PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آزادی حمل و نگهداری اسلحه

Mehrbod
04-23-2012, 07:16 PM
نگر دوستان در اینکه در دولت نوین حق داشتن و نگهداری اسلحه را مانند 2nd amendment (http://en.wikipedia.org/wiki/Second_Amendment_to_the_United_States_Constitution ) آمریکا داشته باشیم چیست؟

sonixax
04-23-2012, 07:25 PM
نگر دوستان در اینکه در دولت نوین حق داشتن و نگهداری اسلحه را مانند 2nd amendment (http://en.wikipedia.org/wiki/Second_Amendment_to_the_United_States_Constitution ) آمریکا داشته باشیم چیست؟

به نظر من چیز خوبی نیست . به خصوص با مردم ما ! همه همدیگه رو تکه و پاره میکنند .
در آمریکا هم اگر اشتباه نکنم موقعی که آمریکا درگیر جنگ برای استقلال بود این قانون به قوانین اضافه شده و تا امروز مونده و دلیلش هم دفاع از کشور بوده . یعنی هر کسی وظیفه داشته از کشور در مقابل بیگانه دفاع کنه برای همین اسلحه آزاد شد .

Theodor Herzl
04-23-2012, 08:30 PM
من با اینکه لیبرال هستم ، ولی‌ شدیدا از second amendment حمایت می‌کنم . باید تاریخ رو نگاه کنید و دلیل اصلی‌ که این به قانون اساسی‌ آمریکا اضافه شد رو بدونید. توماس جفرسون گفته بود که این الحاقیه برای این اضافه می‌شه که مردم به عنوان آخرین راه اگه دولت آمریکا یک دولت دیکتاتوری شد از اون برای سرنگونی استفاده کنند ، یعنی‌ در واقع آمریکا تنها کشوری هست که مبارزه مسلحانه بر ضد دولت ، اگر یک دولت دیکتاتوری سر کار بیاد از دیدگاه بنیان گذاران آمریکا مجاز بوده است!! و برای همین این را آنجا گذاشتند.

Kaveh
04-23-2012, 09:22 PM
یعنی‌ در واقع آمریکا تنها کشوری هست که مبارزه مسلحانه بر ضد دولت ، اگر یک دولت دیکتاتوری سر کار بیاد از دیدگاه بنیان گذاران آمریکا مجاز بوده است!! و برای همین این را آنجا گذاشتند.

ای کاش مشکل ما هم با اسلحه حل می شد. کمبود بزرگ ما نداشتن همان چند پدر بنیان گذاریست که دلشان بیشتر برای میهنشان بتپد تا چیزهای دیگر.

Theodor Herzl
04-23-2012, 11:57 PM
البته یک مساله را بگویم که تعریف liberal و conservative در آمریکا و بقیه دنیا تفاوت بسیار دارد ، در آمریکا تفاوت عقیدتی‌ بسیار وجود دارد و تقریبا کشور ۲ تکه است. conservative‌ها سنتی‌ و مسیحی‌ افراطی معمولا هستند و liberal‌ها آزادی خواه و غیر مذهبی‌ تا اندازه زیادی ، البته در آمریکا مسیحی‌ liberal نیز زیاد داریم ، در کانادا کلا دنیای دیگری هست.

---------- ارسال جدید اضافه شده در 11:57 PM ---------- ارسال قبلی در 11:53 PM ----------

ای کاش مشکل ما هم با اسلحه حل می شد. کمبود بزرگ ما نداشتن همان چند پدر بنیان گذاریست که دلشان بیشتر برای میهنشان بتپد تا چیزهای دیگر.

البته در جامه ایران اسلحه داشتن جواب نمیدهد ، از همه مهمتر تمامیت ارضی ایران به خطر می‌‌افتاد و هرجا یک حکومت درست میشود.

Mehrbod
04-25-2012, 11:27 PM
البته در جامه ایران اسلحه داشتن جواب نمیدهد ، از همه مهمتر تمامیت ارضی ایران به خطر می‌‌افتاد و هرجا یک حکومت درست میشود.

در اداره کردن ایران به شیوه‌ ایالت‌وار آمریکایی چی؟

من فکر می‌کنم تنها راهی که بتوانیم ایران را از چندپارگی برهانیم این است که آزادی استان‌ها را بیشتر کنیم و به
همه ایران در جایگاه یک پرچم و فرهنگ کلی‌تر که همه زیر آن جای می‌گیرند نگاه کنیم، درست مانند چیزی که در آمریکا می‌بینیم.

---------- Post added at 12:27 AM ---------- Previous post was at 12:24 AM ----------

کاوه گرامی برای اینکه مردم و جوانان ما بیشتر به میهن و فرهنگشان بها بدهند راهکار یا پیشنهادی (http://www.daftarche.com/showthread.php/72-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF%E2%80%8C%D8%B3%D8%A 7%D8%B2%DB%8C%D8%9B-%D8%AF%D8%B4%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C%E2%80%8C%D9%8 7%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D8%A7%D8%AC%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B9%DB%8C-%D9%85%D8%A7-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%A7%D9%86) دارید؟

Mehrbod
04-25-2012, 11:36 PM
به نظر من چیز خوبی نیست . به خصوص با مردم ما ! همه همدیگه رو تکه و پاره میکنند .
در آمریکا هم اگر اشتباه نکنم موقعی که آمریکا درگیر جنگ برای استقلال بود این قانون به قوانین اضافه شده و تا امروز مونده و دلیلش هم دفاع از کشور بوده . یعنی هر کسی وظیفه داشته از کشور در مقابل بیگانه دفاع کنه برای همین اسلحه آزاد شد .

استدلال مردم ما به نگر من خوب نیست. من این را بارها و بارها شنیده‌ام که اگر مردم ما آزادتر باشند و حجاب نباشد، آمار تجاوز و .. سر
به فلک می‌کشد و زن و مرد در خیابان تجاز می‌کنند و .. ولی همین دسته فراموش می‌کنند که 30 سال پیش ایران بدون حجاب داشتیم و آمار اینها هم پایینتر بود:

404

برای همین اسلحه هم تا آنجاییکه من می‌دانم تا همین چند دهه پیش آزاد بود و بعد از انقلاب ناقانونی و ممنوع شد.

Mehrbod
04-23-2013, 01:02 AM
همراه با بالاآوردن این جستار, نگر دوستان درباره‌یِ آزادی حمل و نگهداری اسلحه چیست؟ من هر چه بیشتر میاندیشم دربرابر ریسک و خطرهایی که میاورد آنرا برای پایستگی آزادی بایسته میبینم.
مردمی که نتوانند به گاهِ نیاز دست به خشونت بزنند, در عمل هرگز نمیتوانند آزاد نمیباشند, چنانکه سرنوشت ایرانِ امروز ما هم جز این نیست و امید چندانی به انقلاب از درون نمیرود.

Theodor Herzl
04-23-2013, 01:09 AM
من یک کمی‌ نظراتم تغییر کرده است از زمانی‌ که این پست‌های قدیمی‌ این جستار را نوشتم ، الان نظر قاطعی می‌تونم بگم ندارم در این مورد ، باید بیشتر فکر کنم.

sonixax
04-23-2013, 01:21 AM
همراه با بالاآوردن این جستار, نگر دوستان درباره‌یِ آزادی حمل و نگهداری اسلحه چیست؟ من هر چه بیشتر میاندیشم دربرابر ریسک و خطرهایی که میاورد آنرا برای پایستگی آزادی بایسته میبینم.
مردمی که نتوانند به گاهِ نیاز دست به خشونت بزنند, در عمل هرگز نمیتوانند آزاد نمیباشند, چنانکه سرنوشت ایرانِ امروز ما هم جز این نیست و امید چندانی به انقلاب از درون نمیرود.

من هنوز هم میگم خوب نیست .
بنگرید به آمریکا ! روزی نیست که خبری از کشته شدن دست کم یک نفر توسط سلاح گرم نشنویم . گاهی اوقات هم که فاجعه میشود .
آزادی اسلحه (همین طوری کشکی به همه بفروشیم) خوب نیست .

Theodor Herzl
04-23-2013, 01:23 AM
من هنوز هم میگم خوب نیست .
بنگرید به آمریکا ! روزی نیست که خبری از کشته شدن دست کم یک نفر توسط سلاح گرم نشنویم . گاهی اوقات هم که فاجعه میشود .
آزادی اسلحه (همین طوری کشکی به همه بفروشیم) خوب نیست .البته آمریکا ۳۰۰ میلیون نفر جمعیت داره و حدود ۲۷۰ میلیون تا اسلحه از همه نوع دست مردم هست و سالانه حدود ۳۰ هزار نفر با اسلحه به قتل می‌رسند که چیزی در مقابل ۲۷۰ میلیون تا اسلحه دست مردم نیست!

sonixax
04-23-2013, 02:20 AM
البته آمریکا ۳۰۰ میلیون نفر جمعیت داره و حدود ۲۷۰ میلیون تا اسلحه از همه نوع دست مردم هست و سالانه حدود ۳۰ هزار نفر با اسلحه به قتل می‌رسند که چیزی در مقابل ۲۷۰ میلیون تا اسلحه دست مردم نیست!

سالی 30 هزار تا قتل با اسلحه چیزی نیست ؟!
یک زلزله میاد اون هم ده سالی یک بار 10 هزار نفر میمیرند بهش میگند فاجعه !!!! بعد سالی 30 هزار نفر چیزی نیست ؟!

در ثانی همه جور اسلحه دست مردم نیست ! شما یک نفر به جز ارتش رو توی آمریکا به من نشون بدید که F22 داشته باشه !!! یک سری اسلحه های خاص دست مردمه که همونها باعث چنین (http://www.iranianuk.com/page.php5?id=20121216130537015) اتفاقهایی شده .
این آزادی اسلحه تنها نتیجه اش کشتار مردم به دست یک مشت روانیه !

Theodor Herzl
04-23-2013, 02:28 AM
در ثانی همه جور اسلحه دست مردم نیست ! شما یک نفر به جز ارتش رو توی آمریکا به من نشون بدید که F22 داشته باشه !!! اسلحه منظورم انواع مختلف تفنگ ، کلت و مسلسل و اینها هست ، در متمم قانون اساسی‌ گفته شده که مردم right to bear arms دارند ، یعنی‌ حق حمل اسلحه ، این به این معنی‌ هست که اسلحه باید با دست بشه جا به جا بشه و دادگاه عالی‌ آمریکا نیز به این گونه این قانون رو تفسیر کرده که سلاح‌های غیر معمول و جنگی جزو این متمم نیست ، مثلا RPG رو می‌شه با دست حمل کرد ولی‌ متمم دوم اجازه حمل اون رو نمیده.

سالی 30 هزار تا قتل با اسلحه چیزی نیست ؟!
یک زلزله میاد اون هم ده سالی یک بار 10 هزار نفر میمیرند بهش میگند فاجعه !!!! بعد سالی 30 هزار نفر چیزی نیست ؟!زیاد هست ولی‌ ۳۰ هزار تا قتل با ۲۷۰ میلیون اسلحه درصد بسیار ناچیزی هست. تازه اکثریت این قتل‌ها نیز توسط گروه‌های تبهکاری انجام شده و نه مردم معمولی‌

sonixax
04-23-2013, 02:30 AM
اسلحه منظورم انواع مختلف تفنگ ، کلت و مسلسل و اینها هست ، در متمم قانون اساسی‌ گفته شده که مردم right to bear arms دارند ، یعنی‌ حق حمل اسلحه ، این به این معنی‌ هست که اسلحه باید با دست بشه جا به جا بشه و دادگاه عالی‌ آمریکا نیز به این گونه این قانون رو تفسیر کرده که سلاح‌های غیر معمول و جنگی جزو این متمم نیست ، مثلا RPG رو می‌شه با دست حمل کرد ولی‌ متمم دوم اجازه حمل اون رو نمیده.

زیاد هست ولی‌ ۳۰ هزار تا قتل با ۲۷۰ میلیون اسلحه درصد بسیار ناچیزی هست. تازه اکثریت این قتل‌ها نیز توسط گروه‌های تبهکاری انجام شده و نه مردم معمولی‌

خوب اونوقت این آزادی اسلحه که منجر به کشته شدن شهروندان میشه به چه دردی میخوره ؟

Theodor Herzl
04-23-2013, 02:33 AM
خوب اونوقت این آزادی اسلحه که منجر به کشته شدن شهروندان میشه به چه دردی میخوره ؟دفاع شخصی‌ و سرنگونی حکومت. توماس جفرسون ، کسی‌ که این متمم رو به قانون اساسی‌ اضافه کرد ، گفتش که دلیل این کار این هست که مردم آمریکا به عنوان آخرین راه از اون برای سرنگونی دولت استفاده کنند.

sonixax
04-23-2013, 02:35 AM
دفاع شخصی‌ و سرنگونی حکومت. توماس جفرسون ، کسی‌ که این متمم رو به قانون اساسی‌ اضافه کرد ، گفتش که دلیل این کار این هست که مردم آمریکا به عنوان آخرین راه از اون برای سرنگونی دولت استفاده کنند.

دفاع شخصی در مقابل چه کسانی ؟!

و سرنگونی حکومت هم که ...... با کلت و مسلسل میخوان برند تانکهای آبرامز رو بترکونند ؟!

به جز افزایش جرم و جنایت و کشتار شهروندان چیزی نداره .

Theodor Herzl
04-23-2013, 02:41 AM
دفاع شخصی در مقابل چه کسانی ؟!

و سرنگونی حکومت هم که ...... با کلت و مسلسل میخوان برند تانکهای آبرامز رو بترکونند ؟!

به جز افزایش جرم و جنایت و کشتار شهروندان چیزی نداره .من خودم هم نظرم عوض شده در مورد این مسائل فقط دلیل طرفداران اسلحه در آمریکا را توضیح دادم.

Dariush
04-23-2013, 03:39 AM
میلاد جان، به نظرِ شما من اگر در خانه‌ی خودم یک شاتگان میداشتم، بازهم آن سپاهی بی‌شرف میتوانست بیاد درِ خانه‌ام را بزند و بگوید دیشب دخترت را در زندان صیغه کردیم و بعد گلوله‌بارانش کردیم و اکنون آمده‌ایم پولِ گلوله‌هایی که به او زدیم را پس بگیریم؟
آزادی داشتنِ اسلحه در کاهشِ اقتدارِ دولت و حفظِ حریمِ خصوصی افرادِ جامعه بسیار تاثیرگذار است و نمیشود تنها به دلیل اینکه افرادِ زیادی در سال به خاطرش کشته میشوند از فوایدش چشم پوشید. تنها باید کاری کرد که آسیب‌هایش کاهش یابد و اینکه گواهی‌نامه داشتنِ اسلحه را سخت‌تر کنند. وگرنه اسلحه نداشتنِ مردم برابر است با ناتوانی مردم در مقابله با دولت.
در ثانی من فکر نمیکنم آمریکا بتواند با F22 و تانک از پسِ 200 میلیون اسلحه در درونِ خاکِ خودش برآید.

folaani
04-23-2013, 09:26 AM
من فکر میکردم ریچارد استالمن که طرفدار دو آتشهء آزادیه، با کنترل سلاح مخالف باشه. ولی نگاه کردم توی سایتش (http://stallman.org/) دیدم موافقه ظاهرا!
اینه که منم نظرم مساعدتر شد :e105:
بالاخره هرچی باشه استالمن خودش اونجا زندگی میکنه و در این زمینه ها هم بیشتر اطلاع داره.

البته این بحثها سر کنترل و محدود کردن بیشتر سلاح گرم است، نه ممنوع کردنش به کلی.
مثلا خب معلومه نباید یه آدم روانی بتونه همینطوری سلاح آنچنانی بخره.
یا مثلا خشاب های با ظرفیت بالا. تفنگ های جنگی. واقعا میخوان چکار کنن؟

بحث مقابله با حکومت یاغی و دیکتاتور هم فکر میکنم این دور و زمونه دیگه یه مقدار غیرواقعگرایانه باشه.
الان مردم رو از هزار راه دیگه کنترل میکنن. همهء مردم هم که آگاه و شجاع و اهل مبارزه نیستن. همشون که نمیان به شکل موثری متحد بشن. آموزش نظامی ندارن و خیلی چیزهای دیگه.
الان سلاح ها و تاکتیک های جنگی و جاسوسی و غیره هم خب نسبت به اون زمان قدیم خیلی گسترده و پیشرفته شدن و اختلاف توانایی بین حکومت و نیروی نظامی حرفه ای با افراد و گروههای دیگر در این زمینه خیلی زیادتر شده بنظرم.
ولی اون قدیم مثلا سلاح قویشون که مردم عادی نداشتن دوتا توپ بدوی بود.

Russell
04-23-2013, 11:54 AM
بنظر من هم بیشتر اسلحه میتواند دولت را سرجایش بنشاند و حداقلش هزینه سرکوب را بسیار بالا ببرد و خفه کردن بی سر و صدا را سخت کند.

البته تا آنجا که من از آمار خشونت فهمیدم عوامل خشونت و اینها بیشتر عوامل فرهنگی هستند (ولی نه دلایل خنده داری مثل تماشای رمبو ،بلکه عوامل اجتماعی جدی و واقعی مثل وجود Culture of Honor و...) ، مثلا در کانادا هم اسلحه کمتر از آمریکا دست مردم نیست ولی نرخ مرگ با اسلحه و کلا خشونت بسیار پایینتر است.

در مورد ایران هم نمیدانم واقعا کدام بهتر است،زمان انقلاب مشروطه که حداقل خوب بوده امروز ولی با این مردمی که من میبینم گمان کنم اسلحه دست مردم بیافتد و آزاد شود شاید در چند روز اول یک چند هزار نفری کشته شوند :e52d:

sonixax
04-23-2013, 02:49 PM
میلاد جان، به نظرِ شما من اگر در خانه‌ی خودم یک شاتگان میداشتم، بازهم آن سپاهی بی‌شرف میتوانست بیاد درِ خانه‌ام را بزند و بگوید دیشب دخترت را در زندان صیغه کردیم و بعد گلوله‌بارانش کردیم و اکنون آمده‌ایم پولِ گلوله‌هایی که به او زدیم را پس بگیریم؟
آزادی داشتنِ اسلحه در کاهشِ اقتدارِ دولت و حفظِ حریمِ خصوصی افرادِ جامعه بسیار تاثیرگذار است و نمیشود تنها به دلیل اینکه افرادِ زیادی در سال به خاطرش کشته میشوند از فوایدش چشم پوشید. تنها باید کاری کرد که آسیب‌هایش کاهش یابد و اینکه گواهی‌نامه داشتنِ اسلحه را سخت‌تر کنند. وگرنه اسلحه نداشتنِ مردم برابر است با ناتوانی مردم در مقابله با دولت.
در ثانی من فکر نمیکنم آمریکا بتواند با F22 و تانک از پسِ 200 میلیون اسلحه در درونِ خاکِ خودش برآید.

شما در خانه دوشکا هم میداشتید باز هم سپاه میتوانست همان کار را بکند .
این اسلحه ها هم که در درون خاک آمریکاست در مقابل سلاح های مدرن حتا نزدیک به صفر هم نیستند ! و هیچ اثری در مقابل آنها ندارند .
آسیبهایی که آزادی سلاح میزند هزاران برابر بیشتر از سودهای احتمالی اش است !
بنگرید به همین شمار 30 هزار کشته در سال ! بخواهیم آن را به نسبت جامعه ی ایرانی در نظر بگیریم و فرض کنیم که اگر در ایران اسلحه آزاد بود و 60 میلیون از 70 میلیون نفر اسلحه داشتند و بخواهیم این تعداد کشته در سال را مقیاسی برای اندازه گیری قرار دهیم دست کم به عدد سالی 5 هزار کشته میرسیم . این را ضرب کنید در 33 سال حکومت جمهوری اسلامی از شمار تمام اعدامیان و قربانیان ترور این حکومت بیشتر میشود !

حالا اگر شما در منزل شاتگان داشتید ! سپاهی میومد در خانه شما را میزد میدید که شما شاتگان دارید میرفت و با یک تیم کماندویی آموزش دیده میامد در مقابل شمایِ آموزش ندیده و شما را هم میکشت کنار دخترتان خاک میکرد !!!

این تازه فقط جنبه ی حکومتی اش هست ! اینکه چه بلایی مردم خود بر سر خود میاورند از همه مهم تر است . به خاطر اینکه وجود اسلکه احتمالن شاید باعث شود یک دولتی نتواند به من زور بگوید ! من از جانب صدها هزار نفر دیگر باید تهدید شوم ؟
کجا آزادی اسلحه در آمریکا کمک به امنیت کرده است ؟! آمریکا یک دهم امنیت کشورهای اروپایی را ندارد .

آن زمان که دولتمردان آمریکایی آزادی اسلحه را تضمینی قرار دادند برای اینکه آخرین راه باشد علیه حکومت ! پیشرفته ترین سلاحی که در اختیار داشتند توپ بود ! ولی امروزه حکومت حتا نیازی ندارد سربازان خود را به میدان بفرستد یا حتا سرباز آنچنانی در اختیار داشته باشد !

Theodor Herzl
04-23-2013, 03:06 PM
در کشور‌های غربی که اسلحه کنترل میشود مردم زندگی‌ بهتری دارند تا آمریکا ، مردم پارانوئید در آمریکا فکر میکنند که تنها چیزی که بین آنها و یک دولت فاشیستی قرار دارد اسلحه آنها هست که این مزخرف محض است ، مثلا کانادا یا انگلیس که کنترل اسلحه قوی دارند الان حکومت‌های فاشیستی دارند؟ تنها افراد شدیدا دست راستی‌ مذهبی‌ در آمریکا یک فتیش روانی‌ با اسلحه دارند. در آمریکا هم کار به آنجا نمیرسد که دولت از تانک و بمب به ضّد مردم استفاده کند اینها همه در توهمات یک عده‌ هست.

Russell
04-23-2013, 03:15 PM
در کشور‌های غربی که اسلحه کنترل میشود مردم زندگی‌ بهتری دارند تا آمریکا ، مردم پارانوئید در آمریکا فکر میکنند که تنها چیزی که بین آنها و یک دولت فاشیستی قرار دارد اسلحه آنها هست که این مزخرف محض است ، مثلا کانادا یا انگلیس که کنترل اسلحه قوی دارند الان حکومت‌های فاشیستی دارند؟ تنها افراد شدیدا دست راستی‌ مذهبی‌ در آمریکا یک فتیش روانی‌ با اسلحه دارند. در آمریکا هم کار به آنجا نمیرسد که دولت از تانک و بمب به ضّد مردم استفاده کند اینها همه در توهمات یک عده‌ هست.
در کانادا مگر اسلحه فراوان نیست؟
این را کلا یک توضیح بدهی خوب است با توجه به اینکه در کانادا مدت زیادی بوده‌ای.
در همان آمریکا هم چرا این همه تفاوت است بین آمار جرم در ایالت‌هایِ مختلف؟
و اگر همه این ا بخاطر وجود اسلحه است چرا جرایم غیر مسلحانه هم در آمریکا بالاتر است؟

Theodor Herzl
04-23-2013, 03:30 PM
در کانادا حدود ۲۰-۲۵ درصد مردم اسلحه دارند که بیشتر شاتگان ، وینچستر و اسلحه‌های این مدلی‌ هست که مردم خارج شهر‌ها دارند و نه اسلحه‌های دستی‌ درون شهر. در کانادا شما باید چندین امتحان امنیت استفاده از اسلحه را پاس کنید تا بتوانید اسلحه بخرید ، تازه در خانه حق ندارید اسلحه loaded داشته باشید ، باید همیشه خشاب جدا باشد. برای حمل اسلحه مجوز دیگری لازم است، البته من فکر می‌کنم این تعداد ۲۵ درصد خیلی‌ بالا هست ، من تابحال ۱ نفر را ندیدم که اینجا صاحب اسلحه بوده باشد. اما در آمریکا بدون هیچ گونه background check ، حتی بدون اینکه یک مدرک شناسایی نشان بدهید به راحتی‌ میتوانید انواع اسلحه را خرید کنید یک فرهنگ اسلحه هم در آمریکا هست که مردم عاشق خشونت و اسلحه هستند ، همه اینها باعث کشتار زیاد میشود ، حدود ۸۸% مردم آمریکا نیز مسلح هستند.

Theodor Herzl
04-23-2013, 03:34 PM
در همان آمریکا هم چرا این همه تفاوت است بین آمار جرم در ایالت‌هایِ مختلف؟در هر ایالتی‌ که دسترسی‌ به اسلحه آسان تر است ، آمار کشتار و قتل نیز بالاتر است

Russell
04-23-2013, 03:46 PM
در هر ایالتی‌ که دسترسی‌ به اسلحه آسان تر است ، آمار کشتار و قتل نیز بالاتر است
خوب برای خشونت علیه کودکان هم اسلحه لازم است که آمار خشونت علیه کودکان هم آنجا بالاتر است؟
مشخص است که تفاوت در آسانگیری دادن اسلحه (تازه نه آزادی یا ممنوعیت آن) نمیتواند تفاوت نجومی خشونت و جرم را در شمال و جنوب توجیه کند.
این سخن‌ها که سخن از فرهنگ خشونت آمریکایی میگویند و دلیلش را هم تماشای رمبو و آزاد بودن اسلحه مینامند مضحک است.
البته با ممنوع کردن اسلحه طبیعی‌ست درسترسی به آلت جرم سختتر میشود ولی این سخنان و مبالغه ها که در رسانه‌ها می‌شود جوک است بیشتر.

folaani
04-23-2013, 03:48 PM
قبلا مقالهء ویکیپدیا درمورد حق نگهداری و حمل اسلحه رو خونده بودم.
از قوانین کشورهای مختلف در این باره نوشته بود.
نوشته بود در سوئد سربازی که تموم میشه طرف اسلحهء جنگیش رو میبره خونه!!
خلاصه باید توی انباری زیرزمین اینا قایم کنه و خشاب و سلاح هم از هم جدا باشن و این حرفا :e057:

sonixax
04-23-2013, 03:50 PM
خوب برای خشونت علیه کودکان هم اسلحه لازم است که آمار خشونت علیه کودکان هم آنجا بالاتر است؟
مشخص است که تفاوت در آسانگیری دادن اسلحه (تازه نه آزادی یا ممنوعیت آن) نمیتواند تفاوت نجومی خشونت و جرم را در شمال و جنوب توجیه کند.
این سخن‌ها که سخن از فرهنگ خشونت آمریکایی میگویند و دلیلش را هم تماشای رمبو و آزاد بودن اسلحه مینامند مضحک است.
البته با ممنوع کردن اسلحه طبیعی‌ست درسترسی به آلت جرم سختتر میشود ولی این سخنان و مبالغه ها که در رسانه‌ها می‌شود جوک است بیشتر.

البته من یک نکته ای رو هم اینجا بگم ، اسلحه هایی که کشنده نیستند مثل برخی از انواع کلت کمری ، یا شوکر و یا اسپری های فلفل و ... برای دفاع شخصی خیلی هم خوب هستند و در صورتی که شخص بکگراند سیاهی نداشت مشکلی هم نداره که تهیه کنه و داشته باشه . البته همونها هم میتونه زمینه جنایت رو فراهم کنه ولی دیگه نه با این اعداد نجومی . مثل چیزی که در آلمان هستش .

Theodor Herzl
04-23-2013, 03:55 PM
خوب برای خشونت علیه کودکان هم اسلحه لازم است که آمار خشونت علیه کودکان هم آنجا بالاتر است؟خشونت علیه کودکان چه ربطی‌ به اسلحه دارد؟ ما اینجا داریم از جرم‌های مربوط به اسلحه صحبت می‌کنیم! در ضمن یک تحقیق به تازگی بیرون آماده بود که گفته بود در خانواده‌هایی‌ که اسلحه دارند ، احتمال کشته شدن یکی‌ در خشونت‌های خانواد‌گی ۳ برابر بیشتر است از خانواده‌هایی‌ که اسلحه ندارند.

مشخص است که تفاوت در آسانگیری دادن اسلحه (تازه نه آزادی یا ممنوعیت آن) نمیتواند تفاوت نجومی خشونت و جرم را در شمال و جنوب توجیه کند.تفاوت فرهنگی‌ زیادی هم بین شمال و جنوب آمریکا هست که یکی‌ از آنها این عاشق اسلحه بودن است ، جنوبی‌ها هم شدیدا مذهبی‌ هستند و برای دفاع از برده داری به جنگ رفتند.

این سخن‌ها که سخن از فرهنگ خشونت آمریکایی میگویند و دلیلش را هم تماشای رمبو و آزاد بودن اسلحه مینامند مضحک است.من نگفتم دلیلش تماشای رمبو و اینها هست ، همین آزادی دسترسی‌ به اسلحه خود باعث خشونت میشود ، یک فرهنگ نفرت از خدمات دولتی نیز در آمریکا هست و این توهم که مردم فکر میکنند تنها ۱ لحظه با یک دولت فاشیستی فاصله دارند.

Russell
04-23-2013, 04:28 PM
خشونت علیه کودکان چه ربطی‌ به اسلحه دارد؟ ما اینجا داریم از جرم‌های مربوط به اسلحه صحبت می‌کنیم! در ضمن یک تحقیق به تازگی بیرون آماده بود که گفته بود در خانواده‌هایی‌ که اسلحه دارند ، احتمال کشته شدن یکی‌ در خشونت‌های خانواد‌گی ۳ برابر بیشتر است از خانواده‌هایی‌ که اسلحه ندارند.

تفاوت است بین همبستگی و وابستگی.
یک تحقیق هم شده بود درباره تصادف با نشان میداد بیشترین وابستگی بین تصادف با موتور و داشتن خالکوبی‌ست.در آنصورت بنظرت ممنوعیت خالکوبی کمکی میکند به جلوگیری از خشونت.

تفاوت فرهنگی‌ زیادی هم بین شمال و جنوب آمریکا هست که یکی‌ از آنها این عاشق اسلحه بودن است ، جنوبی‌ها هم شدیدا مذهبی‌ هستند و برای دفاع از برده داری به جنگ رفتند.
خوب این چه را نشان میدهد؟
نشان میدهد علت خشونت بیشتر در جنوب عشق اسلحه است؟
یا عوامل دیگری در کار است که در آنصورت علاقه به اسلحه فقط علامت آن است نه علت و راه مقابله با آن.

من نگفتم دلیلش تماشای رمبو و اینها هست ، همین آزادی دسترسی‌ به اسلحه خود باعث خشونت میشود ، یک فرهنگ نفرت از خدمات دولتی نیز در آمریکا هست و این توهم که مردم فکر میکنند تنها ۱ لحظه با یک دولت فاشیستی فاصله دارند.
خوب قرار هم از ابتدا همین بوده که به دولت اعتماد نشود دیگر.
اینرو هم بگم من نظر چندان خاصی ندارم دراینباره کلا هم بنظر من اگر بشه اسلحه رو محدود و کمتر کرد خوبه چون اسلحه مشخصا برای کشتن انسان‌هاست.ولی اینکه اصلا ممکن هست یا راهش چیه بحث دیگه‌ای هست.

sonixax
04-23-2013, 04:35 PM
در کشور نروژ حتا اگر شما اجازه اقامت هم نداشته باشید ! یا پناهنده ی اقامت نگرفته باشید و در بخش های خاصی ساکن شوید خود دولت شما را به سورتمه ، چند قلاده هاسکی و یکی دو تا اسلحه آنچنانی مجهز میکند !!!!

Theodor Herzl
04-23-2013, 04:45 PM
من مخالف آزادی خرید اسلحه توسط مردم نیستم ، ولی‌ یک سری سلاح‌های جنگی یا خشاب با ظرفیت مثلا ۷۰ تا گلوله نباید دست هرکی‌ باشد ، یک سری اسلحه‌ها باید ممنوع باشد ، برای بقیه هم باید بروید امتحان پاس کنید و background check شوید که مشخص شود سابقه دار یا روانی‌ نیستید. آمریکا خیلی‌ بی‌ در و پیکر است عین آب نبات میشود مسلسل خرید!

Mehrbod
04-23-2013, 06:46 PM
من نگفتم دلیلش تماشای رمبو و اینها هست ، همین آزادی دسترسی‌ به اسلحه خود باعث خشونت میشود ، یک فرهنگ نفرت از خدمات دولتی نیز در آمریکا هست و این توهم که مردم فکر میکنند تنها ۱ لحظه با یک دولت فاشیستی فاصله دارند.

این یک امتیاز باید به شمار برود! من هم میپذیرم گاهی آمریکا‌ها سخت رضایت میدهند و برای چیزهایِ آشکار و خوبی مانند Universal Health Care
بیش از اندازه سرسختی کردند, ولی این رویکرد که همیشه دولت را تنها یک گام نزدیک به فاشیسم ببینیم رویکردی است بسیار پسندیده و کارا.

Theodor Herzl
04-25-2013, 01:27 AM
Men pulled AK-47 over chicken order mixup, Memphis police say - Crimesider - CBS News (http://www.cbsnews.com/8301-504083_162-57580136-504083/men-pulled-ak-47-over-chicken-order-mixup-memphis-police-say/)

یک پدر و پسر که در یک رستوران در شهر ممفیس بال مرغ گرفته بودند بخاطر اشتباه شدن غذا کلاشینکف کشیدند بیرون:e404:

sonixax
04-25-2013, 01:30 AM
!!!
این داستان که میگن باز 5 نفر کشته شدند هم همینه ؟