PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مَرشناسی (numerology) در قرآن: عدد ١٩

agn0stic
04-26-2013, 09:37 AM
با سلام

من تا چند ماه پیش به خدا باور نداشتم و شک هم نداشتم به اینکه خدا وجود ندارد اما از وقتی که به بررسی روابط ریاضی موجود در قرآن پرداختم مشکوک به وجود خدا شدم. سعی کردم به خودم بفهمانم که انسان هم میتواند کتابی با این روابط بسازد اما در مورد روابط ریاضی آیه بسم الله الرحمن الرحیم نتوانستم خودم را قانع کنم که چنین روابطی کار دست انسان باشد. بنده چشم بسته هرچه که مسلمین گفتن قبول نکردم بلکه خودم به بررسی ادعاها پرداختم که برخی صحیح بود برخی غلط برخی هم غیر قابل پیگیری بود. در مورد روابط ریاضی آیه بسم الله الرحمن الرحیم آنهایی که خودم با ماشین حساب ویندوز بررسی کردم و صحیح بود را میاورم:

اگر شماره آیه بسم الله الرحمن الرحیم را بنویسیم و سپس تعداد حروف آن و سپس تعداد حروف هر کلمه را بنویسیم عدد بدست آمده بر 19 بخش پذیر است 62814=1193466/19
اگر شماره ترتیب هر کلمه را بنویسیم و سپس تعداد حروف آن را عدد به دست آمده بر 19 بخش پذیر است 697034=13243646/19
اگر ترتیب کلمات را با شماره آن از آخر بنویسیم باز هم بر 19 بخش پذیر است 2440127=46362413/19
اگر پس از شماره ترتیب هر کلمه تعداد حروف هر کلمه به اضافه کلمات قبل از آن را بگذاریم باز هم بر 19 بخش پذیر است 69858601=1327313419/19
اگر شماره ترتیب حروف هر کلمه را با شماره ترتیب حروف کلمه بعد جمع کنیم عددی 12 رقمی بدست می آید که بر 19 بخش پذیر است 7917173038=150426287722/19=141516171819+8910111213+4567+123
اگر شماره هر کلمه و سپس ارزش ابجدی آن را بنویسیم بر 19 بخش پذیر است 5801401752331=110226633294289/19
اگر پس از شماره ترتیب هر كلمه حاصل جمع تعداد حروف هر كلمه را با مجموع ارزش‌های ابجدی آن كلمه را بگذاریم بر 19 بخش پذیر است 5817212281805=110527033354295/19
اگر پس از شماره ترتیب هر كلمه حاصل جمع ارزش ابجدی هر كلمه را به اضافه مجموع ارزش‌های ابجدی قبل از آن را بگذاریم بر 19 بخش پذیر است 58011412367094=1102216834974786/19
اگر تعداد کلمات بسم الله الرحمن الرحیم را اول بنویسیم و تعداد حروف آن را بعد از آن بنویسم و بعد حاصل جمع ارزش ابجدی آن را بنویسیم عددی ۶ رقمی بوجود می‌آید که بر 19 بخش پذیر است 22094=419786/19
اگر رقم های رابطه قبل را برعکس بنویسیم بر 19 بخش پذیر است 36206=687914/19

همین 10 رابطه آنقدر پیچیده هستند که انسان ناباور که لجوج نیست را به فکر فرو ببرد. البته من هم نگفتم که این روابط مرا مسلمان کرد بلکه مرا به فکر فرو برد که اگر این روابط کار دست انسان نیست پس کار کیست. شاید کار خدا باشد شاید هم نباشد. در هر صورت من همانند نام کاربریم ندانم گرا شدم و مشکوک به وجود خدا. من دوست ندارم سرسری به مسئله نگاه کنم و از آن بگذرم هدفم هم از مطرح کردن این موضوع در اینجا این است که در درجه اول حرفهای مخالف بشنوم و کسی پیدا شود و بگوید تو در اشتباهی و دلایل منطقی برایم بیاورد که نشان دهد من در اشتباهم. باور کنید به قول ولتر شک حالت مطبوعی نیست و خیلی خوشحال میشوم که کسی مرا از این شک دربیاورد.

با تشکر

folaani
04-26-2013, 10:33 AM
بنظر بنده این یه بحث تخصصی ریاضیه و باید روش بررسی و تحقیق و مطالعهء گسترده تر ریاضی صورت بگیره. احتمالا هم توسط ریاضیدان ها!

چون مثلا ممکنه تمام یا بیشتر یا خیلی از روابط دیگری که برشمردید، یجورایی از یک رابطهء اولیه مشتق شده باشن. یعنی بعلت اینکه یک مشخصات خاصی داشتن این حروف و کلمات، بعد از نظر ریاضی اون روشهای دیگر هم درواقع منتج به نتایج مشابهی بشن چون درواقع خواص همون رابطهء اوله که به روشهای دیگر هم سرایت میکنه.

خب من تخصص ریاضی خاصی ندارم، ولی از نظر منطقی و پایه این احتمال بنظرم رسید.

پس ممکنه شما در اساس تنها یکسری یا تعداد معدودتری خاصیت اولیه داشته باشی که بعد باید بررسی کنی احتمال تصادفی بودن اونا چقدره، یا اینکه جفت و جور کردنش توسط انسان چقدر سخته.

این روابطی که میگم ممکنه اصلا تاحالا هم کشف نشدن از نظر ریاضی. این احتمال هست. یعنی فلان رابطه در اعداد وجود داشته ولی تاحالا بهش پرداخته/کشف نشده.
خلاصه کار ریاضی تخصصی میخواد، که بنده نه تخصصش رو دارم و نه انگیزه و اولویتش رو.

واسه من خیلی هم مهم نیست حالا روابط آنچنانی که احتمال تصادفی بودن یا درست شدن اونا توسط بشر یک در هزار میلیارد و کمتر باشه صحت داشته باشن یا نه، چون، 1) بنده همینطوریش هم مشکل زیادی با وجود خدا ندارم و مشکل سر مسائل و مشتقات فرعی و دیگری هست 2) بر فرض هم که این روابط درست باشن، از کجا معلوم کار الله (خدای واحد و قادر مطلق اسلام با اون صفاتی که بهش نسبت میدن) باشه؛ مثلا شاید کار موجودات فضایی بسیار پیشرفته تر از ما باشه.

تازه اینا به کنار، این سوال پیش میاد که واقعا با این همه چیز غیرمنطقی و متناقضی که در دین اومدن یا به اسم دین مطرح میشن باید چه کنیم اونوقت! البته این احتمالا جزو همون شمارهء یک باشه که گفتم.

البته من بازم میگم که با مشترکات میان ادیان مشکل اساسی ندارم. ولی شاخ و برگ و چیزهای افزوده بعضا متغایر در دینها و مذاهب زیاد هست که البته بنده دیگه به اونا اهمیتی هم نمیدم.

ضمنا فراتر از توانم هم نمیتونم کاری بکنم؛ حتی اگر الله خودش جلوی چشمم ظاهر بشه!!
فکر میکنم تا همین الانش هم در زندگیم کم و بیش تمام توانم رو بکار گرفتم که آدم خوب و مطابق قوانین الهی/معنویت باشم تا اونجایی که تشخیص میدم و برام قابل قبوله.

البته بعضی وقتا شدیدا به وجود خدا شک میکنم.
حالا اگر ثابت بشه خدایی وجود داره باز بهتره خب آدم امید بیشتری پیدا میکنه. ولی بازم شاید نه! چون میگم اصلا معلوم نیست حالا این خدا واقعا اونطوری که میگن باشه و اون صفات رو داشته باشه. چطور با واقعیت ها تطبیق بدیم؟ شاید غیرممکن نباشه، اما همونقدر کار دشواری میتونه باشه که انجام تمام دستورات دینی. تازه حساب کن من به نظام زندگیهای چندگانه معتقد هستم که باز میتونم بخش اعظم مشکلات در این زمینه رو توجیه کنم.

kourosh_bikhoda
04-26-2013, 11:01 AM
معجزه عدد 19 و ماجرای رشاد خلیفه (http://www.zandiq.com/articles/0000000103.shtml)

undead_knight
04-26-2013, 11:08 AM
آه باز هم Numerology :)به طور کلی این روش ها دانش نمایانه هست و فاقد ارزش علمی.
دوست عزیز متودولوژی شما مشکل اساسی داره.

اگر شماره آیه بسم الله الرحمن الرحیم را بنویسیم و سپس تعداد حروف آن و سپس تعداد حروف هر کلمه را بنویسیم عدد بدست آمده بر 19 بخش پذیر است 62814=1193466/19
پرسش مهم و اولیه این هست که چرا باید این طور انجام بدیم!؟البته من در پاسخش شکی ندارم،اینکه شخص فقط دنبال رابطه میگرده و برای اینکه چرا این رابطه رو گزینش کرده نه رابطه های دیگه رو هیچ توجیهی نداره.
مثلا اینکه چرا ما شماره آیه رو مینویسیم و بعد حروفش رو،با این حال شمار خود واژگان رو نمینویسیم و مستقیم شیرجه میزنیم روی شمار حروف واژگان!؟:))

یه نفر
04-26-2013, 11:21 AM
معجزه اعداد مربوط به قرآن نمیشه..
مثلا یه زمانی خواننده مطرح شد به اسم گوگوش.
اسمش رو حتی میشه با ماشین حساب نوشت :-)) خخخخخخ 45006006
ابتداشماره ۲۰۰۲ را به اضافه۱۵۰۰۰۰۰۰میلیون میکنیم وجواب را ضربدر۳می کنیم وهنگامی که جواب بدست آمد ماشین حساب را برعکس می کنیم روی مانیتور ماشین حساب نوشته گوگوش.

حالا داستانیش کنیم:
دومردباماشین۲۰۰۲با۱۵میلیو ن پول راس ساعت۳ میرون خانه =گوگوش

کافر_مقدس
04-26-2013, 12:24 PM
به به ! این الله عجب ریاضیدانی معروفی بوده خبر نداشتیم! http://www.daftarche.com/images/imported/2012/04/10.gif

لابد توی بهشت به فرشته ها دستور داده که برای مومنین و حوری ها کلاس تقویتی ریاضی دایر کنند! http://www.daftarche.com/images/imported/2013/04/1.gif

همون لینک تارنمای زندیق رو که کوروش بیخدا گذاشت مطالعه کنید پی به عمق عوافریبی این اسلام گراها می برید

azadah
04-26-2013, 01:03 PM
درود

جمله بسم الله الرحمان ...... نمی تواند از طرف خداوند صادر شده باشد . چرا كه او اول شخص مفرد است و حال آنكه . خود مخاطب قرار گرفته . اگر این جمله از خداوند می بود . باید می گفت . بخوانید به نام من كه رحمان و رحیم هستم . لذا این كلام انسان است كه به نام آفریدگار خود آغاز سخن می كند .

agn0stic
04-26-2013, 01:09 PM
معجزه عدد 19 و ماجرای رشاد خلیفه (http://www.zandiq.com/articles/0000000103.shtml)

این نوشتار و نوشتارهای مشابهش رو در زندیق خوندم. روشنگر هستن اما حداقل در مورد روابط بسم الله الرحمن الرحیم که مطرح کردم صدق نمیکنه.

پرسش مهم و اولیه این هست که چرا باید این طور انجام بدیم!؟البته من در پاسخش شکی ندارم،اینکه شخص فقط دنبال رابطه میگرده و برای اینکه چرا این رابطه رو گزینش کرده نه رابطه های دیگه رو هیچ توجیهی نداره.
مثلا اینکه چرا ما شماره آیه رو مینویسیم و بعد حروفش رو،با این حال شمار خود واژگان رو نمینویسیم و مستقیم شیرجه میزنیم روی شمار حروف واژگان!؟:))

بله میتوان اصلا بگونه ای دیگر تعداد حروف را شمارش کرد که تعداد آنها کمتر یا زیادتر شود و دیگر این روابط صدق نکند اما حقیقت این است که بدون در نظر گرفتن اعراب تعداد حروف 19 تاست و بر همین اساس روابطی ریاضی میتوان مطرح کرد که از دست بشر امروزی که به کامپیوتر دسترسی داره خارجه چه برسه به بشر 1400 سال پیش.

معجزه اعداد مربوط به قرآن نمیشه..
مثلا یه زمانی خواننده مطرح شد به اسم گوگوش.
اسمش رو حتی میشه با ماشین حساب نوشت :-)) خخخخخخ 45006006

ابتداشماره ۲۰۰۲ را به اضافه۱۵۰۰۰۰۰۰میلیون میکنیم وجواب را ضربدر۳می کنیم وهنگامی که جواب بدست آمد ماشین حساب را برعکس می کنیم روی مانیتور ماشین حساب نوشته گوگوش.

حالا داستانیش کنیم:

دومردباماشین۲۰۰۲با۱۵میلیو ن پول راس ساعت۳ میرون خانه =گوگوش

این دید شما منو یاد کسی میندازه که برای تمسخر روابط ریاضی بسم الله الرحمن الرحیم روابطی رو از جمله اتل متل توتوله مطرح کرد که جالب بود اما تمامی اینها شامل چند تا رابطه ساده میشه که مشخصه یا اتفاقی بوده یا انسان هم میتونه اون رو ایجاد کنه اما ازتون میخوام یک نگاه دقیقی به 10 رابطه ای که من نوشتم بیاندازید و فکر کنید آیا این روابط اتفاقیست یا آیا انسان واقعا میتواند جمله ای که چنین روابط پیچیده ای دارد بنویسد؟ مطمئن باشید اگر چند سال هم وقت بزارید نمیتوانید اگر توانستید فقط یک مثال برای من بزنید تا من قانع شوم.

به این مقاله نگاهی بیاندازید:

http://www.quran-farsi.net/miricals2.htm

این مقاله بخش های متنوعی داره که بعضی حرفاش درسته بعضی هم غلط بعضی هم غیر قابل پیگیری هست اما من خودم روابط ریاضی بسم الله الرحمن رحیم رو تا حدی که ماشین حساب ویندوز توان داشت (32 رقم) بررسی کردم و همش صحیح بود. روابطی بودند که 33 و 37 و 48 و 62 و 66 و 73 رقمی بودند که من ماشین حسابی پیدا نکردم که بتونم با اون اینها رو بررسی کنم (اگر شما ماشین حسابی میشناسید که بتواند تا این رقم محاسبه کند لینک دانلودش رو بزارید تا بررسی کنم) اما اگر فقط همان 10 رابطه ای که ذکر کردم صحیح باشند (یعنی تا 16 رقم) همین هم کافیست تا بسم الله الرحمن الرحیم را جمله ای استثنایی بدانیم.

undead_knight
04-26-2013, 01:27 PM
بله میتوان اصلا بگونه ای دیگر تعداد حروف را شمارش کرد که تعداد آنها کمتر یا زیادتر شود و دیگر این روابط صدق نکند اما حقیقت این است که بدون در نظر گرفتن اعراب تعداد حروف 19 تاست و بر همین اساس روابطی ریاضی میتوان مطرح کرد که از دست بشر امروزی که به کامپیوتر دسترسی داره خارجه چه برسه به بشر 1400 سال پیش.
اینکه میتوان مطرح کرد دقیقا مشکله!:)
مشکل این هست که که ما اینطور کارها رو با هر کتاب حجیمی میتونیم انجام بدیم،چطور؟کافی هست چند تا عدد رو انتخاب کنیم(دلیلی ارائه نمیدیم که چرا این اعداد رو انتخاب کردیم)بعد یک بخش،واژه،جمله و...(باز هم نمیگیم چرا این رو انتخاب کردیم) رو میسنجیم و بعد به دنبال معیاری میگردیم که بینشون رابطه برقرار کنیم!(اگر کلی پیروان بیکار هم داشته باشیم که دنبال اثبات حقانیتمون باشند کار خیلی ساده میشه!)
مسئله این هست که اینها مثلا ما نمیگیم F(x)=y رو انتخاب میکنیم بلکه میگیم F(x)=F(a)=F(h)&...=y
با آشنایی ابتدایی با ریاضی میشه متوجه شد در اینجا دلیل انتخاب توابع،مجهولات و ... اصلا مشخص نمیشند و خب به همین خاطر دانش نمایانه هست چون تقریبا میشه از هر چیزی یک معجزه عددی کشید بیرون!:))

agn0stic
04-26-2013, 03:08 PM
آقا من الان با استفاده از سایت زیر:

Long Number Calculator (http://markknowsnothing.com/cgi-bin/calculator.php)

محاسبات عددی 33 و 37 و 48 و 62 و 66 و 73 رقمی موجود در سایت زیر:

رو که مربوط به شماره های 5 و 9 الی 14 و 16 میشود را انجام دادم و همگی حتی بدون یک رقم اعشار صحیح بودند. اگر باور ندارید خودتون میتونید امتحان کنید.

اینکه میتوان مطرح کرد دقیقا مشکله!:)
مشکل این هست که که ما اینطور کارها رو با هر کتاب حجیمی میتونیم انجام بدیم،چطور؟کافی هست چند تا عدد رو انتخاب کنیم(دلیلی ارائه نمیدیم که چرا این اعداد رو انتخاب کردیم)بعد یک بخش،واژه،جمله و...(باز هم نمیگیم چرا این رو انتخاب کردیم) رو میسنجیم و بعد به دنبال معیاری میگردیم که بینشون رابطه برقرار کنیم!(اگر کلی پیروان بیکار هم داشته باشیم که دنبال اثبات حقانیتمون باشند کار خیلی ساده میشه!)
مسئله این هست که اینها مثلا ما نمیگیم F(x)=y رو انتخاب میکنیم بلکه میگیم F(x)=F(a)=F(h)&...=y
با آشنایی ابتدایی با ریاضی میشه متوجه شد در اینجا دلیل انتخاب توابع،مجهولات و ... اصلا مشخص نمیشند و خب به همین خاطر دانش نمایانه هست چون تقریبا میشه از هر چیزی یک معجزه عددی کشید بیرون!:))

آقا جان من در پست شماره 8 چه گفتم؟ مگه نمیگید هرکسی میتونه یک جمله درست کنه که ازش روابط ریاضی تا 73 رقم! صحیح دربیاره؟ پس لطفا یک مثال برای من بزنید. این حرفایی هم که شما میگید هر کی ندونه خیال میکنه انگار هرکدوم از این روابط بر حسب یک عدد متفاوت هست! بله اگه اینجوری بود حرف شما درست بود ولی تمامی این روابط بر حسب عدد 19 هست. لطفا بشینید وقت بزارید و 19 رابطه ای که بر حسب عدد 19 در مورد بسم الله الرحمن الرحیم صدق میکنه و در سایتی که ذکر کردم اومده بررسی کنید اگه اشتباهی پیدا کردید مطرح کنید اگر هم صحیح بودند نیازی نیست که مسلمان شوید مگه من الان با دونستن اینا مسلمون شدم؟ اگر تمامی این روابط صحیح باشند باز هم دلیلی بر حقانیت اسلام نیست اما دلیل نمیشود که بگیم این روابط سادست و کار دست انسانه.

agn0stic
04-26-2013, 07:03 PM
ظاهرا جمله بسم الله الرحمن الرحیم قبل از قرآن هم بوده در قرآن هم آمده در نامه ای که سلیمان نوشته در اولش آمده بسم الله الرحمن الرحیم پس بسم الله الرحمن الرحیم با قرآن بوجود نیامده بلکه قبل از قرآن هم بوده ولی اینکه مربوط به چه زمانی میشود نامشخص است.
من که شخصا تو کتم نمیره خدا و معاد و روح و بهشت و جهنم و حوری و غلمان نکیر و منکر و بشیر و مبشر و پل صراط و نامه اعمال و امثالهم وجود داشته باشه و از طرف دیگه تو کتم هم نمیره همین بسم الله الرحمن الرحیم رو یک انسان درست کرده باشه چرا که این همه روابط ریاضی پیچیده فقط موقعی شکل میگیره که بعد از بسم الله صفات الرحمن و الرحیم بیایند و اینها اتفاقی نیست.
نمیدانم کتب اریک فون دانیکن مخصوصا کتاب ارابه خدایان رو خوندید یا نه اما من نظرم بیشتر شبیه به نظر فون دانیکن هست یعنی فکر میکنم موجودات فضایی در گذشته با افرادی در ارتباط بودند که اینها شدند پیامبر و معجزاتشون هم بواسطه قدرت همان موجودات فضایی بوده (مثلا همین روابط ریاضی بسم الله الرحمن الرحیم و بقیه روابط ریاضی قرآن رو کار همین موجودات فضایی میدونم) الان هم امکان داره موجودات فضایی از دور یا نزدیک بر ما اثر گذار باشند که ما ندانیم.

Russell
04-26-2013, 07:10 PM
ظاهرا جمله بسم الله الرحمن الرحیم قبل از قرآن هم بوده در قرآن هم آمده در نامه ای که سلیمان نوشته در اولش آمده بسم الله الرحمن الرحیم پس بسم الله الرحمن الرحیم با قرآن بوجود نیامده بلکه قبل از قرآن هم بوده ولی اینکه مربوط به چه زمانی میشود نامشخص است.
نامه سلیمان دیگر چیست؟
کل تاریخ یهود تقریبا افسانه است و سندیت تاریخی ندارد.
بعد در آن نامه سلیمان که میگویید سلیمان عربی سخن گفته؟!

agn0stic
04-26-2013, 07:35 PM
نامه سلیمان دیگر چیست؟
کل تاریخ یهود تقریبا افسانه است و سندیت تاریخی ندارد.
بعد در آن نامه سلیمان که میگویید سلیمان عربی سخن گفته؟!

منظورم آیه 30 سوره نمل است که شروع یک نامه ای از سلیمان است که به ملکه سبا نوشته است. بحث من سر سندیت نامه نیست همین که سلیمان به عربی نامه نوشته خودش مشکوکه. اما من یه جایی خونده بودم که جمله بسم الله الرحمن الرحیم قبل از محمد و اسلام و قرآن هم بوده.

Russell
04-26-2013, 07:42 PM
منظورم آیه 30 سوره نمل است که شروع یک نامه ای از سلیمان است که به ملکه سبا نوشته است. بحث من سر سندیت نامه نیست همین که سلیمان به عربی نامه نوشته خودش مشکوکه. اما من یه جایی خونده بودم که جمله بسم الله الرحمن الرحیم قبل از محمد و اسلام و قرآن هم بوده.

بسم الله را نمیدانم ولی خود نام الله نام یکی از بتهای قریش بوده،نام خود پدر محمد هم عبدالله بوده،الله هم بتی بوده از بتهای اعراب.

Mehrbod
04-26-2013, 08:07 PM
بسم الله را نمیدانم ولی خود نام الله نام یکی از بتهای قریش بوده،نام خود پدر محمد هم عبدالله بوده،الله هم بتی بوده از بتهای اعراب.

الله یکی دیگر از بتهای مکه بوده (خاندان قریش) در کنار سه بت دیگر «لات (http://en.wikipedia.org/wiki/Laat)», «عُزّا (http://en.wikipedia.org/wiki/Ozza)» و «منات (http://en.wikipedia.org/wiki/Man%C4%81t)» که هر ٣ دختران خودِ الله بوده‌اند:

http://www.daftarche.com/images/imported/2013/04/27.png

عُزّا

در جاییکه در قران آمده «الله اکبر» یا «الله بزرگ‌تره» نیز فردید[1] همین بزرگتر بودن الله از دیگر بتهای پرتوان آن زمان بوده,
و با نگرشی که من دارم این بزرگی هتا در والایی و توانمندی و زابهای[2] اینچنینی نیز نبوده و بگرایند[3], همان بزرگتریِ فیزیکی الله بوده است.

----
1. ^ far+did::Fardid || فردید: منظور Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Purpose), Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Intention), Ϣiki-Pâ (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D8%AF) purpose; intention
2. ^ Zâb || زاب: صفت; فروزه Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Attribute), www.loghatnaameh.org (http://www.loghatnaameh.org/dehkhodaworddetail-9d46eee923e1461aab3a8f9a0f08acdb-fa.html) attribute; adjective
3. ^ be+gerâyand::Begerâyand || بگرایند: احتمالا Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Likely), Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Probably) likely; probably

یه نفر
04-27-2013, 08:03 PM
اگر شماره ترتیب هر کلمه را بنویسیم و سپس تعداد حروف آن را عدد به دست آمده بر 19 بخش پذیر است 697034=13243646/19
اگر ترتیب کلمات را با شماره آن از آخر بنویسیم باز هم بر 19 بخش پذیر است 2440127=46362413/19
اگر پس از شماره ترتیب هر کلمه تعداد حروف هر کلمه به اضافه کلمات قبل از آن را بگذاریم باز هم بر 19 بخش پذیر است 69858601=1327313419/19
اگر شماره ترتیب حروف هر کلمه را با شماره ترتیب حروف کلمه بعد جمع کنیم عددی 12 رقمی بدست می آید که بر 19 بخش پذیر است 7917173038=150426287722/19=141516171819+8910111213+4567+123
اگر شماره هر کلمه و سپس ارزش ابجدی آن را بنویسیم بر 19 بخش پذیر است 5801401752331=110226633294289/19
اگر پس از شماره ترتیب هر كلمه حاصل جمع تعداد حروف هر كلمه را با مجموع ارزش‌های ابجدی آن كلمه را بگذاریم بر 19 بخش پذیر است 5817212281805=110527033354295/19
اگر پس از شماره ترتیب هر كلمه حاصل جمع ارزش ابجدی هر كلمه را به اضافه مجموع ارزش‌های ابجدی قبل از آن را بگذاریم بر 19 بخش پذیر است 58011412367094=1102216834974786/19
اگر تعداد کلمات بسم الله الرحمن الرحیم را اول بنویسیم و تعداد حروف آن را بعد از آن بنویسم و بعد حاصل جمع ارزش ابجدی آن را بنویسیم عددی ۶ رقمی بوجود می‌آید که بر 19 بخش پذیر است 22094=419786/19
اگر رقم های رابطه قبل را برعکس بنویسیم بر 19 بخش پذیر است 36206=687914/19

همین 10 رابطه آنقدر پیچیده هستند که انسان ناباور که لجوج نیست را به فکر فرو ببرد. البته من هم نگفتم که این روابط مرا مسلمان کرد بلکه مرا به فکر فرو برد که اگر این روابط کار دست انسان نیست پس کار کیست. شاید کار خدا باشد شاید هم نباشد. در هر صورت من همانند نام کاربریم ندانم گرا شدم و مشکوک به وجود خدا.

اﻋﺠﺎﺯ ﺭﯾﺎﺿﯽ ﺩﺭ " ﺍﺗﻞ ﻣﺘﻞ ﺗﻮﺗﻮﻟﻪ "
*
*
*
*
*
ﺩﺭ ﺟﻤﻠﻪﯼ ﺍﺗﻞ ﻣﺘﻞ ﺗﻮﺗﻮﻟﻪ، ﺣﺮﻑ "ﺕ" ﭼﻬﺎﺭ ﺑﺎﺭ ﺗﮑﺮﺍﺭ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ, ﮐﻪ ﺗﻌﺪﺍﺩ ۴ ﻓﺼﻞ ﺳﺎﻝ ﺍﺳﺖ.
ﻭ ﺣﺮﻑ "ﻝ" ۳ ﺑﺎﺭ ﺗﮑﺮﺍﺭ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺗﻌﺪﺍﺩ ﻣﺎﻩﻫﺎﯼ ﻫﺮ ﻓﺼﻞ ﺍﺳﺖ.
ﺍﺯ ﺣﺎﺻﻠﻀﺮﺏ ﺍﯾﻦ ﺩﻭ ,
۱۲=۴*۳
ﺗﻌﺪﺍﺩ ۱۲ ﻣﺎﻩ ﺳﺎﻝ ﺑﺪﺳﺖ ﻣﯽﺁﯾﺪ، ﻭ ﻣﻬﻤﺘﺮ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺗﻌﺪﺍﺩ ﺗﻤﺎﻡ ﺣﺮﻭﻑ "ﺍﺗﻞ ﻣﺘﻞ ﺗﻮﺗﻮﻟﻪ" ۱۲ ﺣﺮﻑ ﺍﺳﺖ!

.
.
ﺑﻪ ﺭﺍﺳﺘﯽ ﮐﻪ ﺍﯾﻦ ﻧﻈﻢ ﻭ ﺗﺮﺗﯿﺐ ﺭﺍ ﺧﺎﻟﻘﯽ ﯾﮑﺘﺎ ﻧﯿﺴﺖ؟
ﺁﯾﺎ ﻓﮑﺮ ﻣﯽ ﮐﻨﯿﺪ ﺍﯾﻦ ﻫﻤﺎﻫﻨﮕﯽ ﺑﯽ ﻫﺪﻑ ﻭ ﺑﯽ ﻣﻨﺸﺎﺀ ﺑﻮﺩﻩ ﺍﺳﺖ ؟
ﺍﮔﻪ ﺍﯾﻤﺎﻥ ﻧﯿﺎﻭﺭﺩﯾﺪ ، ﯾﻪ ﺗﻮﭖ ﺩﺍﺭﻡ ﻗﻠﻘﻠﯿﻪ ﺭﻭ ﺗﻔﺴﯿﺮﮐﻨﻢ ﺑﺮﺍﺗﻮﻥ ؟؟ :-)

agn0stic
04-28-2013, 05:09 PM
اﻋﺠﺎﺯ ﺭﯾﺎﺿﯽ ﺩﺭ " ﺍﺗﻞ ﻣﺘﻞ ﺗﻮﺗﻮﻟﻪ "
*
*
*
*
*
ﺩﺭ ﺟﻤﻠﻪﯼ ﺍﺗﻞ ﻣﺘﻞ ﺗﻮﺗﻮﻟﻪ، ﺣﺮﻑ "ﺕ" ﭼﻬﺎﺭ ﺑﺎﺭ ﺗﮑﺮﺍﺭ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ, ﮐﻪ ﺗﻌﺪﺍﺩ ۴ ﻓﺼﻞ ﺳﺎﻝ ﺍﺳﺖ.
ﻭ ﺣﺮﻑ "ﻝ" ۳ ﺑﺎﺭ ﺗﮑﺮﺍﺭ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺗﻌﺪﺍﺩ ﻣﺎﻩﻫﺎﯼ ﻫﺮ ﻓﺼﻞ ﺍﺳﺖ.
ﺍﺯ ﺣﺎﺻﻠﻀﺮﺏ ﺍﯾﻦ ﺩﻭ ,
۱۲=۴*۳
ﺗﻌﺪﺍﺩ ۱۲ ﻣﺎﻩ ﺳﺎﻝ ﺑﺪﺳﺖ ﻣﯽﺁﯾﺪ، ﻭ ﻣﻬﻤﺘﺮ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺗﻌﺪﺍﺩ ﺗﻤﺎﻡ ﺣﺮﻭﻑ "ﺍﺗﻞ ﻣﺘﻞ ﺗﻮﺗﻮﻟﻪ" ۱۲ ﺣﺮﻑ ﺍﺳﺖ!

.
.
ﺑﻪ ﺭﺍﺳﺘﯽ ﮐﻪ ﺍﯾﻦ ﻧﻈﻢ ﻭ ﺗﺮﺗﯿﺐ ﺭﺍ ﺧﺎﻟﻘﯽ ﯾﮑﺘﺎ ﻧﯿﺴﺖ؟
ﺁﯾﺎ ﻓﮑﺮ ﻣﯽ ﮐﻨﯿﺪ ﺍﯾﻦ ﻫﻤﺎﻫﻨﮕﯽ ﺑﯽ ﻫﺪﻑ ﻭ ﺑﯽ ﻣﻨﺸﺎﺀ ﺑﻮﺩﻩ ﺍﺳﺖ ؟
ﺍﮔﻪ ﺍﯾﻤﺎﻥ ﻧﯿﺎﻭﺭﺩﯾﺪ ، ﯾﻪ ﺗﻮﭖ ﺩﺍﺭﻡ ﻗﻠﻘﻠﯿﻪ ﺭﻭ ﺗﻔﺴﯿﺮﮐﻨﻢ ﺑﺮﺍﺗﻮﻥ ؟؟ :-)

بزارید من کاملش کنم:

اگر 4 و 3 را باهم جمع کنیم، از حاصل جمع 7=3+4 تعدد 7 روز هفته بدست می‌آید.
حال تعداد روزهای هفته را در تعداد بیشترین روزهای یک ماه ضرب می‌کنیم، به عبارتی می‌کند: 217=31*7 عدد 217 حاصل می‌شود، این عدد به صورت رمزآمیزی در عبارت «اتل متل توتوله» نهفته شده است، که فرمول بدست آوردنش اینچنین است:
الفبای فارسی تشکیل شده از 32 حرف است، اگر در عبارت «اتل متل توتوله» بجای حروف شماره هر حرف را قرار دهیم، به طرز شگفت‌انگیزی از حاصل جمع این اعداد به 217 می‌رسیم.

الف = 1
ت = 4
ل = 27
م = 28
ت = 4
ل = 27
ت = 4
و = 30
ت = 4
و = 30
ل = 27
ه = 31

1+4+27+28+4+27+4+30+4+30+27+31=217

اگر کل تاپیک رو میخوندید میدیدید که من در پست 8 به این ماجرای اتل متل توتوله اشاره کردم و خودتون اگر بدون لجاجت اتل متل توتوله رو با بسم الله الرحمن الرحیم مقایسه کنید میفهمید که اختلاف این دو فراتر از این حرفاست که بخوان با هم مقایسه بشن. اتل متل توتوله بطور اتفاقی چنین روابط ریاضی در موردش صدق میکنه که نهایتا تا 3 رقم هست اما بسم الله الرحمن الرحیم 19 رابطه ریاضی در موردش صدق میکنه که تا 73 رقم هست. آیا این هم اتفاقیه؟ لطفا دست از لجاجت بردارید و اگر جواب منطقی دارید بدید.

یه نفر
04-28-2013, 05:57 PM
لطفا دست از لجاجت بردارید و اگر جواب منطقی دارید بدید.
من لجاجت نمی کنم. حتی طرفداری از قرآن نیز میکنم. ولی همیشه طرفداران درصدد بزرگنمایی ، مقدس نمایی، زیبا نمایی طرف (هر چیز) مقابلشون می کنن.
قطعا یهودی ها نیز برای بهترین جلوه دادن دینشون از این اعجاز در کتابشون پیدا کرده اند.
همونطور که مسیحیان کرده اند..
همانطور که در دلار آمریکا پر از اسرار نهفته شده است! (ماجرای 11 سپتامبر)

خلاصه اینکه نمی توانی با تعصب بگویی که اعجاز قرآن عمدی و اعجاز اتل متل توتوله غیر عمدی است...
در جستجوی دلیلی موجه تر باشیم..

agn0stic
04-28-2013, 06:46 PM
من لجاجت نمی کنم. حتی طرفداری از قرآن نیز میکنم. ولی همیشه طرفداران درصدد بزرگنمایی ، مقدس نمایی، زیبا نمایی طرف (هر چیز) مقابلشون می کنن.
قطعا یهودی ها نیز برای بهترین جلوه دادن دینشون از این اعجاز در کتابشون پیدا کرده اند.
همونطور که مسیحیان کرده اند..
همانطور که در دلار آمریکا پر از اسرار نهفته شده است! (ماجرای 11 سپتامبر)

خلاصه اینکه نمی توانی با تعصب بگویی که اعجاز قرآن عمدی و اعجاز اتل متل توتوله غیر عمدی است...
در جستجوی دلیلی موجه تر باشیم..

اگر در تورات و انجیل از این قبیل روابط هست نشان بدهید. شما بشینید و تمامی روابط ریاضی بسم الله الرحمن الرحیم در سایتی که در پست 10 گفتم را بررسی کنید و ببینید آیا امکان دارد که تمامی این روابط ریاضی اتفاقی باشد؟ اگر از نظر شما اتفاقی است من دیگر با شما بحثی ندارم.

sonixax
04-28-2013, 06:52 PM
اما بسم الله الرحمن الرحیم 19 رابطه ریاضی در موردش صدق میکنه که تا 73 رقم هست.

میشه هر 19 تا رابطه رو اینجا بنویسید ؟

undead_knight
04-28-2013, 07:06 PM
آقا جان من در پست شماره 8 چه گفتم؟ مگه نمیگید هرکسی میتونه یک جمله درست کنه که ازش روابط ریاضی تا 73 رقم! صحیح دربیاره؟ پس لطفا یک مثال برای من بزنید. این حرفایی هم که شما میگید هر کی ندونه خیال میکنه انگار هرکدوم از این روابط بر حسب یک عدد متفاوت هست! بله اگه اینجوری بود حرف شما درست بود ولی تمامی این روابط بر حسب عدد 19 هست. لطفا بشینید وقت بزارید و 19 رابطه ای که بر حسب عدد 19 در مورد بسم الله الرحمن الرحیم صدق میکنه و در سایتی که ذکر کردم اومده بررسی کنید اگه اشتباهی پیدا کردید مطرح کنید اگر هم صحیح بودند نیازی نیست که مسلمان شوید مگه من الان با دونستن اینا مسلمون شدم؟ اگر تمامی این روابط صحیح باشند باز هم دلیلی بر حقانیت اسلام نیست اما دلیل نمیشود که بگیم این روابط سادست و کار دست انسانه.
مثل اینکه ایرادات من رو درست نخوندید:)من از دید شک گرایی نکاه میکنم و ربطی به اسلامی بودنش نداره،میخواد دینی یا ماورایی باشه،میخواد به موجودات فضایی ربط داشته باشه یا دانش نمایانه باشه،من دشمنی شدیدی باهاش دارم.
کسانی که این روابط رو پیدا میکنند به دنبال شماره خاصی نیستند،کسی میگه چرا شماره 19 انتخاب شده؟
کسی میگه چرا "بسم الله..."انتخاب شده؟
کسی میگه چرا روابط منطق و نظم مشخصی ندارند؟(منطقی که بشه به صورت معادله ریاضی درآوردش)

شما خودت میپذیری که میشه طوری شمرد که این روابط صدق نکنه،خب پس چرا نباید پذیریم این روابط عمدا طوری ساخته شدند که صدق بکنند؟یعنی کسانی که دنبال معجزه عددی هستند شماره های زیادی رو تست کردند،روابط مختلفی رو تست کردند،آیات مختلف،کلمات مختلف،وازگان یا حتی حروف مختلف رو تست کردند تا رابطه معنا دار پیدا کنند؟!
در چنین کتابی با این حجم شمار احتمالات به قدری زیاده که نه فقط برای یک مورد بلکه برای چندین مورد احتمال وجود روابط معنا دار زیاد وجود داره.این به خاطر قانون اعداد بسیار بزرگ (http://en.wikipedia.org/wiki/Law_of_truly_large_numbers)هست.

agn0stic
04-28-2013, 08:00 PM
میشه هر 19 تا رابطه رو اینجا بنویسید ؟

تو پست 10 گفتم. ظاهرا هرکی که پست میده 10 دقیقه وقت نمیزاره تا تاپیک رو بخونه:

sonixax
04-28-2013, 08:10 PM
تو پست 10 گفتم. ظاهرا هرکی که پست میده 10 دقیقه وقت نمیزاره تا تاپیک رو بخونه:

سپاس ، لینک رو ندیده بودم .

حالا اگر میشه پیچیده بودن این روابط رو نشان دهید.

همچنین اگر میشه توضیح بدهید که عدد 19 از کجا آمده ؟ چون شمار حروف بسم الله الرحمن الرحیم 19 تا نیست ! وفقط کلمه الله به تنهایی اگر همزه وصل را حرف حساب کنیم 7 حرف دارد :

1815

با سپاس :e032:

Russell
04-28-2013, 10:46 PM
من یک نگاهی به این لینک شما انداختم و سخنان خنده‌داری بسیاری در آن دیدم.
مثلا طرف آمده 114 سوره را گرفته شماره هر سوره را با شماره آیات آن جمع زده یک مشت عدد (114 تا) در آورده. بعد فرموده‌اند که :

قابل توجه است كه تعداد زوج‌ها 57 عدد و فردها نیز به همان تعداد یعنی 57 عدد میباشد كه این خود به تنهائی یك معجزه است.

:))
خوب اساسا در یک مشت عدد رندوم احتمال اینکه یک عدد زوج یا فرد باشد 50-50 است بعبارت ساده‌تر تعدادشان باید برابر باشد تقریبا.
در خود اعداد 1-114 هم تعداد اعداد فرد و زوج هر دو 57 تاست تازه در 1-116 هم تعدادشان 58 تاست !!

بعد نکته دیگر اینست که این سخنان دلبخواه هستند و ساخت آنها بدون محدودیت،طبیعی‌ست آن اعدادی که مورد پسند قرار نگیرد را که اینجا نماورند.
خود عدد 19 هم عدد بزرگی نیست.از هر 19 عدد یکی بر 19 تقسیم پذیر است یعنی بیش از 5%.
حالا اگر به تعداد کافی از این‌ها معجزات تولید شود و 5% آنها را برویم نشان دهیم معلوم کارمان حل است.اگر یک عدد اول 3 رقمی مثلا پایش در میان بود کمی آبرومندانه‌تر بود. وگرنه من هم میتوانم معجرات عددی با اعداد 3و 5 و 7 و 13 و 17 و 23 تولید کنم !!
نکته آخر هم اینکه جا برای عدد سازی بدلیل شکمی بودن کار بسیار باز است،مثلا چطور است در زبان عربی صداهای َ ِ ُ را بحساب نیاورده‌اند یا شماره کلمه چیست که آمده به هر کلمه شماره داده و وسط 1234 ارزش ابجدی چپانده .خوب معلوم است با این کارهای بی قانون و بی سر و ته میشود هر تعداد عدد دوست داشت درست کرد و 5% آنها را آورد نامش را هم گذاشت معجزه !!

agn0stic
04-29-2013, 08:50 AM
همچنین اگر میشه توضیح بدهید که عدد 19 از کجا آمده ؟

اگر بسم الله الرحمن الرحیم رو بدون در نظر گرفتن اعراب تعداد حروفش را بشماریم میشود 19=6+6+4+3
بعد در قرآن هم به عدد 19 اشاره شده و گفته شده تعداد نگهبانان جهنم 19 تاست.

خوب اساسا در یک مشت عدد رندوم احتمال اینکه یک عدد زوج یا فرد باشد 50-50 است بعبارت ساده‌تر تعدادشان باید برابر باشد تقریبا.
در خود اعداد 1-114 هم تعداد اعداد فرد و زوج هر دو 57 تاست تازه در 1-116 هم تعدادشان 58 تاست !!

به کنار از اینکه این احتمالی که شما ذکر کردید تقریبیست و امکان اینکه بطور دقیق 57 سوره زوج و 57 سوره فرد باشند کم است اما من به این مسئله در این تاپیک اشاره نکردم چرا که وجه اعجاز آمیز چندانی ندارد.

بعد نکته دیگر اینست که این سخنان دلبخواه هستند و ساخت آنها بدون محدودیت،طبیعی‌ست آن اعدادی که مورد پسند قرار نگیرد را که اینجا نماورند.
خود عدد 19 هم عدد بزرگی نیست.از هر 19 عدد یکی بر 19 تقسیم پذیر است یعنی بیش از 5%.
حالا اگر به تعداد کافی از این‌ها معجزات تولید شود و 5% آنها را برویم نشان دهیم معلوم کارمان حل است.اگر یک عدد اول 3 رقمی مثلا پایش در میان بود کمی آبرومندانه‌تر بود. وگرنه من هم میتوانم معجرات عددی با اعداد 3و 5 و 7 و 13 و 17 و 23 تولید کنم !!
نکته آخر هم اینکه جا برای عدد سازی بدلیل شکمی بودن کار بسیار باز است،مثلا چطور است در زبان عربی صداهای َ ِ ُ را بحساب نیاورده‌اند یا شماره کلمه چیست که آمده به هر کلمه شماره داده و وسط 1234 ارزش ابجدی چپانده .خوب معلوم است با این کارهای بی قانون و بی سر و ته میشود هر تعداد عدد دوست داشت درست کرد و 5% آنها را آورد نامش را هم گذاشت معجزه !!

من در پست 8 هم گفتم اگر واقعا این روابط انقدر ساده هستند یک مثالی بیاورید تا من هم قانع شوم. الان بیش از 40 سال است که اینجور بحث ها در مورد قرآن مطرح است که برخی صحیح بودند برخی غلط و برخی هم غیر قابل پیگیری. بطور مثال همین بحث عدد 19 در مورد بسم الله الرحمن الرحیم صحیح است اگر باور ندارید تمامی 19 رابطه را با استفاده از ماشین حسابی که در پست 10 سایتش رو گذاشتم بررسی کنید اگر حتی در یک مورد جواب نداد و یک رقم اعشار آورد من حرفم رو پس میگیرم. کتابی به زبان انگلیسی نوشته شده که در آن حرف e بکار نرفته! من خودم دانشجوی مترجمی زبان انگلیسی هستم و میدانم اگر e پر استفاده ترین حرف زبان انگلیسی نباشد حداقل یکی از پر استفاده ترین هاست. چنین کتابی را که یک انسان ساده نوشته را میتوان به عنوان مثال در مقابل ادعاهای مسلمین در مورد روابط عددی و ریاضی در قرآن علم کرد اما اینکه در جمله ای 19 رابطه ریاضی تا 73 رقم بر حسب عدد 19 (یعنی یک عدد نه چندین عدد) مطرح شده باشد را نمیتواند یک انسان ساده بسازد اگر میشد تاکنون حداقل یک جمله ساخته میشد همانند همان کتابی که در مقابل قرآن مطرح کردم. باز هم میگویم اگر میتوانید یک مثال بیاورید. هی نگویید ساده است اگر ساده است چرا در طی این 40 سال مخالفین نتوانستند حتی یک جمله همانند بسم الله الرحمن الرحیم بیاورند؟

Russell
04-29-2013, 12:37 PM
اگر بسم الله الرحمن الرحیم رو بدون در نظر گرفتن اعراب تعداد حروفش را بشماریم میشود 19=6+6+4+3
نگهبانان جهنم چه ربطی به بسم الله دارد،امامان شیعه هم 12 تا هستند،اگر جمعش 12 بود همین ادعا نمیشد؟
14 معصوم هستند،5 تن آل ابا،23 سال پیغمبری محمد و ... همینجور عدد میشود در آورد.
این عدد سازی‌ست و همه اینها دلبخواه.

به کنار از اینکه این احتمالی که شما ذکر کردید تقریبیست و امکان اینکه بطور دقیق 57 سوره زوج و 57 سوره فرد باشند کم است اما من به این مسئله در این تاپیک اشاره نکردم چرا که وجه اعجاز آمیز چندانی ندارد.
در 114 عدد چیز عحیبی نیست،بعد هم مساوی بودن زوج و فرد باز هم چه ربطی به عدد 19 دارد؟
اینجا پیشبینی نشده و همه این‌ها گلچین شده اند، هرچه دوست داشته‌اند را آورده‌اند معیارها را هم شکم خود درآورده‌اند،چه چیز عجیب است؟

من در پست 8 هم گفتم اگر واقعا این روابط انقدر ساده هستند یک مثالی بیاورید تا من هم قانع شوم. الان بیش از 40 سال است که اینجور بحث ها در مورد قرآن مطرح است که برخی صحیح بودند برخی غلط و برخی هم غیر قابل پیگیری. بطور مثال همین بحث عدد 19 در مورد بسم الله الرحمن الرحیم صحیح است اگر باور ندارید تمامی 19 رابطه را با استفاده از ماشین حسابی که در پست 10 سایتش رو گذاشتم بررسی کنید اگر حتی در یک مورد جواب نداد و یک رقم اعشار آورد من حرفم رو پس میگیرم. کتابی به زبان انگلیسی نوشته شده که در آن حرف e بکار نرفته! من خودم دانشجوی مترجمی زبان انگلیسی هستم و میدانم اگر e پر استفاده ترین حرف زبان انگلیسی نباشد حداقل یکی از پر استفاده ترین هاست. چنین کتابی را که یک انسان ساده نوشته را میتوان به عنوان مثال در مقابل ادعاهای مسلمین در مورد روابط عددی و ریاضی در قرآن علم کرد اما اینکه در جمله ای 19 رابطه ریاضی تا 73 رقم بر حسب عدد 19 (یعنی یک عدد نه چندین عدد) مطرح شده باشد را نمیتواند یک انسان ساده بسازد اگر میشد تاکنون حداقل یک جمله ساخته میشد همانند همان کتابی که در مقابل قرآن مطرح کردم. باز هم میگویم اگر میتوانید یک مثال بیاورید. هی نگویید ساده است اگر ساده است چرا در طی این 40 سال مخالفین نتوانستند حتی یک جمله همانند بسم الله الرحمن الرحیم بیاورند؟
من که این ایدئولوژی ضد بشری و تمامیتخواه و پر از غلطهای کودکانه محمد را میشناسم و برای مقابله با آن حاظرش وقت بگذارم حاظر نیستم برای چنین چیزهایی وقت تلف کنند،این‌ها کارهای مسلمین است که از مردم جزیه بگیرند و پول نفت را بدزدند برای ادامه دزدی بنشینند از این جعلیات برای دین خود بتراشند.حالا شما میخواهی فان نویمان یا مثلا ملحدان ناسا بنشینند برای شما numerology ابطال کنند؟!!
شما بجای ترجمه انگلیسی اگر اندکی احتمال مطالعه کنید و با همان قانون اعداد بزرگ آشنا بشوید در این مورد بیشتر بدردتان میخورد،امروزه با استفاده از همین قانون اعداد بزرگ با شبیه سازی نتایج بکمک کامپیوتر و به تعداد بسیار زیاد این شگفتی‌هایِ احتمالات را میشود بچشم دید (لازم نیست با ماشین حساب و چرتکه نشست حساب کرد).
اتفاقات نادر همواره در حال رخ دادن هستند.
شگفتی ندارد که عدد بر 19 بخشپذیر است و اعشاری نمیشود که،ماشین حساب هم خیلی از محاسبات این‌ها نمیخواهد.بسیاری از تقسیم پذیری یا نقسیم ناپذیری‌ها و حتی باقی مانده آنرا میشود را با اندکی آشنایی با همنهشتی (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%87%D9%85%E2%80%8C%D9%86%D9%87%D8%B4%D8%AA%DB%8 C_%28%D9%86%D8%B8%D8%B1%DB%8C%D9%87_%D8%A7%D8%B9%D 8%AF%D8%A7%D8%AF%29) و بدون نیاز به ماشین حساب بدست آورد.

agn0stic
04-29-2013, 02:49 PM
نگهبانان جهنم چه ربطی به بسم الله دارد،امامان شیعه هم 12 تا هستند،اگر جمعش 12 بود همین ادعا نمیشد؟
14 معصوم هستند،5 تن آل ابا،23 سال پیغمبری محمد و ... همینجور عدد میشود در آورد.

شما کاری به 12 امام و 14 معصوم و 5 تن آل ابا و 23 سال پیامبری محمد و 19 نگهبان جهنم و اینا نداشته باش. حداقل اینو که قبول داری بسم الله الرحمن الرحیم بدون احتساب اعراب 19 حرفه؟

در 114 عدد چیز عحیبی نیست،بعد هم مساوی بودن زوج و فرد باز هم چه ربطی به عدد 19 دارد؟

مگه من گفتم ربطی داره؟ شما این رو مطرح کردید منم گفتم محل بحث من این نیست.

این‌ها کارهای مسلمین است که از مردم جزیه بگیرند و پول نفت را بدزدند برای ادامه دزدی بنشینند از این جعلیات برای دین خود بتراشند

جهت اطلاع عرض میکنم کسانی که این روابط رو کشف کردن نه آخوند بودن که جزیه بگیرن نه عوامل جمهوری اسلامی که به پول نفت وابسته باشن.

من که این ایدئولوژی ضد بشری و تمامیتخواه و پر از غلطهای کودکانه محمد را میشناسم و برای مقابله با آن حاظرش وقت بگذارم حاظر نیستم برای چنین چیزهایی وقت تلف کنند

من از شما نخواستم که ایمان بیاورید. من هم به اسلام ایمان ندارم اما روابط ریاضی موجود در قرآن (که بعضیاش صحیحه و بعضیاش هم غلط) مخصوصا این روابط بسم الله الرحمن الرحیم برای من عجیبه. از یک طرف محمد رو یک عرب وحشی و عقب مونده مثل بقیه اعراب آن زمان میدونم از طرفی هم این چیزها رو که میبینم برام عجیبه مثل یک فیلم تخیلی که توش با یک قوم عقب مونده طرفی که توانایی های ماورا الطبیعی دارن! اینها به نظر من از طرفی اتفاقی نیست و از طرف دیگه نمیتونه کار اعراب شتر چرون بی سواد اون زمان باشه. جالب هم اینجاست که هیچوقت اعراب و محمد از این استدلالات برای گسترش دینشون استفاده نکردن و از طریق شمشیر دینشون رو گسترش دادن یعنی خودشون از جمله محمد اصلا اطلاعی از این روابط ریاضی نداشتن.

sonixax
04-29-2013, 03:52 PM

1 - چرا باید اعراب رو نادیده بگیریم ؟
2 - الله در حقیقت نوشته میشود الاله (دو واژه ال و اله به هم چسبانده میشوند) ! منتها به دلیل زیبایی و خوانایی و همچنین ایجاد تفاوت با شکل نوشتاری این کلمه با قبل از اسلام از تشدید و الف خنجریه استفاده میشود که جزو اعراب نیستند .

همچنین ما یک تشدید هم داریم که روی حرف ل قرار دارد و میدانیم تشدید باعث تکرار حرف میشود . یعنی ما در الله در حقیقت سه حرف ل داریم که حرف سوم بعدها (پس از اسلام) برای زیبایی بیشتر اضافه شده و به لام زینت معروف است . یعنی کلمه الله در حقیقت الللاه است .

حال چرا باید دست کم دو حرف نادیده گرفته شود ؟ چون به هر قیمتی باید به عدد 19 برسیم ؟

agn0stic
04-29-2013, 04:46 PM
چرا باید دست کم یک الف نادیده گرفته شود ؟ چون به هر قیمتی باید به عدد 19 برسیم ؟

یعنی به صرف اینکه با بسم الله الرحمن الرحیم ور بریم و به عدد 19 برسیم کافیست تا 19 رابطه تا 73 رقم شکل بگیرد؟! شما خودت یک جمله برای من بیار که x حرفی باشه بعد شما بر اساس y حرف برای من 10 رابطه بیار که تا 10 رقم باشه من قانع میشم.

لطفا فقط حرف نزنید و بگید اینجور کارا راحته بعد از کنارش بگذرید. اگه راحته یک مثال در حد و اندازه های بسم الله الرحمن الرحیم بیارید. باید اون جمله ای که میارید این بستر رو داشته باشه تا ازش روابط ریاضی بیرون کشید من که تابحال به غیر از بسم الله الرحمن الرحیم جمله دیگری ندیدم که این بستر رو داشته باشه واسه همین هم میگم که کار انسان نیست. کسانی هم که این روابط رو کشف کردن یک مشت آخوند بیکار نبودن که بگید اینجور کارا صرفا نیازمند وقته. همون کسی که این رویه رو شروع کرد یک شیمیدان بود پس آدم بیکاری نبوده. تازه کسانی که اینجور روابط ریاضی رو در قرآن کشف کردن دکتر و مهندس و امثالهم بودن برای اینکه دینشون یک مشت اراجیفه و برای اینکه احمق به نظر نرسن اینجور روابط رو کشف کردن تا بتونن سرشون رو بالا بگیرن وگرنه اون آخوندی که تو حوزه علمیه نشسته همون چیزایی که ما بهش میگیم اراجیف براش کافیه تا اسلام رو دین حق بدونه و نیازی نمیبینه که دنبال روابط ریاضی در قرآن باشه.

sonixax
04-29-2013, 05:47 PM
یعنی به صرف اینکه با بسم الله الرحمن الرحیم ور بریم و به عدد 19 برسیم کافیست تا 19 رابطه تا 73 رقم شکل بگیرد؟! شما خودت یک جمله برای من بیار که x حرفی باشه بعد شما بر اساس y حرف برای من 10 رابطه بیار که تا 10 رقم باشه من قانع میشم.

پیشتر خودتان اتل متل توتوله را مثال زده اید ! و بعد هم خودتان ردش کردید !
شما باید برای ما مشخص کنید که این عدد 19 از کجا سبز شده ؟ چرا تعداد حروف بسم الله رحمن الرحیم سانسور شده و شمار واقعی آن محاسبه نشده ؟

لطفا فقط حرف نزنید و بگید اینجور کارا راحته بعد از کنارش بگذرید. اگه راحته یک مثال در حد و اندازه های بسم الله الرحمن الرحیم بیارید. باید اون جمله ای که میارید این بستر رو داشته باشه تا ازش روابط ریاضی بیرون کشید من که تابحال به غیر از بسم الله الرحمن الرحیم جمله دیگری ندیدم که این بستر رو داشته باشه واسه همین هم میگم که کار انسان نیست. کسانی هم که این روابط رو کشف کردن یک مشت آخوند بیکار نبودن که بگید اینجور کارا صرفا نیازمند وقته. همون کسی که این رویه رو شروع کرد یک شیمیدان بود پس آدم بیکاری نبوده. تازه کسانی که اینجور روابط ریاضی رو در قرآن کشف کردن دکتر و مهندس و امثالهم بودن برای اینکه دینشون یک مشت اراجیفه و برای اینکه احمق به نظر نرسن اینجور روابط رو کشف کردن تا بتونن سرشون رو بالا بگیرن وگرنه اون آخوندی که تو حوزه علمیه نشسته همون چیزایی که ما بهش میگیم اراجیف براش کافیه تا اسلام رو دین حق بدونه و نیازی نمیبینه که دنبال روابط ریاضی در قرآن باشه.

دقیقن کسانی که این کار رو کردند یک مشت آخوند بیکار بوده اند منتها عبا و عمامه (یحتمل) نداشته اند . بعد مگر نمیشود یک فیزیکدان یا شیمیدان آخوند باشد ؟ این همه ما دکتر مهندسِ آخوند داریم ! فهرست کنم ؟

دکتر روا زاده
دکتر ایرج حسابی
دکتر کُردان !!!!
دکتر محمود احمدی نژاد (تازه این یکی پرزیدنت هم هست)
و ...

بالاتر جناب راسل برای شما توضیح داده اند که چگونه میشود چنین کاری کرد . من نمیدانم شما تا چه سطحی تحصیل کرده اید ولی یک اصل ساده ی احتمال میگوید که اگر ما 1900 عدد داشته باشیم ، دست کم 100 عدد داریم که بر 19 بخش پذیر است .

خوب من میتوانم همین کار را برای هر کتابی و هر عددی انجام دهم ! به طور مثال من عدد 13 را انتخاب میکنم که یک عدد اول است .

حال یک کتاب فرضی را در نظر میگیریم که نام نویسنده اش "پژمان حسین زاده" است . (13 حرف) . و این کتاب تشکیل شده از 13 فصل که مجموع خطهای آن کتاب هم 13000 هزار خط است .

خوب ما اینجا چند رابطه داریم اکنون ؟ دست کم ما 1001 عدد داریم که بر 13 بخش پذیر است . حال از میان این 1001 عدد آیا پیدا کردن 13 رابطه سخت است ؟

همین را ببرید در قرآن !

114 سوره ، 6234 آیه .

خوب چه طور میشود بین این دو وجه مشترک پیدا کرد ؟ دست کم 309 عدد دیگر وجود دارند که بر 19 بخش پذیرند ! این مهندسان و مسلمانان احتمالن خیلی بیسواد هستند که هنوز نتوانسته اند آن 309 رابطه را پیدا کنند ! شاید هم صرف نمیکند پیدا کردنشان همین 19 تا کافیست .

تازه از روشهای دیگر هم میشود رابطه های دیگری استخراج کرد .

به نظرتان پیدا کردن رابطه سخت است ؟

مثلن 1+1+4=6

6*2*3*4 = 144

144 بر 6 بخش پذیر است !

من همین الان یک رابطه جدید پیدا کردم ! اضافه کنید به 19 رابطه !!!! (امیدوارم از فردا شمار حروف بسم الله رحمن الرحیم نشود 20 تا !!! )

از هر کتابی که شما واژگان ، خطوط ، پاراگرافها ، بیتها ، صفحات و ... اش از یک حدی بالاتر باشد میشود صدها رابطه ریاضی استخراج کرد - هیچ دلیلی هم ندارد که بیاییم و توضیح بدهیم اعداد را بر روی چه حسابی انتخاب کرده ایم . حتا اگر جایی یک عددی را مناسب دیدیم میتوانیم با عوامفریبی و استناد به بیسوادی مردم در رابطه با زبان از یک جمله ی خاص عددی که مورد نظر است را استخراج کنیم ، به خصوص در زبانهایی مثل عربی که بخشی از حروف نوشته نمیشوند .

تازه خیلی مسایل دیگر هم بوده اند ! مثلن اینکه چرا بسم الله رحمن الرحیم تنها در سوره حمد ! آیه است ولی در بقیه نیست ؟ اصلن این شماره گذاری آیات از کجا آمده اند ؟ چرا قرآنهای قدیمی تر آیاتشان شماره گذاری نشده اند ؟ یعنی اگر ما بخواهیم باقی 112 "بسم الله الرحمن الرحیم" دیگر را به عدد 6234 اضافه کنیم داریم عدد 6346 که دیگر بر 19 بخش پذیر نیست ! همچنین ما داریم قرآنهایی که 111 سوره (ابن عباس) و 115 سوره (ابن ابی کعب) دارند ! چرا قرآنهای 114 سوره ای (زید بن ثابت) اینجا مد نظر هستند ؟ قطعن 1400 سال زمانی کافیست تا بشود با دستکاری و مردمفربی قرآن را معجزه جا زد !

----------------------

یک چیز دیگه در این رابطه ها که دیدم !

رابطه اول : 1- بسم الله الرحمن الرحیم 19 حرف است.

آخه این کجاش رابطه ی ریاضیه ؟

agn0stic
04-29-2013, 07:07 PM
من کل روابطی که بر حسب عدد 19 در بسم الله الرحمن الرحیم بود ذکر کردم حالا روابطی که بر حسب عدد 19 در قرآن پیدا کردم را میگویم:

تعداد نگهبانان جهنم 19 نفر است
جمع شماره سوره ها برابر است با 6555
جمع تعداد آیات برابر است با 6236
اگر شماره سوره را بعلاوه تعداد آیه اش کنیم عددی بدست می آید که یا زوج است یا فرد
تعداد زوج ها برابر 57 و تعداد فرد ها برابر 57 است
اگر زوج ها را با هم جمع کنیم عدد 6236 بدست می آید
اگر فرد ها را با هم جمع کنیم عدد 6555 بدست می آید
پس:
جمع شماره سوره ها = جمع فرد ها
و
جمع تعداد آیات = جمع زوج ها
و همچنین:
19=38=(5+5+5+6)+(6+3+2+6)*2
همانطور که تعداد سوره های قرآن مضرب 19 است 114=6*19
و همچنین:
1311=6555/5 و 3118=6236/2 که میشود 4429=3118+1311
که:
19=(8+1+1+3)+(1+1+3+1) و 19=9+2+4+4
تعداد کلمات قرآن برابر است با 77807 که:
2683=(7+0+8+7+7)/77807 و 19=3+8+6+2
اولین آیه اولین سوره قرآن یعنی "بسم الله الرحمن الرحیم" 19 حرف دارد
اولین آیه آخرین سوره قرآن یعنی سوره نصر 19 حرف دارد (اذا جاء نصر الله والفتح)
بسم الله الرحمن الرحیم 114 بار تکرار شده است (با وجود غیبت آن در سوره توبه در سوره نمل 2 بار تکرار شده است) که بر 19 بخش پذیر است 114=6*19
بسم الله الرحمن الرحیم اضافی در آیه 30 سوره 27 قرار دارد که میشود 57 که بر 19 بخش پذیر است 3=57/19
مجموع شماره سوره ها از سوره 9 (سوره ای که بسم الله الرحمن الرحیم ندارد) تا سوره 27 (سوره ای که 2 بسم الله الرحمن الرحیم دارد) برابر است با 342 که بر 19 بخش پذیر است 342=18*19
سوره علق اولین سوره ای که وحی شد 19 آیه دارد
سوره علق از انتهای قرآن سوره 19 است
سوره ناس آخرین سوره قرآن است و 6 آیه دارد 114=6*19
حروف مقطعه در اول 29 سوره قرآن به 14 شکل مختلف آمده و حروف غیر تکراری آن 14 حرف است 3=57/19=14+14+29
بین اولین سوره ای که حروف مقطعه دارد (بقره) تا آخرین سوره ای که حروف مقطعه دارد (قلم) 38 سوره بدون حروف مقطعه وجود دارد 2=38/19
حرف ق در سوره ق 57 بار تکرار شده است که میشود 57=3*19
صفت مجید که در اول سوره ق برای قرآن آمده ارزش ابجدیش 57 است 57=3*19
واژه الرحمن 57 بار تکرار شده که بر 19 بخش پذیر است 3=57/19

در بالا 19 رابطه هم در مورد عدد 19 در قرآن ذکر کردم هرکس تونست 10 رابطه بر حسب هر عددی در هر کتاب دیگری پیدا کند من قانع میشوم که قرآن همانند بسم الله الرحمن الرحیم میتواند کار دست بشر باشد. من نمیگم قرآن کار خداست من خودم مشکوک به وجود خدا هستم اما میخواهم بگویم سخن ولتر صحیح است که میگوید "
شک حالت مطبوعی نیست اما یقین مطلق نیز مسخره‌ است
" چه یقین مطلق به وجود خدا چه یقین مطلق به عدم وجود خدا.

یه نفر
04-29-2013, 07:09 PM
1 - چرا باید اعراب رو نادیده بگیریم ؟
2 - الله در حقیقت نوشته میشود الاله (دو واژه ال و اله به هم چسبانده میشوند) ! منتها به دلیل زیبایی و خوانایی و همچنین ایجاد تفاوت با شکل نوشتاری این کلمه با قبل از اسلام از تشدید و الف خنجریه استفاده میشود که جزو اعراب نیستند .

همچنین ما یک تشدید هم داریم که روی حرف ل قرار دارد و میدانیم تشدید باعث تکرار حرف میشود . یعنی ما در الله در حقیقت سه حرف ل داریم که حرف سوم بعدها (پس از اسلام) برای زیبایی بیشتر اضافه شده و به لام زینت معروف است . یعنی کلمه الله در حقیقت الللاه است .

حال چرا باید دست کم دو حرف نادیده گرفته شود ؟ چون به هر قیمتی باید به عدد 19 برسیم ؟

ایراد های بنی اسرائیلی :-)

agn0stic
04-29-2013, 07:21 PM
یک چیز دیگه در این رابطه ها که دیدم !

رابطه اول : 1- بسم الله الرحمن الرحیم 19 حرف است.

آخه این کجاش رابطه ی ریاضیه ؟

اصلا هدف این نیست که تعداد روابط حتما 19 تا بشود بلکه هدف این است که روابط بر حسب عدد 19 باشد که همینطور است اگر غیر از این بود متذکر شوید.

sonixax
04-29-2013, 07:25 PM
تعداد نگهبانان جهنم 19 نفر است

این رابطه نیست جانم ! اسم عمه من هم 19 حرفه !!!!

برابر است با 6346 - برای اینکه بخواهند این عدد 19 را پاچه کنند 112 بسم الله دیگر را سانسور کرده اند !

اولین آیه اولین سوره قرآن یعنی "بسم الله الرحمن الرحیم" 19 حرف دارد

نشان دادیم که ندارد و این یک دروغ بزرگ است .

اولین آیه آخرین سوره قرآن یعنی سوره نصر 19 حرف دارد (اذا جاء نصر الله والفتح)

بنا به همان توضیحی که در مورد الله دادم ندارد .

مجموع شماره سوره ها از سوره 9 تا سوره 27 برابر است با 342 که بر 19 بخش پذیر است 342=18*19

عجب !!!

از 10 تا 28 هم بر 19 بخش پذیر است ! این را هم اضافه کنید به رابطه هایتان ! (361/19=19)
چه جالب از 11 تا 29 هم بخش پذیر است ! (380/19=20)
ای بابا از 12 تا 30 هم که بخش پذیره ! (399/19=21)
بذار ببینیم از 13 تا 31 هم میشه ؟ (418/19=22)
از 95 تا 114 چه طور ؟ (2090/19=110)
از 115 تا 133 چه طور ؟ (2356/19=124)

این که بیشتر از سوره های قرآن شد !!!!

چیزی در مورد اعداد خوشحال (http://en.wikipedia.org/wiki/Happy_Numbers) میدانید ؟

اینی که شما سعی داری به عنوان رابطه ی قرآنی و معجزه پاچه ما بکنید یک اصل ساده ی ریاضی است .

سوره علق اولین سوره ای که وحی شد 19 آیه دارد

اون وقت این اولین سوره چرا رفته توی جای 96 ؟ مگر غیر از اینه که قرآن در زمان ابوبکر و پس از مرگ محمد جمع آوری شده ؟
باقی سخنانتان هم به همین صورت !
پس اینهایی که اینجا نوشتید معجزات قرآن نیستند ! معجزات ابوبکر و دوستان هستند !
ای رابطه هایی هم که نوشتید ! (که 3-4 تاشون اصلن رابطه نیستند !) چیزهای پیچیده ای نیستند . همین الان شمار روابط ریاضی انجمن دفترچه از 19 تا هم بیشتر است !

sonixax
04-29-2013, 07:31 PM
ایراد های بنی اسرائیلی :-)
بلاهتی بی انتها در این جمله ی کوتاه موج میزند .
بخشی از حروف نادیده گرفته شده تا به عدد دلخواه برسند !

sonixax
04-29-2013, 08:07 PM
من برای اینکه دوستان پوچ بودن این داستان جمع توالی 19 عدد پشت سر هم رو ببینند یک برنامه کوچک نوشتم ! میتوانید با هر عدد صحیحی که دوست داشتید امتحان کنید :

http://tazinameh.com/19/

حتا 6548476546465465

6548476546465465 + 6548476546465466 + 6548476546465467 + 6548476546465468 + 6548476546465469 + 6548476546465470 + 6548476546465471 + 6548476546465472 + 6548476546465473 + 6548476546465474 + 6548476546465475 + 6548476546465476 + 6548476546465477 + 6548476546465478 + 6548476546465479 + 6548476546465480 + 6548476546465481 + 6548476546465482 + 6548476546465483 = 124421054382844006
124421054382844006 ÷ 19 = 6548476546465474

اون وقت نویسنده میاد و میگه اگر از سوره 9 تا 27 قرآن شماره سوره ها را با هم جمع کنیم حاصل بر 19 بخش پذیر است ! و این یکی از روابط عددی قرآن و معجزه است :)) یعنی بر روی بیسوادی خواننده حساب ویژه ای باز کرده . کما اینکه میبینیم کشورهای مسلمان همگی عقب مانده و درپیتی هم هستند البته !

sonixax
04-29-2013, 08:53 PM
اصلا هدف این نیست که تعداد روابط حتما 19 تا بشود بلکه هدف این است که روابط بر حسب عدد 19 باشد که همینطور است اگر غیر از این بود متذکر شوید.

باز هم 19 حرفی بودن بسم الله الرحمن الرحیم رابطه ریاضی نیست !!!

agn0stic
04-30-2013, 08:09 AM
برابر است با 6346 - برای اینکه بخواهند این عدد 19 را پاچه کنند 112 بسم الله دیگر را سانسور کرده اند !

اگر باور ندارید که قرآن 6236 آیه داره تعداد آیات سوره ها رو با هم جمع کنید میشود 6236 آیه. اگر بسم الله الرحمن الرحیم ها را هم حساب کنیم میشود 6348 آیه که در هر دو مورد هم اعداد به دست آمده بر 19 بخش پذیر نیستند و من هم ادعا نکردم که تعداد آیات بر 19 بخش پذیر هست تازه این عددی که شما اوردید بر 19 بخش پذیره که مورد تایید نیست.

از 10 تا 28 هم بر 19 بخش پذیر است ! این را هم اضافه کنید به رابطه هایتان ! (361/19=19)
چه جالب از 11 تا 29 هم بخش پذیر است ! (380/19=20)
ای بابا از 12 تا 30 هم که بخش پذیره ! (399/19=21)
بذار ببینیم از 13 تا 31 هم میشه ؟ (418/19=22)
از 95 تا 114 چه طور ؟ (2090/19=110)
از 115 تا 133 چه طور ؟ (2356/19=124)

این که بیشتر از سوره های قرآن شد !!!!

چیزی در مورد
اعداد خوشحال (http://en.wikipedia.org/wiki/Happy_Numbers)
میدانید ؟

اینی که شما سعی داری به عنوان رابطه ی قرآنی و معجزه پاچه ما بکنید یک اصل ساده ی ریاضی است .

من اول در پست 31 نوشتم که شماره سوره ها از 9 تا 27 بر 19 بخش پذیره بعد یادم رفت علتش رو بگم که چرا باید چنین کاری انجام داد اما بعد پست رو ویرایش کردم و علتش رو نوشتم:

مجموع شماره سوره ها از سوره 9 (سوره ای که بسم الله الرحمن الرحیم ندارد) تا سوره 27 (سوره ای که 2 بسم الله الرحمن الرحیم دارد) برابر است با 342 که بر 19 بخش پذیر است 342=18*19

اون وقت این اولین سوره چرا رفته توی جای 96 ؟ مگر غیر از اینه که قرآن در زمان ابوبکر و پس از مرگ محمد جمع آوری شده ؟
باقی سخنانتان هم به همین صورت !
پس اینهایی که اینجا نوشتید معجزات قرآن نیستند ! معجزات ابوبکر و دوستان هستند !

اگر توجه کنید من چون خودم به اینکه قرآن تنها کار محمد باشه شک دارم همیشه از لفظ اعراب استفاده میکنم. هرچند که به نظر من قرآن کار اعراب هم نیست چرا که این همه روابط عددی در قرآن (بیشتر منظورم بسم الله الرحمن الرحیم هست) کار دست انسان نمیتونه باشه.

من برای اینکه دوستان پوچ بودن این داستان جمع توالی 19 عدد پشت سر هم رو ببینند یک برنامه کوچک نوشتم ! میتوانید با هر عدد صحیحی که دوست داشتید امتحان کنید :

http://tazinameh.com/19/

حتا 6548476546465465

6548476546465465 + 6548476546465466 + 6548476546465467 + 6548476546465468 + 6548476546465469 + 6548476546465470 + 6548476546465471 + 6548476546465472 + 6548476546465473 + 6548476546465474 + 6548476546465475 + 6548476546465476 + 6548476546465477 + 6548476546465478 + 6548476546465479 + 6548476546465480 + 6548476546465481 + 6548476546465482 + 6548476546465483 = 124421054382844006
124421054382844006 ÷ 19 = 6548476546465474

اون وقت نویسنده میاد و میگه اگر از سوره 9 تا 27 قرآن شماره سوره ها را با هم جمع کنیم حاصل بر 19 بخش پذیر است ! و این یکی از روابط عددی قرآن و معجزه است :)) یعنی بر روی بیسوادی خواننده حساب ویژه ای باز کرده . کما اینکه میبینیم کشورهای مسلمان همگی عقب مانده و درپیتی هم هستند البته !

بیسواد کسی است که نمیداند اعراب بیابان گرد 1400 سال پیش به کامپیوتر دسترسی نداشته اند یعنی شما میایید با استفاده از AK-47 به جنگ شمشیر میرید خب معلومه پیروز هم بیرون میایید! شما فکر میکنید کشف کردن رابطه 18 رقمی بر حسب عدد 19 با استفاده از کامپیوتر کار سختیه اما کشف کردن 18 رابطه تا 73 رقم بر حسب عدد 19 در بسم الله الرحمن الرحیم که حداقل به 1400 سال پیش تعلق داره کار آسونیه؟ اگر اینطوری فکر میکنید من دیگر با شما بحثی ندارم.

بعد از 38 پست هنوز یک نفر پیدا نشد که یک جمله مثل بسم الله الرحمن الرحیم یا یک کتاب مثل قرآن معرفی کنه. با توجه به سابقه ای که در بحث کردن هم با مسلمین در مورد عقایدشون داشتم و هم با غیر مسلمین در مورد این عدد 19 و روابطش در بسم الله الرحمن الرحیم و قرآن داشتم باید عرض کنم که چندان تفاوتی بین دو گروه در استدلال هاشون نمیبینم.

agn0stic
04-30-2013, 12:38 PM
رابطه سوره نور هم برام جالب بود:

نور سوره ی 24 قرآن است که در علم ریاضی یعنی !4 (4 فاکتوریل )
یا به عبارت دیگر 24=1*2*3*4
ابجد نور برابر 256 است یعنی 4ضربدر 4ضربدر 4ضربدر 4 (4 به توان 4)
نور 64 آیه دارد یعنی 4ضربدر4 ضربدر 4 (4 به توان 3)
در آیه ی 4 سوره ی 24 (نور) عدد 4 آمده

sonixax
04-30-2013, 02:37 PM
قطعن ما یك بیسواد داریم ! یك نادان! شوربختانه گویا شما هر دویش هستید !
به چه دلیل ؟

١- نادان هستید چون توان این را ندارید كه فهم كنید هر توالی ١٩ رقمی را جمع بزنیم حاصل بر ١٩ بخش پذیر است كه ما نشانتان دادیم و فرض میگیرید كه چون اعراب بیسواد بوده اند پس این معجزه است :)))
٢- بعد از این همه توضیح هنوز باید به شما حالی كنیم لیلی زن بود یا مرد ! و باز میروید سر خط اول كه بسم الله ١٩ حرف دارد (روی یك دروغ پافشاری كردن آن را حقیقت و گوینده را راستگو نمیكند)
٣- من پیشتر برای شما یك رابطه جدید از این شماره ها استخراج كردم صرف نمیكرد ندیدید .
٤- شما كه قدر هویج از احتمالات نمیدانید و وقتی برای شما توضیح میدهیم چگونه میشود این اعداد را از هر متنی پیدا كرد كوركورانه رد میكنید و باز طوطی وار مهملات خودتان را تكرار میكنید !
٥- مسلمانان ١٤٠٠ سال فرصت داشته اند كه قرآن را آن طور كه میخواهند ویرایش كنند كما اینكه پیشتر به شما نشان دادیم قرآنهای ١١١ و ١١٥ سوره ای هم وجود دارند ، منتها باز صرف نمیكرده ندیدید . طی این ١٤٠٠ سال با نخود لوبیا هم اگر محاسبه میكردند بیشتر از اینها باید تولید میكردند ، ولی شعور و سواد اسلامگرا در همین حد است .

پس برادر بسیجی كه خودت رو شكاك و غیر مسلمان و جوینده حقیقت معرفی میكنی (كه دروغگویی شما را بیش از پیش نشان میدهد) به جای اینكه اینچنین واماندگی خود را به تصویر بكشید و فوری اعلام كنید كه بیسواد هستید (چون مشخصن منظور من از بیسواد شما نبودی، ولی از قدیم گفته اند حرف را بگو صاحبش خودش برش میدارد) بروید ٤ تا كتاب غیر از قرآن و معارف اسلامی بخوانید .

sonixax
04-30-2013, 02:46 PM
رابطه سوره نور هم برام جالب بود:

نور سوره ی 24 قرآن است که در علم ریاضی یعنی !4 (4 فاکتوریل )
یا به عبارت دیگر 24=1*2*3*4
ابجد نور برابر 256 است یعنی 4ضربدر 4ضربدر 4ضربدر 4 (4 به توان 4)
نور 64 آیه دارد یعنی 4ضربدر4 ضربدر 4 (4 به توان 3)
در آیه ی 4 سوره ی 24 (نور) عدد 4 آمده

بلاخره تازینامه بر پایه عدد ١٩ است یا ٤ ؟ :e412:

agn0stic
04-30-2013, 03:41 PM
١- نادان هستید چون توان این را ندارید كه فهم كنید هر توالی ١٩ رقمی را جمع بزنیم حاصل بر ١٩ بخش پذیر است كه ما نشانتان دادیم و فرض میگیرید كه چون اعراب بیسواد بوده اند پس این معجزه است :)))

اون اعداد خوشحالی که شما فرمودید زمان اعراب نبوده که بخوان بر اساس آن سوره ها را پس و پیش کنند پس اون چیزی که من گفتم برای الان چیز مهمی نیست نه برای 1400 سال پیش.

٢- بعد از این همه توضیح هنوز باید به شما حالی كنیم لیلی زن بود یا مرد ! و باز میروید سر خط اول كه بسم الله ١٩ حرف دارد (روی یك دروغ پافشاری كردن آن را حقیقت و گوینده را راستگو نمیكند)

بهت قبلا گفتم بر چه اساسی 19 حرفیست. اصلا نمیخواد سر این عدد 19 حرارت بگیری خودت اگه میتونی یک جمله با هر تعداد حرفی بیار و بر اساس هر عددی که حال کردی 10 رابطه بیار که تا 10 رقم باشه.

٤- شما كه قدر هویج از احتمالات نمیدانید و وقتی برای شما توضیح میدهیم چگونه میشود این اعداد را از هر متنی پیدا كرد كوركورانه رد میكنید و باز طوطی وار مهملات خودتان را تكرار میكنید !

خب اگه انقدر راحته چرا تابحال فقط این روابط از بسم الله الرحمن الرحیم بیرون اومده. اگه انقدر زیاده شما چرا یک مثال هم برای ادعایتان نمیتوانید بیاورید؟

٥- مسلمانان ١٤٠٠ سال فرصت داشته اند كه قرآن را آن طور كه میخواهند ویرایش كنند كما اینكه پیشتر به شما نشان دادیم قرآنهای ١١١ و ١١٥ سوره ای هم وجود دارند ، منتها باز صرف نمیكرده ندیدید . طی این ١٤٠٠ سال با نخود لوبیا هم اگر محاسبه میكردند بیشتر از اینها باید تولید میكردند ، ولی شعور و سواد اسلامگرا در همین حد است .

صرف مسلمان بودن مساوی بیکار بودن نیست. اون مسلمونایی هم که اکثر وقتشون رو بیکارن آخوندها و امثالهم هستند که اونها رو هم گفتم که چرا دنبال این چیزها نبودن و نیستن (برای اینکه همون عقایدشون براشون کافیه تا اسلام رو دین حق بدونن). این رویه از 40 سال پیش تاکنون بین تعداد انگشت شماری از مسلمونها شروع شده وگرنه علمای اسلام که قدرت و ثروت در اختیارشونه برای اینجور چیزها تره هم خورد نمیکنن. کافیه بری از 100 تا آخوند درباره روابط ریاضی در بسم الله الرحمن الرحیم سوال کنی تا ببینی 99 تاشون اصلا نمیدونن که چی داری میگی! پس خیال نکن 1400 ساله که طبق یک برنامه ریزی منسجم با حمایت مالی کشورهای اسلامی کل مسلمونا صبح تا شب نشستن بسم الله الرحمن الرحیم رو بررسی کردن بعد از توش این روابط رو بیرون کشیدن.

پس
برادر بسیجی كه خودت رو شكاك و غیر مسلمان و جوینده حقیقت معرفی میكنی (كه دروغگویی شما را بیش از پیش نشان میدهد) به جای اینكه اینچنین واماندگی خود را به تصویر به كشید و فوری اعلام كنید كه بیسواد هستید (چون مشخصن منظور من از بیسواد شما نبود، ولی از قدیم گفته اند حرف را بگو صاحبش خودش برش میدارد) بروید ٤ تا كتاب غیر از قرآن و معارف اسلامی بخوانید .

همونطور که در پست 38 گفتم تفاوتی بین استدلالات شما غیر مسلمین با مسلمین نمیبینم. اونها هم مثل شما یه جدول براساس سخنان طرف مقابلشون آماده کردن و بلافاصله منتظر برچسب زدن هستند. تفاوتتون هم در اینه که اونجا وقتی دیدن دارم عقایدشون رو زیر سوال میبرم خیلی محترمانه تاپیکم رو قفل کردن و پستهام رو حذف. اینجا رو به حمله شخصی اوردن.

شما خیال میکنید پیدا کردن اینجور روابط صرفا نیازمند وقته. قبلا گفتم که باید بسترش هم مناسب باشه. اتل متل توتوله به اندازه چند تا رابطه ساده بسترش فراهمه برای همین هم کار دست انسانه. اما بسم الله الرحمن الرحیم بسترش تا حدی فراهمه که 18 تا رابطه تا 73 رقم داره. اما شما میگویید این هم کار انسانه. حروف لاتین هم مثل حروف عربی ارزش عددی دارن:

Roman numerals - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Roman_numerals)

پس چرا تاکنون در طی این 40 سال مخالفین اسلام بر حسب حروف لاتین یا حروف عربی جمله ای نیاوردند که بشود از آن چنین روابطی بیرون کشید؟ الان که با استفاده از کامپیوتر تا چند هزار رقم و بیشتر میتوان محاسبات انجام داد چرا نمیتوانند؟ من در پست اول این تاپیک گفتم که دوست دارم از شک بیرون بیام اما شما نتوانستید حتی یک مثال همانند بسم الله الرحمن الرحیم بیاورید.

کسی مجبورتون نکرده پست بدید اگه حرفی برای گفتن ندارید.

Theodor Herzl
04-30-2013, 03:50 PM
یک مساله جالب در مورد مسلمان‌ها این هست که وقتی‌ یک ادعایی میکنند معادل انگلیسی‌ آن را می‌نویسند (مثل اینجا ) یا ادعا میکنند که یک نفر در دانشگاهی در سوئیس یا آمریکا ( بدون اینکه کوچکترین اطلاعاتی از آن شخص بنویسند) نوشته آنها را تایید کرده است یا سند آنها مثل نامه انیشتاین به آیت‌الله بروجردی در صندوق امانات لندن نگهداری میشود!:e105:

Russell
04-30-2013, 03:54 PM
شما کاری به 12 امام و 14 معصوم و 5 تن آل ابا و 23 سال پیامبری محمد و 19 نگهبان جهنم و اینا نداشته باش. حداقل اینو که قبول داری بسم الله الرحمن الرحیم بدون احتساب اعراب 19 حرفه؟
شما با حداقل گفتم کاری از پیش نخواهید برد،شما ما را به یک صفحه لینک دادید و از آن دفاع کردید ما هم یکی یکی داریم ایرادات آنرا میگوییم.بحث فله‌ای و فرار از یک ادعا به ادعای دیگر در زمان نقد آن از نظر من فاقد اعتبار است.شما درست بیایید از سخنانتان دفاع کنید یا از جدی نگرفته شدن خودتان ناراحت نشوید.
ادعا شد 19 در اسلام عدد مهمی‌ست.ما هم گقتیم این همه عدد در اسلام 19 کی مهم شده؟
دوستان نادرستی 19 حرفه بودن بسم الله را هم نشان دادند.

مگه من گفتم ربطی داره؟ شما این رو مطرح کردید منم گفتم محل بحث من این نیست.
در لینک شما ادعا شده مهم است،اینکه شما از این شاخه به آن یکی میپرید که مشکل ما نیست !!

جهت اطلاع عرض میکنم کسانی که این روابط رو کشف کردن نه آخوند بودن که جزیه بگیرن نه عوامل جمهوری اسلامی که به پول نفت وابسته باشن.

یک مشت اسلامیست متوهم بیسواد هستند که یا از روی حماقت این سخنان را میگویند یا مانند بسیاری جیره مستقیم دارند.در هر دو صورت ابژکتیوته آنان در نگر من صفر است.

من از شما نخواستم که ایمان بیاورید. من هم به اسلام ایمان ندارم اما روابط ریاضی موجود در قرآن (که بعضیاش صحیحه و بعضیاش هم غلط) مخصوصا این روابط بسم الله الرحمن الرحیم برای من عجیبه. از یک طرف محمد رو یک عرب وحشی و عقب مونده مثل بقیه اعراب آن زمان میدونم از طرفی هم این چیزها رو که میبینم برام عجیبه مثل یک فیلم تخیلی که توش با یک قوم عقب مونده طرفی که توانایی های ماورا الطبیعی دارن! اینها به نظر من از طرفی اتفاقی نیست و از طرف دیگه نمیتونه کار اعراب شتر چرون بی سواد اون زمان باشه. جالب هم اینجاست که هیچوقت اعراب و محمد از این استدلالات برای گسترش دینشون استفاده نکردن و از طریق شمشیر دینشون رو گسترش دادن یعنی خودشون از جمله محمد اصلا اطلاعی از این روابط ریاضی نداشتن.
نه خواهش میکنم تعارف نکنید و دعوت به اسلام کنید ما را !!
این سخنان در کل اساسا مهمل هستند.ادعای عجبتر البته این است که فضایی‌ها آمده‌اند در میان سخنان محمد درباره نوبت خوابیدن با زنهایش و دستور سر بریدن عدد قایم کرده‌اند !!
دست داشتن فضایی‌ها را مثلا در ساخت اهرام مصر شنیده بودیم ،ولی باور به این چیزها و سخن از شکگرایی و ندانمگرایی زدن شوخی‌ جالبی‌ست !!

agn0stic
04-30-2013, 05:11 PM
یک مساله جالب در مورد مسلمان‌ها این هست که وقتی‌ یک ادعایی میکنند معادل انگلیسی‌ آن را می‌نویسند (مثل اینجا )

اگر منظورتون اون numerology بالای صفحه است باید خدمتتون عرض کنم اسم تاپیک من چیز دیگری بود و به فارسی هم بود و یکی اومده اسمش رو تغییر داده. در ضمن بنده هم مسلمان نیستم.

در لینک شما ادعا شده مهم است،اینکه شما از این شاخه به آن یکی میپرید که مشکل ما نیست !!

اگر شماره سوره را بعلاوه تعداد آیه اش کنیم عددی بدست می آید که یا زوج است یا فرد

پس:

و

خیلی روابط ساده ای است! هر کتابی را که بیاورید میتوانید از درونش این روابط را بیرون بکشید! فقط من نمیدونم چرا این ادعاها فقط در سطح حرف باقی میماند و کسی مثالی نمیاورد! یعنی ندارد که بیاورد!

یک مشت اسلامیست متوهم بیسواد هستند که یا از روی حماقت این سخنان را میگویند یا مانند بسیاری جیره مستقیم دارند.در هر دو صورت ابژکتیوته آنان در نگر من صفر است.

اصلا آقا کل کسانی که این روابط رو کشف کردن بعلاوه کسانی که به این روابط باور دارند همگی جیره خور هستند! آیا این حرفها تاثیری در درستی یا غلطی ادعای آنها دارد؟ آدم این حرفها رو میشنوه یاد صدا و سیمای جمهوری اسلامی میوفته که هرکی رو که مخالفشون حرف میزنه رو بهش انگ جیره خوری میزنه و صورت مساله رو پاک میکنه.

این سخنان در کل اساسا مهمل هستند.ادعای عجبتر البته این است که فضایی‌ها آمده‌اند در میان سخنان محمد درباره نوبت خوابیدن با زنهایش و دستور سر بریدن عدد قایم کرده‌اند !!

سوال منم همینه که شما با سوال جوابش میدید! اون قضیه فضایی ها رو هم من از سر ناچاری برای پیدا کردن دلیل برای این روابط گفتم. یا باید میگفتم کار فضایی هاست یا کار خداست. چون من خدا به نظرم موهوم تر بود فضایی ها را محتمل تر دانستم.

Russell
04-30-2013, 05:27 PM
اگر منظورتون اون numerology بالای صفحه است باید خدمتتون عرض کنم اسم تاپیک من چیز دیگری بود و به فارسی هم بود و یکی اومده اسمش رو تغییر داده.
اینها Numerology هستند ،اگر و مگر ندارد که.

پس:

و

خیلی روابط ساده ای است! هر کتابی را که بیاورید میتوانید از درونش این روابط را بیرون بکشید! فقط من نمیدونم چرا این ادعاها فقط در سطح حرف باقی میماند و کسی مثالی نمیاورد! یعنی ندارد که بیاورد!
من که مسئول توهمات شما نیستم که،شما معنی بار ادعا را نمیدانید.
شما باید نشان دهید که اینها جای دیگر ممکن نیستند (بخشی از بار ادعای شماست)،شما اصول ابتدایی بحث را نمیدانید تقصیر من نیست که اخوی !!

بعد هم ما هر کدام را که مهمل بودنش را نشان دادیم بجای قبول مهمل بودن آن به یک شاخه دیگر پریدید.ما که وقت نداریم بنشینیم شارلاتان بازی‌ها را دانه دانه دربیاوریم.چندتا جلوی چشمم را که نشان دادیم ،شما به روی خودتان نیاوریدید رفتید سر یک بحث دیگر.
با ادعای فله‌ای توسط شما تا همینجا هم زیادی مهر کرده‌ایم بهتان توضیح و آموزش اصول ریاضی و احتمال داده‌ایم.

اصلا آقا کل کسانی که این روابط رو کشف کردن بعلاوه کسانی که به این روابط باور دارند همگی جیره خور هستند! آیا این حرفها تاثیری در درستی یا غلطی ادعای آنها دارد؟ آدم این حرفها رو میشنوه یاد صدا و سیمای جمهوری اسلامی میوفته که هرکی رو که مخالفشون حرف میزنه رو بهش انگ جیره خوری میزنه و صورت مساله رو پاک میکنه.
ما گفتیم اینها جیره خور هستند وقت دارند این زباله‌ها را تولید کنند،ما نیستیم؟چقدر دشواری دارد فهم آن؟
اینها هم مهملات ابطال ناپذیر و خرافات در حد همان رمالی هستند،در شارلاتان بازی انگیزه و جیره خوری مهم است،نکند جدی خیال کردید اینها تئوری علمی‌ست !!

سوال منم همینه که شما با سوال جوابش میدید! اون قضیه فضایی ها رو هم من از سر ناچاری برای پیدا کردن دلیل برای این روابط گفتم. یا باید میگفتم کار فضایی هاست یا کار خداست. چون من خدا به نظرم موهوم تر بود فضایی ها را محتمل تر دانستم.
شما با این مهملات و خرافات بیشتر از اینها به ناچاری افتاده‌اید و ما تنها گزینه‌های پیشنهادی شما را به ریشخند گرفته‌ایم .وگرنه گرفتاری توضیح چنین چیزهای ساده‌ای با ادعای مهمل و عجیب و عطیمی مثل خدا و جن و فضایی‌ها و اینها مشکل شماست با تفکر فوق خردمندانه تان نه مشکل ما !!

sonixax
04-30-2013, 07:06 PM
اون اعداد خوشحالی که شما فرمودید زمان اعراب نبوده که بخوان بر اساس آن سوره ها را پس و پیش کنند پس اون چیزی که من گفتم برای الان چیز مهمی نیست نه برای 1400 سال پیش.

برای یک میلیار سال پیش هم که باشد ! جمع توالی 19 عدد پشت سر هم بر 19 بخش پذیر است ! حرفهای خنده دار نزنید - قوانین ریاضی که زمان اعراب و امروز ندارد

بهت قبلا گفتم بر چه اساسی 19 حرفیست. اصلا نمیخواد سر این عدد 19 حرارت بگیری خودت اگه میتونی یک جمله با هر تعداد حرفی بیار و بر اساس هر عددی که حال کردی 10 رابطه بیار که تا 10 رقم باشه.

ما هم نشان دادیم 19 حرفی نیست و این ادعا که 19 حرفیست شیره مالیدن سر مردم و دروغ و فریبکاریست . پیشتر هم برای شما مثالی با عدد 13 آوریدم ! بروید مطالعه کنید . در ضمن شما فقط 19 تا ادعا نشان دادید که 19 حرفی بودن بسم الله را هم رابطه دانسته ! تحمیق ملت از این بیشتر ؟ بعد کجا شما نشان دادید که تا 73 رقم میرود ؟

خب اگه انقدر راحته چرا تابحال فقط این روابط از بسم الله الرحمن الرحیم بیرون اومده. اگه انقدر زیاده شما چرا یک مثال هم برای ادعایتان نمیتوانید بیاورید؟

فکر کنم مشکل بینایی دارید !

صرف مسلمان بودن مساوی بیکار بودن نیست. اون مسلمونایی هم که اکثر وقتشون رو بیکارن آخوندها و امثالهم هستند که اونها رو هم گفتم که چرا دنبال این چیزها نبودن و نیستن (برای اینکه همون عقایدشون براشون کافیه تا اسلام رو دین حق بدونن). این رویه از 40 سال پیش تاکنون بین تعداد انگشت شماری از مسلمونها شروع شده وگرنه علمای اسلام که قدرت و ثروت در اختیارشونه برای اینجور چیزها تره هم خورد نمیکنن. کافیه بری از 100 تا آخوند درباره روابط ریاضی در بسم الله الرحمن الرحیم سوال کنی تا ببینی 99 تاشون اصلا نمیدونن که چی داری میگی! پس خیال نکن 1400 ساله که طبق یک برنامه ریزی منسجم با حمایت مالی کشورهای اسلامی کل مسلمونا صبح تا شب نشستن بسم الله الرحمن الرحیم رو بررسی کردن بعد از توش این روابط رو بیرون کشیدن.

ما یک مسلمان داریم ! یک اسلامگرا . اسلامگرا برای رسیدن به اهدافش بیکار است و هر کار و هر دروغی سر هم میکند . این کسانی هم که مثال زدید همگی اسلامگرا هستند .

همونطور که در پست 38 گفتم تفاوتی بین استدلالات شما غیر مسلمین با مسلمین نمیبینم. اونها هم مثل شما یه جدول براساس سخنان طرف مقابلشون آماده کردن و بلافاصله منتظر برچسب زدن هستند. تفاوتتون هم در اینه که اونجا وقتی دیدن دارم عقایدشون رو زیر سوال میبرم خیلی محترمانه تاپیکم رو قفل کردن و پستهام رو حذف. اینجا رو به حمله شخصی اوردن.

شما خیال میکنید پیدا کردن اینجور روابط صرفا نیازمند وقته. قبلا گفتم که باید بسترش هم مناسب باشه. اتل متل توتوله به اندازه چند تا رابطه ساده بسترش فراهمه برای همین هم کار دست انسانه. اما بسم الله الرحمن الرحیم بسترش تا حدی فراهمه که 18 تا رابطه تا 73 رقم داره. اما شما میگویید این هم کار انسانه. حروف لاتین هم مثل حروف عربی ارزش عددی دارن:

Roman numerals - Wikipedia, the free encyclopedia

پس چرا تاکنون در طی این 40 سال مخالفین اسلام بر حسب حروف لاتین یا حروف عربی جمله ای نیاوردند که بشود از آن چنین روابطی بیرون کشید؟ الان که با استفاده از کامپیوتر تا چند هزار رقم و بیشتر میتوان محاسبات انجام داد چرا نمیتوانند؟ من در پست اول این تاپیک گفتم که دوست دارم از شک بیرون بیام اما شما نتوانستید حتی یک مثال همانند بسم الله الرحمن الرحیم بیاورید.

کسی مجبورتون نکرده پست بدید اگه حرفی برای گفتن ندارید.

این همه زیاده گویی و سخنان احساسی و بدون استدلال برای چیست ؟

مگر شما نمیگویید که اینها تصادفی نیست ؟ مگر نمیگویید کار اعراب و محمد هم نیست ؟ پس لابد کار الله است دیگر ؟!

چند نکته :

1 - قرآن توسط الله جمع آوری نشده ! بلکه توسط ابوبکر ، عثمان و علی جمع آوری شده .
2 - به محمد آیه نازل میشده نه سوره ! و بعدها سه نفری که بالاتر گفتم آنها را جمع آوری کردند و در کتابی به نام قرآن بیخ هم چیدند .
3 - اگر بنا بود قرآن مستقیمن توسط الله نازل میشده باید به همان ترتیبی که به محمد نازل شده چیده میشد نه اینکه اولین چیزی که به محمد نازل شده بره در جایگاه 96 !!!
4 - هیچ کدام از افرادی که قرآن رو جمع آوری کرده اند بهشون وحی نمیشده .

نتیجه اینکه تمام این رابطه هایی که شما میخوای هر طور شده معجزه جاشون بزنید توسط الله در قرآن چیدمان نشده . پس یا توسط همانهایی که جمع آوریش کرده اند به این صورت چیده شده ، یا تصادفی بوده ، یا بعدها توسط یک سری شارلاتان مثل همانهایی که ازش رابطه بیرون کشیده اند ویرایش شده .

حالا باز بیایید مثل نوار ضبط شده بگویید که بسم الله 19 حرف دارد ، در قرآنِ جمع آوری شده به دست عثمان 19 رابطه ریاضی هست که تا 73 رقم (حرف مفت) اعتبار داره و هیچ بنی بشری هم نمیتونه مثلش رو بیاره ! (ادعای مفت) و اینکه جمع توالی 19 عدد متوالی بر 19 بخش پذیره هم معجزه قرآنه :e330::e105:

sonixax
04-30-2013, 11:51 PM
من اول در پست 31 نوشتم که شماره سوره ها از 9 تا 27 بر 19 بخش پذیره بعد یادم رفت علتش رو بگم که چرا باید چنین کاری انجام داد اما بعد پست رو ویرایش کردم و علتش رو نوشتم:

شبه علم که میگویند همین است !

نِویسَندِه خِیلی راحَت میتونِست بِگِه فاصِلِه بِین اَوَلین سوره ای که دَرِش بِسم اَلله نیست تا سوره ای که دَرِش دو بِسم اَلله هَست 19 سوره اَست .

ولی اینکه چیز عجیب و گنده و معجزه واری نیست ! پس چه کنیم که گنده شود ؟ آها ! از آنجایی که 19 عدد خوشحال است پس ما می آییم میگوییم اگر شماره سوره ها از 9 تا 27 را جمع بزنیم حاصلش بر 19 بخش پذیر است ! این طوری خفن تر میشود و امت همیشه در صحنه هم بیشتر خَر میشوند .

و ما هم که نشان دادیم فرقی نمیکند چه عددی باشد ! حاصل جمع 19 عدد صحیح متوالی در هر صورت بر 19 بخش پذیر است .

خوب امت همیشه در صحنه هم که یا بیسوادند یا دربست چشم و گوش بسته و هیچ کدام هم حس مطالعه ندارند ، از نظر ریاضی هم که اکثریتشون کرکره ها رو کشیدند پایین و ریاضیات رو فقط در جهت کلاه گذاشتن سر خلق الناس یاد گرفتند . نهایتش اینه که یک ماشین حساب میگیرند دستشون از 9 تا 27 رو با هم جمع میزنند و میگند واو ! این معجزست. درسته ! ای قربون قدرت خدا برم و بعدش خشتکها میدرند :e415:

agn0stic
05-01-2013, 08:39 AM
ما هم نشان دادیم 19 حرفی نیست و این ادعا که 19 حرفیست شیره مالیدن سر مردم و دروغ و فریبکاریست . پیشتر هم برای شما مثالی با عدد 13 آوریدم ! بروید مطالعه کنید . در ضمن شما فقط 19 تا ادعا نشان دادید که 19 حرفی بودن بسم الله را هم رابطه دانسته ! تحمیق ملت از این بیشتر ؟ بعد کجا شما نشان دادید که تا 73 رقم میرود ؟

گفتم 19 حرفی بودن بسم الله الرحمن الرحیم رو رابطه در نظر نگیرید. 18 تای دیگه رابطه نیستند؟ در سایت زیر در شماره های 11 و 12 روابط 73 رقمی هستن (برای اینکه بفهمید اعداد آبی رنگ از کجا آمده به شماره 9 نگاه کنید):

منظورتون از روابط با عدد 13 پست شماره 30 هست؟ اون که یک مثال خیالی بود با چند تا رابطه ساده. اصلا شما قرآن رو در نظر نگیر یه جمله در حد بسم الله الرحمن الرحیم بیار.

حالا باز بیایید مثل نوار ضبط شده بگویید که بسم الله 19 حرف دارد ، در قرآنِ جمع آوری شده به دست عثمان 19 رابطه ریاضی هست که تا 73 رقم (حرف مفت) اعتبار داره و هیچ بنی بشری هم نمیتونه مثلش رو بیاره ! (ادعای مفت) و اینکه جمع توالی 19 عدد متوالی بر 19 بخش پذیره هم معجزه قرآنه

حالا کی گفته قرآن تا 19 تا رابطه ریاضی تا 73 رقم داره؟ من گفتم بسم الله الرحمن الرحیم داره. همانطور که گفتم قرآن رو در نظر نگیر روی همون بسم الله الرحمن الرحیم بحث کن تا از موضوع تاپیک هم خارج نشیم.

شبه علم که میگویند همین است !

نِویسَندِه خِیلی راحَت میتونِست بِگِه فاصِلِه بِین اَوَلین سوره ای که دَرِش بِسم اَلله نیست تا سوره ای که دَرِش دو بِسم اَلله هَست 19 سوره اَست .

ولی اینکه چیز عجیب و گنده و معجزه واری نیست ! پس چه کنیم که گنده شود ؟ آها ! از آنجایی که 19 عدد خوشحال است پس ما می آییم میگوییم اگر شماره سوره ها از 9 تا 27 را جمع بزنیم حاصلش بر 19 بخش پذیر است ! این طوری خفن تر میشود و امت همیشه در صحنه هم بیشتر خَر میشوند .

و ما هم که نشان دادیم فرقی نمیکند چه عددی باشد ! حاصل جمع 19 عدد صحیح متوالی در هر صورت بر 19 بخش پذیر است .

خوب امت همیشه در صحنه هم که یا بیسوادند یا دربست چشم و گوش بسته و هیچ کدام هم حس مطالعه ندارند ، از نظر ریاضی هم که اکثریتشون کرکره ها رو کشیدند پایین و ریاضیات رو فقط در جهت کلاه گذاشتن سر خلق الناس یاد گرفتند . نهایتش اینه که یک ماشین حساب میگیرند دستشون از 9 تا 27 رو با هم جمع میزنند و میگند واو ! این معجزست. درسته ! ای قربون قدرت خدا برم و بعدش خشتکها میدرند

برای اینکه بحث تموم بشه شما این رو هم در نظر نگیر. من اون همه رابطه در پست 31 گفتم. بقیه چی؟ اون روابط رو اعراب وحشی و شتر چرون و فلان و فلان درست کردن؟ از یک طرف به گواهی تاریخ اعراب همانند مغول ها قومی عقب مانده بودند که در زمان مناسب در جای مناسب بودن و تونستن با انگیزه هایی که داشتن دو امپراطوری که بر اثر جنگ های فرسایشی فقط اسمی از آنها باقی مانده بود رو شکست بدن (ویل دورانت این مسئله رو یک اتفاقی میدونه که بارها در طول تاریخ تکرار شده مثل نابودی امپراطوری روم توسط ژرمن ها) اما از طرفی در مانیفستشون که همون قرآنه چنین روابطی وجود داره که اگه بگید کار خود اعراب هست خنده داره. این روابط از 40 سال پیش تاکنون کشف و مطرح شدن در صورتی که حداقل مشخصه که قرآنی که بین مسلمین هست چندین قرنه که یکسانه. آیا قرآن 40 سال پیش بدین شکل کنونی بوجود آمده؟ آیا مسلمین قرآن رو براساس این روابط چندین قرن پیش تغییرش دادن اما تا 40 سال پیش راجع بهش سکوت پیشه کردن؟ اصلا گفتم شما قرآن رو در نظر نگیر. بسم الله الرحمن الرحیم چی؟ این که مشخصه که حداقل به 1400 سال پیش تعلق داره. اصلا اون موقع در پیشرفته ترین تمدن ها محاسبات ریاضی تا چند رقم انجام میشده که یک مشت عرب بیابانگرد بتونن تا 73 رقم محاسبات ریاضی انجام بدن؟

مگر شما نمیگویید که اینها تصادفی نیست ؟ مگر نمیگویید کار اعراب و محمد هم نیست ؟ پس لابد کار الله است دیگر ؟!

اصلا علت اینکه من این تاپیک رو زدم همینه. از طرفی مشخصه که این روابط تصادفی نیست و از طرف دیگر باز هم مشخصه که کار اعراب نمیتونه باشه. من هم بنا به دلایلی امکان وجود خدا رو پایین میدونم برای همین در پست 11 گفتم شاید کار موجودات فضایی باشه که این دیدگاه رو هم تحت تاثیر کتاب ارابه خدایان گفتم که البته بر این دیدگاه ایراداتی هم وارد هست. من چیز دیگری به ذهنم نرسید و این تاپیک رو زدم تا ببینم بقیه چه دیدگاهی دارن. اما دیدگاه هایی که تاکنون ملت داشتن مثل دیدگاه های فروم های دینی کاملا یک طرفه بود. تو فروم های دینی میگفتن مشخصه کار خداست. تو اینجا هم که کلا اصل قضیه رو زیر سوال میبرن از ترس اینکه یه وقت مسلمون نشن برن تو بقل پاکستانی ها!

sonixax
05-01-2013, 01:38 PM
حالا کی گفته قرآن تا 19 تا رابطه ریاضی تا 73 رقم داره؟ من گفتم بسم الله الرحمن الرحیم داره. همانطور که گفتم قرآن رو در نظر نگیر روی همون بسم الله الرحمن الرحیم بحث کن تا از موضوع تاپیک هم خارج نشیم.

گفتم 19 حرفی بودن بسم الله الرحمن الرحیم رو رابطه در نظر نگیرید. 18 تای دیگه رابطه نیستند؟

بلاخره چه کنیم ؟ بسم الله را در نظر بگیریم یا نگیریم ؟

برای اینکه بحث تموم بشه شما این رو هم در نظر نگیر. من اون همه رابطه در پست 31 گفتم. بقیه چی؟ اون روابط رو اعراب وحشی و شتر چرون و فلان و فلان درست کردن؟ از یک طرف به گواهی تاریخ اعراب همانند مغول ها قومی عقب مانده بودند که در زمان مناسب در جای مناسب بودن و تونستن با انگیزه هایی که داشتن دو امپراطوری که بر اثر جنگ های فرسایشی فقط اسمی از آنها باقی مانده بود رو شکست بدن (ویل دورانت این مسئله رو یک اتفاقی میدونه که بارها در طول تاریخ تکرار شده مثل نابودی امپراطوری روم توسط ژرمن ها) اما از طرفی در مانیفستشون که همون قرآنه چنین روابطی وجود داره که اگه بگید کار خود اعراب هست خنده داره. این روابط از 40 سال پیش تاکنون کشف و مطرح شدن در صورتی که حداقل مشخصه که قرآنی که بین مسلمین هست چندین قرنه که یکسانه. آیا قرآن 40 سال پیش بدین شکل کنونی بوجود آمده؟ آیا مسلمین قرآن رو براساس این روابط چندین قرن پیش تغییرش دادن اما تا 40 سال پیش راجع بهش سکوت پیشه کردن؟ اصلا گفتم شما قرآن رو در نظر نگیر. بسم الله الرحمن الرحیم چی؟ این که مشخصه که حداقل به 1400 سال پیش تعلق داره. اصلا اون موقع در پیشرفته ترین تمدن ها محاسبات ریاضی تا چند رقم انجام میشده که یک مشت عرب بیابانگرد بتونن تا 73 رقم محاسبات ریاضی انجام بدن؟

اصلا علت اینکه من این تاپیک رو زدم همینه. از طرفی مشخصه که این روابط تصادفی نیست و از طرف دیگر باز هم مشخصه که کار اعراب نمیتونه باشه. من هم بنا به دلایلی امکان وجود خدا رو پایین میدونم برای همین در پست 11 گفتم شاید کار موجودات فضایی باشه که این دیدگاه رو هم تحت تاثیر کتاب ارابه خدایان گفتم که البته بر این دیدگاه ایراداتی هم وارد هست. من چیز دیگری به ذهنم نرسید و این تاپیک رو زدم تا ببینم بقیه چه دیدگاهی دارن. اما دیدگاه هایی که تاکنون ملت داشتن مثل دیدگاه های فروم های دینی کاملا یک طرفه بود. تو فروم های دینی میگفتن مشخصه کار خداست. تو اینجا هم که کلا اصل قضیه رو زیر سوال میبرن از ترس اینکه یه وقت مسلمون نشن برن تو بقل پاکستانی ها!

من براتون توضیح دادم ! یک بار دیگر میگویم :

فکت اول - قرآن فعلی (114 سوره ای) توسط ابوبکر ، عثمان و علی تدوین ، جمع آوری و ویرایش شده .
فکت دوم - ترتیب سوره های قرآن و حتا چیدمان آیات کنار یکدیگر بنا به دلخواه این سه نفر بوده و نه بنا به ترتیب نزولشون یا نظر محمد .
فکت سوم - به این سه نفر وحی نمیشده .
فکت چهارم - در زمان جمع آوری قرآن به دست این افراد محمد زنده نبوده .

نتیجه اینکه :

1 - یا به شکل تصادفی اینطوری شده .
2 - یا بعدها و در دورانی موسوم به دوران طلایی اسلام (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A7%D9%86_%D8%B7%D9%84%D8%A7% DB%8C%DB%8C_%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85) که بخش بسیار بزرگی از ریاضیات در آن دوران به دست مسلمانان گسترش یافت توسط ریاضیدانان مسلمان برای اینکه به عنوان معجزه پاچه کنند ویرایش شده . (همون شارلاتانهایی که پیشتر بهشان اشاره کردم)
3 - یا خود علی و ابوبکر و عثمان این کار رو کرده اند .
4 - فرا زمینی ها آمده اند و در تدوین قرآن به این سه نفر کمک کرده اند !!! :e415:

خرد ، منطق و عقل سلیم میگوید موارد یک و دو بیشترین شانس را برای درست بودن دارند .

پ.ن : توجه داشته باشید که من این استدلال رو با پیشفرض قبول کردن تمام روابطی که شما پیشتر مطرح کردید آورده ام وگرنه مردود بودن خیلی از موارد مانند 19 حرفی بودن بسم الله یا معجزه قرآنی بودن حاصل جمع 19 عدد متوالی و یا موارد دیگر که پیشتر توضیح داده شده به قوت خودشان باقی هستند .

agn0stic
05-01-2013, 05:26 PM
1 ساعت پیش به سرم زد بر حسب ارزش عددی حروف لاتین:

Roman numerals - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Roman_numerals)

جمله معروف شکسپیر:

To be, or not to be - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/To_be,_or_not_to_be)

رو بررسی کنم. ابتدا به سایت:

رفتم و سپس بر اساس 19 رابطه موجود برای بسم الله الرحمن الرحیم نشستم جمله شکسپیر رو بررسی کردم. در 1 ساعت تونستم 13 رابطه از 19 رابطه رو بررسی کنم (روابط 9 الی 14 را به دلیل سنگینی روابط بعدا بررسی میکنم و نتیجش رو همینجا میگم)
البته 2 نکته لازم به ذکره یکی اینکه من این 13 رابطه رو به 21 حالت مختلف بررسیش کردم یعنی روابطی رو که میشد به گونه دیگه بررسی کرد رو حالت دیگرش رو هم امتحان کردم و نکته دیگه اینکه این روابط رو بر حسب عدد 13 که تعداد حروف جمله شکسپیر هست بررسی کردم. نتیجه اینکه از 21 حالت ممکنه فقط 4 حالتش جواب داد:

1-ارزش لاتینی جمله شکسپیر که عددی 4 رقمی هست بر 13 بخش پذیر است
2-اگر شماره ترتیب هر کلمه را بعد از تعداد حروفش بیاوریم عددی 12 رقمی به دست می آید که بر 13 بخش پذیر است
3-اگر پس از شماره ترتیب هر کلمه حاصل جمع تعداد حروف هر کلمه را با مجموع ارزش لاتینی آن کلمه بگذاریم عددی 23 رقمی به دست می آید که بر 13 بخش پذیر است
4-اگر پس از شماره ترتیب هر کلمه تعداد حروف هر کلمه را به اضافه مجموع حروف کلمات قبل از آن بگذاریم عددی 14 رقمی به دست می آید که بر 13 بخش پذیر است

همانطور که قبلا گفتم یک جمله باید بستر مناسب برای داشتن روابط عددی داشته باشد. جمله شکسپیر تا اینجا که من بررسی کردم از 21 حالت ممکنه فقط در 4 حالت جواب داد. فردا حالات دیگرش رو هم بررسی میکنم و همینجا نتیجه رو میگم.

sonixax
05-01-2013, 07:46 PM
ماستی سفید هدیه به دوستم (این جمله دقیقن 20 حرف است و الف خنجریه و تشدید ندارد !)

ترتیب کلمات :

ماستی = 1
سفید = 2
هدیه = 3
به = 4
دوستم = 5

تعداد حروف کلمات :

ماستی = 5
سفید = 4
هدیه = 4
به = 2
دوستم = 5

ارزش ابجدی :

م = 40
ا = 1
س = 60
ت = 400
ی = 10
س = 60
ف = 80
ی = 10
د = 4
ه = 5
د = 4
ی = 10
ه = 5
ب = 2
ه = 5
د = 4
و = 6
س = 60
ت = 400
م = 40

ارزش ابجدی کلمات :

ماستی = 40+1+60+400+10 = 511
سفید = 60+80+10+4 = 154
هدیه = 5+4+10+5 = 24
به = 2 + 5 = 7
دوستم = 4+6+60+400+40 = 510

1 - "ماستی سفید هدیه به دوستم" 20 حرف است و 20 بر 5 بخش پذیر است

2 - اگر شماره ترتیب هر کلمه را بنویسیم ، بعد از هر شماره تعداد حروف آن را بنویسیم عدد 1524344555 به دست می آید که بر 5 بخش پذیر است .

3 - اگر ترتیب کلمات را با شماره آن از آخر بنویسیم باز ضریب 5 دارد : 5542342415

4 - اگر بجای تعداد حروف هر كلمه جمع ارزش ابجدی آن را پس از شماره ترتیب آن بگذاریم باز قابل قسمت به 5 است : 15112154324475510

5 - اگر ارزش ابجدی هر حرف را پس از شماره ترتیب كلمه بگذاریم، باز قابل قسمت به 5 است (حس نوشتن این همه عدد نیست ! عدد آخر میشود 40 و چون آخرین رقم 0 است بر 5 بخش پذیر است)

6 - اگر پس از شماره ترتیب هر كلمه حاصل جمع تعداد حروف هر كلمه را با مجموع ارزش‌های ابجدی آن كلمه بگذاریم باز ضریب 5 داردآخرین کلمه 5 حرف دارد و ارزش ابجدی آخرین کلمه 510 است ، حاصل جمع این دو میشود 515 و چون آخرین رقم 5 است بر 5 بخش پذیر است )

7 - اگر ارزش ابجدی هر حرف از 20 حرف را قبل از شماره ترتیب آن حرف بگذاریم باز ضریب 5 دارد . (حس نوشتن این همه عدد نیست ! چون عدد آخر 5 میشه بر 5 بخش پذیره)

8 - اگر پس از هر كلمه بجای شماره ترتیب (1 و 2 و 3 و 4 و 5) مجموع ارزش‌های ابجدی هر كلمه را بگذاریم، ضریب 5 دارد (حس نوشتن این همه عدد نیست ! آخرین ارزش ابجدی 510 هستش و چون آخرین عدد 0 میشه بر 5 بخش پذیره)

9 - اگر پس از تعداد حروف هر كلمه جمع ارزش ابجدی هر كلمه و بعد ارزش ابجدی هر حرف آن كلمه را بگذاریم ضریب 5 دارد. (حس نوشتن این همه عدد نیست ! آخرین ارزش ابجدی که اضافه میشه یعنی حرف م 40 هستش که چون عدد آخر 0 میشه باز بر 5 بخش پذیره)

10 - اگر شماره ترتیب حروف هركلمه را با شماره ترتیب حروف كلمه‌‌‌‌‌های بعد جمع كنیم عددی 10 رقمی بدست میآید كه باز هم ضریبی از 5 میباشد. 12345+6789+10111213+1415+1617181920 = 1617181920

تازه من اینها رو بر اساس همون 19 تا رابطه که لینک کردید در آوردم ! قطعن میتونم از خودم روابط دیگه ای در بیارم مثل :

11 - اگر شماره کلمات را به ترتیب بنویسیم و بعد تعداد حروف را بنویسیم و بعد هر عدد صحیحی مثبتی که دوست داشتیم را بنویسیم و بعد برعکس تعداد حروف را بنویسید و بعد برعکس شماره کلمات را بنویسید و بعد ارزشهای ابجدی را به ترتیب بنویسیم عدد حاصل بر 5 بخش پذیر است ! (تازه این از مال بسم الله هم خفن تر شد چون میتونی هر چی عشقته بذاری توش :e14c: )

مثال :

ترتیب شماره کلمات : 12345
ترتیب شماره کلمات برعکس : 54321
تعداد حروف : 20
تعداد حروف برعکس : 02
ارزشهای ابجدی به ترتیب : 511 و 154 و 24 و 7 و 510
عدد دلبخواهی من : 9863485545656465586654686541847655465
نتیجه :

12345209863485545656465586654686541847655465025432 1511154247510

متاسفانه عدد به دست آمده به قدری بزرگ است که کامپیوتر توان محاسبه اش رو نداره :e415: ، بفرما ! "ماستی سفید هدیه به دوستم" ما از بسم الله هم خفن تر شد :e00e:

12 - "ماستی سفید هدیه به دوستم" از 5 بخش تشکیل شده که 5 بر 5 بخش پذیر است .

13 - در رابطه 10 ، عددی 10 رقمی به دست آمد که هم شماره رابطه و هم تعداد رقمها بر 5 بخش پذیر هستند .

14 - نخستین و آخرین کلمه "ماستی سفید هدیه به دوستم" 5 حرفیست .

15 - جمع تعداد حروف + جمع تعداد بخشهای جمله بر 5 بخش پذیر است .

16 - ارزش ابجدی کلمه آخر که پنجمین کلمه هم هست بر 5 بخش پذیر است .

17 - ارزش ابجدی حرف آخر ضریب 5 است .

18 - شماره حرف آخر + ارزش ابجدیش ضریبی از 5 است .

19 - تعداد حروف کلمه آخر بخش پذیر به ارزش ابجدی کلمه و همچنین ارزش ابجدی حرف آخر است و قابل ذکر است که حرف آخر حرف پنجم است !

20 - کلمات اول و آخر پنج حرف دارند و ارزش ابجدیشان با 5 شروع میشود .

21 - اگر اولین رقم از ارزش ابجدی هر کلمه را با هم جمع بزنیم به عدد 20 میرسیم که هم بر 5 بخش پذیر است و هم برابر با تعداد حروف است : 5+1+2+7+5 = 20

22 - حاصل جمع شماره کلمات ضریبی از 5 است : 1+2+3+4+5 = 15

23 - حاصل جمع شماره حروف ضریبی از 5 است : 1+2+3+4+5+6+7+8+9+10+11+12+13+14+15+16+17+18+19+20 =210

24 - ماست سفیدی که به دوستم هدیه دادم 5 هزار تومان قیمت داشت :e105::e412:

باقی رابطه ها رو هم دوستان زحمتش رو بکشند :e032:

شما خودت یک جمله برای من بیار که x حرفی باشه بعد شما بر اساس y حرف برای من 10 رابطه بیار که تا 10 رقم باشه من قانع میشم.

قانع شدید یا باز میخواهید لجاجت کنید و قرآن و بسم الله را معجزه جا بزنید ؟

yasy
05-02-2013, 06:09 AM

پس:

و

درود بر شما
شما فرض کن من یه قرآن نوشتم با صد سوره با اعداد کاملا تصادفی

1=254
2=185
3=212
4=173
5=98
6=218
7=117
8=153
9=132
10=98
11=73
12=85
13=124
14=85
15=32
16=57
17=57
18=31
19=83
20=110
21=98
22=37
23=46
24=53
25=112
26=35
27=41
28=74
29=83
30=68
31=52
32=57
33=96
34=110
35=37
36=29
37=47
38=43
39=83
40=73
41=42
42=65
43=74
44=27
45=73
46=74
47=53
48=48
49=73
50=38
51=93
52=59
53=112
54=118
55=67
56=78
57=87
58=35
59=83
60=47
61=23
62=73
63=37
64=54
65=81
66=73
67=74
68=8
69=18
70=22
71=15
72=18
73=25
74=31
75=10
76=11
77=13
78=11
79=12
80=8
81=23
82=14
83=21
84=29
85=39
86=18
87=10
88=9
89=13
90=17
91=15
92=14
93=12
94=17
95=24
96=8
97=3
98=5
99=4
100=5

حالا هر شماره رو با تعداد آیه ها جمع میکنیم یا عدد قرد میشود یا زوج
255
187
215
177
103
224
124
161
141
108
84
97
137
99
47
73
74
49
102
130
119
59
69
77
137
61
68
102
112
98
83
89
129
144
72
65
84
81
122
113
83
107
117
71
118
120
100
96
122
88
144
111
165
172
122
134
144
93
142
107
84
135
100
118
146
139
76
87
92
86
90
98
105
85
87
90
89
91
88
104
96
104
113
124
104
97
97
102
107
106
106
105
111
119
104
100
103
103
105

همانطور که میبینید تعداد قرد ها 50 تا و تعداد زوج ها هم 50 تاست(جل المخلوق)
وقت ندارم جمع بزنم بعد از ظهر جمع میزنم شاید از توش معجزه ای درومد:)

agn0stic
05-02-2013, 08:39 AM
همانطور که میبینید تعداد قرد ها 50 تا و تعداد زوج ها هم 50 تاست(جل المخلوق)
وقت ندارم جمع بزنم بعد از ظهر جمع میزنم شاید از توش معجزه ای درومد:)

پس:

و

و همچنین:

19=38=(5+5+5+6)+(6+3+2+6)*2

همانطور که تعداد سوره های قرآن مضرب 19 است 114=6*19

و همچنین:

1311=6555/5 و 3118=6236/2 که میشود 4429=3118+1311

که:

19=(8+1+1+3)+(1+1+3+1) و 19=9+2+4+4

اینکه 57 تا زوج هستن 57 تا فرد شاید اتفاقی نباشد اما روابطی که در ادامه می آید اتفاقی بودنش به دور از ذهن است.

agn0stic
05-02-2013, 09:05 AM
جناب sonixax روابطی که شما ذکر کردید درست است که بر اساس یک عدد اول آمده است اما پیدا کردن رابطه با عدد 5 کار چندان سختی نیست. فقط کافی است عدد n رقمی ما عدد آخرش 0 یا 5 باشد. روابطی که برای بسم الله الرحمن الرحیم آمده بر حسب عدد 19 هست که مثل 5 نمیشود برایش عدد سازی کرد.
در رابطه 11 گفتید تعداد حروف را مینویسیم (20 حرف) سپس آن را برعکس میکنیم (02)! آخر در کدام یک از روابط ذکر شده برای بسم الله الرحمن الرحیم چنین اعمالی انجام شده؟! بعد شما حرف از یک عدد دلبخواهی زدید در کدام یک از روابطی که برای بسم الله الرحمن الرحیم آمده نگارنده یک عدد دلبخواهی را در رابطه گنجانده؟! درست کردن عدد دلبخواهی 1000 رقمی هم راحته وقتی که عدد مبنا برای محاسبات 5 هست!
در مورد جمله to be or not to be اکثر روابط بسم الله الرحمن الرحیم در موردش صدق نکرد چون من بر مبنای عدد 13 که یک عدد اول دو رقمی مثل 19 هست روابط رو بررسی کردم اما شما از یک عدد تک رقمی اونم 5 که ساده ترینشون هست استفاده کردید خب معلومه که سربلند بیرون میاید.

agn0stic
05-02-2013, 10:38 AM
در ادامه پست 51 باید ذکر کنم روابط 9 الی 14 سایت زیر:

رو برای جمله to be or not to be بر اساس ارزش لاتینی به 12 حالت مختلف بررسیش کردم و فقط در 1 حالت جواب داد:

5-اگر ارزش لاتینی هر حرف را بعد از شماره ترتیب آن بگذاریم و شماره هر کلمه را در آخرش بگذاریم عددی 56 رقمی به دست می آید که بر 13 بخش پذیر است.

نتیجه اینکه بنده 18 رابطه موجود در سایت مذکور رو به 33 حالت برای to be or not to be بررسی کردم و فقط 5 حالت جواب داد. به نظر من این تعداد حالت برای اینکه جمله to be or not to be را با بسم الله الرحمن الرحیم در یک سطح بدانیم کافی نیست. ضمنا عرض کنم که انجام این کار در مجموع 2 ساعت هم طول نکشید پس نیاید بگید چون مسلمونا بیکارن تونستن این روابط رو کشف کنن و از هر جمله ای میتوان 18 رابطه تا 73 رقم بیرون کشید. همانطور که قبلا گفتم هر جمله ای یک بستری داره برای اینکه براش رابطه پیدا کنیم. جمله to be or not to be تا اینجایی که من بررسی کردم قابل مقایسه با بسم الله الرحمن الرحیم نبود. در 40 سالی که مسلمونها چنین روابطی رو از قرآن کشیدن بیرون شاید برخی توانسته باشند کتابی در حد قرآن مطرح کنند (مثل همان کتابی که گفتم درش از e استفاده نشده یا کتابی دیگر که درش از فعلی استفاده نشده) اما هیچکس نتونسته حداقل جمله ای در حد بسم الله الرحمن الرحیم مطرح کنه. مخصوصا اینکه غیر مسلمین اعتقاد دارند محمد هر جور حال میکرده حرف میزده بعد میگفته سخن خداست. یعنی چون حال کرده بعد بسم الله از صفات الرحمن و الرحیم استفاده کرده. مطمئنا هم اونقدر درگیر افزودن به زنان حرمسراش بوده که فرصت نمیکرده روابط عددی در قرآن بگنجونه. صحابه او هم بعد مرگش از راه استدلال اسلام رو گسترش ندادن که بخوان قرآن رو جوری جمع آوری کنن که روابط عددی درش شکل بگیره تا به غیر مسلمین بگن به این دلیل اسلام دین حقه! بلکه اومدن با شمشیر اسلام رو گسترش دادن. در هر صورت من که تو کتم نمیره اعراب وحشی 1400 سال پیش که ازشون میپرسیدی انگشتای دستت چند تاست نمیتونستن بهت بگن تونسته باشن این روابط رو درست کرده باشن.

sonixax
05-02-2013, 02:30 PM
جناب sonixax روابطی که شما ذکر کردید درست است که بر اساس یک عدد اول آمده است اما پیدا کردن رابطه با عدد 5 کار چندان سختی نیست. فقط کافی است عدد n رقمی ما عدد آخرش 0 یا 5 باشد. روابطی که برای بسم الله الرحمن الرحیم آمده بر حسب عدد 19 هست که مثل 5 نمیشود برایش عدد سازی کرد.
در رابطه 11 گفتید تعداد حروف را مینویسیم (20 حرف) سپس آن را برعکس میکنیم (02)! آخر در کدام یک از روابط ذکر شده برای بسم الله الرحمن الرحیم چنین اعمالی انجام شده؟! بعد شما حرف از یک عدد دلبخواهی زدید در کدام یک از روابطی که برای بسم الله الرحمن الرحیم آمده نگارنده یک عدد دلبخواهی را در رابطه گنجانده؟! درست کردن عدد دلبخواهی 1000 رقمی هم راحته وقتی که عدد مبنا برای محاسبات 5 هست!
در مورد جمله to be or not to be اکثر روابط بسم الله الرحمن الرحیم در موردش صدق نکرد چون من بر مبنای عدد 13 که یک عدد اول دو رقمی مثل 19 هست روابط رو بررسی کردم اما شما از یک عدد تک رقمی اونم 5 که ساده ترینشون هست استفاده کردید خب معلومه که سربلند بیرون میاید.

حدس میزدم که شما به حرف خودتون که بالاتر قرمز کرده ام پایبند نباشید و بعدش بهانه بیاورید .

توجه داشته باشید که من اون جمله و رابطه هاش رو تنها ظرف مدت نیم ساعت و بدون کمک از ماشین حساب ، چرتکه یا حتا قلم و کاغذ براتون درست کردم ! حال اینکه مسلمانان بیش از 1000 سال فرصت داشته اند تا روابطی که میخواهند را استخراج کنند . همچنین همان طور که پیشتر هم به شما نشان دادیم "بسم الله الرحمن الرحیم" 19 حرف ندارد و باز مسلمین سالیان سال وقت داشته اند تا با ایجاد تغییرات در خط کوفی (که خط نوشتاری دوران محمد است) و ایجاد شیوه نوشتاری جدید بخشی از کلمات رو حذف کنند و مثلن الرحمان رو تبدیل کنند به الرحمن تا به عدد 19 برسند . (تازه ما در خط کوفق نقطه هم نداریم !!!)

همچنین باز بیش از 1000 سال وقت داشته اند تا ارزشهای ابجدی را با زبان تازه سازشان هماهنگ کنند ! و امیدوارم بدانید که ارزش ابجدی بسته به نوع زبان فرق میکند مثلن در زبان فارسی گ=20 چ=3 پ=2 ژ=7 است.
یا معادل لاتینش میشود :
a = 1
b = 2
j = 3
d = 4
h = 5
u/w = 6
z = 7
h = 8
t = 9
y = 10
k = 20

و الی آخر ....

و همان طور که میبینید حرفی مثل H در الفبای لاتین دارای دو ارزش ابجدی مختلف است .

پس همان طور که میبینید مرتب کردن الفبای زبان ، تغییر در شیوه نوشتار و استخراج این روابط در طول مدت بیش از 1000 سال برای کسانی که خود در گسترش ریاضیات نقش کلیدی داشته اند کار عجیب و معجزه واری نیست .

اگر بسم الله به راستی معجزه بود میبایستی معادلش در تمام زبانهای دنیا روابط 19 تایی میداشتند نه اینکه فقط در عربی ! آن هم نه در عربی با دبیره کوفی که قرآن به آن دبیره نازل و جمع آوری شده ! بلکه به دبیره عربی امروزی که ما میشناسیم که بعدها و طی صدها سال به شکل امروزیش در آمده (تغییر شکل کلمات و شیوه نوشتن به دلبخواه) .

باقی روابطی هم که از قرآن آوردید که به کل مردود هستند چون همان طور که پیشتر به شما نشان دادیم تمام آن روابط از نحوه چیدمان عثمان استخراج شده ! پس یحتمل اینجا یا عثمان نابغه بوده یا 1000 سال فرصت ، فرصت مناسبی برای ویرایش و تدوین بوده :e056:

طبق آنچه پیشتر برای شما نوشته ام دیگر بیش از پیش برایم ثابت شده که شما فقط ادعای خردورزی و ... را دارید و همان طور هم که پیشتر هم گفتم یک اسلامگرا هستید که میخواهید هر طور شده معجزه بودن قرآن و بسم الله را پاچه مخاطب کنید و به محض اینکه ادعا هایتان پوچ میشوند به یک چیز دیگر آویزان میشوید !

نخست ادعایتان این بود که عمرن کسی نمیتواند حتا یک جمله بیاورد که چنین روابطی داشته باشد ! و اگر جمله ای x حرفی بیاورد که دست کم 10 رابطه بر حسب y داشته باشد شما بیخیال میشوید ! ولی بعد از اینکه دیدید میشود و راه سنگ شما کله ی خودش به سنگ خورد بهانه کردید که نه خیر این طوری قبول نیست ، اون طوری که من میگویم قبول است :e330::e105:

شرمنده عزیزم - بیش از این سر و کله زدن با شما وقت تلف کردن است . به قول دوستان : "نرود میخ آهنین در سنگ"

agn0stic
05-02-2013, 04:34 PM
حدس میزدم که شما به حرف خودتون که بالاتر قرمز کرده ام پایبند نباشید و بعدش

بهانه

بیاورید .

من هنوزم سر حرفم هستم که شما اگر یک جمله x حرفی بیاورید و بر اساس y حرف 10 رابطه تا 10 رقم بیاورید من قانع میشم اما فکر نمیکردم شما با آوردن روابط با استفاده از عدد 5 (!) من رو به سخره بگیرید. درسته که گفتم بر اساس y برای من رابطه بیارید اما این به این معنی نیستش که y میتونه 1 هم باشه! مشخصه که هر عددی به 1 بخش پذیره همونطور که هر عددی که آخرش 5 باشه یا 0 به 5 بخش پذیره. اینجوری راحت میشه عدد سازی کرد و در عرض نیم ساعت 40 تا رابطه پیدا کرد. اما با عدد 19 هم میشه این کار رو کرد؟

sonixax
05-02-2013, 04:39 PM
اما فکر نمیکردم شما با آوردن روابط با استفاده از عدد 5 (!) من رو به سخره بگیرید.

به سخره گرفتن | لغت نامه دهخدا (http://loghatnameh.com/dehkhodaworddetail-7744231b634f4602ae8ee9e8353e8065-fa.html)

به بیگاری گرفتن ، بی مزد از کسی کار کشیدن

:e402:

من هنوزم سر حرفم هستم که شما اگر یک جمله x حرفی بیاورید و بر اساس y حرف 10 رابطه تا 10 رقم بیاورید من قانع میشم اما فکر نمیکردم شما با آوردن روابط با استفاده از عدد 5 (!) من رو به سخره بگیرید. درسته که گفتم بر اساس y برای من رابطه بیارید اما این به این معنی نیستش که y میتونه 1 هم باشه! مشخصه که هر عددی به 1 بخش پذیره همونطور که هر عددی که آخرش 5 باشه یا 0 به 5 بخش پذیره. اینجوری راحت میشه عدد سازی کرد و در عرض نیم ساعت 40 تا رابطه پیدا کرد. اما با عدد 19 هم میشه این کار رو کرد؟

شما همون روابط رو با 50 حساب کن ! با 10 حساب کن ! با 20 حساب کن ! این طوری دست کم نصف اعداد رو شما بایکوت میکنید .

همون طوری که گفتم بحث کردن با کسی که به جای منطق و خرد ایمان داره وقت تلف کردنه . موفق باشید :e032:

پ.ن : اشتباهی به جای پست خودم پست شما را ویرایش کردم ، که برش گردوندم به حالت قبلش .

viviyan
05-02-2013, 07:36 PM

اصلا این اعجاز عددی به چه دردی میخورد حالا؟ :e056: الله نمیتوونسته معجزه مفیدتری برای اثبات الهی بودن تازینامه بسازد؟

shirin
05-03-2013, 12:08 AM
فرضا هم که همه روابط عددی که میگن درست باشه باز معجزه نمیشه گذاشت اسمش. تست آی کیو برای آدمای علاف هست. برید بشینید از تو یه کتاب بیمحتوا روابط ریاضی پیدا کنید ای انسانها. برای من عجیب هست کسی هنوز به این داستانها علاقمند باشه. بحث قران و خدا دیگه خیلی قدیمی و کسل کننده شده.

viviyan
05-03-2013, 04:57 PM
نظریه اعجاز عددی در قران در میان عوام و حتی بخش تحصیل کرده مسلمانان طرفدار بسیار دارد. اما این ماجرا از کجا آغاز شده و چقدر واقعیت دارد؟

ﻓﺮاﮔﯿﺮ ﺷﺪن راﯾﺎﻧﻪﻫﺎ و ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎی ﻧﺮم اﻓﺰاری، در ﭘﮋوﻫﺸﻬﺎ و ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت دﯾﻨﯽ ﻧﯿﺰ، ﺗﺤﻮل ﺑﺰرﮔﯽ ﭘﺪﯾﺪ آورد. ﺑﺮای اوﻟﯿﻦ ﺑﺎر، اﯾﻦ اﺳﺘﺎد ﻋﺒﺪاﻟﺮزاق ﻧﻮﻓﻞ (ت 1984) ﺑﻮد ﮐﻪ واژۀ «اﻋﺠﺎز» را در زﻣﯿﻨﻪ ﺗﻨﺎﺳﺐ اﻋﺪاد در ﻗﺮآن ﺑﻪ ﮐﺎر ﺑﺮد و در ﮐﺘﺎب "واﻻﺳﻼم دﯾﻦ دﻧﯿﺎ" ﭼﻨﯿﻦ آورد ﮐﻪ دو واژۀ دﯾﻦ و دﻧﯿﺎ در ﻗﺮآن ﺑﻪ ﺗﻌﺪاد ﺑﺮاﺑﺮ ﺑﻪ ﮐﺎر رﻓﺘﻪاﻧﺪ؛ اﻣﺎ ﭘﺮ ﺳﺮ و ﺻﺪاﺗﺮﯾﻦ ﭘﮋوﻫﺸﻬﺎ را دﮐﺘﺮ ﻣﺤﻤﺪرﺷﺎد ﺧﻠﯿﻔﻪ، ﺷﯿﻤﯿﺪان ﻣﺼﺮی ﻣﻘﯿﻢ آﻣﺮﯾﮑﺎ اﻧﺠﺎم داد و ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎده از راﯾﺎﻧﻪ، ﻣﺪت 4 ﺳﺎل ﺑﻪ ﭘﮋوﻫﺶ درﺑﺎرۀ ﮐﻠﻤﺎت ﻗﺮآن ﭘﺮداﺧﺖ. وی ادعا نمود که با بکارگیری از رایانه ارتباط عددی ویژه‌ای را در متن قرآن یافته‌است که با عدد ۱۹ارتباط دارد. حروف مقطعه یکی دیگر از پایه های نظریه اوست:

عدد 19 کلید رمز اعجاز آمیز بودن قرآن
(http://sedayeshia.com/showdata.aspx?dataid=6943)

همچنین گفته شده که رشاد خلیفه پس از مدتی با استناد به همان فرمول خود را رسول خدا نامید و چندی بعد توسط گروهی از مسلمانان افراطی پاکستانی در مسجدی در آریزونا با ضربات چاقو به قتل رسید:

Books page (http://www.arabtimes.com/osama2/doc29.html)

در ایران نیز این نظریه بسط یافته و عده ای در تکاپوی یافتن اعجازهای عددی دیگر به تلاش‌هایی دست یازیدند:

اعجاز عددی قرآن
(http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=4383)

اما پس از مدتی عباس یزدانی استاد حوزه علوم دینی دانشگاه نقدی جامع بر این نظریه نوشت و آن را فاقد ارزش دانست و گفت: " این جریان ، انحرافى بوده وکسانى که در این وادى افتادند، جز سرگردانى و ناکامى چیزى عائدشان نشد واشکالات نقضى و حلى فراوانى بر دعاوى آنها وارد است ."

رد ادعای اعجاز عددی قرآن (http://www.asriran.com/fa/news/160851)

پس از آن محققان حوزه دین جسارت بیشتری یافتند تا بر این ادعا بتازند. دکتر منصور پهلوان (استاد دانشگاه تهران) در مقاله ای با کمک سعید شفیعی این نظریه را به شکل مبسوط نقد کرد و آن را دارای مشکلات فراوان دانست. او در مقاله خود نشان داده که نظرات رشاد خلیفه و معتقدان به او جدا از اشکالات مبنایی، دارای ایرادات بنیادین آماری است. همچنین او ثابت کرده که خلیفه هم مثل بسیاری از متوهمان دیگر با بررسی غیرمنطقی و گزینشی هرجا به موردی برخورده که تئوری او را نقض کرده آن را نادیده گرفته است:

http://www.ensani.ir/storage/Files/20120326101516-1079-4.pdf

دکتر محمّدنبی احمدی استاد دانشگاه رازی نیز در مقاله ای با ذکر اشکالات و مثال های فراوان اعجاز عددی را مردود دانست:

آسیب شناسی اعجاز عدد 19 در مرجعیت علمی قرآن(2)
(http://www.miracleofquran.org/index.aspx?pid=99&ArticleID=26084)

به نظر می رسد پژوهش های چند دهه اخیر نشانی از اثبات اعجاز ریاضی یا عددی متون الهی نیافته اند، یا روش های آنان اشکالات و مثال های نقض فراوان دارد.

ستاد مبارزه با چرندیات در فیس بوک

m@hdi
05-22-2014, 10:00 AM
در لینک هایی که سرکار viviyan ایجاد کردند 2 تا نکته خواندم که برام جالب توجه بود! یکی اینکه در سوره توحید محمد بجای اینکه بعد "قل هو الله احد" بگوید "هو الصمد" میگوید "الله الصمد" چرا که اگر میگفت "هو الصمد" تعداد الله های موجود در قرآن 2660 تا نمیشد که بر 19 بخش پذیر باشد!

نکته دیگر اینکه در سوره "ق" 57 تا "ق" وجود دارد که علاوه بر بخش پذیری بر 19 با ارزش ابجدی صفت قرآن در این سوره یعنی "مجید" برابری میکند حال آنکه در این سوره وقتی حرف از قوم لوط میشود محمد بجای اینکه بگوید "قوم لوط" میگوید "اخوان لوط" و اگر میگفت "قوم لوط" تعداد "ق" های موجود در این سوره 58 تا میشد که دیگر نه بر 19 بخش پذیر میشد نه با ارزش ابجدی مجید برابر!

منظور من از گفتن این حرف ها این بود که بگویم اینطور که از ظاهر برمیاید به کنار از اینکه ناباوران گفته اند این روابط را میشود از هر کتابی بیرون کشید با اینکه حتی 1 مثال هم برای اثبات حرفشان ندارند دیده میشود که نویسنده یا نویسندگان قرآن بطور اتفاقی کتابشان روابط عددی ندارد بلکه این روابط عمدی بوده و برای اینکه این روابط در قرآن شکل بگیرد عامدا به یک شکلی قرآن را نوشته اند که بتوان این روابط را از قرآن بیرون کشید!

اما این وسط این نکته را نباید فراموش کرد که بعضا این روابط انقدر پیچیده میشوند که انسان امروزی هم نمیتواند این روابط را بسازد چه رسد به اعراب بیابانگرد 1400 سال پیش. البته مسئله جالبتر میشود وقتی که میبینیم این روابط نمیتواند کار خدا هم باشد چون قرآن هم تناقض های فراوان داخلی و علمی دارد و هم این روابط بصورت یکپارچه نیستند.

من که کلا گیج شدم!!!

sonixax
05-22-2014, 10:13 AM
با اینکه حتی 1 مثال هم برای اثبات حرفشان ندارند

مَرشناسی (numerology) در قرآن: عدد ١٩ - برگ 4 (http://www.daftarche.com/%D8%AF%DB%8C%D9%86-11/%D9%85%D9%8E%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-numerology-%D8%AF%D8%B1-%D9%82%D8%B1%D8%A2%D9%86-%D8%B9%D8%AF%D8%AF-%D9%A1%D9%A9-1092/%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D9%87-4.html#post38873)

مَرشناسی (numerology) در قرآن: عدد ١٩ - برگ 6 (http://www.daftarche.com/%D8%AF%DB%8C%D9%86-11/%D9%85%D9%8E%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-numerology-%D8%AF%D8%B1-%D9%82%D8%B1%D8%A2%D9%86-%D8%B9%D8%AF%D8%AF-%D9%A1%D9%A9-1092/%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D9%87-6.html#post38941)

از یک جمله ما کلی رابطه بیرون کشیدیم اخوی! کتاب که جای خود دارد.
پس میبینیم که شما با توصل به این فرض پوچ که خواننده صفحات پیشین را نمیبیند داری میگی حتا یک مثال هم نیست! بیشمار مثال هست ولی چون دیدنشون صرف نمیکنه میگید حتا یک مثال هم نیست! در صورتی درست یک صفحه پیش از این ادعای شما چنین مثالی وجود دارد :))
با کمی وقت گذاشتن از کتاب حسنی نگو بلا بگو (متن داستان (http://atalmataltootooleh.com/41/)) هم میشود روابط ریاضی و شبه علم بسیار استخراج کرد! تازه حرف زدن حیوانات با حسنی هم از معجزات آن حضرت است :))

m@hdi
05-22-2014, 02:11 PM
مَرشناسی (numerology) در قرآن: عدد ١٩ - برگ 4

مَرشناسی (numerology) در قرآن: عدد ١٩ - برگ 6

از یک جمله ما کلی رابطه بیرون کشیدیم اخوی! کتاب که جای خود دارد.
پس میبینیم که شما با توصل به این فرض پوچ که خواننده صفحات پیشین را نمیبیند داری میگی حتا یک مثال هم نیست! بیشمار مثال هست ولی چون دیدنشون صرف نمیکنه میگید حتا یک مثال هم نیست! در صورتی درست یک صفحه پیش از این ادعای شما چنین مثالی وجود دارد :))
با کمی وقت گذاشتن از کتاب حسنی نگو بلا بگو (متن داستان) هم میشود روابط ریاضی و شبه علم بسیار استخراج کرد! تازه حرف زدن حیوانات با حسنی هم از معجزات آن حضرت است :))

اگر پست را کامل میخواندید منظور بنده را متوجه میشدید:

ناباوران گفته اند این روابط را میشود از هر
کتابی
بیرون کشید با اینکه حتی 1 مثال هم برای اثبات حرفشان ندارند

اگر هست اسم کتاب و روابطش را بگویید.

sonixax
05-22-2014, 11:39 PM
اگر هست اسم کتاب و روابطش را بگویید.

ما هم گفتیم از یک جمله ی ساده ما آن همه رابطه بیرون کشیدیم و کلن نیم ساعت هم وقت برای آن جمله و روابط ریاضیش نکشیدیم!
در ثانی کسی آن قدر بیکار نیست که بنشیند از هر کتابی که دم دستش میرسد روابط ریاضی بیرون بکشد با همه اینها میشود به راحتی از داستان حسن کچل هم رابطه ریاضی استخراج کرد.

Rouzbeh
08-19-2014, 02:48 PM
خود همان بسم الله .... پرسش بر انگیز است.

آیا آن را محمد گفته یا الله ؟

از کوتاهی‌های دبیره ی عربی‌ این است که وات‌های صدا دار کوتاه نوشته نمی‌‌شوند ولی خوانده میشوند.

خود الله " ال الا ه" است ( ۶ حرف). رحمن هم براستی رحمان است. پس بسم الله .... دارا ۲۲ حرف است نه‌ ۱۹.

از همه ی این‌ها که بگذریم، آماج این مجژه چیست که بایستی کسی‌ مانند رشاد خلیفه بیاید و آنرا پیش بکشد. اگر این براستی یک معجزه بود چرا خود محمّد از آن هیچ نگفت، چرا امام‌های شیعه از آن خبر نداشتند ؟؟ و سرانجام، قرآن ادعا می‌کند که کتاب "هدایت" است. ببینیم، این شماره‌ها چگونه انسان را هدایت می‌‌توانند کرد ؟

این موضوع هم مانند کوشش برخی از مسلمانان دانش اموخته است که میخواهند نکته‌های "علمی‌" از قرآن در بیاورند. این‌ها همه از نشانه‌های کاستی‌های گوناگون در قرآن است که زیر سوال هستند. خود محمد که خستو شد که معجزه ای ندارد. اگر داشت که از آن سود میبرد.