفه ای حهر هنری هر مکانی و هر ملت و مملکتی نیاز به یه سری تفریحات ، سرگرمی ها و جذابیت ها داره
حالا تلاش ما بر اینه که فروم رو جذاب تر و پربارتر کنیم تا هر روز به اعضای دفترچه اضافه بشه این بده؟
هر کاری و هر مکانی بدون جذابیت عضو جدید که نمی گیره هیچ ساکنان خودش هم از دست میده

درسته و این جذابیت ها به نظر من همان محیط باز اینجاست ، این سایت هنوز یک ماه هم نشده که راه اندازی شده و تبلیغ آنچنانی هم برایش نشده ولی توی همین مدت کم توانسته این مقدار کاربر جذب کنه و این همه بحث و گفتگو درش راه افتاده و به عبارتی جان گرفته . داشتن صفحه اول در مرحله نخست نیازمند چیزی داشتن برای ارایه دادن است ! تا جایی که من میدانم اینجا یک سایت اختصاصی نیست برای همین نمیتونه اخبار خاصی در رابطه ای خاص رو منتشر کنه یا چیز خاصی ارایه کنه ، در قوانین هم آمده که سایت سیاسی هم نیست فقط و فقط برای بحث کردن و تبادل نظر است .

اون بخش خصوصی هم همون طوری که گفتم جدای اینکه باید کلی برنامه و اینها برایش نوشت که کاربران فعال را به صورت اتومات به گروهی ببره که بتونند اونجا رو ببینند ، باعث میشه افرادی مثل من که هدفشان فقط و فقط بحث کردن نیست و میخواهند آنچه که باید بگویند را به گوش دیگران برسانند از سایت فراری شوند . سایتهای بسیار بزرگی مثل تک دانلود یا مجید آنلاین این تجربه رو داشتند و اگر موفق میبود ادامه میدادند نه اینکه جمعش کنند !

Kamran
11-06-2010, 10:40 PM
در مورد صفحه اول این سایت تکه یعنی شاید تنها ترین سایتی باشه که ازادی بیان داشته باشه پس 100% این بک سایت خاص است

در مورد بخش خصوصی اولا در صورتی که با ویبولتین کار کرده باشید (خودم استاد ویبولتینم) پرمیشن بندی برای هر بخش کار بسیار ساده و اسانی است و اصلا سخت نیست
ثانیا عرض کردم هر کس دوست داره اونجا باشه و فعالیت کنه و اینو حتم داشته باشید که وجود بخش خصوصی هیچ صدمه ای به بخش عمومی نخواهد زد چون در بخش خصوصی بحث عمومی وجود ندارد که باعث کم رنگی بخش عمومی شود

sonixax
11-06-2010, 10:56 PM
در مورد صفحه اول این سایت تکه یعنی شاید تنها ترین سایتی باشه که ازادی بیان داشته باشه پس 100% این بک سایت خاص است

در مورد بخش خصوصی اولا در صورتی که با ویبولتین کار کرده باشید (خودم استاد ویبولتینم) پرمیشن بندی برای هر بخش کار بسیار ساده و اسانی است و اصلا سخت نیست
ثانیا عرض کردم هر کس دوست داره اونجا باشه و فعالیت کنه و اینو حتم داشته باشید که وجود بخش خصوصی هیچ صدمه ای به بخش عمومی نخواهد زد چون در بخش خصوصی بحث عمومی وجود ندارد که باعث کم رنگی بخش عمومی شود

ببینید صفحه نخست یعنی ارایه دادن یک چیزی و این خود به خود باعث جهت گیری سایت میشه .
در مورد بخش دوم ، بنده خودم برنامه نویس هستم و هر cms و اسکریپتی رو خیلی خوب میشناسم ، وقتی حجم کاربران بالا برود به صورت دستی نمیشود این کارها را انجام داد و نیازمند اتوماسیون هست و اونجا میشه که کار سخت میشه و البته پدر سرور هم در میاد ، کرون و اسکجول هایی که این کار رو میکنند پدر سرور رو درمیارند و وی بولتین هم سیستمیه که هی بزرگ و بزرگ تر میشه و منابع بیشتری از سیستم رو میگیره . تمام اینها رو باید بذارید کنار هم .کسانی که از این کارها میکنند سرور خصوصی دارند و پول زیاد !

Kamran
11-06-2010, 11:00 PM
میشه بپرسم cron job چه ربطی به پرمیشن بندی ویبولتین داره؟
ویبولتین برای هر بخشش یه قسمتی داره به نام مجوز ها یا پرمیشن ، تو این قسمت میشه مثلا به بخش خصوصی برای مدیران پرمیشن داد و از کاربران عادی پرمیشن رو گرفت تا نتونن چیزی ببینن
حالا این پرمیشن دادن چه ربطی به بزرگی ویبولتین و سنگین شدن سرور داره من نمی دونم!!!
راستی ویبولتین که یکی از بهترین و مجبوب ترین سیستم های دنیاست چرا الکی هی بزرگ و بزرگتر میشه؟

روشن کنید ممنون میشم

sonixax
11-06-2010, 11:48 PM
میشه بپرسم cron job چه ربطی به پرمیشن بندی ویبولتین داره؟
ویبولتین برای هر بخشش یه قسمتی داره به نام مجوز ها یا پرمیشن ، تو این قسمت میشه مثلا به بخش خصوصی برای مدیران پرمیشن داد و از کاربران عادی پرمیشن رو گرفت تا نتونن چیزی ببینن
حالا این پرمیشن دادن چه ربطی به بزرگی ویبولتین و سنگین شدن سرور داره من نمی دونم!!!
راستی ویبولتین که یکی از بهترین و مجبوب ترین سیستم های دنیاست چرا الکی هی بزرگ و بزرگتر میشه؟

روشن کنید ممنون میشم

به پرمیشن ها ربطی نداره ، همان طور که براتون گفتم و دقت نکردید وقتی حجم کار بره بالا مجوز دستی دادن به کاربران برای دسترسی به بخش های خاص غیر ممکنه و در نتیجه باید سیستم به صورت خودکار این کار رو انجام بده ، حالا یا شما Hook مخصوصش رو نصب میکنید که پدر CPU رو در میاره یا با کرون ردیفش میکنید که باز پدر CPU رو در میاره .

بله میشه روشنتون کنم :
وی بولتین تمام عکسهاو فایل هایی که کاربران آپلود میکنند رو روی دیتابیس ذخیره میکنه و هی بزرگ و بزرگتر میشه ، هر از گاهی فایلها رو از روی دیتابیس به هوست منتقل کردن تا حدودی این مشکل رو برطرف میکنه ولی 100% نیست . و در مورد سایتهای شلوغ که اصلن پاسخگو نیست .
هرچه دیتا بیس بزرگتر باشه مدت زمان اجرای یک کوئری بیشتر میشه در نتیجه منابع بیشتری مصرف میشه و باقی داستان .

محبوبیت و معروفیت سیستم ربطی به ضعف هاش نداره ، الان جوملا دومین CMS دنیا هست ولی کلی ضعف داره .
ویندوز هم معروف ترین و محبوب ترین سیستم عامل دنیاست ولی کلی ضعف و سوتی دراه .

Kamran
11-07-2010, 12:01 AM
به پرمیشن ها ربطی نداره ، همان طور که براتون گفتم و دقت نکردید وقتی حجم کار بره بالا مجوز دستی دادن به کاربران برای دسترسی به بخش های خاص غیر ممکنه و در نتیجه باید سیستم به صورت خودکار این کار رو انجام بده ، حالا یا شما Hook مخصوصش رو نصب میکنید که پدر CPU رو در میاره یا با کرون ردیفش میکنید که باز پدر CPU رو در میاره .

بله میشه روشنتون کنم :
وی بولتین تمام عکسهاو فایل هایی که کاربران آپلود میکنند رو روی دیتابیس ذخیره میکنه و هی بزرگ و بزرگتر میشه ، هر از گاهی فایلها رو از روی دیتابیس به هوست منتقل کردن تا حدودی این مشکل رو برطرف میکنه ولی 100% نیست . و در مورد سایتهای شلوغ که اصلن پاسخگو نیست .
هرچه دیتا بیس بزرگتر باشه مدت زمان اجرای یک کوئری بیشتر میشه در نتیجه منابع بیشتری مصرف میشه و باقی داستان .

محبوبیت و معروفیت سیستم ربطی به ضعف هاش نداره ، الان جوملا دومین CMS دنیا هست ولی کلی ضعف داره .
ویندوز هم معروف ترین و محبوب ترین سیستم عامل دنیاست ولی کلی ضعف و سوتی دراه .
منظور شما از حجم کار چیه؟ مگه نیازه که بیایم دستی پرمیشن بدیم؟
در ویبولتین گروه های کاربری وجود داره ، مثال : گروه 1 و گروه 2 ، در انجمن 2 بخش وجود داره ، بخش خصوصی و عمومی ، میایم تو ادمین سی پی به گروه 1 مجوز بخش عمومی و خصوصی و به گروه 2 فقط مجوز بخش عمومی رو می دیم ، حالا کاربرانی که جزو گروه 2 هستند هرگز نمی تونند به بخش خصوصی دسترسی داشته باشند ، حالا می خواد 1 نفر باشه می خواد 10000 نفر باشه ، گروه 1 هم چه 1 نفر چه 100000 نفر به بخش خصوصی دسترسی دارند !
حالا این که بخش خصوصی ایجاد بشه چه ربطی به بزرگ شدن دیتابیس داره باز نمی دونم !

همه فایل ها و عکس می تونه در دیتابیس باشه می تونه روی سرور یا هاست قرار بگیره و این که هرزگاهی باشه وجود نداره تنظیمات داره که روی سرور ذخیره شه یا روی دیتابیس
در ضمن بخش خصوصی هم یه بخش میشه مثل این بخش های عمومی که الان هست اونجا که چیزی که به ضرر انجمن باشه وجود نداره !!!
نیازی به نصب پلاگین جدید هم نیست چون ویبولتین بخش دسترسی و پرمیشن رو داره

و اما بازم متوجه نشدم؟ Cron job کارش اینه که میاد یه دستور رو هر چند ثانیه ، دقیقه ، ساعت یا هفته ... اجرا می کنه ، یعنی عمل اجرای یک دستور در یک زمان مشخص رو بر عهده داره
حالا این وسط بازم متوجه نشدم Cron job و permision های کاربران ویبولتین چه ربطی دارند به همدیگه؟!!!!

sonixax
11-07-2010, 12:08 AM
منظور شما از حجم کار چیه؟ مگه نیازه که بیایم دستی پرمیشن بدیم؟ در ویبولتین گروه های کاربری وجود داره ، مثال : گروه 1 و گروه 2 ، در انجمن 2 بخش وجود داره ، بخش خصوصی و عمومی ، میایم تو ادمین سی پی به گروه 1 مجوز بخش عمومی و خصوصی و به گروه 2 فقط مجوز بخش عمومی رو می دیم ، حالا کاربرانی که جزو گروه 2 هستند هرگز نمی تونند به بخش خصوصی دسترسی داشته باشند ، حالا می خواد 1 نفر باشه می خواد 10000 نفر باشه ، گروه 1 هم چه 1 نفر چه 100000 نفر به بخش خصوصی دسترسی دارند ! حالا این که بخش خصوصی ایجاد بشه چه ربطی به بزرگ شدن دیتابیس داره باز نمی دونم !

دوست عزیز ، مگه شما نگفتی بخش خصوصی درست کنیم بعد کسانی که فعالیت زیاد دارند رو مجوز بدیم به اونجا دسترسی داشته باشند ؟ دسترسی دادن به کاربران هم به صورت دستی انجام میشه به خصوص که قرار نیست دسته ای مجوز بدید و قراره نفر به نفر قرار بدید ، وقتی سایت شلوغ بشه این کار به صورت دستی غیر ممکنه . متوجه شدید یا باز بد توضیح دادم ؟

همه فایل ها و عکس می تونه در دیتابیس باشه می تونه روی سرور یا هاست قرار بگیره و این که هرزگاهی باشه وجود نداره تنظیمات داره که روی سرور ذخیره شه یا روی دیتابیس در ضمن بخش خصوصی هم یه بخش میشه مثل این بخش های عمومی که الان هست اونجا که چیزی که به ضرر انجمن باشه وجود نداره !!! نیازی به نصب پلاگین جدید هم نیست چون ویبولتین بخش دسترسی و پرمیشن رو داره

در نسخه 4 هچین خبری نیست ، تمام فایلها روی دیتابیس ذخیره میشند و شما باید از بخش تعمیرات اونها رو روی هوست منتقل کنید .

و اما بازم متوجه نشدم؟ Cron job کارش اینه که میاد یه دستور رو هر چند ثانیه ، دقیقه ، ساعت یا هفته ... اجرا می کنه ، یعنی عمل اجرای یک دستور در یک زمان مشخص رو بر عهده داره حالا این وسط بازم متوجه نشدم Cron job و permision های کاربران ویبولتین چه ربطی دارند به همدیگه؟!!!!

عزیزم ، سیستم میاد روزی یک بار یا ساعتی یک بار فعالییت ها کاربران رو بررسی میکنه و بر حسب اون به کاربری که فعالییت بیشتری داشته مجوز ورود به بخش های خصوصی رو میده .

اگر هم منظور شما این نیست ! این بخش خصوصی رو درست برای من توضیح بدید بفهمم چی میگید اگر جایی رو میگید که فقط مدیران دسترسی داشته باشند ، تا جایی که من میدونم شما به عنوان مدیر الان یک تالاری رو میبینید که من نمیبینم .

Kamran
11-07-2010, 12:16 AM
دوست عزیز ، مگه شما نگفتی بخش خصوصی درست کنیم بعد کسانی که فعالیت زیاد دارند رو مجوز بدیم به اونجا دسترسی داشته باشند ؟ دسترسی دادن به کاربران هم به صورت دستی انجام میشه به خصوص که قرار نیست دسته ای مجوز بدید و قراره نفر به نفر قرار بدید ، وقتی سایت شلوغ بشه این کار به صورت دستی غیر ممکنه . متوجه شدید یا باز بد توضیح دادم ؟

در نسخه 4 هچین خبری نیست ، تمام فایلها روی دیتابیس ذخیره میشند و شما باید از بخش تعمیرات اونها رو روی هوست منتقل کنید .

عزیزم ، سیستم میاد روزی یک بار یا ساعتی یک بار فعالییت ها کاربران رو بررسی میکنه و بر حسب اون به کاربری که فعالییت بیشتری داشته مجوز ورود به بخش های خصوصی رو میده .

اگر هم منظور شما این نیست ! این بخش خصوصی رو درست برای من توضیح بدید بفهمم چی میگید اگر جایی رو میگید که فقط مدیران دسترسی داشته باشند ، تا جایی که من میدونم شما به عنوان مدیر الان یک تالاری رو میبینید که من نمیبینم .
منظور من هم اینه که ما که مدیر هستیم بخش خصوصی رو داشته باشیم یا اینکه یه گروه کاربری ایجاد بشه که به بخش خصوصی دسترسی داشته باشند

سیستم سر از خود نمیاد به کاربران داری فعالیت زیاد بخش خصوصی بده مگر این که ما تو ویبولتین تعیین کرده باشیم مثلا کاربر دارای 100 پست بیاد خصوصی بشه ولی وقتی بگیم فقط گروه 1 بخش خصوصی داره کاربر 1000 تا پست هم داشته باشه تا ادمین اون رو عضو گروه 1 نکنه هر گز نمی تونه به بخش خصوصی دسترسی داشته باشه

در کل عزیز ، منبهتون قول میدم بخش خصوصی رو طوری ایجاد کنم که هیچ کس به جز کسایی که ما می خوایم نتونن بیان اونجا و دوم اینکه هیچ فشاری به دیتابیس نیاد ( از تجربیات شما هم بهره خواهیم گرفت )

sonixax
11-07-2010, 12:38 AM
منظور من هم اینه که ما که مدیر هستیم بخش خصوصی رو داشته باشیم یا اینکه یه گروه کاربری ایجاد بشه که به بخش خصوصی دسترسی داشته باشند

سیستم سر از خود نمیاد به کاربران داری فعالیت زیاد بخش خصوصی بده مگر این که ما تو ویبولتین تعیین کرده باشیم مثلا کاربر دارای 100 پست بیاد خصوصی بشه ولی وقتی بگیم فقط گروه 1 بخش خصوصی داره کاربر 1000 تا پست هم داشته باشه تا ادمین اون رو عضو گروه 1 نکنه هر گز نمی تونه به بخش خصوصی دسترسی داشته باشه

در کل عزیز ، منبهتون قول میدم بخش خصوصی رو طوری ایجاد کنم که هیچ کس به جز کسایی که ما می خوایم نتونن بیان اونجا و دوم اینکه هیچ فشاری به دیتابیس نیاد ( از تجربیات شما هم بهره خواهیم گرفت )

خوب بر حسب تعداد پست بخوایم به کسی دسترسی بدیم دیگه نمیشه کاربر فعال از غیر فعال رو مشخص کرد ، چون طرف مثلن به 100 تا میرسه بعدش ولش میکنه چون اونجاهای قفل براش باز شده ! این هوکی هم که کاربران رو اتومات به گروه های کاربری غیر فعال میفرسته به محض ارسال یک پست برشون میگردونه سر جاش . من که خودم برای 4 هوک مناسب این کار رو توی Vbulletin.org پیدا نکردم و معنیش اینه که باید دستی نوشته شه .

اون بخش خصوصی هم همون طوری که گفتم همین الان موجوده (یکی از دوستان من اینجا مدیره وقتی اون میاد تو اون بخش هست ، ولی من ندارمش) شما از سایت خارج بشید میبینید یکی از فاروم هایی که میتونید ببینید حذف میشه ، کاربران معمولی هم اون رو نمیبینند و فقط مدیران میبینند .

Kamran
11-07-2010, 08:40 AM
دقیقا مثل همون بخش که برای مدیران هست به راحتی میشه برای بخش خصوصی نیز ایجاد کرد
یعنی هیچ دردسری نداره و این کار به هیچ پلاگین یا هوکی نیاز نداره

Reactor
11-07-2010, 10:38 AM
به نظر من سایت جنبه ی تخصصی خودش رو حفظ کنه خیلی بهتره! هدف سایت مشخصه که بحث کردن هست اون هم بحث های تا حدودی سنگین و با سند و مدرک.. نه مثل خیلی فروم های دیگه حال و احوال پرسی روزانه!! اینکه تعداد کاربران سایت بالا بره یک خوبی داره و یک بدی. خوبیش اینه که افراد بیشتری بحث هارو میخونن و اطلاعاتشون بالا میره و با حرف های ما آشنا میشن و یک بدی داره اینکه آدم های هرتمه ای تو سایت زیاد میشه که اطلاعاتی ندارن و فقط دنبال چت کردن هستند که با هدف این سایت به نظرم خیلی فاصله داره! اگر بشه سیستمی رو پیاده کرد که فقط مزیت داشته باشه و معایبش از بین بره در این صورت خیلی خوبه

sonic
11-07-2010, 10:59 AM
منم با راکتور موافقم دفترچه نباید دنبال جمع کردن کاربر باشه بلکه باید به فکر جمع کردن مطالب مفید وارزشمند باشد جمع کردن کاربر افتخار نیست پرمحتوا کردن سایا افتخار است همینگونه که سایت پیش میرود خوب است البته جای خالی مسلمین عزیز خالی است:71:که آنها هم به زودی جمع میوند.

Kamran
11-07-2010, 11:41 AM
کاربر بیشتر مطلب مفید بیشتر :)

Mehrbod
11-07-2010, 01:06 PM
مدیر الان یک تالاری رو میبینید که من نمیبینم .

دسترسی دادن به بیشتر از 10,000 آدم دستی هم زمان
زیادی نمی‌برد گرامی, بویژه که نمی‌خواهیم اینکار را یکباره انجام دهیم.

Theodor Herzl
11-07-2010, 01:23 PM
ما که نمی‌خواهیم دور هم بشینیم و صحبت‌های یکدیگر را تأئید کنیم ، باید کاربر جذب کنیم ، من در یک تاپیک دیگر توضیح دادم که چگونه میشود این کار را کرد ، این روشی‌ که دوستمون هم گفتند یکی‌ از این راه‌ها هست ، به نظرم اگر تبلیغ کنیم بهترین راه است. ۱ ماه تبلیغ در ایران پرود چند هزار کاربر جذب خواهد کرد .

Anarchy
11-07-2010, 01:31 PM
به نظر من اگه مدیران عزیز بی توجهی کنند سرنوشتی که گفتگو دات کام داشت ممکنه اینجا هم پیدا کنه!!! دوستان مطلع وقتی همگی سر اصولی با هم توافق دارن دیگه جمع شدن اونها و بحث کردنشون برای چی هست؟! اگه هدف بزرگتر یعنی ایجاد آگاهی کلی در جامعه رو داریم باید سعی کنیم کاربرهای بیشتری رو جذب کنیم.حتی اگه این کار ضررهایی هم داشته باشیم باید چشم پوشی کنیم برای رسیدن به اون هدف اصلی...

Kamran
11-07-2010, 01:36 PM
مرسی از دوستان موافق
انجمن باید همه نوع آدمی داشته باشه ، مثل یه اجتماع که همه نوع آدمی توش هست
باید طرز فکر ها رو شناخت و برای همشون جواب یا راهی پیدا کرد اینکه 50 نفر دور هم باشیم مطمعن باشید همیشه حرف های تکراری خواهیم داشت ولی وقتی جمع و جامعه ای بزرگ داشته باشیم به نتایج خیلی خوبی خواهیم رسید

sonixax
11-07-2010, 05:02 PM
دقیقا مثل همون بخش که برای مدیران هست به راحتی میشه برای بخش خصوصی نیز ایجاد کرد
یعنی هیچ دردسری نداره و این کار به هیچ پلاگین یا هوکی نیاز نداره

من هنوز نفهمیدم شما چی میگی ! یه وقتی میگید فقط برای مدیران ، که خوب همین الانشم هست یه وقتی میگید برای بقیه !
همون طور که گفتم اون کاری که شما میگید وقتی تعداد یوزر ها زیاد بشه به صورت دستی غیر ممکن میشه چون هی باید به یک سری از کاربرها دسترسی داده بشه از یک سری گرفته بشه .
شاید شما وی بولتین رو خیلی خوب بشناسید ، ولی فکر نمیکنم این تزی که میدی رو به صورت عملی روی یک سایت شلوغ اجرا کرده باشید . همان طور که گفتم سایتهای خیلی معروف و گنده قبلن این کار رو کردند و شکست خوردند . برای نمونه هم مجید آنلاین ، تک دانلود ، پیسی ورد و پیسی لردز که من خودم اونجا مدیر هستم .

چیزی که شما میگید به صورت دستی در عمل غیر ممکنه ، سوای غیر ممکن بودنش خیلی از بحث هایی که باید همه بخونند رو مخفی میکنه و سطح کیفی سایت رو شدیدن پایین میاره .

---------- ارسال جدید اضافه شده در 05:00 pm ---------- ارسال قبلی در 04:59 pm ----------

کاربر بیشتر مطلب مفید بیشتر :)

کاربر بیشتر ، بحث خاله زنکی بیشتر ! نمونه اش را هم دیدیم آتیلا و دوستانش .

---------- ارسال جدید اضافه شده در 05:02 PM ---------- ارسال قبلی در 05:00 PM ----------

دسترسی دادن به بیشتر از 10,000 آدم دستی هم زمان
زیادی نمی‌برد گرامی, بویژه که نمی‌خواهیم اینکار را یکباره انجام دهیم.

خیر اینچنین نیست ، شما قرار نیست همزمان دسترسی بدهید . جناب کامران میگویند که به کاربرانی که فعال هستند دسترسی های خاص بدهیم این یعنی Tracking تمام کاربران که به صورت دستی غیر ممکن است و دادن و یا گرفتن مجوز به کاربران فعال و غیر فعال و قرار هم نیست به 10000 نفر آدم همزمان دسترسی داده شود بلکه یکی یکی است ، اگر قرار بود فله ای دسترسی داده شود نیازی به بخش خصوصی هم نبود .

Kamran
11-07-2010, 05:03 PM
هر چی می گم شما باز میای گیر میدی
عزیز من دارم میگم بخش خصوصی هم میشه یه چیزی شبیه بخش مدیران
گروه کاربری خصوصی وقتی ایجاد بشه به هر کس که دوست داشته باشیم دسترسی می دیم
من خودم به شخصه ادمین کل چند تا فروم شلوغ بودم و گفتم راهش با من
من خودم عملی می کنم
لطفا بحث رو الکی ادامه ندین خودم کنترلش رو بر عهده می گیرم خوبه؟

sonixax
11-07-2010, 05:11 PM
ما که نمی‌خواهیم دور هم بشینیم و صحبت‌های یکدیگر را تأئید کنیم ، باید کاربر جذب کنیم ، من در یک تاپیک دیگر توضیح دادم که چگونه میشود این کار را کرد ، این روشی‌ که دوستمون هم گفتند یکی‌ از این راه‌ها هست ، به نظرم اگر تبلیغ کنیم بهترین راه است. ۱ ماه تبلیغ در ایران پرود چند هزار کاربر جذب خواهد کرد .
درسته ، ولی شخصن ترجیح میدهم در بالاترین تبلیغ شود چون کاربرانش دنبال بحث های ایران پراودی نیستند ، شما یک نگاهی به تاپیک های محبوب آنجا بیندازید - تاپیک هایی مثل این : آیا موهای زیر بغلتون رو میزنید !!!!!
90% بحث هاش اینطوریه ، کاربران اینجا هم همین طوری کیلویی زیاد بشوند نتیجه بهتر از آن نخواهد شد .

---------- ارسال جدید اضافه شده در 05:11 PM ---------- ارسال قبلی در 05:04 PM ----------

هر چی می گم شما باز میای گیر میدی
عزیز من دارم میگم بخش خصوصی هم میشه یه چیزی شبیه بخش مدیران
گروه کاربری خصوصی وقتی ایجاد بشه به هر کس که دوست داشته باشیم دسترسی می دیم
من خودم به شخصه ادمین کل چند تا فروم شلوغ بودم و گفتم راهش با من
من خودم عملی می کنم
لطفا بحث رو الکی ادامه ندین خودم کنترلش رو بر عهده می گیرم خوبه؟

اینکه کنترل کردنش رو چه کسی بر عهده میگیره که دست من نیست :4: دست صاحب اینجاست که با شناختی که من ازش دارم عمرن به جز همان یک نفری که خودش میشناسد شخص دیگه ای رو دسترسی برای این کار ها نمیده ، به منی که دارم بخشی از هزینه های اینجا رو تامین میکنم و از نزدیک با هم در ارتباط هستیم نداد :71:
در مورد دسترسی های کاربری هم همان طور که گفتم وی بولتین به صورت پیش فرض چنین امکانی نداره ، باورتون نمیشه ؟ این لیست قوابلیات وی بولتین : http://www.vbulletin.com/index.php?do=features
زیر نظر داشتن کاربران فعال و غیر فعال و تغییر دسترسی هاشون به صورت دستی در حجم بالا غیر ممکنه عزیز من و برای این کار شما باید کارهارو به صورت اتوماتیک انجام بدید ، یعنی باید بیاید یک الگو تعریف کنید و سیستم بر طبق اون الگو عمل کنه که هر کسی که فعالیتش زیاده رو دسترسی بده و هر کسی که نیست نده یا هر کسی که زیاد شد رو بده و هر کسی که کم شد رو ازش بگیره ، شما هم نگاه نکن الان 30-40 تا یوزر هست ، تا یکی دو ماه دیگه میزنه بالای چند هزار تا ، شما فقط بخوای یک لیست چند هزار تایی رو فقط اسمهاشون رو بخونی چند ساعت زمان میبره - چه برسه به اینکه بخوای فعالیت های دونه دونه شون رو بررسی کنی ببینی کدوم ها رو باید دسترسی بدی کدوم ها رو نباید بدی و یا از کدوم ها دسترسی رو بگیری !

تازه اگر هم عملی بشه این کار به صورت دستی ! که اولین چیزی که به ما توی برنامه نویسی یاد دادند این بود که کار هایی با حجم بالا رو به هیچ عنوان دستی انجام ندید . بخش خصوصی میشه یک بخش تخصصی و پر بار و باقی جاها میشه چت روم و این باعث میشه سطح کیفی سایت بره توی زیر زمین .

ولی گفته کسری جان در این باره خیلی خوب ، منطقی و عملیه .

Jooyandeh
11-07-2010, 05:28 PM
راجع به این مسائل من اصلاً سررشته ندارم. فقط دو چیز در ذهن داشتم: (۱) به نظر من، تعداد اعضاء به‌شکل طبیعی خودش افزایش پیدا کند، خوب است. (این البته، به معنای تبلیغ نکردن برای سایت نیست. امّا طوری نباشد که یهو کیلویی یک مشت کاربر بریزند این‌جا، شلوغش کنند.)

(۲) کیفیت بحث‌ها بایستی یک جوری کنتزل بشود. نمی‌دانم چطوری. فقط باید طوری باشد که دو عده افراد دست‌رسی‌شون از سایت قطع باشه: (الف) کسانی که مدام بحث‌های بی‌سر و ته و خاله‌زنگی راه می‌اندازند، کاری هم ندارند که چه پاسخی بهشان داده می‌شود و فقط می‌خواهند به حرفشان بمانند؛ یا مدام با دزدی ادبی و کپی-پیست نوشتارهای طولانی در جستارها اسپم می‌کنند؛
(ب) کسانی که مثلاً استناد و نقل‌قول‌هایی که می‌کنند، در بسیاری از موارد دروغ یا غلط هستند. خب،‌ چنین کسی یا هدفش انجام یک بحث سالم نیست یا شعور ندارد نمی‌داند چطوری درست و صادقانه باید نقل‌قول کرد و سند آورد.

اگر کاربری مثلا در ۷۰٪ پستهایش چنین بود، باید اخراج شود چون محیط گفت‌وگوها را بی‌کیفیت و بی‌ارزش می‌کند. حالا،‌چطور باید این کار انجام شود، من شخصاً ایده‌ای ندارم.

شاید اگر یک لیستی بتوان از فلان کاربر تهیه کرد که مثلا بارها و بارها به طرف بحث بی‌محلی کرده و بدون توجه به پاسخی که بهش داده شده، به‌جای نقد این پاسخ، رفته فقط حرفش را تکرار کرده یا مثلاً‌ مدام در دهان طرف مقابل بحثش حرف گذاشته یا به او حمله کرده که مثلاً «فلانی به شدت مشغول است» یا «نمی‌دانم دوست ما قبول کرد که اشتباه می‌کند» و ... یا مثلاً مدام در نوشتارهایش نقل‌قول‌های دروغین وجود داشته باشد ... اگر یک کاربر دیگر این‌ها را لیست کرد و به شورای مدیران تقدیم کرد، و مثلاً با تعدادِ زیادی از این موارد قطعاً موافقت بشود، آن کاربر خدعة‌گر و مکار یا ناتوان از فهم درست یا گفت‌وگوی اصولی (چون از این دو حالت خارج نیست) بایستی از سایت برای همیشه اخراج شود.

Theodor Herzl
11-07-2010, 05:54 PM
هزینه ۱ ماه تبلیغ در بالاترین چقدر میشود؟ من تا ۵۰ دلار کمک می‌کنم

sonixax
11-07-2010, 05:58 PM

باید به ادمین بگم یک بخش دانیشنی چیزی اینجا نصب کند .

Theodor Herzl
11-07-2010, 06:01 PM
سایت ایرانیان انگلستان ماهی‌ ۱۰۰ دلار است ، ولی‌ بالاترین را خبر ندارم ، تبلیغ از طریق گوگل هم خوب است

Reactor
11-07-2010, 06:28 PM

بچه های گفتگو یک بار رفته بودن دنبالش تا جایی که یادمه برای یک ماه تبلیغ حدود 1000دلار آب میخورد! البته بازم توش بحث بود که آیا به همچین سایتی که محتوای ضد دین داره اجازه ی تبلیغ میدن یا نه؟!

sonixax
11-07-2010, 06:44 PM
سایت ایرانیان انگلستان که حتمن میده ، بالاترین هم میده اینجا یک سایت با طرز فکر خاصی نیست و همه میتونند توش بحث کنند ولی 1000 دلار خیلی زیاده ! آدم لینک بده داغ شه زود تر معروف میشه :21:
گوگل هم که زیاد نمیشه یه 200 دلار کردیت بگیریم ازش ادسین و این حرفها .

sonic
11-07-2010, 07:12 PM
اگر میشد توی دفترچه تبلیغ گذاشت یا خود دفترچه یک فروشگاه اینترنتی ایجاد میکرد میتونست هزینه هاشو دربیاره ولی فکر نکنم بشه:71:

Mehrbod
11-07-2010, 07:28 PM
همون طور که گفتم اون کاری که شما میگید وقتی تعداد یوزر ها زیاد بشه به صورت دستی غیر ممکن میشه چون هی باید به یک سری از کاربرها دسترسی داده بشه از یک سری گرفته بشه .
.

ناشدنی نیست, تنها نیاز به دادن دسترسی بیشتر به گردانندگان است.

در هر حالتی از ویکی‌پدیا که بزرگتر نمی‌شویم! و چنانکه می‌توان, در ویکی‌پدیا
دادن و گرفتن دسترسی دستی به میلیون‌ها کاربر تاکنون دشواری ویژه‌ای درست نکرده است.

sonixax
11-07-2010, 07:32 PM
ناشدنی نیست, تنها نیاز به دادن دسترسی بیشتر به گردانندگان است.

در هر حالتی از ویکی‌پدیا که بزرگتر نمی‌شویم! و چنانکه می‌توان, در ویکی‌پدیا
دادن و گرفتن دسترسی دستی به میلیون‌ها کاربر تاکنون دشواری ویژه‌ای درست نکرده است.

ویکی پدیا یا یاهو یا گوگل یا ... این کار را به صورت خودکار انجام میدهند ، دستی نیست .

Mehrbod
11-07-2010, 07:36 PM
درسته ، ولی شخصن ترجیح میدهم در بالاترین تبلیغ شود چون کاربرانش دنبال بحث های ایران پراودی نیستند ، شما یک نگاهی به تاپیک های محبوب آنجا بیندازید - تاپیک هایی مثل این : آیا موهای زیر بغلتون رو میزنید !!!!!
90% بحث هاش اینطوریه ، کاربران اینجا هم همین طوری کیلویی زیاد بشوند نتیجه بهتر از آن نخواهد شد .

---------- ارسال جدید اضافه شده در 05:11 PM ---------- ارسال قبلی در 05:04 PM ----------

اینکه کنترل کردنش رو چه کسی بر عهده میگیره که دست من نیست :4: دست صاحب اینجاست که با شناختی که من ازش دارم عمرن به جز همان یک نفری که خودش میشناسد شخص دیگه ای رو دسترسی برای این کار ها نمیده ، به منی که دارم بخشی از هزینه های اینجا رو تامین میکنم و از نزدیک با هم در ارتباط هستیم نداد :71:
در مورد دسترسی های کاربری هم همان طور که گفتم وی بولتین به صورت پیش فرض چنین امکانی نداره ، باورتون نمیشه ؟ این لیست قوابلیات وی بولتین : http://www.vbulletin.com/index.php?do=features
زیر نظر داشتن کاربران فعال و غیر فعال و تغییر دسترسی هاشون به صورت دستی در حجم بالا غیر ممکنه عزیز من و برای این کار شما باید کارهارو به صورت اتوماتیک انجام بدید ، یعنی باید بیاید یک الگو تعریف کنید و سیستم بر طبق اون الگو عمل کنه که هر کسی که فعالیتش زیاده رو دسترسی بده و هر کسی که نیست نده یا هر کسی که زیاد شد رو بده و هر کسی که کم شد رو ازش بگیره ، شما هم نگاه نکن الان 30-40 تا یوزر هست ، تا یکی دو ماه دیگه میزنه بالای چند هزار تا ، شما فقط بخوای یک لیست چند هزار تایی رو فقط اسمهاشون رو بخونی چند ساعت زمان میبره - چه برسه به اینکه بخوای فعالیت های دونه دونه شون رو بررسی کنی ببینی کدوم ها رو باید دسترسی بدی کدوم ها رو نباید بدی و یا از کدوم ها دسترسی رو بگیری !

تازه اگر هم عملی بشه این کار به صورت دستی ! که اولین چیزی که به ما توی برنامه نویسی یاد دادند این بود که کار هایی با حجم بالا رو به هیچ عنوان دستی انجام ندید . بخش خصوصی میشه یک بخش تخصصی و پر بار و باقی جاها میشه چت روم و این باعث میشه سطح کیفی سایت بره توی زیر زمین .

ولی گفته کسری جان در این باره خیلی خوب ، منطقی و عملیه .

تا آنجاییکه می‌دانم, دوستان دیگر نیز در PHP تخصص دارند. اگر نیاز بود می‌توانیم
برای آن یک سیستم کنترل مانند ویکی‌پدیا در بیاوریم که آدمین در جایگاه sysop
و گردانندگان کنونی در جایگاه bureaucrat بتوانند به کاربران دسترسی بالاتر بدهند.

---------- ارسال جدید اضافه شده در 07:36 PM ---------- ارسال قبلی در 07:33 PM ----------

ویکی پدیا یا یاهو یا گوگل یا ... این کار را به صورت خودکار انجام میدهند ، دستی نیست .

ویکی‌پدیا دستی انجام می‌دهد. چیزی به نام سطح دسترسی داریم, می‌توانید سورس آن را بخوانید.

sonixax
11-07-2010, 07:42 PM
تا آنجاییکه می‌دانم, دوستان دیگر نیز در PHP تخصص دارند. اگر نیاز بود می‌توانیم
برای آن یک سیستم کنترل مانند ویکی‌پدیا در بیاوریم که آدمین در جایگاه sysop
و گردانندگان کنونی در جایگاه bureaucrat بتوانند به کاربران دسترسی بالاتر بدهند.

---------- ارسال جدید اضافه شده در 07:36 PM ---------- ارسال قبلی در 07:33 PM ----------

ویکی‌پدیا دستی انجام می‌دهد. چیزی به نام سطح دسترسی داریم, می‌توانید سورس آن را بخوانید.

ویکی پدیایی که شما میبینید ، با آنچیزی که برای دانلود قرار دارد خیلی فرق میکند . اسکریپتی که شما دانلود میکنید تنها بستر رو آماده میکنه طبیعی هست که بخش دستی باید باشد . بخش خودکار معمولن اسکریپت های CGI هستند و هر کسی بسته به نیاز خودش اونها رو مینویسه .

برای Vbulletin هوک مخصوص این کار و اسکریپت هاش هست ، ولی باری که به سرور میاورد را هم حساب بفرمایید .

Mehrbod
11-07-2010, 07:50 PM
ویکی پدیایی که شما میبینید ، با آنچیزی که برای دانلود قرار دارد خیلی فرق میکند . اسکریپتی که شما دانلود میکنید تنها بستر رو آماده میکنه طبیعی هست که بخش دستی باید باشد . بخش خودکار معمولن اسکریپت های CGI هستند و هر کسی بسته به نیاز خودش اونها رو مینویسه .

برای Vbulletin هوک مخصوص این کار و اسکریپت هاش هست ، ولی باری که به سرور میاورد را هم حساب بفرمایید .

ببینید, سخن من درباره دسترسی دادن به کاربران است که در ویکی‌پدیا دستی انجام می‌گیرد.
شما یا هر کس دیگری می‌تواند ده سال هم در ویکی‌پدیا ویرایش کند و سطح‌دسترسی‌اش
از کاربری بالاتر نرود, چرا که ماشینی انجام نمی‌پذیرد. به جای آن, کسانی که هم‌اکنون دسترسی
بالاتر دارند با نگرش به فعالیت یک کاربر و با مشاوره یکدیگر سطح دسترسی او را بالا یا پایین می‌برند.

در سورس آن می‌توانید سطح‌های دسترسی را ببینید و اصولا به همین شیوه است که ویکی‌پدیا
کار می‌کند. برای Vbulletin نیز می‌توان یک plugin یا هوک نوشت و این‌را پیاده‌سازی کرد که کار بسیار ساده‌ای نیز است.

البته همه این‌ها زمانی می‌ارزد که فاروم شلوغ شده باشد.

sonixax
11-07-2010, 07:56 PM
ببینید, سخن من درباره دسترسی دادن به کاربران است که در ویکی‌پدیا دستی انجام می‌گیرد.
شما یا هر کس دیگری می‌تواند ده سال هم در ویکی‌پدیا ویرایش کند و سطح‌دسترسی‌اش
از کاربری بالاتر نرود, چرا که ماشینی انجام نمی‌پذیرد. به جای آن, کسانی که هم‌اکنون دسترسی
بالاتر دارند با نگرش به فعالیت یک کاربر و با مشاوره یکدیگر سطح دسترسی او را بالا یا پایین می‌برند.

در سورس آن می‌توانید سطح‌های دسترسی را ببینید و اصولا به همین شیوه است که ویکی‌پدیا
کار می‌کند. برای vbulletin نیز می‌توان یک plugin یا هوک نوشت و این‌را پیاده‌سازی کرد که کار بسیار ساده‌ای نیز است.

البته همه این‌ها زمانی می‌ارزد که فاروم شلوغ شده باشد.

نخست اینکه ویکیپدیا با اینجا قبل مقایسه نیست ، دوم اینکه من مطمئن هستم که انتخاب کاربران به صورت ماشینی صورت میگیرد آن هم از روی مانیتور کردن فعالیت کاربر ، امتیاز های کسب کرده و کلن آرایشی که برایش تعریف شده - همانند این را ما در ویکی سایت e107 راه اندازی کردیم و خیلی خوب هم کار میکند ، در کنار اتوماسیون دسترسی ها سیستم دستی هم وجود دارد و منطقی اش هم همین است چون ماشین همیشه درست کار نمیکند و اشتباه میکند .

سوای اینها ما باید به بار و فشاری که به سرور می آید هم نگاه کنیم و البته اگر همه اینها را حل و فصل کردیم باز هم بخش خصوصی که نوشتارش در دسترس نباشد برای سایرین به صورت طبیعی باعث افت کیفی تالار که میشود هیچ خود به خود دسترسی اسپایدر ها هم به آنجا بسته میشود و مطالبش در موتور های جستجو ایندکس نمیشود و از آنجایی که بحث در قسمت های باز خیلی خاله زنکی و سطحی میشود خود به خود کاربرانی که جذب میشوند از همان دسته هستند و آن وقت ما شاهد بحث هایی مثل این :

http://forum.iranproud.com/showthread.php?363481-%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D8%B4%D9%85%D8%A7-%D9%85%D9%88%DB%8C-%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D8%A8%D8%BA%D9%84%D8%AA%D9%88-%D9%85%DB%8C%D8%B2%D9%86%DB%8C%D8%9F%D9%81%D9%82%D 8%B7-%D8%A2%D9%82%D8%A7%DB%8C%D9%88%D9%86

در حجم بالا در اینجا هستیم .

Mehrbod
11-07-2010, 08:08 PM
نخست اینکه ویکیپدیا با اینجا قبل مقایسه نیست ، دوم اینکه من مطمئن هستم که انتخاب کاربران به صورت ماشینی صورت میگیرد آن هم از روی مانیتور کردن فعالیت کاربر ، امتیاز های کسب کرده و کلن آرایشی که برایش تعریف شده - همانند این را ما در ویکی سایت e107 راه اندازی کردیم و خیلی خوب هم کار میکند ، در کنار اتوماسیون دسترسی ها سیستم دستی هم وجود دارد و منطقی اش هم همین است چون ماشین همیشه درست کار نمیکند و اشتباه میکند .

سوای اینها ما باید به بار و فشاری که به سرور می آید هم نگاه کنیم

Role-based access control (http://en.wikipedia.org/wiki/Role-based_access_control)

Bureaucrats (http://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Bureaucrats)

promote other users to administrator or bureaucrat status;
grant and revoke an account's bot status; and
rename user accounts.

Administrator (http://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Administrator) If at this point you are interested in requesting adminship, you should first read the guide to requests for adminship and the nomination instructions. When you are ready to apply, you may add your nomination to the Wikipedia:Requests for adminship ("RFA") page, according to the aforementioned instructions. A discussion (not a vote) will then take place among fellow editors about whether you should become an administrator. After seven days, a bureaucrat will determine if there is consensus to approve your request. This is sometimes difficult to ascertain, and is not a numerical measurement, but as a general descriptive rule of thumb most of those above ~80% approval pass and most of those below ~70% fail.

برای فشار به سرور هم به شما اطمینان می‌دهم, چک کردن دو‌بایت در هر درخواست, هیچ فشاری به سرور نمی‌آورد.

و البته اگر همه اینها را حل و فصل کردیم باز هم بخش خصوصی که نوشتارش در دسترس نباشد برای سایرین به صورت طبیعی باعث افت کیفی تالار که میشود هیچ خود به خود دسترسی اسپایدر ها هم به آنجا بسته میشود و مطالبش در موتور های جستجو ایندکس نمیشود و از آنجایی که بحث در قسمت های باز خیلی خاله زنکی و سطحی میشود خود به خود کاربرانی که جذب میشوند از همان دسته هستند و آن وقت ما شاهد بحث هایی مثل این :

http://forum.iranproud.com/showthread.php?363481-%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D8%B4%D9%85%D8%A7-%D9%85%D9%88%DB%8C-%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D8%A8%D8%BA%D9%84%D8%AA%D9%88-%D9%85%DB%8C%D8%B2%D9%86%DB%8C%D8%9F%D9%81%D9%82%D 8%B7-%D8%A2%D9%82%D8%A7%DB%8C%D9%88%D9%86

در حجم بالا در اینجا هستیم .

خوب این می‌شود یک گفتمان دیگر و بستگی به نگر شما پشتیبانان مالی سایت دارد.

sonixax
11-07-2010, 08:19 PM
برای فشار به سرور هم به شما اطمینان می‌دهم, چک کردن دو‌بایت در هر درخواست, هیچ فشاری به سرور نمی‌آورد.

نه در شرایطی که سایتهای بسیاری بر روی این سرور میزبانی میشوند .

خوب این می‌شود یک گفتمان دیگر و بستگی به نگر شما پشتیبانان مالی سایت دارد.

یکی از دلایل مخالفت من همین است ، البته آن داستان سختی کار هم بماند .

در مورد ویکیپدیا هم که همان طور که گفتم بر حسب امتیازات و .. هست ولی تغییر دسترسی خودکار هست . ولی در ویبولتین اینگونه نیست و باید یک نفری برود در AdminCp و از اونجا نام کاربر رو سرچ کنه و بعد دسترسیش رو دستی تغییر بده که خودش حد اقل 40 ثانیه زمان میبره :4:

Theodor Herzl
11-07-2010, 08:33 PM
من اول فکر کردم شوخی‌ می‌کنید این رو گفتید:21: جالبه راجع به موی زیر بغل و پشم زیر بیضه صحبت میکنند در ایران پرواد ، بعدش بری اونجا یه تاپیک بزنی‌ که بالای چشم محمد تازی ابروست ، پست رو پاک میکنند

sonixax
11-07-2010, 08:39 PM
من اول فکر کردم شوخی‌ می‌کنید این رو گفتید:21: جالبه راجع به موی زیر بغل و پشم زیر بیضه صحبت میکنند در ایران پرواد ، بعدش بری اونجا یه تاپیک بزنی‌ که بالای چشم محمد تازی ابروست ، پست رو پاک میکنند
نه بابا راست میگم ، تا دلتون بخواد از این بحث ها توشه کاربر زیاد و کیلویی جمع کردن سایت رو به اون روز میندازه .

Mehrbod
11-07-2010, 08:41 PM
نه در شرایطی که سایتهای بسیاری بر روی این سرور میزبانی میشوند .

اشتباه می‌کنید. بررسی اینکه نوشته کنونی من چند بایت
است بار کمتری روی سرور دارد تا اینکه ببینید دسترسی من چه اندازه است.

در مورد ویکیپدیا هم که همان طور که گفتم بر حسب امتیازات و .. هست ولی تغییر دسترسی خودکار هست . ولی در ویبولتین اینگونه نیست و باید یک نفری برود در AdminCp و از اونجا نام کاربر رو سرچ کنه و بعد دسترسیش رو دستی تغییر بده که خودش حد اقل 40 ثانیه زمان میبره :4:

خوب اشتباه شما در همینجاست. من چند بار گفتم و ریفرنس به سورس و خود ویکی‌پدیا نیز دادم.
این فرآیند سراسر دستی است و درست همین‌گونه است که گفتید. نه تنها 40 ثانیه
زمان می‌برد که بررسی آمادگی برای گردانندگی 7 روز به درازا نیز می‌کشد.

به هر روی, ما گفتیم که با این موافق هستیم و اگر زمانی خواستید پیاده‌سازی
کنید, می‌توانید روی کمک و زمان گذاشتن من در برنامه‌نویسی آن حساب کنید.

Theodor Herzl
11-07-2010, 08:43 PM
تبلیغ در گوگل شرایطش چگونه است ، ماهی‌ چقدر دقیقا آب می‌‌خورد؟ با ۲۰۰ دلار کردیت چکار میشود کرد مثلا؟

sonixax
11-07-2010, 08:46 PM
اشتباه می‌کنید. بررسی اینکه نوشته کنونی من چند بایت است بار کمتری روی سرور دارد تا اینکه ببینید دسترسی من چه اندازه است.

بررسی تک تک کاربران یک کوئری از نوع Select * لازم دارد ولی فرستادن ارسال شما تنها یک کوئری از نوع Insert لازم دارد که خیلی با هم فرق دارند ، برای نشان دادن هم که Limit استفاده میشود و در نتیجه یک ستون مثلن 5000 واحدی را لازم نیست به صورت کامل فچ کرد !

خوب اشتباه شما در همینجاست. من چند بار گفتم و ریفرنس به سورس و خود ویکی‌پدیا نیز دادم. این فرآیند سراسر دستی است و درست همین‌گونه است که گفتید. نه تنها 40 ثانیه زمان می‌برد که بررسی آمادگی برای گردانندگی 7 روز به درازا نیز می‌کشد.

آنجا هم نوشته شده که در خواست شما بررسی میشود و رای داده میشود و دست آخر یک نفر درخواست شما را تائید میکند وقتی این کار را کرد سیستم شما را مدیر میکند . تغییر دسترسی به صورت دستی نیست بلکه رای گیری بین کاربران است .

به هر روی, ما گفتیم که با این موافق هستیم و اگر زمانی خواستید پیاده‌سازی کنید, می‌توانید روی کمک و زمان گذاشتن من در برنامه‌نویسی آن حساب کنید.

تصمیم گیرنده نهایی ادمین و صاحب سایت است ولی در این باره من نیز نظرم را گفتم .

Mehrbod
11-07-2010, 08:46 PM

سوای همه این سخن‌ها, دیدن این یکی جالب باید باشد و اگر در زمان آزاد
در تالار کامپیوتر یا جای دیگر درباره‌اش بیشتر توضیح بدهی سپاسگزار می‌شوم.

البته پیش از هر چیز, آدرس این ویکی چیست؟

Anarchy
11-07-2010, 08:47 PM
حالا موضوع موی زیر بغل خیلی هم بد نیستا که گیر دادین بهش!!! برای من که جالب بود.آدم یه چیز جدیدی یاد میگیره:4::4:

sonixax
11-07-2010, 08:49 PM
سوای همه این سخن‌ها, دیدن این یکی جالب باید باشد و اگر در زمان آزاد
در تالار کامپیوتر یا جای دیگر درباره‌اش بیشتر توضیح بدهی سپاسگزار می‌شوم.

البته پیش از هر چیز, آدرس این ویکی چیست؟
http://wiki.e107.ir/index.php?title=%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87%D9%94_%D8 %A7%D8%B5%D9%84%DB%8C

اینجا همان طوری است ، بر حسب رای کاربران و دسترسی های بالاتر و فعالیت و ...... دسترسی داده میشود - البته نیاز به تائید مدیر کل دارد ولی فقط یک تائید آژاکسی ساده است :1:

Mehrbod
11-07-2010, 08:52 PM
بررسی تک تک کاربران یک کوئری از نوع Select * لازم دارد ولی فرستادن ارسال شما تنها یک کوئری از نوع Insert لازم دارد که خیلی با هم فرق دارند ، برای نشان دادن هم که Limit استفاده میشود و در نتیجه یک ستون مثلن 5000 واحدی را لازم نیست به صورت کامل فچ کرد !

گرفتن دسترسی که چیزی بیشتر از یک int نیست در همین SELECT Query کنونی انجام می‌پذیرد.
در کنار دیگر داده‌های کاربر, query وی تنها و تنها یکبار و زمانی که login می‌کند گرفته شده و در session ریخته می‌شود.

زمانی که تالارها را می‌خوانیم نیز, یک WHERE به کوئری افزوده می‌شود (که هم‌اکنون داریم) و در آن
سطح دسترسی با سطح دسترسی گفته شده تالار همانندی شده و داده‌های تالار خوانده یا رد می‌شوند.

آنجا هم نوشته شده که در خواست شما بررسی میشود و رای داده میشود و دست آخر یک نفر درخواست شما را تائید میکند وقتی این کار را کرد سیستم شما را مدیر میکند . تغییر دسترسی به صورت دستی نیست بلکه رای گیری بین کاربران است .

خیر, برای دگرگونی دسترسی بایستی همانگونه که در پیک پیشین گفتی, نام کاربر را جستجو کرده
و سطح دسترسی او را پایین یا بالا بیاوریم که فرآیندنی دستی است. البته اگر نگر شما از دستی
این نباشد که خودمان برویم جدول‌های بانک‌داده‌ها را بخوانیم و آن را بروز کنیم! که البته می‌توان این را به پنل مدیریت کنونی نیز افزود.

sonixax
11-07-2010, 09:14 PM
گرفتن دسترسی که چیزی بیشتر از یک int نیست در همین SELECT Query کنونی انجام می‌پذیرد. در کنار دیگر داده‌های کاربر, query وی تنها و تنها یکبار و زمانی که login می‌کند گرفته شده و در session ریخته می‌شود. زمانی که تالارها را می‌خوانیم نیز, یک WHERE به کوئری افزوده می‌شود (که هم‌اکنون داریم) و در آن سطح دسترسی با سطح دسترسی گفته شده تالار همانندی شده و داده‌های تالار خوانده یا رد می‌شوند.

مساله گرفتن نیست ، مساله آرایه ای است که ایجاد میشود و زمانی که قرار است در یک برنامه منظم این کار انجام شود هر بار بار سنگینی به سرور می آید ، دوستان ما در P30World این کار را کرده اند و شما ساعت 12 شب به وقت آلمان امکان ندارد بتوانید سایت را باز کنید ، هر چه بانک اطلاعاتی بزرگتر شود منابع بیشتری برای اجرای یک کوئری صرف میشود دست آخر هم آرایه ای که تولید میشود بر روی Virtual Memory ذخیره میشود و اگر بزرگی تیبل کاربران 1 مگ باشد ، 1 مگ از حافظه را از دست داده ایم . حالا شما همین 1 مگ که به نظر کم میاد رو قرار بدید کنار سایر پروسس ها و سایت ها ببینید چه بلایی داره سر سرور میاد ! صرفه جایی هر چه بیشتر در مصرف منابع هم فشار کمتری به سرور میاره و هم سرعت بارگذاری سایت رو بیشتر .

خیر, برای دگرگونی دسترسی بایستی همانگونه که در پیک پیشین گفتی, نام کاربر را جستجو کرده و سطح دسترسی او را پایین یا بالا بیاوریم که فرآیندنی دستی است. البته اگر نگر شما از دستی این نباشد که خودمان برویم جدول‌های بانک‌داده‌ها را بخوانیم و آن را بروز کنیم! که البته می‌توان این را به پنل مدیریت کنونی نیز افزود.

ما خودمان در E107 که به شما آدرس دادم اینگونه عمل کرده ایم و این پیشنهاد تیم دولوپ ویکی بود ، بدین معنی که خودشان هم همین کار را میکنند .

---------- ارسال جدید اضافه شده در 09:14 PM ---------- ارسال قبلی در 09:06 PM ----------

تبلیغ در گوگل شرایطش چگونه است ، ماهی‌ چقدر دقیقا آب می‌‌خورد؟ با ۲۰۰ دلار کردیت چکار میشود کرد مثلا؟

یک حساب باید باز کرد ، بعد ار قبال هر بار نشان دادن تبلیغ ما مبلغی از اعتابر ما کسر میشود و میرود به جیب گوگل و اونی که تبلیغ ما در سایتش نشان داده شده . این در حقیقت یک مارکتینگ هست .

Kamran
11-07-2010, 09:20 PM
جناب Sonix چرا فقط حرف از دادن دسترسی اتوماتیک می زنین؟
اینجا اگه چند تا مدیر که کنترل داشته باشند رو فروم داشته باشه می تونن کاربران رو کنترل و به اونا سطح دسترسی بالاتری بدهند
اون چیزی که شما می گی برای زمانیه که به ویبولتین بگی وقتی تعداد پست های هر کاربر از 0 به 100 رسید اونو از کاربر معمولی به کاربر فعال تغییر بده
ولی ما که چنین چیزی نمی خواهیم ما کاربرای خوب رو انتخاب و به بخش خصوصی راه میدیم که اصلا هم کار سختی نیست و نیاز به هیچ کویری یا پلاگینی نداره
شما بحث رو از cron job که هیچ ربطی نداره شروع کردین حالا هم دارین دستورات MYSQL رو وارد بحث می کنید که بازم ربطی به بحث نداره
حالا جالبیش اینجاست سروری که بخواد با تغییر پرمیشن کاربری سرعت لودش پایین بیاد بهتره اصلا بالا نباشه هیچ وقت

مبحث دیگه اینکه شما داری می گی هزینه اینجا رو داری تامین می کنی ما هم می تونیم این کار رو بکنیم همه اینجا رو دوست دارین چون ازادی بیان داره
گرداننده سایت هم مطمعن باشه به تنهایی به موفقیت نمی رسن هر چند که ایشون و ادمین محترم همیشه سنجیده عمل می کنن و به کاربران و نظراتشون احترام می زارن

sonixax
11-07-2010, 09:32 PM
اینجا اگه چند تا مدیر که کنترل داشته باشند رو فروم داشته باشه می تونن کاربران رو کنترل و به اونا سطح دسترسی بالاتری بدهند

به خاطر اینکه میدانم صاحب اینجا حاضر نمیشود دسترسی بیشتر از مدیر تالار به کسانی که از نزدیک نمیشناسد بدهد .
تجربه های تلخی در این زمینه دارد .

اون چیزی که شما می گی برای زمانیه که به ویبولتین بگی وقتی تعداد پست های هر کاربر از 0 به 100 رسید اونو از کاربر معمولی به کاربر فعال تغییر بده ولی ما که چنین چیزی نمی خواهیم ما کاربرای خوب رو انتخاب و به بخش خصوصی راه میدیم که اصلا هم کار سختی نیست و نیاز به هیچ کویری یا پلاگینی نداره شما بحث رو از cron job که هیچ ربطی نداره شروع کردین حالا هم دارین دستورات mysql رو وارد بحث می کنید که بازم ربطی به بحث نداره حالا جالبیش اینجاست سروری که بخواد با تغییر پرمیشن کاربری سرعت لودش پایین بیاد بهتره اصلا بالا نباشه هیچ وقت

دوست عزیز کرون جاب برای اجرای خود کار دستورات بود ، بحث sql هم بر میگردد به بار سرور و این حرفها و اینها دو چیز جدا گانه اند . همان طور که گفتم الان که حجم سایت کوچک است مشکلی پیش نمی آید ولی وقتی بزرگ شود سرور کم میآورد ، درنتیجه باید سخت افزار قوی تر تهیه کرد و آن زمان هزینه ها سنگین تر میشود و بلایی که به سر خیلی از سایت ها آمده بر سر اینجا هم می آید چون اینجا منبع در آمدی ندارد .

مبحث دیگه اینکه شما داری می گی هزینه اینجا رو داری تامین می کنی ما هم می تونیم این کار رو بکنیم همه اینجا رو دوست دارین چون ازادی بیان داره گرداننده سایت هم مطمعن باشه به تنهایی به موفقیت نمی رسن هر چند که ایشون و ادمین محترم همیشه سنجیده عمل می کنن و به کاربران و نظراتشون احترام می زارن

بنده بخشی از هزینه رو تامین میکنم و نه همه رو ولی از خیلی از مسائل که نمیتوان در باره شان توضیح بدهم آگاهم و برای همین با وارد کردن حتی 1 بیت پروسس اضافی بر سازمان به سرور مخالفم .

تا جایی هم که میتوانستم دلایلم را گفتم و بیشتر از این بحث سرور و برنامه نویسی و ... را ادامه نمیدهم ولی در همین حد بدانید که در حجم بالا کنترل دستی کاربران کاری است غیر ممکن و تنها باید نظارت انسانی وجود داشته باشد نه دخالت .

دلیل اصلی مخالفتم ها با اون بخش خصوصی رو هم که بارها و بارها گفتم ولی فشار اضافی به سرور هم یکی از دلایل است .

kourosh_bikhoda
11-07-2010, 09:35 PM
گر کاربری مثلا در ۷۰٪ پستهایش چنین بود، باید اخراج شود

به گمان من کاربری با 50% هم باید بازداشت بشه.

---------- ارسال جدید اضافه شده در 12:05 am ---------- ارسال قبلی در 12:03 am ----------

شاید اگر ادمین نظرش رو اعلام کنه بحث به سرانجام برسه. فکر میکنم معایب و مزایا به اندازه کافی شمرده شدند.

Kamran
11-07-2010, 09:36 PM
راه های تامین هزینه رو دوستان ذکر کردند
تبلیغات و شاپ ، نیاز نیست با کسی دسترسی ادمین داده شود ، اما لازمه موفقیت تقسیم مدیریت است ، تقسیم کار ها
برای کسب در امد هم من شخصه حاضر به کمک هستم هر چند راههای زیادی ازجمله شاپ و... وجود دارد

sonixax
11-07-2010, 09:39 PM
راه های تامین هزینه رو دوستان ذکر کردند
تبلیغات و شاپ ، نیاز نیست با کسی دسترسی ادمین داده شود ، اما لازمه موفقیت تقسیم مدیریت است ، تقسیم کار ها
برای کسب در امد هم من شخصه حاضر به کمک هستم هر چند راههای زیادی ازجمله شاپ و... وجود دارد

1 - چه کسانی حاضرند تبلیغ بدهند ؟
2 - چه چیزی فروخته شود ؟

sonic
11-07-2010, 09:41 PM
راه های تامین هزینه رو دوستان ذکر کردند تبلیغات و شاپ ، نیاز نیست با کسی دسترسی ادمین داده شود ، اما لازمه موفقیت تقسیم مدیریت است ، تقسیم کار ها برای کسب در امد هم من شخصه حاضر به کمک هستم هر چند راههای زیادی ازجمله شاپ و... وجود دارد
کامران جان من هم با شاپ وتبلیغات موافقم ولی کی میاد به دفترچه تبلیغ بده واگه شاپ بزنیم چه محصولی دفترچه باید بفروشه از اینم بگذریم تو ایران که نمیتونه بفروشه مجبوره تو اروپا بفروشه چند درصد خواننده ها وکاربرای دفترچه ممکن است تو اروپا باشند؟
دوستان هر دو پیشنهاد رو من هم دادم ولی خودم هم بعید میدونم بشه این دو تا کار رو کرد.:71:

Kamran
11-07-2010, 09:47 PM
مگه باید به نام دفترچه شاپ بزنیم دوستان؟
یه شاپ که هیچ اسم و نشونی از دفترچه توش نباشه ولی سودش بره تو جیب دفترچه

sonic
11-07-2010, 09:51 PM
مگه باید به نام دفترچه شاپ بزنیم دوستان؟ یه شاپ که هیچ اسم و نشونی از دفترچه توش نباشه ولی سودش بره تو جیب دفترچه
ممکنه خطر امنیتی داشته باشد!
مثلا فکر کنید این فروشگاه تو ایران فعالیت داشته باشد وحالا به هر طرقی لو رفت که این فروشگاه با دفترچه در ارتباط است اونوقت تکیف امنیت عوامل داخل ایران فروشگاه چی میشود.

Kamran
11-07-2010, 09:54 PM
این فروم خطر زیادی داره
من در فرانسه زندگی می کنم
می تونم تو فرانسه راه بندازم

sonic
11-07-2010, 09:59 PM
این فروم خطر زیادی داره
چون تاحالا مسدود نشده هنوز خطر زیادی نداره بر عکس گفتگو که با وجودی که قطع شده هنوز فیلتره:1:

من در فرانسه زندگی می کنم می تونم تو فرانسه راه بندازم
تو فرانسه میخوای چی بفروشی؟
ایرانی های فرانسه حاضرن به جایی که برن از کتابفروشی سیاوش اوستا خرید کنند بیاند از فروشگاه شما خرید کنند اونم اینترنتی که هزینه حمل ونقل هم داره:1:

Kamran
11-07-2010, 10:06 PM
من تمام پیشنهادات و فکرم رو اینجا بیان کردم
تنها هدفم از تامین هزینه ، راه اندازی بخش خصوصی و ... اینه که حالا که یه جا دور هم جمه شدیم و ازادی بیان داریم نمی خوام اینجا مثل گفتگو که به دلایل مالی بسته شد بسته بشه

Reactor
11-08-2010, 11:46 AM
دوستان قبل از اینکه انجمن شلوغ بشه بهتره فعالیت مدیران هم درنظر بگیرید وگرنه کل انجمن به فنا میره! انجمن پی هالز یک بار نزدیک بود اینجوری بشه که مدیراش جمعش کردند. چون وقتی ناگهانی تعداد کاربرها بالا بره نبض سایت از دست مدیرهاش خارج میشه و اگر هدف سایت کمرنگ بشه اون وقت از تعداد کاربران کاردرست سایت کم میشه. مثل مزدک بامداد که ما هرچی دنبالش میگردیم نیست

sonixax
11-08-2010, 04:26 PM
دوستان قبل از اینکه انجمن شلوغ بشه بهتره فعالیت مدیران هم درنظر بگیرید وگرنه کل انجمن به فنا میره! انجمن پی هالز یک بار نزدیک بود اینجوری بشه که مدیراش جمعش کردند. چون وقتی ناگهانی تعداد کاربرها بالا بره نبض سایت از دست مدیرهاش خارج میشه و اگر هدف سایت کمرنگ بشه اون وقت از تعداد کاربران کاردرست سایت کم میشه. مثل مزدک بامداد که ما هرچی دنبالش میگردیم نیست

مزدک گرامی اینجا هم عضو شدند : http://www.daftarche.com/member.php/43

Reactor
11-08-2010, 06:16 PM
مردک گرامی اینجا هم عضو شدند : http://www.daftarche.com/member.php/43

:53:
همون روز اول عضویتشون دیدم نامشون رو در صفحه اول سایت و خیلی خوشحال شدم فقط نمیدونم چرا نمیان تو گود..برای همین تو پست قبلیم نامشون رو آوردم..بلکم یک ندایی به سایت بدهند!:1: