PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سن تکلیف قانونی

yasy
04-17-2013, 09:17 AM
اینکه یک بچه ١١ ساله را شما امروز براستی کودک میبینید هم مایه‌یِ خنده است. من ١١ سالگی خودم و دیگران را نگاه میکنم کودکی آنجا نمیبینم!

جالب است هنگامی كه با مسلمانان سر ازدواج زود هنگام دختران بحث میكردید دختر یازده ساله را هم كودك میدانستید كه به بلوغ فكری نرسیده .انگار در بحث با خدا باور ها و مسلمانان منطقی تر هستید

Mehrbod
04-17-2013, 11:00 AM
جالب است هنگامی كه با مسلمانان سر ازدواج زود هنگام دختران بحث میكردید دختر یازده ساله را هم كودك میدانستید كه به بلوغ فكری نرسیده .انگار در بحث با خدا باور ها و مسلمانان منطقی تر هستید

خب روشنه ١١ ساله کودک نیست, اگر کودک بود که کودکستان میرفت!

عایشه هم در ٧ سالگی (کودکی) به ازدواج محمد درآمده بود که باز هم سخن درستی در آن جستار گفته بودیم.

نوزاد (٠-١) —> خردسال (١-٣) —> کودک (٣-٧) —> بچه (٧-١٣) —> نوجوان (١٣-١٦) —> جوان (١٦-٢٥) —> بزرگسال (٢٥-٥٠) —> میانسال (٥٠-٧٥) —> سالخورده (٧٥-٩٠) —> ؟

در گستره‌‌هایِ بالا با یکی دو سال اینور آنور کردن هم باز به "١١ ساله" همان "کودک" نمیرسیم (ولی به ٩ ساله کودک میرسیم که باز
هم تاییدِ سخن ما در آن جستار است + کامگیری جنسی از نوزادِ {شیرخواره}‌یِ خمینی هم باز بیگمان در همان بازه‌یِ کودکی میافتد).

جدایِ[1] اینها, کسی اینجا نخواست از فردا بچه‌های (ببخشید, کودکان, نه اصلا خردسالان) ١٠ ١١ ساله را مجازات کیفری سنگین و سبک
بدهد, ولی کسیکه ٢ سال میشود ١٨ سالگی اش را هم گذرانده و همچنان دروغ خود را پس از ٧ سال آشکار نکرده هم به دید شما باز هیچ جای کیفر ندارد؟

نکته دیگر, اینکه بگوییم این case را هیچ مجازاتی نمیدهند تا دیگر کسانیکه اتهام تجاوز دروغین زده‌اند بیایند اعتراف کنند نیز —> درمان سندرم بجای درمان بیماری:

نخست با سیستم قضایی سوگیر[2] مردها را بنادرستی زندان میاندازیم, سپس برای بهکرد
کار نادرست امان میگوییم زنانیکه اینها را بنادرستی زندان انداخته‌اند را میبخشیم, لطفا خودتان به ما بگویید!

راهکار درست:

١. درمان بیماری: برگرداندن مهاد[3] «بیگناه تا اثبات گناهکاری» به دادگاه و سیستم قضایی و "پیشگیری" از بنادرستی زندان افتادن مردان.

٢. برگزاری دادگری[4] (justice): کیفر دادن به دروغگویان و بهره‌کشان سیستم قضایی, نه بخشودن آنها.

پس این «اعتراف‌گرها را میبخشیم, بیایید اعتراف کنید» نیز تنها و تنها زمانی پذیرفتنی است که شما «بیماری»
را درمان کرده باشید و سپس برای بهکرد کارهای نادرست پیشین اتان یک بخشایش همگانی آنجا بدهید.

----
1. ^ Jodâyidan || جداییدن: جدا کردن to separate
2. ^ su+gereftan::Sugereftan || سوگرفتن: تعصب داشتن; پیورزیدن; تمایل بسوی ویژه‌ای داشتن to be biased
3. ^ meh+âd::Mehâd || مهاد: اصل Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Principle) principle; law
4. ^ dâd{pišvand}+gar+i{pasvand}::Dâdgari || دادگری: عدالت Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Justice), Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Fairness), Ϣiki-Pâ (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AF%D8%A7%D8%AF%DA%AF%D8%B1%DB%8C) justice; fairness

SAMKING
04-17-2013, 11:42 AM
نوزاد (٠-١) —> خردسال (١-٣) —> کودک (٣-٧) —> بچه (٧-١٣) —> نوجوان (١٣-١٦) —> جوان (١٦-٢٥) —> بزرگسال (٢٥-٥٠) —> میانسال (٥٠-٧٥) —> سالخورده (٧٥-٩٠) —> ؟
الان این حرفتون کس شعر حساب میشه؟

خیلی برام سوال هست که این "دوران بچه گی (7-13)" رو دقیقن از کجاتون در آوردید؟

مثلن طرف قبلش گودزیلا بوده یهو شده "بچه"؟:e05a:

زشته واقعن... :e421:

کودک - نوجوان - جوان... اینجوری درسته
اون دختر یا پسر 11 ساله هم کودک هست یا بوده.

Mehrbod
04-17-2013, 11:53 AM
الان این حرفتون کس شعر حساب میشه؟

خیلی برام سوال هست که این "دوران بچه گی (7-13)" رو دقیقن از کجاتون در آوردید؟

مثلن طرف قبلش گودزیلا بوده یهو شده "بچه"؟:e05a:

زشته واقعن... :e421:

کودک - نوجوان - جوان... اینجوری درسته
اون دختر یا سر 11 ساله هم کودک هست یا بوده.

بچه به سه آِرشِ[1] به کار میرود, یکی بازه‌یِ[2] سنی, یکی اصطلاح (guys, gals) و دیگری اش هم در جایگاه همچم[3] برای فرزند خود و دیگران.

در کنار آن, کسی شما را وادار نکرد نگرش من به سن‌ها را بپذیرید, با این همه برای خالی نبودن عریضه «بچه» هم از اینجا آمده:

نتاج . نتیجه . زائیده ٔ انسان یا حیوان ، در انسان تا به سن بلوغ برسد و در حیوان تا بزرگ شود. (فرهنگ نظام ).

سن بلوغِ جنسی هم که انشا الاسپاگتی میدانید همان ١٣ سالگی است یا بنمایه‌یِ[4] دانشیک بدهیم؟ (:

کمتر از "بچگی" هم که "کودکی" است (کودکستان, یادتانه؟), پس با فرنودِ[5] بُرنده فرجامیابی میکنیم که بچگی
همان بازه‌یِ سنی میان کودکی و بلوغ است که میشود ٧ تا ١٣ سالگی (بلوغ جنسی) و ١٣ تا ١٦ سالگی هم
میشود نوجوانی (بلوغ فکری), که در بسیاری از کشورهای جهان ١٦ سالگی به اندازه‌یِ ١٨ سالگی معتبر است (مانند هلند).

در ١١ سالگی کودکستان میرفته :دی؟

سپس اینکه با دستآویز[6] به احساس "کودک‌دوستی" خوانندگان چه را میخواهید ثابت کنید؟ این کودکِ ٢٠ ساله‌یِ شما (٢ سال پس از گذراندن ١٨ سالگی و ٤ سال پس از گذراندن ١٦
سالگی) تازه
اعتراف کرده و شما هنوز دارید به ما پرخاش میکنید که چرا میگوییم دربرابر دروغی که گفته و ٩ سال زندگی پدر اش را دورریخته و ١٨ سالگی اش را هم ٢ سال بوده که رد کرده بوده همچنان چشمداشت مجازات کیفری داریم؟

ببخشید قربان, برای اینکه "کودک‌"ستیز نباشیم میگوییم که اشکالی ندارد, اصلا کارِ خوبی کرد مردکه‌یِ الدنگ را ٩ سال انداخت زندان (:

----
1. ^ Âreš || آرش: معنی Dehxodâ (http://www.loghatnaameh.org/dehkhodaworddetail-d8574c07e9f14b00aaea761a1abb6d57-fa.html), Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Meaning), Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Sense), Ϣiki-Pâ (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A2%D8%B1%D8%B4) meaning; sense
2. ^ bâz+e::Bâze || بازه: فاصله‌یِ زمانی Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Interval), Ϣiki-Pâ (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D9%87) interval
3. ^ Hamcam || همچم: مترادف synonym
4. ^ bon+mâye::Bonmâye || بنمایه: منبع Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Resource), Ϣiki-Pâ (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%87) resource || بنمایه: منبع زیستی biological resource
5. ^ far+nud::Farnud || فرنود: استدلال; منطق; دلیل Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Reason_(argument)) reason
6. ^ dast+âviz::Dastâviz || دستاویز: مستمسک; آنچه همراه آورند و وسیله‌یِ داو (ادعای) خود سازند. Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Pretext), Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Excuse), Ϣiki-Pâ (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B2) pretext; excuse

SAMKING
04-17-2013, 12:19 PM
بچه به سه آِرشِ[1] به کار میرود, یکی بازه‌یِ[2] سنی, یکی اصطلاح (guys, gals) و دیگری اش هم در جایگاه همچم[3] برای فرزند خود و دیگران.

در کنار آن, کسی شما را وادار نکرد نگرش من به سن‌ها را بپذیرید, با این همه برای خالی نبودن عریضه «بچه» هم از اینجا آمده:

نتاج . نتیجه . زائیده ٔ انسان یا حیوان ، در انسان تا به سن بلوغ برسد و در حیوان تا بزرگ شود. (فرهنگ نظام ).

سن بلوغِ جنسی هم که انشا الاسپاگتی میدانید همان ١٣ سالگی است یا بنمایه‌یِ[4] دانشیک بدهیم؟ (:

کمتر از "بچگی" هم که "کودکی" است (کودکستان, یادتانه؟), پس با فرنودِ[5] بُرنده فرجامیابی میکنیم که بچگی
همان بازه‌یِ سنی میان کودکی و بلوغ است که میشود ٧ تا ١٣ سالگی (بلوغ جنسی) و ١٣ تا ١٦ سالگی هم
میشود نوجوانی (بلوغ فکری), که در بسیاری از کشورهای جهان ١٦ سالگی به اندازه‌یِ ١٨ سالگی معتبر است (مانند هلند).

نوشته اصلی از سوی SAMKING
در ١١ سالگی کودکستان میرفته ؟

سپس اینکه با دستآویز[6] به احساس "کودک‌دوستی" خوانندگان چه را میخواهید ثابت کنید؟ این کودکِ ٢٠ ساله‌یِ شما (٢ سال پس از گذراندن ١٨ سالگی و ٤ سال پس از گذراندن ١٦
سالگی) تازه
اعتراف کرده و شما هنوز دارید به ما پرخاش میکنید که چرا میگوییم دربرابر دروغی که گفته و ٩ سال زندگی پدر اش را دورریخته و ١٨ سالگی اش را هم ٢ سال بوده که رد کرده بوده همچنان چشمداشت مجازات کیفری داریم؟

ببخشید قربان, برای اینکه "کودک‌"ستیز نباشیم میگوییم که اشکالی ندارد, اصلا کارِ خوبی کرد مردکه‌یِ الدنگ را ٩ سال انداخت زندان (:
دوست گرامی نکند شما برای کس شعر گفتن پول میگیرید؟
کمی اندیشه کنید بعد اراجیف ببافید!

کودکی یک بازه هست که،
کسی که 11 سال داره هم در این بازه قرار میگیره

"دوران بچگی (7-13)" را هم نگفتید از کجایتان برون کشیدید!

در ١١ سالگی کودکستان میرفته ؟
حالتون خوش نیست گویا:e01a:

Mehrbod
04-17-2013, 12:24 PM

برای همین ١١ ساله‌ها را میفرستند کودکستان :دی؟

دوست گرامی نکند شما برای کس شعر گفتن پول میگیرید؟
کمی اندیشه کنید بعد اراجیف ببافید!

کودکی یک بازه هست که،

"دوران بچگی (7-13)" را هم نگفتید از کجایتان برون کشیدید!

از اینجا:

حالتون خوش نیست گویا:e01a:

آری, ببخشید که میگوییم این کودک ٢٠ ساله باید مجازات کیفری میشد, من پوزش میخواهم, اصلا بروید اتهام تجاوز بزنید و پاداش مالی بگیرید:

در انگلیس ...

بخاطر زدن اتهام تجاوز به دیگران به شما پول می‌دهند:

"Compensation can sometimes be awarded even if the abuser was not successfully prosecuted. Monetary compensation cannot undo the effects of rape and sexual assault, however it can be viewed as a form of justice and a way of society acknowledging what happened - whether the abuser is punished or not."

لینک (http://www.rapecrisis.org.uk/Compensation2.php)

یعنی اگر شما کسی را به تجاوز متهم بکنید و در دادگاه بی‌گناهی او اثبات بشود بازهم جایزه دریافت می‌کنید، جایزه‌ای تا سقف یازده هزار پوند. فرض بکنید سیستمی در ایران براه می‌افتاد که در آن می‌گفتند به هر شخص مثلا سیلی خورده‌ای صد میلیون پاداش می‌دهیم، و حتی اگر ادعا بکنید که کسی به شما سیلی زده اما در دادگاهی مدرن و با استانداردهای حقوقی انگلستان قادر به اثبات آن نباشید، باز هم جایزه را خواهید بُرد.

SAMKING
04-17-2013, 12:29 PM
خیر به من نشان دهید که کجا دانشمندی میان دوران کودکی و نوجوانی یک دوران مجزایی به نام بچه گی رو تعریف میکنه؟
سخن خودتون که پشم هم حساب نمیشه!

اگر نتونستید، شفاف سازی کنید که:

"دوران بچگی (7-13)" را از کجایتان برون کشیدید!
:e421:

Mehrbod
04-17-2013, 12:40 PM
خیر به من نشان دهید که کجا دانشمندی میان دوران کودکی و نوجوانی یک دوران مجزایی به نام بچه گی رو تعریف میکنه؟

شما برای ما نشان دهید کجا دانشمندی میان کودکی و جوانی را "نوجوانی" تعریف کرده؟

سخن خودتون که پشم هم حساب نمیشه!

ولی سخن شما که ١١ سالگی همان کودکی است بسیار باارزش است؟ (:

اگر نتونستید، شفاف سازی کنید که: "دوران بچگی (7-13)" را از کجایتان برون کشیدید!

:e421:

٢ بار کردیم, بروید بالا بخوانید.

با این همه چون آدم نیک‌منشی هستم یکبار دیگر روشنگری میکنم: بچگی از ٠ تا ١٣ سالگی است, به استناد دهخدا:

هر آینه, به کسیکه نه نوجوان است نه کودک (٧-١٣ سالگی) نیز میگویند بچه —> اثبات نمیخواهد, خوانندگان خودشان میدانند و به کسیکه دبستان میرود نمیگویند کودک!

هدف شما اینجا از کودکستانی خواندنِ بچه‌یِ ١١ ساله نیز گرفتن حس همدردی خوانندگان است که از بیخ نابخردانه است, زیرا کسی اصلا نگفت باید این بچه/کودک/خردسال ١١
ساله را مجازات میداده‌اند, گفته شد زمانیکه ١٨ سالگی اش را نیز ٢ سالی میشود گذرانده بوده و در ٢٠ سالگی اعتراف کرده نیازمندِ مجازات کیفری است.

اکنون باز بروید توتی‌وار سفسته کنید: "این بچه را از کجا آوردید؟ این بچه را از کجا آوردید؟"

بجای اینکه برای ما پاسخ دهید مجازات یک کودکِ ٢٠ ساله چه اشکالی دارد! (شاید چون دختر بوده و نباید زنان را مجازات کرد؟ :دی)

Ouroboros
04-17-2013, 12:46 PM
من منتقد این Age of consent و تقصیرپذیری سنی با شدت و شرایطی که اکنون وجود دارد هستم. بلوغ عقلی و جسنی و عاطفی و … چنان نیست که بر سر ساعت اتفاق بیافتد و متفاوت بودن این سن در کشورهای گوناگون(و حتی گاهی شهرهای مختلف یک کشور)گواهی‌ست بر این مدعا. در فرانسه این سن ۱۵ سال است، در اسپانیا ۱۳ سال و در ایران ۱۸ سال.. همه‌ی اینها بسیار عجیب و بی‌معناست، خاصه اینکه از آن اغلب برای محاکمه و آزار و پدوفیل‌سازی ِ کاذب از مردان استفاده می‌شود. کسی برای من توضیح بدهد که چطور رابطه‌ی یک مرد ۳۰ ساله و دختر ۱۶ ساله در ایتالیا رابطه‌ی عاشقانه‌ی دو انسان بالغ است، در ایالات متحده تجاوز جنسی یک بچه‌باز منحرف؟

Nevermore
04-17-2013, 12:53 PM
الان این حرفتون کس شعر حساب میشه؟ خیلی برام سوال هست که این "دوران بچه گی (7-13)" رو دقیقن از کجاتون در آوردید؟ مثلن طرف قبلش گودزیلا بوده یهو شده "بچه"؟:e05a: زشته واقعن... :e421: کودک - نوجوان - جوان... اینجوری درسته اون دختر یا پسر 11 ساله هم کودک هست یا بوده. به گمانم این سخن شما که می گویید :"دوران پیش از مدرسه رفتن و پس از آن یکی است"،بیش تر به کس و شعر می ماند. هر انسان خردمندی اگر لختی بیاندیشد در می یابد که دوران پیش از مدرسه رفتن با پس از آن متفاوت است که برخی به آن middle childhood می گویند برخی School Age و برخی دیگر ... درست است که در تعاریف ممکن است بازه ها متفاوت باشند اما نکته ای که مسلم است اینست که دوران پیش از مدرسه(پیش از 6 یا 7 سالگی) با پس از آن متفاوت است.

Mehrbod
04-17-2013, 12:58 PM
به گمانم این سخن شما که می گویید :"دوران پیش از مدرسه رفتن و پس از آن یکی است"،بیش تر به کس و شعر می ماند. هر انسان خردمندی اگر لختی بیاندیشد در می یابد که دوران پیش از مدرسه رفتن با پس از آن متفاوت است که برخی به آن middle childhood می گویند برخی School Age و برخی دیگر ... درست است که در تعاریف ممکن است بازه ها متفاوت باشند اما نکته ای که مسلم است اینست که دوران پیش از مدرسه(پیش از 6 یا 7 سالگی) با پس از آن متفاوت است.

گویا گناهِ من هم این بوده جاییکه بچه‌یِ ٧ ٩ ساله را به عقد حاج آقا درمیاورده‌اند وی را «کودک» خوانده‌ام, جاییکه بچه‌یِ ١١ ساله پدرش را ٩ سال زندان انداخته او را «کودک» نخوانده‌ام.

SAMKING
04-17-2013, 12:59 PM
شما برای ما نشان دهید کجا دانشمندی میان کودکی و جوانی را "نوجوانی" تعریف کرده؟
متاسفم برات

ولی سخن شما که ١١ سالگی همان کودکی است بسیار باارزش است؟ (:
متاسفم

با این همه چون آدم نیک‌منشی هستم یکبار دیگر روشنگری میکنم: بچگی از ٠ تا ١٣ سالگی است, به استناد دهخدا:
هر آینه, به کسیکه نه نوجوان است نه کودک (٧-١٣ سالگی) نیز میگویند بچه —> اثبات نمیخواهد, خوانندگان خودشان میدانند و به کسیکه دبستان میرود نمیگویند کودک!
نادانی را کنار بگذار
خودت داری میگی بچگی 0-13
من هم دارم زور میزنم که بفهمی این بازه 0-13 را چه بچگی بنامی چه کودکی چه شلغمی چه پرتقالی، همه یک معنا دارند.

گمون نمیکردن iq کسی اینجا زیر 60 باشه که همچین چیز ساده ای رو متوجه نباشه!

نکته: اولش که میگفتی بچگی 7-13 یهو شد 0-13؟ ما که به کسی نمیگیم، شما هم نگو..آره!

هدف شما اینجا از کودکستانی خواندنِ بچه‌یِ ١١ ساله نیز گرفتن حس همدردی خوانندگان است که از بیخ نابخردانه است, زیرا کسی اصلا نگفت باید این بچه/کودک/خردسال ١١
ساله را مجازات میداده‌اند, گفته شد زمانیکه ١٨ سالگی اش را نیز ٢ سالی میشود گذرانده بوده و در ٢٠ سالگی اعتراف کرده نیازمندِ مجازات کیفری است.

اکنون باز بروید توتی‌وار سفسته کنید: "این بچه را از کجا آوردید؟ این بچه را از کجا آوردید؟"

بجای اینکه برای ما پاسخ دهید مجازات یک کودکِ ٢٠ ساله چه اشکالی دارد! (شاید چون دختر بوده و نباید زنان را مجازات کرد؟)
اصولن وقت من ارزشمند تر از اینه که مانند شما حزب بادی ها،
یکبار چسی روشنفکریم rationalist را خفه کند، و یکبار این دوست صهیونیستمان را!

شما هنوز تو فهم معنی بچه و کودک مشکل دارید، خردگرایی؟! پدافند از حقوق مرد؟!
دختر 11 ساله کودک نیست بچه هست؟!
من درست میگم، من میفهمم، من خیلی بارمه... جمع کنید دوستان اصلن زیبا نیست!

Mehrbod
04-17-2013, 01:02 PM
متاسفم برات

متاسفم

نادانی را کنار بگذار
خودت داری میگی بچگی 0-13
من هم دارم زور میزنم که بفهمی این بازه 0-13 را چه بچگی بنامی چه کودکی چه شلغمی چه پرتقالی، همه یک معنا دارند.

گمون نمیکردن iq کسی اینجا زیر 60 باشه که همچین چیز ساده ای رو متوجه نباشه!
....

سفسته‌یِ پرداختن به سخنگو —> ارزش منطقی = 0.

SAMKING
04-17-2013, 01:04 PM
به گمانم این سخن شما که می گویید :"دوران پیش از مدرسه رفتن و پس از آن یکی است"،بیش تر به کس و شعر می ماند. هر انسان خردمندی اگر لختی بیاندیشد در می یابد که دوران پیش از مدرسه رفتن با پس از آن متفاوت است که برخی به آن middle childhood می گویند برخی School Age و برخی دیگر ... درست است که در تعاریف ممکن است بازه ها متفاوت باشند اما نکته ای که مسلم است اینست که دوران پیش از مدرسه(پیش از 6 یا 7 سالگی) با پس از آن متفاوت است.
اوه چه نابغه ای اینجا یافتیم!
سیب هم بر اثر جاذبه زمین می افتد پایین!:e412:

SAMKING
04-17-2013, 01:08 PM
سفسته‌یِ پرداختن به سخنگو —> ارزش منطقی = 0.
سعی بزرگ میفرماید:
با بدان بد باش و با نیکان نکو / جای گل گل باش و جای خار خار

همچنین:
چون که با کودک سر و کارت فتاد پس زبان کودکی باید گشاد

ما تو این مدت عادت کردیم که شما هر چه را نمیپسندید، سفسطه پرداختن به سخنگو میدانید!
ولی انگل بودن ایرانبانو را قانون چهارم نیوتون!

sonixax
04-17-2013, 01:10 PM

روشن است که تمام دانشمندان دنیا ! بین انسان 7 ساله و 11 ساله از نظر رده بندی سنی تفاوت قایل هستند !
حالا یکی به آن میگوید گروه سنی فلان ! یکی میگوید بچه ! یکی میگوید Middle Age
بر همین اساس هم کتابهای کودکان و یا بازیهای رایانه ای رده بندی میشوند :

Video game content rating system - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Video_game_content_rating_system#Comparison)

همان طور که میبینید مثلن در استرالیا !
0 تا 7 سال میشود گروه سنی G
8 تا 11 میشود PG
12 تا 14 میشود M
و الا آخر .

Nevermore
04-17-2013, 01:11 PM
اصولن وقت من ارزشمند تر از اینه که مانند شما حزب بادی ها،
یکبار چسی روشنفکریم rationalist را خفه کند، و یکبار این دوست صهیونیستمان را!

شما هنوز تو فهم معنی بچه و کودک مشکل دارید، خردگرایی؟! پدافند از حقوق مرد؟!
دختر 11 ساله کودک نیست بچه هست؟!
من درست میگم، من میفهمم، من خیلی بارمه... جمع کنید دوستان اصلن زیبا نیست!

گناه ما چیست که شما سوادتان نمی کشد که دوران پیش از مدرسه رفتن با پس از آن متفاوت است؟

میخواستیم نشانتان دهیم زمانی که بدون سواد کافی به ادعا های دیگران برچسب "کس شعر" می زنید بدون آنکه یک جستجوی ناقابل بکنید چه مایه مضحک است که گویا فهمیدید که اینگونه خود را به در و دیوار می کوبید تا بلکه از زیر ادعای واهی خود شانه خالی کنید.

نگر من درباره ی "ایدئولوژی خردگرایی" در همان جستار موجود است و تا جایی که من یادمه مهربد گرامی هم با ایشان همسو بود.هرچه بیشتر دست و پا بزنید بیشتر نمایانگر بیسوادیتان می شود دوست عزیز.

Ouroboros
04-17-2013, 01:11 PM
اوه چه نابغه ای اینجا یافتیم!

ما تو این مدت عادت کردیم که شما هر چه را نمیپسندید، سفسطه پرداختن به سخنگو میدانید!

1703

SAMKING
04-17-2013, 01:13 PM
همان طور که میبینید مثلن در استرالیا !
0 تا 7 سال میشود گروه سنی G
8 تا 11 میشود PG
12 تا 14 میشود M
و الا آخر .
کاملن بیربط است!
شما از این مطلب بالا چطور نتیجه میگیرید که یک شخص 11 ساله کودک نیست! بلکه بچه است؟ این را نشان بدهید.

Ouroboros
04-17-2013, 01:14 PM
این سن قانونی تکلیف در کشورهای اروپایی‌ست، می‌بینیم که تفاوتها در محیطهایی تا این اندازه به هم شبیه چه اندازه است و دلیلی منطقی برای آن نمی‌توان یافت:

1704

sonixax
04-17-2013, 01:18 PM
کاملن بیربط است!
شما از این مطلب بالا چطور نتیجه میگیرید که یک شخص 11 ساله کودک نیست! بلکه بچه است؟ این را نشان بدهید.

ربطش بر میگردد به قضاوت خواننده !
شما ادعا کرده بودید نشان دهید دانشمندان تفاوتی از نظر رده بندی سنی بین انسان 7 ساله و 11 ساله قایل نیستند و هر دو در رده بندی کودک نامیده میشوند . ما هم گفتیم خیر اینچنین نیست برای شما مثالی مستند هم آوردیم .
کودک بسته به فرهنگ تعریفهای مختلفی دارد ! در کشور آلمان حتا به انسان 25 ساله هم کودک میگویند و تا این سن شخص Kinder Geld (پول سوسیالی ی کودکان) دریافت میکند و حقوق بیکاریش به حساب بانکی خودش ریخته نمیشود .
من هم دقیقن همین را به شما نشان دادم که این موضوع نسبیست و هیچ دانشمندی انسان 7 ساله و 11 ساله را در یک گروه سنی قرار نمیدهد .
من هم اینجا نیستم که چیزی را به شما بقبولانم . یک ادعایی کردید پاسخ دادیم . تمام شد رفت پی کارش .

SAMKING
04-17-2013, 01:19 PM
1703

...
مطمئن باش این سخنگاه زیاد هم برای من آش دهان سوزی نیست که از ترک کردنش ناراحت بشم.
ya-mohsen های اینجا چند برابر هممیهن یا سایر جاهاست.

Nevermore
04-17-2013, 01:20 PM
من منتقد این Age of consent و تقصیرپذیری سنی با شدت و شرایطی که اکنون وجود دارد هستم. بلوغ عقلی و جسنی و عاطفی و … چنان نیست که بر سر ساعت اتفاق بیافتد و متفاوت بودن این سن در کشورهای گوناگون(و حتی گاهی شهرهای مختلف یک کشور)گواهی‌ست بر این مدعا. در فرانسه این سن ۱۵ سال است، در اسپانیا ۱۳ سال و در ایران ۱۸ سال.. همه‌ی اینها بسیار عجیب و بی‌معناست، خاصه اینکه از آن اغلب برای محاکمه و آزار و پدوفیل‌سازی ِ کاذب از مردان استفاده می‌شود. کسی برای من توضیح بدهد که چطور رابطه‌ی یک مرد ۳۰ ساله و دختر ۱۶ ساله در ایتالیا رابطه‌ی عاشقانه‌ی دو انسان بالغ است، در ایالات متحده تجاوز جنسی یک بچه‌باز منحرف؟

در این باره من هم پیشتر نگر دوستان را در مورد Age of consent در جستار اخلاق چیست؟ (http://www.daftarche.com/%D9%81%D9%84%D8%B3%D9%81%D9%87-%D9%88-%D9%85%D9%86%D8%B7%D9%82-10/%D8%A7%D8%AE%D9%84%D8%A7%D9%82-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F-392/%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D9%87-13.html#post34254) پرسیده بودم که به دلیل بجث و جدل گویا دوستان فراموش کردند.
در واقع من خودم درگیر این موضوع بودم و بیش از آنکه از دیدگاه قانونی بخواهم نگاه کنم بیشتر برایم جای سوال بود که از دید اخلاقی حکم(!) اش چیست و اینکه اگر روزی با دختری مواجه شدید که 16 سال بیش نداشت و شما را دوست می داشت با او رابطه برقرار می کنید یا خیر؟

SAMKING
04-17-2013, 01:27 PM
ربطش بر میگردد به قضاوت خواننده !
شما ادعا کرده بودید نشان دهید دانشمندان تفاوتی از نظر رده بندی سنی بین انسان 7 ساله و 11 ساله قایل نیستند و هر دو در رده بندی کودک نامیده میشوند . ما هم گفتیم خیر اینچنین نیست برای شما مثالی مستند هم آوردیم .
کودک بسته به فرهنگ تعریفهای مختلفی دارد ! در کشور آلمان حتا به انسان 25 ساله هم کودک میگویند و تا این سن شخص Kinder Geld (پول سوسیالی ی کودکان) دریافت میکند و حقوق بیکاریش به حساب بانکی خودش ریخته نمیشود .
من هم دقیقن همین را به شما نشان دادم که این موضوع نسبیست و هیچ دانشمندی انسان 7 ساله و 11 ساله را در یک گروه سنی قرار نمیدهد .
من هم اینجا نیستم که چیزی را به شما بقبولانم . یک ادعایی کردید پاسخ دادیم . تمام شد رفت پی کارش .
خیر
کودک معنای مشخصی دارد
شما میگویید انسان 11 ساله کودک نیست!! بلکه بچه است!!!
من هم خواستم نشان دهید کجا دانشمندی چنین جفنگی گفته که ما باید از شما بپذیریم!

Russell
04-17-2013, 01:32 PM
این سن قانونی تکلیف در کشورهای اروپایی‌ست، می‌بینیم که تفاوتها در محیطهایی تا این اندازه به هم شبیه چه اندازه است و دلیلی منطقی برای آن نمی‌توان یافت:
این مساله دقیقا شبیه به سقط جنین است.در انتهای کار چیزی دارید که در ابتدا ندارید ولی نمیتوان مرز مشخصی هم دقیق کشید.این کشیدن مرز انتخابی هم بدلیل نیاز جامعه است (هر چند با شدت آن مخالفم و بهتر است هر چه بیشتر پراکنده باشد تا متمرکز)،ولی اینها بمعنی بی معنی بودن تفاوت نیست قطعا.

Ouroboros
04-17-2013, 01:34 PM
در این باره من هم پیشتر نگر دوستان را در مورد Age of consent در جستار اخلاق چیست؟ پرسیده بودم که به دلیل بجث و جدل گویا دوستان فراموش کردند.
در واقع من خودم درگیر این موضوع بودم و بیش از آنکه از دیدگاه قانونی بخواهم نگاه کنم بیشتر برایم جای سوال بود که از دید اخلاقی حکم(!) اش چیست و اینکه اگر روزی با دختری مواجه شدید که 16 سال بیش نداشت و شما را دوست می داشت با او رابطه برقرار می کنید یا خیر؟

به نظر من بنیان اخلاقی ِ آن اینست که هرکس با هر سن، جنسیت، و دیگر عناصر ثانوی اگر مورد سوء استفاده‌ی عاطفی و جنسی قرار گرفته باشد باید بتواند به عدالت و آرامش برسد. دختران و پسران نوزده ساله‌ی زیادی هستند که تحت سلطه و تاثیر نابجا و ناخواسته‌ی عاطفی یا جنسی زنان و مردان دیگر قرار می‌گیرند راهی برای گریز از آن نمی‌یابند، اما اینرا ما به دلیلی که مشخص نیست از همان ِ یک ۱۷ ساله متفاوت می‌بینیم و مورد برخورد و برسی قرار می‌دهیم. من گمان می‌کنم خواستن سکس مرز «قانونی» رسیدن به آن باید باشد، نه ساعت من‌درآوردی و کاذبی که دولت سرهم کرده برای در صف نگاه داشتن شهروندان خود، یا نرمهای مردستیز پدید آورده‌اند و ... اگر یک دختر ۱۲ ساله برای مثال سکس می‌خواهد، ما بر چه مبنایی می‌توانیم حق انتخاب او را انکار بکنیم؟ آیا خود خواستن سکس به معنای بلوغ جنسی نیست؟ و درپی آن، چگونه می‌توانیم از بلوغ عاطفی و روانی آدمهایی که بالاتر از مرزبندی ِ دولت قرار می‌گیرند اطمینان کسب بکنیم؟ و ..کلا بحث بسیار حساسیت‌برانگیز و پیچیده‌ای‌ست.

در پاسخ به پرسش شما : اگر منهم به او علاقه داشته باشم چرا برقرار نکنم؟! شانزده سال که خیلی بالاست، من خودم مرز را می‌گذارم به روی ۱۴ سال.

Ouroboros
04-17-2013, 01:43 PM
این مساله دقیقا شبیه به سقط جنین است.در انتهای کار چیزی دارید که در ابتدا ندارید ولی نمیتوان مرز مشخصی هم دقیق کشید.این کشیدن مرز انتخابی هم بدلیل نیاز جامعه است (هر چند با شدت آن مخالفم و بهتر است هر چه بیشتر پراکنده باشد تا متمرکز)،ولی اینها بمعنی بی معنی بودن تفاوت نیست قطعا.

نمی‌دانم راسل جان، چرا از این استثناها برای مردان وجود ندارد؟ سقط جنین هم من هرچه بیشتر یقین پیدا می‌کنم که هرگز «حق» زن نیست، «امتیاز» اوست که باید محدود و کنترل بشود. کسی چندان به سکس میان زنان بزرگسال و پسران نوجوان اهمییتی نمی‌دهد و زنانی که دستگیر می‌شوند یک دهم مجازاتی که مردان می‌بینند را تحمل می‌کنند. من نمی‌دانم زنان تا کی می‌خواهند وانمود بکنند سکس تنها چیزی‌ست که مرد از آن لذت می‌برد و آنرا می‌خواهد و زنان «می‌دهند» و تفاوتی هست میان دختر حشری شانزده ساله و پسر حشری شانزده ساله؟ یک مثال از استاندارد دوگانه:

زنی که برای رابطه‌ی جنسی با دو دانش‌آموز خود دستگیر شد
(http://www.huffingtonpost.com/2012/02/23/gabriela-cortez-teacher-a_n_1296871.html)به این طریق مجازات شد (http://laist.com/2013/01/07/teacher_gets_probation_is_barred_fr.php)

Russell
04-17-2013, 01:44 PM
در این باره من هم پیشتر نگر دوستان را در مورد Age of consent در جستار اخلاق چیست؟ پرسیده بودم که به دلیل بجث و جدل گویا دوستان فراموش کردند.
بنظر من هم سن تنها از نظر اخلاق اجتماعی مهم است،در برخورد شخصی شما خود طرف را میتوانید ارزیابی کنید و نیاز به دسته بندی‌هایی این اندازه بی دقت ندارید.

Nevermore
04-17-2013, 01:50 PM
به نظر من بنیان اخلاقی ِ آن اینست که هرکس با هر سن، جنسیت، و دیگر عناصر ثانوی اگر مورد سوء استفاده‌ی عاطفی و جنسی قرار گرفته باشد باید بتواند به عدالت و آرامش برسد. دختران و پسران نوزده ساله‌ی زیادی هستند که تحت سلطه و تاثیر نابجا و ناخواسته‌ی عاطفی یا جنسی زنان و مردان دیگر قرار می‌گیرند راهی برای گریز از آن نمی‌یابند، اما اینرا ما به دلیلی که مشخص نیست از همان ِ یک ۱۷ ساله متفاوت می‌بینیم و مورد برخورد و برسی قرار می‌دهیم. من گمان می‌کنم خواستن سکس مرز «قانونی» رسیدن به آن باید باشد، نه ساعت من‌درآوردی و کاذبی که دولت سرهم کرده برای در صف نگاه داشتن شهروندان خود، یا نرمهای مردستیز پدید آورده‌اند و ... اگر یک دختر ۱۲ ساله برای مثال سکس می‌خواهد، ما بر چه مبنایی می‌توانیم حق انتخاب او را انکار بکنیم؟ آیا خود خواستن سکس به معنای بلوغ جنسی نیست؟ و درپی آن، چگونه می‌توانیم از بلوغ عاطفی و روانی آدمهایی که بالاتر از مرزبندی ِ دولت قرار می‌گیرند اطمینان کسب بکنیم؟ و ..کلا بحث بسیار حساسیت‌برانگیز و پیچیده‌ای‌ست.

در پاسخ به پرسش شما : اگر منهم به او علاقه داشته باشم چرا برقرار نکنم؟! شانزده سال که خیلی بالاست، من خودم مرز را می‌گذارم به روی ۱۴ سال.

من منظور شما را از قسمت بولد شده نفهمیدم اما برای من هم جای بسی خنده است که به طور مثال در ایالت کالیفرنیا مرد یا زنی به جرم سکس داشتن با دختر یا پسری 16 ساله به محاکمه کشیده می شود.

یکی از دلایلی که شخصا باور داشتم این بود که در این سن دختر یا پسر برای یک رابطه ی عاطفی آماده نیست.در واقع نه اینکه آماده نباشد بلکه در صورت وجود چنین رابطه ای تمامی جنبه های زندگی او تحت تاثیر قرار می گیرد و این می تواند او را از پیشرفت(درسی و غیره) در این سن باز دارد.که بعد ها فهمیدم که حداقل در مورد خودم چه خیال خامی داشتم وطرف مقابلم به نوعی "گرگ بالان دیده" بود.:e105:

sonixax
04-17-2013, 01:52 PM
خیر
کودک معنای مشخصی دارد
شما میگویید انسان 11 ساله کودک نیست!! بلکه بچه است!!!
من هم خواستم نشان دهید کجا دانشمندی چنین جفنگی گفته که ما باید از شما بپذیریم!

و من هم گفتم كودك كلمه ای نسبیست ، در ضمن من جایی ادعا نكردم كه انسان ١١ ساله بچه است ! قاطی فرموده اید جانم .

SAMKING
04-17-2013, 01:55 PM
و من هم گفتم كودك كلمه ای نسبیست ، در ضمن من جایی ادعا نكردم كه انسان ١١ ساله بچه است ! قاطی فرموده اید جانم .
من ادعایم را پیرامون سخن نادرست مهربد مطرح کردم

ولی گویا خودتان بودید که از جانب مهربد پاسخ دادید.
به نگر میرسید که با او همنگرید.

Russell
04-17-2013, 01:56 PM
نمی‌دانم راسل جان، چرا از این استثناها برای مردان وجود ندارد؟ سقط جنین هم من هرچه بیشتر یقین پیدا می‌کنم که هرگز «حق» زن نیست، «امتیاز» اوست که باید محدود و کنترل بشود. کسی چندان به سکس میان زنان بزرگسال و پسران نوجوان اهمییتی نمی‌دهد و زنانی که دستگیر می‌شوند یک دهم مجازاتی که مردان می‌بینند را تحمل می‌کنند. من نمی‌دانم زنان تا کی می‌خواهند وانمود بکنند سکس تنها چیزی‌ست که مرد از آن لذت می‌برد و آنرا می‌خواهد و زنان «می‌دهند» و تفاوتی هست میان دختر حشری شانزده ساله و پسر حشری شانزده ساله؟ یک مثال از استاندارد دوگانه:

زنی که برای رابطه‌ی جنسی با دو دانش‌آموز خود دستگیر شد
به این طریق مجازات شد
آری امیر عزیز،من بطور کلی گفتم نه فقط درباره سکس.از موقعی که این بحث‌هایِ حقوق مردان را آغاز کردی و نگرم عوض شد باورش برایم سخت است که تا کنون این دیوسازی مردان را نمیتوانستنم ببینم.
یکی از این دیوسازی(نمایی‌ها) همینجاست ،که حتی بین دختران و پسران نوجوان هم تا این حد ادامه دارد.

sonixax
04-17-2013, 02:03 PM
من ادعایم را پیرامون سخن نادرست مهربد مطرح کردم

ولی گویا خودتان بودید که از جانب مهربد پاسخ دادید.
به نگر میرسید که با او همنگرید.

در مورد بچه ؟
از نظر من كودك = بچه
آن چیزی كه من میدانم :
٠-١ نوزاد
١-٧ خردسال
٧-١٤ كودك
١٤-١٨ نوجوان
١٨-٤٠ جوان
٤٠-٥٠ میانسال
٥٠-٧٠ مسن
٧٠ به بالا كهن سال
بالای ١٠٠ فسیل زنده !

ولی در نهایت بین تمامی این بازه های زمانی تفاوت وجود دارد .

Ouroboros
04-17-2013, 02:11 PM
من منظور شما را از قسمت بولد شده نفهمیدم اما برای من هم جای بسی خنده است که به طور مثال در ایالت کالیفرنیا مرد یا زنی به جرم سکس داشتن با دختر یا پسری 16 ساله به محاکمه کشیده می شود.

منظور اینست که آن «سوء استفاده‌ی عاطفی» و «روانی» که طرفداران وضعیت کنونی سن تکلیف قانونی از آن برای دفاع از نه گفتن به خواست خود ِ آن دختر/پسر ۱۶ ساله و بی‌اعتبار دانستن حق انتخاب او استفاده می‌کنند را می‌توان در همه سن و جنسی دید. برخی دختران ۱۵ ساله آنقدر از نظر عاطفی و روانی و جنسی بالغ نیستند که بتوانند برای سکس ابراز توافق بکنند، برخی دختران ۳۰ ساله را هم من دیده‌ام که فاقد چنان ثبات روانی و عاطفی و شخصیتی هستند! سن فاکتوری تا آن حد که ادعا می‌شود تعیین کننده نیست.

Mehrbod
04-17-2013, 02:50 PM

نه, ولی شما برای ما بگویید "بچه" از کجا آمد؟ ((:

بجای "بچه" هر چه دوست دارید بگذارید, در جاییکه ما بزرگ شده‌ایم به بازه‌یِ[1] میان ٧ تا ١٠ (نزدین[2]) میگویند کودک, از ١٠ به بالا میگویند بچه.

در دیار ایشان ولی بچه‌یِ پنجم دبستانیِ ١١ ساله همان کودکستانی هستند و باید به ایشان کودک گفت (:

----
1. ^ bâz+e::Bâze || بازه: فاصله Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Interval), Ϣiki-Pâ (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D9%87) interval
2. ^ nazd+in{pasvand}::Nazdin || نزدین: تقریبی Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Approximation) approximate

Mehrbod
04-17-2013, 02:59 PM
نمی‌دانم راسل جان، چرا از این استثناها برای مردان وجود ندارد؟ سقط جنین هم من هرچه بیشتر یقین پیدا می‌کنم که هرگز «حق» زن نیست، «امتیاز» اوست که باید محدود و کنترل بشود.

امیر گرامی نمیخواهید بگویید که شما نمیتوانید برای تن خودتان تصمیم‌گیری کنید؟

سقط جنین حق بی چون و چرای زن است (گرچه برای ما مردان خوشایند نباشد), آنچه اینجا حق مسلم زنان نیست بزور پدر کردن فیزیکی+قانونی مردان است.

سخنی که من پیشتر گفته بودم این بود که اگر مردی بچه را نمیخواست, مادر باید بچه را بیاندازد. من این را ستم یا همسان با "میخواستی سکس نکنی"
نمیبینم, همانجور که ما قانون‌هایِ سفت و سختی برای کنترل زادگان[1] داریم و شما نمیتوانید در برخی کشورها بیشتر از ١ یا ٢ فرزند داشته باشید و اگر داشتید باید
سقط کنید, همانجور هم یک زن نباید بی موافقت قانونیِ پدر (یا با دردست بودن اعتراض پدر) بچه‌دار شود. سخن من اینجا بخش پولی داستان نیست, فرایند بزور «پدر کردن فیزیکی» است.

----
1. ^ zâd+eg+ân::Zâdegân || زادگان: جمعیت Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Population) population

SAMKING
04-17-2013, 03:10 PM
نه, ولی شما برای ما بگویید "بچه" از کجا آمد؟ ((:

بجای "بچه" هر چه دوست دارید بگذارید, در جاییکه ما بزرگ شده‌ایم به بازه‌یِ میان ٧ تا ١٠ میگویند کودک, از ١٠ به بالا میگویند بچه.

در دیار ایشان ولی بچه‌یِ پنجم دبستانیِ ١١ ساله همان کودکستانی هستند و باید به ایشان کودک گفت (:
حالا چرا قهر میکنی؟
امیر دوهزار و پونصد و نود و یک میاد بهت میگه خاله زنک ها...
بعد تو پدافند از حقوق مردان به مشکل میخورید :))

در جاییکه ما بزرگ شده‌ایم به بازه‌یِ میان ٧ تا ١٠ میگویند کودک
=>

کودک (٣-٧)

از ١٠ به بالا میگویند بچه.
=>

بچه (٧-١٣):e40f:

در دیار ما همه عاقلند و به چیزی که میگویند کمی می اندیشند.

یک پرسش دارم دوست گرانقدر:
این سرباز ها که بهشان میگویند آش خور، آیا واقعن همیشه در حال آش خوردن هستند؟

خخخخخخخخخ:e057::e420:
بعد میگم iq 60 میگی پرداختن به شخص!!!

Mehrbod
04-17-2013, 03:15 PM
حالا چرا قهر میکنی؟
امیر دوهزار و پونصد و نود و یک میاد بهت میگه خاله زنک ها...
بعد تو پدافند از حقوق مردان به مشکل میخورید :))
...
خخخخخخخخخ:e057::e420:
بعد میگم iq 60 میگی پرداختن به شخص!!!

اخوی, نکته اینجاست که شما دارید میکوشید نادرستی چیزی را نشان دهید که من اثبات درستی اش را از بیخ نکرده‌ام!

بانو یاسی مرا نکوهیدند که چرا شما در هم‌میهن دختر ٧ تا ٩ ساله را کودک دیده‌اید, ولی اینجا دختر ١١ ساله را کودک نمیبینید, من هم گفتم که در دیدگاه من بازه‌هایِ[1] سنی اینگونه چیده شده‌اند.

نسبی بودن همه‌یِ اینها هم که روشنه, حالا شما دارید این همه زور میزنید که بگویید نه ١١ ساله‌یِ دبستانی همان کودکِ کودکستانی است؟ چرا؟ اثبات آن کو؟ این چیزها
روی انگلیسی اش هم معنی روشنی ندارند و چنانکه میبینیم کشور به کشور و هتا شهر به شهر معنای شان میدگرد[2], یکجا ١٦ بزرگسال {adult} به شمار میرود, یکجا ١٦ کودک و ٢٢ بزرگسال!

حالا باز دو پست دیرتر بترولید[3] که "این 'بچه' از کجا آمد؟ این 'بچه' از کجا آمد؟" ((:

که هر آینه مایه‌یِ سرگرمی منه, افسوس که دوستان این جستار را جدی کردند (:

----
1. ^ bâz+e::Bâze || بازه: فاصله Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Interval), Ϣiki-Pâ (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D9%87) interval
2. ^ Digarestan <— Degarestan || دیگرستن: تغییر کردن Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Change) to change
3. ^ Trollidan || ترولیدن: ترول کردن Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Troll), Ϣiki-Pâ (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%84_(%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA %D8%B1%D9%86%D8%AA)) to troll

Theodor Herzl
04-17-2013, 03:18 PM
من فکر می‌کنم ۱۶ سالگی سنّ مناسبی برای قانونی بودن سکس است.

Theodor Herzl
04-17-2013, 03:24 PM
در کانادا سنّ قانونی‌ برای سکس ۱۶ است ولی‌ مثلا سنّ قانونی‌ برای بازی در پورن یا روسپی گری ۱۸ است.

SAMKING
04-17-2013, 03:25 PM
بانو یاسی مرا نکوهیدند که چرا شما در هم‌میهن دختر ٧ تا ٩ ساله را کودک دیده‌اید, ولی اینجا دختر ١١ ساله را کودک نمیبینید, من هم گفتم که در دیدگاه من بازه‌هایِ[1] سنی اینگونه چیده شده‌اند.
من هم بهتان نشان دادم که منطقی پشت این نگرتان که "کودک" و "بچه" را از هم جدا میکنید نیست
و صرفن یک حرف شکمی بوده، وگر نه سندی مدرکی چیزی...
حالا هم که طوری نشده، خونسرد باشید.:e056:

Ouroboros
04-17-2013, 03:31 PM
امیر گرامی نمیخواهید بگویید که شما نمیتوانید برای تن خودتان تصمیم‌گیری کنید؟

سقط جنین حق بی چون و چرای زن است (گرچه برای ما مردان خوشایند نباشد), آنچه اینجا حق مسلم زنان نیست بزور پدر کردن فیزیکی+قانونی مردان است.

سخنی که من پیشتر گفته بودم این بود که اگر مردی بچه را نمیخواست, مادر باید بچه را بیاندازد. من این را ستم یا همسان با "میخواستی سکس نکنی"
نمیبینم, همانجور که ما قانون‌هایِ سفت و سختی برای کنترل زادگان[1] داریم و شما نمیتوانید در برخی کشورها بیشتر از ١ یا ٢ فرزند داشته باشید و اگر داشتید باید
سقط کنید, همانجور هم یک زن نباید بی موافقت قانونیِ پدر (یا با دردست بودن اعتراض پدر) بچه‌دار شود. سخن من اینجا بخش پولی داستان نیست, فرایند بزور «پدر کردن فیزیکی» است.

«حق» به چیزی می‌گویند که به دو طرف معامله به یک اندازه و شکل و دلیل می‌رسد، وقتی یک طرف امکان بهره از ده‌ها روش برای جلوگیری از بارداری را داشته باشد، حق سقط جنین داشته باشد، حق نگه داشتن بچه و بزرگ کردن ِ او با پول دیگران را داشته باشد، حق رها کردن بچه به محض تولد و دادن او به دیگران را داشته باشد، اما سوی دیگر نتواند از زیر والد شدن بگریزد و دولت او را وادار به پرداخت «حق بچه» و «نفقه» و ... بکند آنچه زن دارد «حق» نیست، «امتیاز» است. آیا این امتیاز را باید از آنها بگیریم؟ نه، من گمان می‌کنم دادن حق وتو به مردان درباره‌ی سقط جنین بسیار ناعادلانه‌تر است از دادن حق انتخاب به زنان. پس ما با وضعی روبرو هستیم که در آن ناگزیر به فدا کردن بخشی از حق مرد می‌شویم(اینکه زن در آخر ِ کار، می‌تواند بچه‌ی مرد را برخلاف خواست او به قتل برساند). اینکه ما نمی‌توانیم این امتیاز زنانه را قانونا محدود بکنیم به این معنا نیست که مردان مورد ظلم و ستم و بی‌عدالتی قرار نمی‌گیرند، تنها در این معناست که این ستم وجهی طبیعی دارد و ساختار کنونی جامعه‌ی ما قادر به روبرو شدن با آن نیست. اگر این ستم را باز بشناسیم، و نیز به خاطر داشته باشیم که «حق» زن چیزی بجز امتیازی ناعادلانه(اما ضروری)در اختیار او نیست، می‌توانیم گزاره‌های اخلاقی و قانونی دقیق‌تری در اینباره پی‌ بریزیم. برای مثال من پیشتر یک بار نظرم را درباره‌ی حالتهای مختلف گفته بودم:

1. زن بچه را نمی‌خواهد، مرد می‌خواهد > زن اخلاقا موظف است بچه‌ را به دنیا بیاورد و او را تحویل پدر بدهد. اینکه دولت فاقد اختیار دیکته کردن وظیفه‌ای به ما باشد به معنای وظیفه‌ نبودن آن نخواهد بود. دولت حق ندارد مرا مجبور بکند روی یک بی‌خانمان درحال یخ زدن پتو بیاندازم، اما این بی‌تفاوتی من نسبت به یخ زدن او را ذره‌ای اخلاقی‌تر نمی‌کند. «بدنم، بدنم» اینجا فقط تاکتیکی‌ست برای رد گم‌کنی، بدن بچه‌ی به دنیا نیامده و اراده‌ی پدر او هم در میان است. اما اگر زن موجودی از نظر اخلاقی پست و رذل بود و تصمیم گرفت از «حق» خود سوء استفاده بکند، چاره‌ای نیست، به هر حال در پایان روز این بدن ِ اوست.

2. زن بچه را می‌خواهد، مرد نمی‌خواهد > زن به خرج و مسئولیت خودش بچه‌ را به دنیا می‌آورد و بزرگ می‌کند، و هیچ دولتی مشروعیت اینکه بگوید «توی شلوارت نگه می‌داشتی» و «اکنون یا نفقه بده یا برو به زندان» را ندارد و سیستم کنونی چیزی بجز برده‌داری قانونی نیست. فمینیستها صندوقی درست بکنند و مالیات اضافه بدهند برای رفاه چنین مادرانی.

راه‌هایی که برای حل دائمی این مشکل وجود دارند:

1. رحم مصنوعی: که بتوان جنین را به آن انتقال داد و زن و «بدنش» را به حال خود گذاشت. تا برطرف نشدن این وابستگی و نگرفتن این چیپ ِ قدرت از چنگ زنان صحبت از «برابری» در هر مورد لطیفه‌ای بیشتر نخواهد بود. مرد نیازمند رحم زن است و بخاطر دسترسی به آن به هر خفتی تن در می‌دهد.

2. تولید قرص ضدحاملگی برای مردان. با اینمه روشی که برای جلوگیری در اختیار زنان هست هنوز نیمی از بارداری‌ها ناخواسته هستند، با تولید این قرص دیگر هیچ زنی قادر نخواهد بود که خوردن قرصهای خود را «فراموش بکند».

....:e523:

Mehrbod
04-17-2013, 03:31 PM
من هم بهتان نشان دادم که منطقی پشت این نگرتان که "کودک" و "بچه" را از هم جدا میکنید نیست
و صرفن یک حرف شکمی بوده، وگر نه سندی مدرکی چیزی...

فرنودین[1] که روشنه هست, جاییکه دخترک بیچاره ستمدیده است (او را میخواهند بزور شوهر دهند) و
بازه‌یِ[2] سنی اش از ١ تا ٩ سال است (رساله‌یِ خمینی: کامگیری جنسی از نوزاد + عایشه: ازدواج ٧ سالگی), روشنه که او را «کودک» میخوانیم.

جاییکه بچه‌یِ ما ١٠ سالگی را هم گذرانده (٣ ٤ سالی میشود کودکستان را هم سپرانده) را «کودک» نمیخوانیم, «بچه» میخوانیم.

اکنون برای شما به اندازه‌یِ بسنده منطقی نیست و دوست دارید دختر ١١ ساله‌‌یِ ٥ام دبستانی را کودکستانی
و کودک بخوانید, خوب بخوانید. من که برای قانع کردن شما ننوشتم, برای خوانندگان نوشتم که داوری‌اش با آنهاست (:

حالا هم که طوری نشده، خونسرد باشید.:e056:

چشم (:

----
1. ^ far+nudin::Farnudin || فرنودین: منطقی logical
2. ^ bâz+e::Bâze || بازه: فاصله Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Interval), Ϣiki-Pâ (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D9%87) interval

SAMKING
04-17-2013, 03:39 PM
جاییکه بچه‌یِ ما ١٠ سالگی را هم گذرانده (٣ ٤ سالی میشود کودکستان را هم سپرانده) را «کودک» میخوانیم.
خوب ایراد همین است
مگر به هر کسی که به کودکستان رفت تنها میشود گفت کودک؟!!
خیر کودکی یک بازه زمانیست که در بخشی از آن برای نمونه 5-4 سالگی کودکان را میبرند کودکستان.
اینگونه نیست که چون این موجود را به کودکستان برده اند نامش از این پس کودک باشد و چون در 7 سالگی نمیرود کودکستان دیگر کودک نباشد!!

واقعن باورم نمیشه دارم درباره همچین چیزایی بحث میکنم!!!:e523:

پ.ن.
دختر 11 ساله کودک است هر چند به کودکستان نمیرود.

Ouroboros
04-17-2013, 03:42 PM
من فکر می‌کنم کُل این سوء تفاهم بالا برآمده از آنست که ترولها گمان می‌کنند(یا وانمود می‌کنند)که منظور مهربد از «آدم ۱۱ ساله کودک نیست» این بوده که او لابد «بالغ» و «بزرگسال» است. آیا شما چنین چیزی گفته‌اید مهربد؟

SAMKING
04-17-2013, 03:45 PM
من فکر می‌کنم کُل این سوء تفاهم بالا برآمده از آنست که ترولها گمان می‌کنند(یا وانمود می‌کنند)که منظور مهربد از «آدم ۱۱ ساله کودک نیست» این بوده که او لابد «بالغ» و «بزرگسال» است. آیا شما چنین چیزی گفته‌اید مهربد؟
اول که ترول خودتی!
دوم مهربد این رو گفت: "
انسان 11 ساله کودک نیست!! بلکه بچه است!!!"
که مشخص شد سخن بی پایه ایست

Ouroboros
04-17-2013, 03:52 PM
مراحل رشد کودک انسان:

1705

Mehrbod
04-17-2013, 03:55 PM
«حق» به چیزی می‌گویند که به دو طرف معامله به یک اندازه و شکل و دلیل می‌رسد، وقتی یک طرف امکان بهره از ده‌ها روش برای جلوگیری از بارداری را داشته باشد، حق سقط جنین داشته باشد، حق نگه داشتن بچه و بزرگ کردن ِ او با پول دیگران را داشته باشد، حق رها کردن بچه به محض تولد و دادن او به دیگران را داشته باشد، اما سوی دیگر نتواند از زیر والد شدن بگریزد و دولت او را وادار به پرداخت «حق بچه» و «نفقه» و ... بکند آنچه زن دارد «حق» نیست، «امتیاز» است. آیا این امتیاز را باید از آنها بگیریم؟ نه، من گمان می‌کنم دادن حق وتو به مردان درباره‌ی سقط جنین بسیار ناعادلانه‌تر است از گرفتن حق انتخاب از زنان. پس ما با وضعی روبرو هستیم که در آن ناگزیر به فدا کردن بخشی از حق مرد می‌شویم(اینکه زن در آخر ِ کار، می‌تواند بچه‌ی مرد را برخلاف خواست او به قتل برساند). اینکه ما نمی‌توانیم این امتیاز زنانه را قانونا محدود بکنیم به این معنا نیست که مردان مورد ظلم و ستم و بی‌عدالتی قرار نمی‌گیرند، تنها در این معناست که این ستم وجهی طبیعی دارد و ساختار کنونی جامعه‌ی ما قادر به روبرو شدن با آن نیست. اگر این ستم را باز بشناسیم، و نیز به خاطر داشته باشیم که «حق» زن چیزی بجز امتیازی ناعادلانه(اما ضروری)در اختیار او نیست، می‌توانیم گزاره‌های اخلاقی و قانونی دقیق‌تری در اینباره پی‌ بریزیم. برای مثال من پیشتر یک بار نظرم را درباره‌ی حالتهای مختلف گفته بودم:

این نابرابری را که ما پدید نیاورده‌ایم, زن با داشتن زهدان توانایی بارداری دارد, ولی نیازمند اسپرم پدر میباشد.

در اینجا ما دو حق داریم که دربرابر هم یا همرستا میتوانند میباشند: حق زن روی تن خود / حق مرد در سهمی که در بارداری براهِ اسپرم خود شریک است.

حق هرکس روی تن خود (یکمی) ولی برگزیدگی[1] بی چون و چرا باید داشته باشد.

همچنین, «به قتل رساندن بچه» هم واژه‌ای[2] است برای گرفتن احساس همدردی, یک مشت یاخته‌یِ[3] نادان
این داستان‌ها را ندارند, زمانیکه مغز کودک ریخت گرفت آنگاه آری, میتوانیم آنرا قتل هم بنامیم.

1. زن بچه را نمی‌خواهد، مرد می‌خواهد ] زن اخلاقا موظف است بچه‌ را به دنیا بیاورد و او را قانونا تحویل پدر بدهد. اینکه دولت فاقد اختیار دیکته کردن وظیفه‌ای به ما باشد به معنای وظیفه‌ نبودن آن نیست. دولت حق ندارد مرا مجبور بکند روی یک بی‌خانمان درحال یخ زدن پتو بیاندازم، اما این بی‌تفاوتی من به یخ زدن او را ذره‌ای اخلاقی‌تر نمی‌کند. «بدنم، بدنم» اینجا فقط تاکتیکی‌ست برای رد گم‌کنی، بدن بچه‌ی به دنیا نیامده و اراده‌ی پدر او هم در میان است. اما اگر زن موجودی از نظر اخلاقی پست و رذل بود و تصمیم گرفت از «حق» خود سوء استفاده بکند، چاره‌ای نیست، به هر حال در پایان روز این بدن ِ اوست.

این دقیقا همانجایی است که نگرش ما روبروی هم میایستد. در سده‌ای که ما زندگی میکنیم انداختن بچه که آسیبی کمیده[4] و نزدیک به 0 دارد,
ولی واداشتن[5] مادر به هزینه کردنِ سنگین یک سال از زندگی اش برای بزرگ کردن بچه‌ای که شاید تنها روی یک سکس گذری بدست آمده آسیبی بیگمان بسیار بیشتر از 0 دارد.

من اینجا نه قانون‌وار نه اخلاقوار نمیتوانم پیوندی میان خویشکاری[6] زن در بارداری و زاییدنِ بچه‌ای ببینم که روی یک سکس ساده میتواند پدید آمده باشد.

2. زن بچه را می‌خواهد، مرد نمی‌خواهد ] زن به خرج و مسئولیت خودش بچه‌ را به دنیا می‌آورد و بزرگ می‌کند، و هیچ دولتی مشروعیت اینکه بگوید «توی شلوارت نگه می‌داشتی» و «اکنون یا نفقه بده یا برو به زندان» را ندارد و سیستم کنونی چیزی بجز برده‌داری قانونی نیست. فمینیستها صندوقی درست بکنند و مالیات اضافه بدهند برای رفاه چنین مادرانی.

این رویکرد تا اندازه‌یِ بالایی پذیرفتنی است, ولی همچنان بهترین نیست.

نخست اینکه, در گرفتن پولِ زور از پدری که نمیخواهد پدر شود که هیچ سخنی نمیرود, از بیخ و بن نادرست و نااخلاقی است و اینکه چگونه قانون شده را تنها فمینیست‌هایِ بی‌اخلاق میتوانند توضیح دهند!

دیگر اینکه پدری که نمیخواهد پدر شود و بزور او را پدر کنیم (گرچه تنها بنام باشد) چگونه کاری
درست است؟ اگر زن میخواهد بچه‌دار شود, خب برود از بانک اسپرم بچه بگیرد و با هزینه‌یِ خودش بزرگ کند.

اگر مردی میخواهد همین امروز بچه‌دار شود, امروز میتواند برود جامادری (surrogate) استخدام کرده و اسپرم بدهد یا اینکه بشکیبد[7] تا «زهدان ساختگی» نوآورده[8] شود.

رویهمرفته چرا این اندازه فرایند زادآوری[9] را پیچیده کرده‌ایم, مگر نه اینکه زادآوری یک تراکنش[10] میان زن و مرد برای زادآوردن یک فرزند است؟

چرا نباید بمانند هر تراکنش دیگری این را وابسته به موافقت هر دو سو بدانیم؟
بچه میخواهید؟ بسیار خوب, هم مرد, هم زن هر دو موافقت رسمی خودشان را اعلام کنند / یا براه نایی[11] آن, اگر مخالفتی دارید بگویید تا از فرایند پیشگرفته شود.

----
1. ^ bar+gozid+eg+i{pasvand}::Bargozidegi || برگزیدگی: اولویت priority
2. ^ Vâžidan || واژیدن: سخن گفتن Dehxodâ (http://www.loghatnaameh.org/dehkhodaworddetail-bc742386b6f04e3485542d66dbc647c4-fa.html), Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Speak), Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Tell), Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Say) to speak; to tell; to say
3. ^ Yâxte || یاخته: سلول Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Cell) cell
4. ^ kam+idan::Kamidan || کمیدن: به کمترین رسانیدن Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Minimize) to minimize
5. ^ vâ{pišvand}+dâštan::Vâdâštan || واداشتن: مجبور کردن; ناگزیر کردن کسی را بر کاری Dehxodâ (http://www.loghatnaameh.org/dehkhodaworddetail-869f6b9b8d374e97a21ac1ac0fdaf95d-fa.html), Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Induce), Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Persuade) induce; persuade; force into
6. ^ xwiš+kâr+i{pasvand}::Xwiškâri || خویشکاری: وظیفه‌شناسی; انجام کار درست MacKenzie proper function
7. ^ Šakiftan || شکیفتن: شکیب کردن; صبر نمودن Dehxodâ (http://www.loghatnaameh.org/dehkhodaworddetail-0e4cb3c408374eb789fc952450fc12e0-fa.html) to wait
8. ^ no+âvardan::Noâvardan || نواوردن: نوآوری کردن; ابداع کردن Dehxodâ (http://www.loghatnaameh.org/dehkhodaworddetail-1312098dfbfc4931801905a347a61d92-fa.html), Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Innovate) to innovate
9. ^ zâd+âvardan::Zâdâvardan || زاداوردن: بچه دار شدن; زادمان آوردن to bear offspring
10. ^ tarâ+kon+eš{pasvand}::Tarâkoneš || تراکنش: معامله کردن; سوداگری Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Transaction) transacation
11. ^ Nâyi || نایی: -; منفی negative

Theodor Herzl
04-17-2013, 04:05 PM
در مورد سقط جنین اینگونه نگاه کنید. فرض کنید شخصی‌ در کما است و شما با چندین لوله به او وصل هستید و اگر این لوله‌ها را قبل از ۹ ماه قطع کنند آن شخص می‌میرد ، آیا شما وظیفه قانونی‌ باید داشته باشید که آنجا بمانید؟ آیا اگر لوله‌ها را جدا کنید و بروید آن شخص دیگر را به قتل رساندید؟ خیر! bodily sovereignty شما اینجا مهمتر است ، شما وظیفه ندارید که بدن خود را در اختیار دیگری بگذارید.

Mehrbod
04-17-2013, 04:06 PM
خوب ایراد همین است
مگر به هر کسی که به کودکستان رفت تنها میشود گفت کودک؟!!
خیر کودکی یک بازه زمانیست که در بخشی از آن برای نمونه 5-4 سالگی کودکان را میبرند کودکستان.
اینگونه نیست که چون این موجود را به کودکستان برده اند نامش از این پس کودک باشد و چون در 7 سالگی نمیرود کودکستان دیگر کودک نباشد!!

واقعن باورم نمیشه دارم درباره همچین چیزایی بحث میکنم!!!:e523:

پ.ن.
دختر 11 ساله کودک است هر چند به کودکستان نمیرود.

اول که ترول خودتی!
دوم مهربد این رو گفت: "
انسان 11 ساله کودک نیست!! بلکه بچه است!!!"
که مشخص شد سخن بی پایه ایست

١٠٠% خیر. من کودک را "بچه‌تر" از "بچه" میبینم و کوشیدم دیدگاه خودم را با آوردن بازه‌هایِ سنی نشان دهم.

همچنین در زبان روزانه هم ما بچه‌هایِ دبستانی را "بچه دبستانی" مینامیم, نه "کودک دبستانی": در گوگل یکمی ٥٠٠ هزار برآیه میدهد, دومی ٣٢ هزار برآیه که نمایانگرِ درستی سخن من میباشد (کودک ندیدن چنین بازه‌ای):

http://www.daftarche.com/images/imported/2013/04/21.png

http://www.daftarche.com/images/imported/2013/04/22.png

در پایان اینکه من هتا خواستار مجازات کیفری برای دختر ١١ ساله هم نبودم (کودک یا بچه, هنوز بچه است), خواستار مجازات برای دختر ٢٠
ساله‌ای بودم که ٢ یا ٤ سال (بسته به اینکه ١٦ یا ١٨ بگیرید) نیز از سن رسما قانونی خود گذشته و همچنان دروغ اش را آشکار نکرده.

yasy
04-17-2013, 04:09 PM
اخوی, نکته اینجاست که شما دارید میکوشید نادرستی چیزی را نشان دهید که من اثبات درستی اش را از بیخ نکرده‌ام!

نسبی بودن همه‌یِ اینها هم که روشنه, حالا شما دارید این همه زور میزنید که بگویید نه ١١ ساله‌یِ دبستانی همان کودکِ کودکستانی است؟ چرا؟ اثبات آن کو؟ این چیزها
روی انگلیسی اش هم معنی روشنی ندارند و چنانکه میبینیم کشور به کشور و هتا شهر به شهر معنای شان میدگرد[2], یکجا ١٦ بزرگسال {adult} به شمار میرود, یکجا ١٦ کودک و ٢٢ بزرگسال!

حالا باز دو پست دیرتر بترولید[3] که "این 'بچه' از کجا آمد؟ این 'بچه' از کجا آمد؟" ((:

که هر آینه مایه‌یِ سرگرمی منه, افسوس که دوستان این جستار را جدی کردند (:

----
2. ^ Digarestan <— Degarestan || دیگرستن: تغییر کردن Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Change) to change
3. ^ Trollidan || ترولیدن: ترول کردن Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Troll), Ϣiki-Pâ (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%84_(%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA %D8%B1%D9%86%D8%AA)) to troll

مهربد گرامی من قصد جدا كردن این مطلب نداشتم حالا كه خود این موضوع را از بحث اصلی جدا كردید میخواستید این بحث جدی و جدا گانه پیش برود یا میخواستید موجبات خنده را فراهم كند؟
تا جایی كه من یادمه در تاپیكی كه كاربر تكتم در مورد لباس پوشیدن آن كودك شش ساله زده بودند تا بزرگ تر از این ها هم كودك دانستید كه نمیشود از او بهره ی جنسی برد و كسی كه از كودكان لذت جنسی میبرد را هم بیمار خواندید
من در ارسال آن پست كاری به بحث اصلی نداشتم كار به متفاوت بودن یك نكته در دو موضوع متفاوت داشتم به نظرم هم اینك با این اعتقادات و روند بحث كردن اگر در هم میهن بحث كنید اخراج نمیشوید:)

در مورد موضوع اصلی تاپیك كه اتهام دروغ یك بچه ی یازده ساله به پدرش بود به نظر من یك كودك یازده ساله بعید است كه خود طرح همچین دروغ گویی را زده باشد و همچین ذهن بیماری داشته باشد شاید از جانب مادر یا هر كس دیگری به او تحمیل شده باشد ولی با مجازات شدن او به خاطر برملا نكردن دروغ خود بعد از هجده و حتی شانزده سالگی موافق هستم
مطمئنا این موضوع به این خنده داری كه توصیف شده نبوده كه این دختر یه هو حال كرده كه بیاد بگه آره من دروغ گفتم چند درصدی امكان این دارد كه تحت فشار بوده باشد از جانب مادر یا هر شخص سومی ولی حتی با این تفاسیر هم نمیتوان از جرم او چشم پوشی كرد كه بعد از هجده سالگی این راز را بر ملا نكرده است
توصیه میكنم با خنده دار مطرح كردن موضوعات نادری كه نمیشود بدون اطلاع كامل از آن در مورد آن قضاوت كرد سعی در اثبات حقوق پایمال شده مردان نباشد چون بیشتر خنده دار است

SAMKING
04-17-2013, 04:19 PM
١٠٠% خیر. من کودک را "بچه‌تر" از "بچه" میبینم و کوشیدم دیدگاه خودم را با آوردن بازه‌هایِ سنی نشان دهم.

همچنین در زبان روزانه هم ما بچه‌هایِ دبستانی را "بچه دبستانی" مینامیم, نه "کودک دبستانی": در گوگل یکمی ٥٠٠ هزار برآیه میدهد, دومی ٣٢ هزار برآیه که نمایانگرِ درستی سخن من میباشد:
مگر انتظار داشتید کودک چیزی ورای بچه باشد؟
اگر اکنون میخواهید بگویید که نه نگرتان از بچه همان کودک بوده یا کودکِ بزرگتر از 7 سال، و مثلن خودتان خواستید صرفن نامشان را بگذارید "بچه" موردی ندارد
دیگری هم میتواند نوجوانان را بر اساس سن به سه گروه پرتقال، سیب، و انار تقسیم کند!

راستی با گوگل فال هم می گیرند؟:e414:
برویم پیرامون مسائل با گوگل گفتگو کنیم!

در پایان اینکه من هتا خواستار مجازات کیفری برای دختر ١١ ساله هم نبودم (کودک یا بچه, هنوز بچه است), خواستار مجازات برای دختر ٢٠
ساله‌ای بودم که ٢ یا ٤ سال (بسته به اینکه ١٦ یا ١٨ بگیرید) نیز از سن رسما قانونی خود گذشته و همچنان دروغ اش را آشکار نکرده.
بنده هم اصلن پیرامون نگرتون در این بخش سخن نگفتم!

Ouroboros
04-17-2013, 04:20 PM
یک ادعا: همه‌ی شرایط دیگر برابر، سقط جنین نکردن بهتر از سقط جنین کردن است.

این نابرابری را که ما پدید نیاورده‌ایم, زن با داشتن زهدان توانایی بارداری دارد, ولی نیازمند اسپرم پدر میباشد.

بله ما پدید نیاورده‌ایم اما وجود دارد، و بازشناسی آن در مقام یک نابرابری به ما کمک می‌کند که اولا روابط میان زن و مرد و کنشهای اجتماعی میان آنها را بهتر درک بکنیم، و ثانیا تلاش برای برطرف کردن آنرا به نحوی سیستماتیک بیاغازیم(با سرمایه‌گذاری به روی رحم مصنوعی و آلترناتیوهایی که ما را از دستگاه تولید مثل جنسی زن بی‌نیاز می‌کنند). ثالثا هم باعث بوجود آمدن یک گزاره‌ی «اخلاقی» می‌شود که بر طبق آن سقط جنین وقتی پدر بچه مخالف است غیراخلاقی‌ست، زیرا شما با بهره بردن از «حق» خود بر بدنتان، دارید «حق» او بر بچه‌ی خود را ضایع می‌کنید.

این دقیقا همانجایی است که نگرش ما روبروی هم میایستد. در سده‌ای که ما زندگی میکنیم انداختن بچه که آسیبی کمیده[4] و نزدیک به 0 دارد,
ولی واداشتن[5] مادر به هزینه کردنِ سنگین یک سال از زندگی اش برای بزرگ کردن بچه‌ای که شاید تنها روی یک سکس گذری بدست آمده آسیبی بیگمان بسیار بیشتر از 0 دارد.

من اینجا نه قانون‌وار نه اخلاقوار نمیتوانم پیوندی میان خویشکاری[6] زن در بارداری و زاییدنِ بچه‌ای ببینم که روی یک سکس ساده میتواند پدید آمده باشد.

این دیگر چگونه استدلال مضحکی‌ست؟ «به سود زن نیست پس اخلاقا می‌تواند آنرا انجام ندهد»؟ مگر مرز اخلاقیات سود و زیانی‌ست که یک سوی معامله دریافت می‌کند؟ «زیان اقتصادی، عاطفی، روانی و عینی نگهداری از اشخاص مبتلی به نشانگان داون خیلی بیشتر از سود آنست، پس کشتن آنها اخلاقی‌ست».

:e40f:

همچنین, «به قتل رساندن بچه» هم واژه‌ای[2] است برای گرفتن احساس همدردی, یک مشت یاخته‌یِ[3] نادان
این داستان‌ها را ندارند, زمانیکه مغز کودک ریخت گرفت آنگاه آری, میتوانیم آنرا قتل هم بنامیم.

گفتگویی‌ست ملال‌آور و بی‌سرانجام که چه چیز «انسان» محسوب می‌شود و از چه لحظه، من علاقه‌ای به ورود به آنرا ندارم. فقط جهت توجیه اینکه چرا از لفظ «قتل کودک به دنیا نیامده» استفاده کرده‌ام(و در آینده هم چنان خواهم کرد)لینک (http://www.nydailynews.com/news/national/dominic-holt-reid-sentenced-13-years-attempting-force-then-girlfriend-abortion-article-1.128602#ixzz1PAfg9qQC) یک خبر را برای شما می‌گذارم که در آن پدری برای تلاش جهت واداشتن زن به سقط جنین با تهدید اسلحه بخاطر «سوء قصد به جان» (Attempted Murder)محکوم به ۱۳ سال زندان شد. سوء‌قصد . به. جان. بچه‌ی. به. دنیا. نیامده.

این چگونه ریاکاری‌ست که وقتی زن آنرا به میل خود انجام می‌دهد «سقط جنین است» اما وقتی به تهدید صورت می‌گیرد می‌شود «سوء‌قصد به جان بچه‌ی به دنیا نیامده»؟

Mehrbod
04-17-2013, 04:21 PM
مهربد گرامی من قصد جدا كردن این مطلب نداشتم حالا كه خود این موضوع را از بحث اصلی جدا كردید میخواستید این بحث جدی و جدا گانه پیش برود یا میخواستید موجبات خنده را فراهم كند؟
تا جایی كه من یادمه در تاپیكی كه كاربر تكتم در مورد لباس پوشیدن آن كودك شش ساله زده بودند تا بزرگ تر از این ها هم كودك دانستید كه نمیشود از او بهره ی جنسی برد و كسی كه از كودكان لذت جنسی میبرد را هم بیمار خواندید

پیوند اینها به من چیست؟ من دختر ٦ ساله را کودک میبینم, ١١ ساله را کودک نمیبینم, چنین چیز ساده‌ای این اندازه آزردگی دارد؟

دیگران اگر میبینند خوب ببینند, اگر این اندازه از اینکه ١١ ساله کودکه مطمئن هستید چرا دیگر به من گیر میدهید, بگذارید نادرست بگویم و خوانندگان طرف شما را بگیرند.

در مورد موضوع اصلی تاپیك كه اتهام دروغ یك بچه ی یازده ساله به پدرش بود به نظر من یك كودك یازده ساله بعید است كه خود طرح همچین دروغ گویی را زده باشد و همچین ذهن بیماری داشته باشد شاید از جانب مادر یا هر كس دیگری به او تحمیل شده باشد

آفرین, دور از باور هست, ولی ناشدنی نیست. میتواند باسانی کارِ کینه‌توزانه‌یِ مادر اش باشد, میتواند در دورترین ریخت بدسرشتی خود دختر باشد.

ولی با مجازات شدن او به خاطر برملا نكردن دروغ خود بعد از هجده و حتی شانزده سالگی موافق هستم

که موبه‌مو همان نگرشی است که من دارم (من ١٦ را سن قانونی در نگر میگیرم).

در کنارِ آن, همینکه دادگاه توانسته یک مردی را تنها رویِ سخن تنهایِ فرزند اش به زندان بیاندازد میشود زیرپا
گذاشتن مهادِ[1] «بیگناه تا اثبات گناهکاری» که به لطف مادینگرایان[2] (فمینیست‌ها) راهِ خودش را به دادگاه و دستگاه قضایی باز کرده.

اگر اثر فیزیکی‌ای از تجاوز نبوده, پس چگونه پدر از آغاز گناهکار شناخته شده؟ و اگر
اثر فیزیکی‌ای از تجاوز بوده, چگونه امروز روی این سخن که "من دروغ گفته‌ام" او را آزاد میکنند؟

مطمئنا این موضوع به این خنده داری كه توصیف شده نبوده كه این دختر یه هو حال كرده كه بیاد بگه آره من دروغ گفتم چند درصدی امكان این دارد كه تحت فشار بوده باشد از جانب مادر یا هر شخص سومی ولی حتی با این تفاسیر هم نمیتوان از جرم او چشم پوشی كرد كه بعد از هجده سالگی این راز را بر ملا نكرده است
توصیه میكنم با خنده دار مطرح كردن موضوعات نادری كه نمیشود بدون اطلاع كامل از آن در مورد آن قضاوت كرد سعی در اثبات حقوق پایمال شده مردان نباشد چون بیشتر خنده دار است

اینها وابسته به شهریار گرامی بودند, نه من!

من در ارسال آن پست كاری به بحث اصلی نداشتم كار به متفاوت بودن یك نكته در دو موضوع متفاوت داشتم به نظرم هم اینك با این اعتقادات و روند بحث كردن اگر در هم میهن بحث كنید اخراج نمیشوید:)

در قرآن هم بیاید ماست سپیده, مایه‌یِ سیاهی آن نمیشود (:

مگر انتظار داشتید کودک چیزی ورای بچه باشد؟
اگر اکنون میخواهید بگویید که نه نگرتان از بچه همان کودک بوده یا کودکِ بزرگتر از 7 سال، و مثلن خودتان خواستید صرفن نامشان را بگذارید "بچه" موردی ندارد
دیگری هم میتواند نوجوانان را بر اساس سن به سه گروه پرتقال، سیب، و انار تقسیم کند!

از آغاز هم موردی نداشت (:

راستی با گوگل فال هم می گیرند؟:e414:
برویم پیرامون مسائل با گوگل گفتگو کنیم!

آری, با گوگل تودهنی هم میزنند (:

----
1. ^ meh+âd::Mehâd || مهاد: اصل Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Principle) principle; law
2. ^ mâd+in{miyânvand}+gerâ::Mâdingerâ <— Mâdingerây || مادینگرا: فمینیست Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Feminist) feminist

Ouroboros
04-17-2013, 04:31 PM

من خواستار مجازات او هستم. ما «بچه» یا «کودک» یا هرچه‌ای را که مرتکب قتل می‌شود بخاطر «معصوم» بودن و «کوچولو» بودن و نابالغ بودن و ... به حال خود رها نمی‌کنیم. بله پروسه‌ای که برای محاکمه‌ی او در نظر گرفته می‌شود باید متفاوت و مبتنی با شرایط سنی(و غیره)او باشد اما همچنان باید بخاطر تخلفی که مرتکب شده و زندگی انسان دیگری را به کلی ویران کرده مجازات بشود. از کی تا بحال سن پائین به کسان مصونیت قضایی داده و ما خبر نداشتیم؟ از وقتی خلافکاران مورد بحث مهبل‌دار شدند؟ :

Justice for Children | Penal Reform International (http://www.penalreform.org/themes/juvenile-justice)

در ایران هم اینرا (http://www.jcrct.com/Default.aspx) داریم(ببخشید لینک اشتباه بود، اصلاح شد:e523:)

Mehrbod
04-17-2013, 04:35 PM
یک ادعا: همه‌ی شرایط دیگر برابر، سقط جنین نکردن بهتر از سقط جنین کردن است.

آیا اینجا نباید نگرشی هم به تکنولوژی داشته باشیم؟ آیا روز به روز از هزینه‌هایِ سقط جنین کاسته نمیشود, ولی هزینه‌هایِ بارداری کمابیش یکسان میمانند؟

بله ما پدید نیاورده‌ایم اما وجود دارد، و بازشناسی آن در مقام یک نابرابری به ما کمک می‌کند که اولا روابط میان زن و مرد و کنشهای اجتماعی میان آنها را بهتر درک بکنیم، و ثانیا تلاش برای برطرف کردن آنرا به نحوی سیستماتیک بیاغازیم(با سرمایه‌گذاری به روی رحم مصنوعی و آلترناتیوهایی که ما را از دستگاه تولید مثل جنسی زن بی‌نیاز می‌کنند). ثالثا هم باعث بوجود آمدن یک گزاره‌ی «اخلاقی» می‌شود که بر طبق آن سقط جنین وقتی پدر بچه مخالف است غیراخلاقی‌ست، زیرا شما با بهره بردن از «حق» خود بر بدنتان، دارید «حق» او بر بچه‌ی خود را ضایع می‌کنید.

روشنه که من هم میپذیرم که زن اگر با کسی خوابیده و آبستن شد و در اینجا پدر بچه را میخواست ولی رفت بچه را انداخت کاری «نااخلاقی» و «نکوهیدنی» انجام
داده (اگر بچه نمیخواست چرا پیشگیری نکرد؟ اگر نمیخواست چرا همخوابگی کرد؟), ولی بارِ نااخلاقی آن را آن اندازه نمیبینم که به دامنه‌یِ قانون‌گذاری کشیده شود.

رویکرد درست ما همین بار - دادنِ نااخلاقی به کنش است, نه ناقانونی کردن خود کنش.

این دیگر چگونه استدلال مضحکی‌ست؟ «به سود زن نیست پس اخلاقا می‌تواند آنرا انجام ندهد»؟ مگر مرز اخلاقیات سود و زیانی‌ست که یک سوی معامله دریافت می‌کند؟ «زیان اقتصادی، عاطفی، روانی و عینی نگهداری از اشخاص مبتلی به نشانگان داون خیلی بیشتر از سود آنست، پس کشتن آنها اخلاقی‌ست».

:e40f:

این استدلال مضحک میگوید که شما با خوابیدن با یک آدم روحتان (یا تن اتان) را به او نفروخته‌اید و میتوانید روی سرنوشت تنِ خودتان تصمیم بگیرید!

حق یک آدم زنده روی تنِ و مغز خودش بالاترین و ابرترین حقی است که ما داریم و با این دستاویزهایی که نگوییم پوچ, ولی در این تراز که راهِ کلاهبرداری و بهره‌کشی زن را باز گذاشته و ... نمیشود آنرا گرفت.

مگر مرز اخلاقیات سود و زیانی‌ست که یک سوی معامله دریافت می‌کند؟ «زیان اقتصادی، عاطفی، روانی و عینی نگهداری از اشخاص مبتلی به نشانگان داون خیلی بیشتر از سود آنست، پس کشتن آنها اخلاقی‌ست».

امیر جان این دیگر از خویشکاری‌هایِ[1] من و شما است که به مردان بدریابانیم هزینه‌ای که میپردازند برای چیست و چرا دارد سرشان کلاه میرود.

زمانیکه کسی هم زاده شد «حق انسانیت» بدست میاورد و چه سودمند باشد چه نه ما باید او را بپذیریم (بگوییم کودکان درخود‌مانده).
همینگونه که چه مسلمانان بدرد خور باشند چه نه در جایگاه آدم باید آنها را بپذیریم و حق و حقوق به ایشان بدهیم.

گفتگویی‌ست ملال‌آور و بی‌سرانجام که چه چیز «انسان» محسوب می‌شود و از چه لحظه، من علاقه‌ای به ورود به آنرا ندارم. فقط جهت توجیه اینکه چرا از لفظ «قتل کودک به دنیا نیامده» استفاده کرده‌ام(و در آینده هم چنان خواهم کرد)لینک (http://www.nydailynews.com/news/national/dominic-holt-reid-sentenced-13-years-attempting-force-then-girlfriend-abortion-article-1.128602#ixzz1PAfg9qQC) یک خبر را برای شما می‌گذارم که در آن پدری برای تلاش جهت واداشتن زن به سقط جنین با تهدید اسلحه بخاطر «سوء قصد به جان» (Attempted Murder)محکوم به ۱۳ سال زندان شد. سوء‌قصد . به. جان. بچه‌ی. به. دنیا. نیامده.

این چگونه ریاکاری‌ست که وقتی زن آنرا به میل خود انجام می‌دهد «سقط جنین است» اما وقتی به تهدید صورت می‌گیرد می‌شود «سوء‌قصد به جان بچه‌ی به دنیا نیامده»؟

من که قرار نیست از این استانداردهای دوگانه پدافندی[2] کنم. اینها سیاست‌هایِ یک بام و دو هوای سیستم همان زنپرستانه‌ایه که ما در آن زندگی میکنیم.

----
1. ^ xwiš+kâr+i{pasvand}::Xwiškâri || خویشکاری: وظیفه‌شناسی; انجام کار درست MacKenzie proper function
2. ^ pad+âfand+idan::Padâfandidan || پدافندیدن: دفاع کردن Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Defend) to defend

Ouroboros
04-21-2013, 10:49 AM
زندگی یک مرد دیگر ویران می‌شود:

1759

undead_knight
04-21-2013, 11:39 AM
ad hoc reasoning؟
چه جایگزینی برای Age of consent پیشنهاد میکنی!؟
البته باز هم مثل همیشه من احساس میکنم بخشی از واقعیت اینجا قربانی شده:)
The 50 Most Infamous Female Teacher Sex Scandals - Zimbio (http://www.zimbio.com/The+50+Most+Infamous+Female+Teacher+Sex+Scandals)
نمونه ای از "محاکمه و آزار و پدوفیل‌سازی ِ کاذب" زنان :))
در ضمن کشیش های بچه باز کلیسای کاتولیک هم سلام میرسونند:))

http://www.americanownews.com/story/19113112/schoolroom-sex-scandals-a-look-at-female-teacher-male-student-relationships?autoStart=true&topVideoCatNo=default&clipId=7545253
Schoolroom Sex Scandals: A look at female teacher-male student r - AmericaNowNews.com (http://www.americanownews.com/story/19113112/schoolroom-sex-scandals-a-look-at-female-teacher-male-student-relationships)
در این نمونه دانش آموزان 17 ساله،16 ساله هم بودند،مورد 14 ساله هم بوده، هنوزم Victim playing جواب میده یا نه؟!:))

Ouroboros
04-21-2013, 12:03 PM
چه جایگزینی برای Age of consent پیشنهاد میکنی!؟

نمی‌دانم، «رضایت متقابل»؟!

در این نمونه دانش آموزان 17 ساله،16 ساله هم بودند،مورد 14 ساله هم بوده، هنوزم Victim playing جواب میده یا نه؟!:))

از ایشان بپرسید:
http://www.wral.com/news/local/story/2386407 (http://www.wral.com/news/local/story/2386407/)

که تجاوز جنسی و بیش از پنجاه سال زندان را برای او تبدیل کردند به یک «بزهکاری».

undead_knight
04-21-2013, 12:42 PM
نمی‌دانم، «رضایت متقابل»؟!

خب آیا انسان از بدو تولد تا مثلا 18 سالگی(به طور میانگین) دارای توانایی ذهنی یکسانی هست که "رضایت متقابل"مفهوم داشته باشه؟
خب مشکل دقیقا همین جایگزین هست. سن مربوط به جرم یا سکس ایراد داره که مهمترینش این هست که مرز دقیقی نمیشه گذاشت و تفاوت های فردی نادیده گرفته میشند ولی درعوض مرز نزاشتن مشکل بزرگ تری داره و اون اینکه اگر مرز سنی نباشه آیا پدوفیلی یا بچه بازی اصلا مفهومی پیدا میکنند؟در در مورد جرم هم مشکلات مشابه هست.
به همین خاطر تا زمانی که تکنولوژی ما نتونه با تقریب خوبی توانایی ذهنی افراد رو بسنجه به نظرم مجبوریم به گزینه "بد" رضایت بدیم:)

از ایشان بپرسید:
http://www.wral.com/news/local/story/2386407 (http://www.wral.com/news/local/story/2386407/)

که تجاوز جنسی و بیش از پنجاه سال زندان را برای او تبدیل کردند به یک «بزهکاری».

Prosecutors were acting at the request of the victims and their family, who wanted Rodriguez to get mental health treatment and not jail time.

She also must register as a sex offender and will be prohibited from any unsupervised contact with anyone under age 16, except for her own children.

He noted she had no prior criminal record and is married with two small children.
بعد فرضا با وجود همه اینها(که اگر مورد مردی هم بود و بهش تخفیف نمیخورد،میشد تبعیض آمیز دیدش)اینطور موارد "رویه"نیست که به طور سیستماتیک مردان رو محکوم کنه! :)
مردان هم از این بخشش ها بهشون میخوره:
San Rafael man pleads guilty to sex with teenage girl after rape case falls apart - Marin Independent Journal (http://www.marinij.com/sanrafael/ci_23007638/san-rafael-man-pleads-guilty-sex-teenage-girl)

Maco Maudilio Zacaria Garcia faces up to two years in jail but avoided a prison sentence

Ouroboros
04-21-2013, 01:38 PM
خب آیا انسان از بدو تولد تا مثلا 18 سالگی(به طور میانگین) دارای توانایی ذهنی یکسانی هست که "رضایت متقابل"مفهوم داشته باشه؟
خب مشکل دقیقا همین جایگزین هست. سن مربوط به جرم یا سکس ایراد داره که مهمترینش این هست که مرز دقیقی نمیشه گذاشت و تفاوت های فردی نادیده گرفته میشند ولی درعوض مرز نزاشتن مشکل بزرگ تری داره و اون اینکه اگر مرز سنی نباشه آیا پدوفیلی یا بچه بازی اصلا مفهومی پیدا میکنند؟در در مورد جرم هم مشکلات مشابه هست.
به همین خاطر تا زمانی که تکنولوژی ما نتونه با تقریب خوبی توانایی ذهنی افراد رو بسنجه به نظرم مجبوریم به گزینه "بد" رضایت بدیم

مطرح کردن پدوفیلی در این بحث چیزی بجز تلاش برای آلودن فضا و توجیه قوانین مضحکی که بجز دستگاه سیاسی مستقر به هیچکس کمکی نمی‌کنند و به وقایعی همچون آنچه در دو پست بالاتر آوردیم منجر می‌شوند نیست. بیشینه‌ی مردانی که بخاطر «پدوفیل» بودن و «تجاوز جنسی به کودکان» محاکمه می‌شوند بدنبال یا مشتاق سکس با بچه‌ها نبوده‌اند و «تجاوزی» هم در کار نبوده. وقتی بدون هوچی‌گری طرف مقابل و متهم شدن به بچه‌باز بودن نمی‌توانیم بگوییم که شخص زیر سن قانونی «بچه» نیست و نگریستن به دختر ۱۶ ساله همچون زنی بالغ نشانه‌ی انحراف جنسی نیست و ... یعنی جامعه‌ بیمار است و سکشوالیته‌ در آن تابو، چه افغانستان، چه آمریکا.

مرز ثابت تا وقتی می‌تواند به بی‌عدالتی‌هایی از این دست بیانجامد قابل دفاع نیست و باید بدنبال جایگزینی برای آن بود که کار می‌کند و انعطاف‌پذیری لازم را دارد. به هیچ چیز مضحکی که فاقد هرگونه بنیاد منطقی‌ست نیز رضایت نمی‌باید بدهیم. شما باید بچه‌بازی را تعریف بکنید، دلیل وجود حداقل سن قانونی را اثبات بکنید، دقیقا کجا قرار گرفتن آنرا نیز با دلایل عینی نشان بدهید و بعد به فکر راه‌اندازی سیستمی باشید که در آن مردان بی‌گناه برای مثلا بی‌خبر بودن از سن حقیقی شخصی که به آنها دروغ گفته به جرم تجاوز جنسی به کودکان روانه‌ی زندان نمی‌شوند. بجز آن می‌شود حمایت از فاشیسم.

بعد فرضا با وجود همه اینها(که اگر مورد مردی هم بود و بهش تخفیف نمیخورد،میشد تبعیض آمیز دیدش)اینطور موارد "رویه"نیست که به طور سیستماتیک مردان رو محکوم کنه! :)

اتفاقا همین «رویه» است، و چنانکه ما در این مورد (http://en.wikipedia.org/wiki/Debra_Lafave) به خوبی می‌بینیم زنان ِ «بچه‌باز» با یک پشت‌دستی رها می‌شوند و به وقت دستگیر شدن همه «متحیر» و «شوکه» هستند که چطور یک زن زیبا به یک پسربچه «داده» و معتقدند به آن پسر نوجوان باید جایزه‌ی «خوش‌شناس‌ترین پسر دنیا» را داد و ... چون مجرم «زیبا» بوده و «زن» بوده.

1760

undead_knight
04-21-2013, 02:14 PM
مطرح کردن پدوفیلی در این بحث چیزی بجز تلاش برای آلودن فضا و توجیه قوانین مضحکی که بجز دستگاه سیاسی مستقر به هیچکس کمکی نمی‌کنند و به وقایعی همچون آنچه در دو پست بالاتر آوردیم منجر می‌شوند نیست. بیشینه‌ی مردانی که بخاطر «پدوفیل» بودن و «تجاوز جنسی به کودکان» محاکمه می‌شوند بدنبال یا مشتاق سکس با بچه‌ها نبوده‌اند و «تجاوزی» هم در کار نبوده. وقتی بدون هوچی‌گری طرف مقابل و متهم شدن به بچه‌باز بودن نمی‌توانیم بگوییم که شخص زیر سن قانونی «بچه» نیست و نگریستن به دختر ۱۶ ساله همچون زنی بالغ نشانه‌ی انحراف جنسی نیست و ... یعنی جامعه‌ بیمار است و سکشوالیته‌ در آن تابو، چه افغانستان، چه آمریکا.

خب متاسفانه من در مقابل قربانی نمایی مقاوم هستم:))
بچه چه کسی هست؟!
تجاوز چه چیزی محسوب میشه؟!(خب اگر سکس زیر سن قانونی رو تجاوز محسوب نکنیم،تجاوزی هم درکار نیست!)
این بیشینه بودن رو هم طبیعتا باید اثبات آماری کنی،مگر اینکه بخوای ما رو از علم غیب مستفیض کنی:))

مرز ثابت تا وقتی می‌تواند به بی‌عدالتی‌هایی از این دست بیانجامد قابل دفاع نیست و باید بدنبال جایگزینی برای آن بود که کار می‌کند و انعطاف‌پذیری لازم را دارد. به هیچ چیز مضحکی که فاقد هرگونه بنیاد منطقی‌ست نیز رضایت نمی‌باید بدهیم. شما باید بچه‌بازی را تعریف بکنید، دلیل وجود حداقل سن قانونی را اثبات بکنید، دقیقا کجا قرار گرفتن آنرا نیز با دلایل عینی نشان بدهید و بعد به فکر راه‌اندازی سیستمی باشید که در آن مردان بی‌گناه برای مثلا بی‌خبر بودن از سن حقیقی شخصی که به آنها دروغ گفته به جرم تجاوز جنسی به کودکان روانه‌ی زندان نمی‌شوند. بجز آن می‌شود حمایت از فاشیسم.
خب مگر کسی میگه نباید دنبال جایگزین بود؟!ولی جایگزینی بده که نتایج بدتری نداشته باشه.اگر نفس وجود قانون رو بپذیریم به هر حال اگر جایگزینی پیدا نشه باید قانون بد رو اجرا کرد.
1-دانش نامه آزاد برای یادگیری چیزهای ابتدایی (http://en.wikipedia.org/wiki/Pedophilia) خوبه:))البته در اینکه سن میتونه محل اختلاف باشه موافقم ولی در خود تعریف من مشکلی نمیبینم.
2-به این دلیل ساده که ادراک انسان ها(به طور میانگین) با افزایش سن تغییر میکنه.به این خاطر که یک کودک=بزرگ سال نیست و به این خاطر که ما به تکنولوژی دسترسی نداریم که بتونه به خوبی به ما بگه آیا شخص ادراک یک بزرگ سال رو داره یا نه،بنابراین به میانگین رجوع میکنیم.باز هم میگم اینکه چه سنی و چرا باید مرز باشه میتونه محل اختلاف باشه ولی برای خود مرز سنی جایگزین بهتری نیست.
3-این مردان بیگناه بی خبر چند درصد رو تشکیل میدند؟!و دروغگویی و پنهان کردن حقیقت اگر اثبات شدنی باشه،میشه قانون رو اصلاح کرد نه اینکه از بیخ برش داشت.
playing the fascist card ؟!sounds like Reductio ad Hitlerum :)

اتفاقا همین «رویه» است، و چنانکه ما در این مورد (http://en.wikipedia.org/wiki/Debra_Lafave) به خوبی می‌بینیم زنان ِ «بچه‌باز» با یک پشت‌دستی رها می‌شوند و به وقت دستگیر شدن همه «متحیر» و «شوکه» هستند که چطور یک زن زیبا به یک پسربچه «داده» و معتقدند به آن پسر نوجوان باید جایزه‌ی «خوش‌شناس‌ترین پسر دنیا» را داد و ... چون مجرم «زیبا» بوده و «زن» بوده.
1760
تعمیم جز به کل از این آشکار تر که بدون رجوع به آمار و بر خلاف نمونه های زیادی که گذاشتم(اونجایی که لیست 50 نفر رو گذاشته بود) و با استناد به چند مورد یک همچین ادعایی میکنی:)
در ضمن رویه قانونی منظور هست مگر اینکه جدیدا مجریان قانون این "شوکه شدگان" باشند:))

Ouroboros
04-21-2013, 02:26 PM
من مرتبا دچار اشتباه پاسخ دادن به ترولهای شما و جدی گرفتنتان بیش از آنچه هستید می‌شوم.
باید این عادت را ترک بکنم.

undead_knight
04-21-2013, 02:40 PM
من مرتبا دچار اشتباه پاسخ دادن به ترولهای شما و جدی گرفتنتان بیش از آنچه هستید می‌شوم.
باید این عادت را ترک بکنم.
http://www.daftarche.com/images/imported/2013/04/13.gif
again?!i will pray for you :))
من هم بابت آزار دادن این روان "تائید خواه" عذرخواهی میکنم;)

Ouroboros
04-21-2013, 03:01 PM
من هم بابت آزار دادن این روان "تائید خواه" عذرخواهی میکنم;)

- فرسایشی کردن بحث برای خسته کردن مخاطب
- سوال‌پیچ کردن بی‌جا و مورد ِ مخاطب با هدف گیر انداختن او در پاسخ‌هایی که می‌دهد
- بازگشت به تعاریف دانه‌دانه لغتهایی که در بحث مطرح شده برای فرسایشی کردن بحث
- درخواست آمار کردن جایی که آماری وجود ندارد، یا نمی‌تواند وجود داشته باشد
- درخواست منبع کردن جایی که ادعا چیزی فراتر از یک استدلال نبوده و قرار نبوده باشد
- «علمی، علمی» کردن وسط بحث فلسفی
- ایراد فلسفی گرفتن وسط بحث علمی
- زدن اتهام سفسطه‌هایی که نیم‌بند فهمیده شده، سپس بکار بردن آنها بطور «زیر جلی»
- تلاش برای مچ‌گیری کردن از مخاطب و نبش قبر پستهای قدیمی او در بحثهای نامرتبط
- حمله‌های شخصی که به اعتراف خودتان برای عصبانی کردن مخاطب اتخاذ شده‌اند
....

مایه‌ی ترحم و بیزاری‌ست عمق ِ منجلابی که برای دفاع از فمینیسم به آن سقوط کرده‌اید.

undead_knight
04-22-2013, 09:23 AM
- فرسایشی کردن بحث برای خسته کردن مخاطب
- سوال‌پیچ کردن بی‌جا و مورد ِ مخاطب با هدف گیر انداختن او در پاسخ‌هایی که می‌دهد
- بازگشت به تعاریف دانه‌دانه لغتهایی که در بحث مطرح شده برای فرسایشی کردن بحث
- درخواست آمار کردن جایی که آماری وجود ندارد، یا نمی‌تواند وجود داشته باشد
- درخواست منبع کردن جایی که ادعا چیزی فراتر از یک استدلال نبوده و قرار نبوده باشد
- «علمی، علمی» کردن وسط بحث فلسفی
- ایراد فلسفی گرفتن وسط بحث علمی
- زدن اتهام سفسطه‌هایی که نیم‌بند فهمیده شده، سپس بکار بردن آنها بطور «زیر جلی»
- تلاش برای مچ‌گیری کردن از مخاطب و نبش قبر پستهای قدیمی او در بحثهای نامرتبط
- حمله‌های شخصی که به اعتراف خودتان برای عصبانی کردن مخاطب اتخاذ شده‌اند
....

مایه‌ی ترحم و بیزاری‌ست عمق ِ منجلابی که برای دفاع از فمینیسم به آن سقوط کرده‌اید.
relax,you have been fully explored now;)
ابزار ناتوانی پاسخ دادن برای من کفایت میکنه:)

SAMKING
04-22-2013, 09:50 AM
relax,you have been fully explored now;)
کار ما نیست شناسایی راز گل سرخ...
خوب این کشفیات به چه دردی میخورن؟
بدرد بحث و گفتگو باید بخورن دیگه؟
ولی وقتی به بحث خاتمه بده به چه دردی میخوره؟

undead_knight
04-22-2013, 10:24 AM
کار ما نیست شناسایی راز گل سرخ...
خوب این کشفیات به چه دردی میخورن؟
بدرد بحث و گفتگو باید بخورن دیگه؟
ولی وقتی به بحث خاتمه بده به چه دردی میخوره؟
نه،لزومی نداره به درد بحث و گفتگو بخوره:)
هدف من شبیه شازی شخصیت هست،وقتی پاسخ های پشیبینی پذیر بشند،دیگه نیازی به بحث نیست:)