PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : صندلی داغ - Bibak

Dariush
04-14-2013, 10:09 PM
خب من یکی دو تا سوال میگویم ببینم دیگر دوستان هم ایده‌هایشان را با در میان میگذارند یا خیر: ( من این پرسشها را بر این اساس که بشود آنها را از همه کس پرسید و در عین حال تا اندازه‌ای هم چالشی باشد و بتوان از ذهنیاتِ پرسش شونده آگاهی یافت ساخته‌ام و اینها میتوانند با دیگر پرسشهایی که دوستان مطرح میکنند ادغام شوند)

چه زمانی مرگِ اختیاری را به زندگی ترجیح میدهید؟

سه کاربر را از میانِ هموندانِ سایت بر اساس نزدیکی نظرات‌تان و شباهت روحیات انتخاب کنید.

فرض کنید در یکی از بهترین‌های کشورهای جهان زندگی میکنید و در همان حین در ایران انقلاب میشود و یک حکومتِ دموکرات سرِ کار می‌آید.آیا برای نقش داشتن در بازسازیِ ایران ، بازمیگردید ایران؟

از میانِ افرادِ زیر کدامیک را برای دوستی انتخاب میکنید(دو انتخاب):
بازیگر
کارگردان
ستاره‌شناس
ریاضیدان
فیلسوف
فیزیکدان
سیاستمدار
آزادی‌خواه
فمنیست
پورن‌استار
موزیسین
برنامه‌نویس کامپیوتری
پزشک
تاجر یا بازرگان
بقالی
خلبان F16

چقدر دچارِ عذابِ وجدان میشوید؟اصلا از خودتان راضی هستید؟

خودتان را شبیه به شخصیتِ کدامیک از افرادِ نامی در طولِ تاریخ در عرصه‌های مختلف می‌بینید؟

تاکنون به خودکشی فکر کرده‌اید ؟

مواد مخدر یا مشروباتِ الکلی استفاده کرده‌اید یا میکنید؟ اگر بله، کدامها؟اگر خیر چرا؟

از نظرِ شما کشور اسرائیل مشروعیت دارد؟

Ouroboros
04-15-2013, 02:28 PM
سوال من از ایشان : آیا مشتاق هستید پدر بشوید؟ و اگر بله، چه راهی را برای رسیدن به این هدف گشوده می‌بینید؟

Soheil
04-16-2013, 12:11 AM
خب من یکی دو تا سوال میگویم ببینم دیگر دوستان هم ایده‌هایشان را با در میان میگذارند یا خیر: (
فکر کنم مهربد ایده اش رو عملی کرد.:e405:

من این پرسشها را بر این اساس که بشود آنها را از همه کس پرسید و در عین حال تا اندازه‌ای هم چالشی باشد و بتوان از ذهنیاتِ پرسش شونده آگاهی یافت ساخته‌ام و اینها میتوانند با دیگر پرسشهایی که دوستان مطرح میکنند ادغام شوند)

ممنون. پرسشها واقعا چالشی و سودمند بودند.:modern_31:

چه زمانی مرگِ اختیاری را به زندگی ترجیح میدهید؟

خب من با یک زندگی معمولی هم میتونم سر کنم ولی اگه کیفیت زندگیم از یک حدی پایین تر باشه و از حداقلها برخوردار نباشه و امیدی هم به آینده نداشته باشم خودکشی رو ترجیح خواهم داد.
مثل چیزی که همین الان در ایران داریم و همه چی قدغنه، نمیتونم هتا با اسم خودم اینجا اعتقاداتمو بنویسم.
البته من نمیتونم اطرافیانم رو به این راحتی تنها بذارم برم و این کمک میکنه به خودکشی کمتر فکر کنم + به هم آینده امیدوارم.

سه کاربر را از میانِ هموندانِ سایت بر اساس نزدیکی نظرات‌تان و شباهت روحیات انتخاب کنید.

این پرسش رو هیچ رقمه نشد اونطور که باید پاسخ بدم. چون اینجوری نیست که عقاید و روحیاتم به چند کاربر خاص خیلی نزدیک باشه و از بقیه خیلی دور باشه. در حد توانم پاسخ دادم. لازمه بگم پاسخم بیشتر حدس و گمان هست + ممکنه کسی رو جا انداخته باشم.

برای روحیاتِ شبیه به خودم:

؛Folaani
مثل خودم همیشه برخلاف جریان آب حرکت میکنه، ثبات نداره و فوق العاده شکاکه، نکته سنجه، بعضا بدبین هست به آدما، صداقت، خودآزاری ...
(البته برخی از این ویژگیها الان در من ضعیف شده اند)

SAMKING و viviyan؛
به نظر میاد بقول معروف بامعرفت و خاکی هستند!

؛Alice
احساساتی هست؟

در مورد نظراتِ شبیه به خودم:

Mehrbod؛
به آزادی اهمیت وِیژه ای میده. منظورم دیدگاه سیاسی ایشان نیست. منظورم در زندگی شخصی و محیط های شخصی هست. مثلا در فروم با اینکه هیچ الزامی نیست که آزادی مطلق(مثلا در مورد پانترک ها یا نژادپرستها) داده بشه ولی تلاش میکنه کسی محدود نباشه. چه اوایل که فروم باز شده بود چه الان که گرداننده هست.

اینم اضافه کنم که این شباهت ها و نزدیکی ها به این معنی نیست که با این دوستان راحت تر از بقیه هموندان هستم یا نیستم...

فرض کنید در یکی از بهترین‌های کشورهای جهان زندگی میکنید و در همان حین در ایران انقلاب میشود و یک حکومتِ دموکرات سرِ کار می‌آید.آیا برای نقش داشتن در بازسازیِ ایران ، بازمیگردید ایران؟

من تاکنون تجربه خارج نشینی نداشتم ولی میدونم هیج جا ایران آزاد خودمون نمیشه. اگه یک حکومت مردمی سکولار باشه قطعا برای کمک برخواهم گشت در غیر اینصورت با یک نیمچه آزادی خیر، اعتقادی به از خودگذشتگی برای کشورم ندارم چون با تولد در این کشور به اندازه کافی از خودگذشتگی زوری کردم. درسته باصطلاح بیگانه پرست نیستم ولی میهن پرست هم نیستم.

از میانِ افرادِ زیر کدامیک را برای دوستی انتخاب میکنید(دو انتخاب):
بازیگر
کارگردان
ستاره‌شناس
ریاضیدان
فیلسوف
فیزیکدان
سیاستمدار
آزادی‌خواه
فمنیست
پورن‌استار
موزیسین
برنامه‌نویس کامپیوتری
پزشک
تاجر یا بازرگان
بقالی
خلبان F16

البته اگر همه اینها در کارشون خبره باشند یا برعکس، جواب من متفاوت خواهد بود. ولی کلی بخوام بگم: ستاره شناس و کارگردان.

چقدر دچارِ عذابِ وجدان میشوید؟

بینهایت! ممکنه پارسال وسط حرف یک نفر پریده باشم ولی هنوز نتونم خودمو ببخشم و یادم که بیاد اذیت بشم. ممکنه یک جایی کاما نذاشته باشم و عذاب وجدان بگیرم که شاید اشتباه خونده بشه. البته این هر روز داره کمرنگتر میشه چون خودباوریم نسبت به قبل افزایش پیدا کرده + سعی میکنم رویکرد طلبکارانه ای به مردم داشته باشم برعکس گذشته. این دید طلبکارانه نسبت به مردم، معجزه میکنه.:e402:

اصلا از خودتان راضی هستید؟

خودم رو با یک عینک بدبین:e056: آدم متوسطی خواهم دید. متوسط نسبت به آدمای دور و برم. پس با اینکه سختگیرم تا حدی میشه گفت بله راضیم.

خودتان را شبیه به شخصیتِ کدامیک از افرادِ نامی در طولِ تاریخ در عرصه‌های مختلف می‌بینید؟

خب من نسبت به قبل خیلی تغییر کردم و خیلی وقت نیست که با شخصیت جدیدم زندگی میکنم. هر چی فکر میکنم شخصیتهای زیادی به ذهنم نمیرسه که شبیه خودم بدونم. شخصیتی که میتونم نام ببرم خیام هست با دید شکاکانه و پرسشگرانه ای که داشت و معتقد بود باید در لحظه زندگی کرد و از زندگی کام گرفت.
واقعا کس خاص دیگه ای به ذهنم نمیرسه. الان نه خودمو میشناسم نه بسیاری افراد مشهور رو. شاید چند سال دیگه بهتر بتونم پاسخ بدم و هتا بعد از مرگم بهتر میشه فهمید. یا شایدم آدمایی مثل من اصلا معروف نمیشن که بخوام اونها رو شناسایی کنم.
اگر شخصیتهای مورد علاقه رو میپرسیدید میتونستم صدها نفر رو نام ببرم.

تاکنون به خودکشی فکر کرده‌اید ؟

زیاد! فکر می کنم اگر بخاطر تنها نگذاشتن کسانی که دوسشون دارم نبود تاکنون 7-8 باری خودکشی کرده بودم.:e105:

مواد مخدر یا مشروباتِ الکلی استفاده کرده‌اید یا میکنید؟ اگر بله، کدامها؟ اگر خیر چرا؟

مواد مخدر خیر، خیر. میترسم معتاد بشم + مواد مخدری که اینجا مصرف میشه اصلا مشخص نیست چی قاطیشه.
مشروبات الکلی آری، آری. عرق سگی و شراب قرمز.

از نظرِ شما کشور اسرائیل مشروعیت دارد؟

بله. ولی منتقد رفتارهای بد ِ نالازمِ این کشور با فلسطینی ها و سیاست مشت آهنین هستم.

Dariush
04-16-2013, 12:46 AM
کر کنم مهربد ایده اش رو عملی کرد.
البته هنوز پرسشها را کامل نکرده بودم و اینها را صرفا گذاشتم تا دیگر دوستان هم بیایند و پرسش‌هایی را عنوان کنند تا از میانِ آنها مثلا 20 تا را به عنوانِ پرسشِ استاندارد انتخاب کنیم.اما یکی از مدیران که گویا نخواسته اینجا "بروکراسی" راه بیفتد، خودش دست به کار شده. اشکالی ندارد. همین جا هر کاربری سوالی داشت میپرسد.
حالا این پرسشها را هم پاسخ بده :
رابطه‌ات با گربه‌ها چیست که امضا و نمایارت از گربه مایه گرفته است؟
خواننده‌ یا موزیسینِ مورد علاقه‌ات کیست؟
نظرت در مورد ازدواج چیست؟

Mehrbod
04-16-2013, 10:17 AM
فکر کنم مهربد ایده اش رو عملی کرد.

البته هنوز پرسشها را کامل نکرده بودم و اینها را صرفا گذاشتم تا دیگر دوستان هم بیایند و پرسش‌هایی را عنوان کنند تا از میانِ آنها مثلا 20 تا را به عنوانِ پرسشِ استاندارد انتخاب کنیم.اما یکی از مدیران که گویا نخواسته اینجا "بروکراسی" راه بیفتد، خودش دست به کار شده. اشکالی ندارد. همین جا هر کاربری سوالی داشت میپرسد.

هر پرسشی دوست دارید بکنید دوستان, نشیننده‌ اگر خسته‌کننده دید خود اش رد کند.

این هم فهرستِ پرسش‌هایِ استاندارد دیگر بیباک جان:

1. چه عنصری را در روابط اجتماعی از دیگری‌ها مهم‌تر می‌دانید؟ توضیح بدهید.
2. در گستره‌یِ این فرتور* خود را در کجا(ها) می‌بینید؟ اندکی روشنگری بکنید.
3. در زندگی روزانه آیا مقید به اصول اخلاقی مشخصی هستید یا نخست به نتیجه‌بخشی اعمال خود توجه می‌کنید؟
4. آیا در زندگی شما نقطه‌ی دگرگونی برجسته‌ای وجود داشته؟ لحظه‌ای، رخدادی، شخصی ... که زندگی شما به پس و پیش از آن بخش بشود؟ اگر آری، بدون ذکر جزئیات، حالات خود و چگونگی آن تغییرات را توصیف بکنید.
5. با ناامیدی چه می‌کنید؟ یعنی اگر همه‌ی آنچه شدنی است را برای حل یک مشکل انجام داده‌اید ولی همچنان ناکام مانده‌اید، برای کنار آمدن با ناکامی برآیند چه راه را می‌گزینید؟
6. به باور شما برابری مهم‌تر است یا آزادی؟
7. موثرترین شخص در زندگی شما که بوده؟ بی درج اطلاعات شخصی، کمی پیرامون چگونگی اثرگیری خود توضیح بدهید.
8. آیا تاکنون آرزوی مرگ کسی را کرده‌اید؟ اگر آری، روشن کنید.
9. به نظر شما آیا کیفیت زندگی بشر از دید زمانی درحال فراز بوده یا فرود؟
10. کدامیک از این دو را دستاورد مهم‌تری برای بشر به شمار میروند: هنر، یا دانش؟
11. آینده‌ی نزدیک جهان و ایران را از نگاهی سیاسی، اجتماعی و فرهنگی چگونه می‌بینید؟
12. آیا حاضر هستید برای رسیدن به آرمان‌های خود جانتان را به خطر بیاندازید؟
13. آیا حاضر هستید برای رسیدن به آرمان‌های خود جان دیگران را به خطر بیاندازید؟
14. آیا مذهب و دانش را آشتی‌پذیر می‌دانید؟
15. آیا به بودن فضای سیاسی سالم باور دارید یا اساسا برای این عرصه از زندگی اجتماعی اعتباری قائل نیستید؟
16. آیا با نقش‌های سنتی زن و مرد در جامعه موافق هستید؟(lol)
17. کدام ورزش، غذا، سبک موسیقی و ژانر سینمایی را برمی‌گزینید؟
18. نگرتان پیرامون فمینیسم، کمونیسم و لیبرالیسم چیست؟
19. اگر وادار به گزینش یکی از دینهای ابراهیمی بشوید کدام را میگزینید؟
20. اگر میبایستی در جزیره‌ای دورافتاده تنها بمانید، و حق گزینش یک آلبوم موسیقی، یک فیلم و یک کتاب را داشتید، کدام‌ها را می‌گزیدید؟
21. بدترین و بهترین ویژگی خود را چه می‌دانید؟
22. بدترین و بهترین ویژگی بشریت را چه می‌دانید؟
23. اگر می‌توانستید سه چیز را در جهان بدگرانید، آن سه چیز چه می‌بودند؟
24. همنشینی با آدم‌های همانند خودتان را برمیگزینید یا با اشخاص متفاوت؟
25. دیدگاه شما پیرامون مرگ چیست؟
26. پنج چیز که بی آنها نمی‌توانید زندگی بکنید را نام ببرید.
27. سگ‌دوست هستید یا گربه‌دوست؟ (پاسخ این را میدانیم, بجایش روشنگری کنید چرا)
28. چشمداشت و امید دیدن چه پرسشهای دیگری را در اینجا داشتید، خودتان آن‌ها را مطرح نموده و پاسخ بدهید.

*

http://www.daftarche.com/images/imported/2013/02/15.png

Soheil
04-16-2013, 10:34 AM
سوال من از ایشان : آیا مشتاق هستید پدر بشوید؟ و اگر بله، چه راهی را برای رسیدن به این هدف گشوده می‌بینید؟

خب تازگیا نظرم عوض شده و واقعا دوست دارم تجربه اش کنم. فکر میکنم بزرگ کردن و تربیت فرزند لذت بخش باشه. اعتقاد دارم اگه بتونم یک شرایط متوسط رو براش فراهم کنم کار غیر اخلاقی چندانی نکردم که باعث شدم به این دنیا بیاد. مثل دوستان دیگر اونقدر سخت گیر نیستم که یا باید بهترین شرایط باشه یا اصلا بیخیال بچه بشم. ولی مطمئنا خواهم نوانست شرایط خیلی خوبی براش فراهم کنم.

البته اعتقاد خاصی به ازدواج ندارم و نمیدونم بدون ازدواج بتونم بچه دار بشم یا نه؟ ولی فکر نمیکنم بتونم قید بچه دار شدن رو بزنم و در آینده دور:e420: این اتفاق قطعا خواهد افتاد.

این رو هم اضافه کنم که من رابطه ام با بچه ها خوب نبوده ولی تازگیها تغییر کردم و کاملا نرم خو و مهربون هستم با بچه ها. شاید تغییر رژیم غذاییم بی تاثیر نبوده باشه.:e40a:

mosafer
04-23-2013, 03:57 PM
خب تازگیا نظرم عوض شده و واقعا دوست دارم تجربه اش کنم. فکر میکنم بزرگ کردن و تربیت فرزند لذت بخش باشه. اعتقاد دارم اگه بتونم یک شرایط متوسط رو براش فراهم کنم کار غیر اخلاقی چندانی نکردم که باعث شدم به این دنیا بیاد. مثل دوستان دیگر اونقدر سخت گیر نیستم که یا باید بهترین شرایط باشه یا اصلا بیخیال بچه بشم. ولی مطمئنا خواهم نوانست شرایط خیلی خوبی براش فراهم کنم.

البته اعتقاد خاصی به ازدواج ندارم و نمیدونم بدون ازدواج بتونم بچه دار بشم یا نه؟ ولی فکر نمیکنم بتونم قید بچه دار شدن رو بزنم و در آینده دور:e420: این اتفاق قطعا خواهد افتاد.

این رو هم اضافه کنم که من رابطه ام با بچه ها خوب نبوده ولی تازگیها تغییر کردم و کاملا نرم خو و مهربون هستم با بچه ها. شاید تغییر رژیم غذاییم بی تاثیر نبوده باشه.:e40a:
برای داشتن فرزندی از خونتان ،همسر انتخاب میکنید یا رحم زنی را اجاره؟
به نظرتان ،کدام بهتر هست؟
با توجه به سخن خودتان ،همسر را باالاجبار به خاطر فرزند میپذیرید، این توهین به شخصیت یک انسان نیست؟
اگر کسی با شما چنین کند ؛حاضر هستید ادامه بدهید زندگیتان را؟
شما فکر می کنید بزرگ کردن و تربیت فرزند لذت بخش باشه.ولی از آن سو مطمئنید شرایط خیلی خوبی براش فراهم می کنید
از کجا اینقدر اطمینان؟
و تغییر رفتارتان با کودکان
مگر رژیم غذایی میتواند اینقدر تاثیر داشته باشد؟
پسر یا دختر؟
اگر دختر بود و یک نفر چون پدرش، قصد ازدواج با او را داشت چه؟
آیا اجازه میدهید دخترتان فقط برای زاییدن، زن کسی شود که از زندگی مشترک فقط فرزند میخواهد؟(فرض کنید نظر نهایی با شماست)
سپاس بخاطر وقتی که برای جواب دادن صرف می کنید

sonixax
04-23-2013, 04:04 PM
خوب شد من این رو دیدم !

1 - اروپا یا آمریکا ؟
2 - لینوکس یا ویندوز یا OSx ؟
3 - کنسول بازی یا ورزش یا هر دو ؟
4 - گوشت یا سبزی ؟
5 - چه نوع حکومتی را برای ایران میپسندید ؟ پادشاهی مشروطه ، پادشاهی ، ولایت فقیه ، جمهوری یا ...

با سپاس :e032:

Soheil
04-24-2013, 12:07 AM
اول از دوستان به خاطر دیر پاسخ دادن پوزش میخوام.:e418: فکر نمیکرم اینقدر سخت باشه.

هر پرسشی دوست دارید بکنید دوستان, نشیننده‌ اگر خسته‌کننده دید خود اش رد کند.

این هم فهرستِ پرسش‌هایِ استاندارد دیگر بیباک جان:
اتفاقا خوشم اومد اینطوری شروع شد. :53:

1. چه عنصری را در روابط اجتماعی از دیگری‌ها مهم‌تر می‌دانید؟ توضیح بدهید.
این پرسش رو بدون تقلب از دوستان نتونستم جواب بدم. دوستان دیگر هم هر کدام از یک جنبه پاسخ داده اند.
خب در هر جمعی معیارها فرق میکنه. فکر میکنم کلا برای مورد احترام قرار گرفتن خود باوری و سرزبان داشتن خیلی مهم باشه.

2. در گستره‌یِ این فرتور* خود را در کجا(ها) می‌بینید؟ اندکی روشنگری بکنید.
هنوز دقیقا نمیدونم ولی فکر نمیکنم بتونم با نهاد دولت کنار بیام. متاسفانه/خوشبختانه آنارشیسم بیشتر با سلیقه ام همخوانی داره.
خیلی از گزینه های فرتور رو هم اصلا نمیشناسم و نمیدونم چی هستند بخصوص در مورد اقتصاد نمیتونم نظری بدم.:e523:

3. در زندگی روزانه آیا مقید به اصول اخلاقی مشخصی هستید یا نخست به نتیجه‌بخشی اعمال خود توجه می‌کنید؟
در مورد وظایف اخلاقی بله، فکر میکنم به اصول خاصی پایبند هستم. مواظبم که حق کسی رو ضایع نکنم و کمتر، کسی رو آزار بدم. و البته در برابر این به همان اندازه هم نمیذارم کسی حقمو پایمال بکنه.

جدا از اینها، اگر جایی به کسی لطف و خوبی ای بکنم سعی میکنم هتا چشمداشت تشکر هم نداشته باشم. این یکی از اصول مهمه زندیگمه که بهم غرور میده و باعث میشه حس بهتری داشته باشم. البته اینها رو لزوما وظیفه نمیدونم ولی از انجامشون خوشحال میشم.
فکر میکنم باید از آدمهایی که تعارفی هستند و صرفا بخاطر رودربایستی و اینها کارهای خوب میکنند دوری کرد، چون اینها برای جبران سودرسانیهای ناخواسته یشان از کارهای نااخلاقی خودداری نخواهند کرد.

معیار مهم و نه بی اشکالِ تشخیص اخلاقی بودن یک چیز رو خودم میدونم. منظور اینکه اگر x رو برای خودم نپسندیدم احتمالا در مورد دیگران هم انجامش نخواهم داد.

4. آیا در زندگی شما نقطه‌ی دگرگونی برجسته‌ای وجود داشته؟ لحظه‌ای، رخدادی، شخصی ... که زندگی شما به پس و پیش از آن بخش بشود؟ اگر آری، بدون ذکر جزئیات، حالات خود و چگونگی آن تغییرات را توصیف بکنید.
البته بیشتر تغییرات در من بصورت تدریجی بوده ولی چند نقطه دگرگونی رو هم به یادم دارم. یکیش زمانی بود که ایمانم به دین و خدا رو از دست دادم. وضعیت خوبی نبود و کلا به پوچی رسیدم و کاری هم نمیتونستم برای بهتر شدن این وضع بکنم. شاید بدترین قسمتش، شک جدی نسبت به زندگی جاودانه بود.

5. با ناامیدی چه می‌کنید؟ یعنی اگر همه‌ی آنچه شدنی است را برای حل یک مشکل انجام داده‌اید ولی همچنان ناکام مانده‌اید، برای کنار آمدن با ناکامی برآیند چه راه را می‌گزینید؟
وقتی همه تلاشم رو کردم دیگه جایی برای عذاب وجدان و ناراحتی نمیبینم. سعی میکنم خودمو ناراحت نکنم.
وقتی هم از چیزی ناراحت باشم گوش دادن به موسیقی یا دردودل کردن و چاره جویی از دوستان بِهِم کمک میکنه.

6. به باور شما برابری مهم‌تر است یا آزادی؟
آزادی رو با هیچ چیزی عوض نمیکنم. بدون آزادی، معمولا برابری(=عدالت؟) هم بدست نمیاد. ولی آزادی در دراز مدت میتونه برابری رو هم محقق کنه. بعد این برابری چی هست!! مطمئن نیستم به اندازه آزادی، اصالت داشته باشه.

7. موثرترین شخص در زندگی شما که بوده؟ بی درج اطلاعات شخصی، کمی پیرامون چگونگی اثرگیری خود توضیح بدهید.
فکر میکنم بعد از خانواده ام موثرترین کس، یکی از دوستانم باشه که باعث شد بتونم شخصیت خودمو روی ویرانه عقاید قبلیم بسازم. قبل از این، من دوست غیر مسلمان نداشتم. طرز فکرم رو عوض کرد. هم بهم ماهی داد هم ماهیگیری رو یاد. اخلاق گرا بودن خودمو متاثر از ایشون میدونم.

8. آیا تاکنون آرزوی مرگ کسی را کرده‌اید؟ اگر آری، روشن کنید.
آرزوی مرگ که خیر، ولی از مرگ برخی از آدمها ناراحت نخواهم شد چون زنده بودنشان باعث مرگ انسانهای بیشتری میشه. مثلا قذافی که مدتی پیش کشته شد یا بشار اسد. یعنی میان آزاد بودن اینها و مرگشان، دومی را ترجیح خواهم داد. ولی بین زندانی کردن و مرگ، زندانی کردنشان را ترجیح میدم. پس این با آرزوی مرگ کردن فرق داره.

9. به نظر شما آیا کیفیت زندگی بشر از دید زمانی درحال فراز بوده یا فرود؟
بدون شک در حال فراز بوده. درسته دشواریهای جدیدی هم بوجود آمده که کم کم داره به اوج میرسه مثل کمبود آب، آلودگی هوا و تخریب محیط زیست. ولی اینها در برابر دست آوردهایی مثل افزایش قدرت مردم در برابر حکومتها، بهبود وضع زنان، افزایش طول عمر و کاهش مرگ و میر، و هزاران دست آورد دیگه هیچی نیست. تنها لغو برده داری(به لطف بیدینها:e405:) کافیه که بگیم کیفیت زندگی بشر در حال فراز بوده.

10. کدامیک از این دو را دستاورد مهم‌تری برای بشر به شمار میروند: هنر، یا دانش؟
دانش.
ولی هنر خیلی به پیشرفت دانش کمک کرده و فکر میکنم بدون هنر، زندگی لذت چندانی هم نداشته باشه.

11. آینده‌ی نزدیک جهان و ایران را از نگاهی سیاسی، اجتماعی و فرهنگی چگونه می‌بینید؟
روشن.

خب با وجود دشواریهای فعلی که سیاره زمین و محیط زیست رو تهدید میکنه، به نظرم موفق بشیم به سلامت از این تنگناها گذر بکنیم و بعد خواهیم دید که تکنولوژی ارزش این هزینه ها رو داشته. از نظر سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در کشورهای پیشرفته تغییر خیلی خاصی در آینده نزدیک بوجود نمیاد ولی در کشورهای دیگر روند سقوط دیکتاتوری ها با سرعت بیشتری ادامه پیدا خواهد کرد. با گسترش تصاعدی رسانه ها، روز بروز عرصه بر دیکتاتورها تنگ تر خواهد شد.

در مورد ایران هم وقتی فرشته ای بنام اینترنت رو در کنار خودمون میبینم نمیتونم بدبین باشم. فکر میکنم با روند تساعدی آگاهی بخشی به مردم، بساط استبداد برچیده خواهد شد. البته این اتفاق شاید تا چندین و چند سال دیگه نیافته.
احتمال حمله نظامی هم در صورت کوتاه نیومدن ایران در برنامه هسته ای وجود داره و اگر این حمله احتمالی به سرنگونی نظام منجر بشه قطعا به سود کل کشور هست. برای من و سایر دگراندیشان که جای خود دارد. (ولی اگر بخواهند 4 تا بمب بیندازن روی تاسیسات هسته ای و برن، ممکنه به کره شمالی دوم تبدیل بشیم)

12. آیا حاضر هستید برای رسیدن به آرمان‌های خود جانتان را به خطر بیاندازید؟
این سئوال اونقدر واضح نیست چون عادی ترین کارهای روزمره هم ریسک داره. اگه منظور اینه که نسبت به بقیه آدمها بیشتر جونم رو بخاطر آرمانهایم به خطر میندازم، بله صددرصد. من واقعا نمیتونم بشینم یه گوشه وقتی میبینم بطرز مسخره ای حقوق خودم و دیگران نادیده گرفته میشه. اما اینطور هم نیست که به خاطر هر چیزی جونم رو به خطر بندازم و سود و زیان و احتمالات رو در نظر می گیرم.

13. آیا حاضر هستید برای رسیدن به آرمان‌های خود جان دیگران را به خطر بیاندازید؟
خیر.

*

http://www.daftarche.com/images/imported/2013/02/15.png

Soheil
04-24-2013, 12:10 AM
14. آیا مذهب و دانش را آشتی‌پذیر می‌دانید؟
نمیدونم واقعا.
در تئوری، ادیان را با دانش آشتی پذیر نمیدونم چون دینها پر از خرافات و افسانه و احکام غیر انسانی هستند. متن قرآن و فقه اسلامی پر از مسایل ضد علمی هست. اما مهمتر اینکه همه دینها از جمله اسلام را عملا میتوان تغییر داد و لیبرالیزه کرد. ولی این عقاید جدید در حقیقت شباهتی به دین واقعی ندارند و دینی که محمد یا موسی آورد سر جایش باقی خواهد ماند. میتوان عملا مسلمانان را لیبرال کرد بدون آنکه برچسب مسلمانی را از رویشان برداشت. ولی دین اینها با دین محمد تفاوت خواهد داشت. به نظرم نیازی هم نیست که حتما برچسپ مسلمانی یا مسیحی برداشته شود. البته خالی از اشکال هم نخواهد بود ولی شاید برای بعضیها به جز این انتخاب بهتری نباشد.

15. آیا به بودن فضای سیاسی سالم باور دارید یا اساسا برای این عرصه از زندگی اجتماعی اعتباری قائل نیستید؟
خب فضای سیاسی هم بخشی از اجتماع انسانی هست و نباید اون رو کاملا سیاه یا سفید دید. من فضای سیاسی رو در امتداد سایر بخشهای جامعه میبینم نه جدا از اون. ولی این فضا قابلیت زیادی برای فسادپذیری داره. با اینحال ولی میشه گفت به تحقق فضای نسبتا سالم سیاسی در آینده باور دارم.

16. آیا با نقش‌های سنتی زن و مرد در جامعه موافق هستید؟(lol)
:e056:
خیر. خیلی روی این قضیه حساسم و با کسانی که برای مرد و زن فقط اون نقشهای کلیشه ای رو قابل قبول میدونند مخالفت میکنم. بسیاری از نگاههای جنسیتی رو همون قدر مسخره میدونم که تقسیم بندی انسانها بر اساس چپ دست/راست دست بودن. این نقشهای سنتی رو نوعی تحمیل و مانع میدونم برای زن و مرد.

بذارین یکم تیریپ مرد سالاری برم:105::
البته این نقشهای سنتی برای مردها قدری تحمیلیتره، مثلا قضیه آرایش کردن یا هتا مفعول بودن مردها در رابطه جنسی که جامعه خیلی نسبت بهش دید منفی داره. اینها رفتارهای زنانه و پست خونده میشن و هر مردی بخاطر انجامش شدیدا تحقیر میشه و زیر فشار قرار میگیره.
در حالی که اگر زنی در گذشته میخواست کارهای مردونه انجام بده می گفتند تو از عهده اش بر نمیای. ولی وقتی موفق به انجام کارهای مردونه میشد، به اون شکل تحقیر نمیشد. الان هم که دیگه اون مشکلات برای زنها خیلی کمتر شده.

17. کدام ورزش، غذا، سبک موسیقی و ژانر سینمایی را برمی‌گزینید؟
فوتبال و دوچرخه سواری ... . برای تماشا کردن هم فوتبال و تکواندو.
خورش کرفس بدون گوشت.
راک، تک نوازی ویولن.
درام، تاریخی، عاشقانه.

18. نگرتان پیرامون فمینیسم، کمونیسم و لیبرالیسم چیست؟
:105:هووووم خب هدف فمینیسم رو "حمایت از زنان"(با حمایت از حقوق زنان فرق داره) میدونم به عبارت ساده تر وکیل مدافع زنان هست. وکیل مدافع هم همیشه و در هر حال بدنبال دفاع از موکلشه و نه لزوما بدنبال حقیقت و عدالت، چه برسه به دفاع از حق و حقوق طرف مقابلِ موکلش(که بعضی وقتها مردها هستند). ممکنه هدف اولیه فمینیسم این نبوده باشه ولی این برداشتی بود که از زنان فمینست کرده ام. و این لزوما بد هم نیست.
در بدترین حالت، فمینیسم رو برای جوامع سنتی مثل ایران بسیار مفیدتر از نبودش میدونم.

کمونیسم رو بهتره نظر قطعی ندم چون نخوندمش. با اینکه ایده های جدیدش خیلی به ارتقاء سطح زندگی مردم کمک کرده، ولی "حکومت کمونیستی" فکر نمیکنم چیز خوبی باشه. اما احزاب کمونیست باید حق فعالیت داشته باشند و به کمونیست ها هم احترام میذارم.

لیبرالیسم هم که میپرستمش! ارزش آزادی از هر نوعش رو بیش از چیزهای دیگه میدونم، شاید دلیلش بزرگ شدن در دامان ج. ا. باشه. به هر نوع مانعی آلرژی دارم.

19. اگر وادار به گزینش یکی از دینهای ابراهیمی بشوید کدام را میگزینید؟
بستگی داره توی چجور جامعه ای باشم، ولی مسحیت بهتره چون برداشت های بروز و لیبرال تری ازش وجود داره ... .
اگر هم محل زندگیم سکولار باشه که دیگه اصلا برام فرقی نداره که چه برچسپی روم باشه.

20. اگر میبایستی در جزیره‌ای دورافتاده تنها بمانید، و حق گزینش یک آلبوم موسیقی، یک فیلم و یک کتاب را داشتید، کدام‌ها را می‌گزیدید؟
بستگی به خیلی چیزها داره. آلبوم A day without rain (http://en.wikipedia.org/wiki/A_day_without_rain) از Enya بد نیست.
سرچشمه (http://www.imdb.com/title/tt0414993/) ی دارن آرونوفسکی.
رمان بر باد رفته (http://en.wikipedia.org/wiki/Gone_with_the_Wind).

21. بدترین و بهترین ویژگی خود را چه می‌دانید؟
اونقدر که باید اجتماعی نیستم + بعضی وقتها زیادی اخلاق گرا میشم + وسواس زیادی.

جسارت و بی پروایی، کنجکاوی، ... .

22. بدترین و بهترین ویژگی بشریت را چه می‌دانید؟
بدترینش فکر میکنم وجود نداشتنِ درک متقابل انسانها نسبت بهم باشه. این زبان گفتاری و دیگر راههای انتقال اطلاعات، کاملا ناقص و معیوب هستند و کسی از دل کسی خبر نداره. این باعث میشه نتونیم احساسات همدیگه رو درک کنیم که مشکلات بسیاری رو بوجود میاره. مثلا یکی از دلایل اصلی درگیریهای فیزیکی و جنگها رو همین میدونم.

بهترین ویژگی هم میتونه خطر پذیری برای رسیدن به آرمانها یا خردمند بودن باشه.

23. اگر می‌توانستید سه چیز را در جهان بدگرانید، آن سه چیز چه می‌بودند؟
- مردم ایران حقوق خودشون و دیگران رو بشناسند.
- انسانها مجبور به تغذیه و بهره کشی از حیوانات و گوشتخواری نباشند.
- تبدیل به یک بازیگر یا کارگردان یا ... مشهور بشم.

24. همنشینی با آدم‌های همانند خودتان را برمیگزینید یا با اشخاص متفاوت؟
از نظر طرز فکر صددرصد با آدمهای همفکر خودم راحت ترم. البته مسلمانهای غیرمتعصب هم خیلی بامزه هستند هم باعث میشن طرز فکر آدم بهتر بشه. کلا هر آدمی که تعصب نداشته باشه خوبه.
اما از نگر روحیات هم هرچی باهوش تر، بامزه تر و ... باشه بهتره.
دوست باید واقعا دوست باشه نه اونقدر فرومایه باشه که وقتی لازمت نداشت مثل آشغال بندازتت دور.

25. دیدگاه شما پیرامون مرگ چیست؟

مرگ؟ هیچ احساسی ندارم. بخصوص با این شرایط اونقدرها هم ازش ترسی ندارم.

26. پنج چیز که بی آنها نمی‌توانید زندگی بکنید را نام ببرید.

دوستانم و کلا مردم، اینترنت، حیوانات، موسیقی، مشروب

27. سگ‌دوست هستید یا گربه‌دوست؟ (پاسخ این را میدانیم, بجایش روشنگری کنید چرا)
آری، گربه دوست هستم. دلیل خاصی نداره و تا حدی از دید زیبایی شناختی و بامزه بودنشون هست + بعضی از دوستانم گربه دوست هستند. خودم تا حالا نتونستم گربه داشته باشم ولی در اولین فرصت گربه ای(گربه هایی) را به سرپرستی قبول خواهم کرد(با خرید و فروش حیوون چندان موافق نیستم). بسیاری از حیوونای دیگه رو هم به همون اندازه دوست می دارم.

Soheil
04-29-2013, 10:18 PM
بازم ممنون.:e303:

مهربد هم کار خوبی کرد.

حتما.

رابطه‌ات با گربه‌ها چیست که امضا و نمایارت از گربه مایه گرفته است؟
بهتره پاسخم به پرسش مشابه رو نقل بکنم:

دلیل خاصی نداره و تا حدی از دید زیبایی شناختی و بامزه بودنشون هست + بعضی از دوستانم گربه دوست هستند. خودم تا حالا نتونستم گربه داشته باشم ولی در اولین فرصت گربه ای(گربه هایی) را به سرپرستی قبول خواهم کرد(با خرید و فروش حیوون چندان موافق نیستم). بسیاری از حیوونای دیگه رو هم به همون اندازه دوست می دارم.

خواننده‌ یا موزیسینِ مورد علاقه‌ات کیست؟
انیرانی: Secret Garden, Enya
ایرانی: هایده

نظرت در مورد ازدواج چیست؟
شاید زمانی سودمند بوده ولی الان دیگه اونقدر بایسته نیست این قید و بندها. میشه این رو هم قدری شبیه نهاد دولت دونست که با بالا رفتن سطح فرهنگ دیگه اونقدر نیازی بهش نیست.

ازدواج بخودی خود چندان بد نیست. بستگی به سواد و دید دو طرف داره. اگر منظور این مسخره بازی ای که در ایران میبینیم باشه جزو ضد انسانی ترین چیزهاییه که سراغ دارم. واقعا کمتر چیزی در ایران هست که اینقدر بد و مخرب باشه و در عین حال تحمیلی. نباید شرایط طوری باشه که آزادیهای دو طرف رو محدود بکنه یا اگه یک طرف خواست جدا بشه با مانع روبرو بشه...

Soheil
برای داشتن فرزندی از خونتان ،همسر انتخاب میکنید یا رحم زنی را اجاره؟
به نظرتان ،کدام بهتر هست؟
همسر.
فکر نمیکنم رحم اجاره ای چیز خوبی باشه. شده از پرورشگاه بچه ای رو به سرپرستی می گیرم ولی این کار رو نمیکنم.

با توجه به سخن خودتان ،همسر را باالاجبار به خاطر فرزند میپذیرید، این توهین به شخصیت یک انسان نیست؟
کمی گیج شدم از این برداشت شما. اینکه گفتم بدون ازدواج نمیتونم بچه دار بشم منظورم به شرایط کنونی ایران بود که بچه دار شدن و هر رابطه ای خارج از ازدواج جرمه. تازه ازدواج سکولار هم وجود نداره و حتما باید ازدواج دینی باشه که تن دادن بهش دشواره.

پس مشکل من بیشتر با ازدواج رسمی هست. ولی انتخاب شریک زندگی براساس توافق دو طرف چیز بدی نیست. حالا اینکه تا آخر عمر این رابطه باقی بمونه بستگی داره. قرار نیست من حقوق طرف مقابلم رو ضایع بکنم. قرار نیست من از همسرم سوء استفاده بکنم یا بهش دروغ بگم، بلکه یک رابطه سودمند برای دوطرف هست و میتونه تا آخر عمر هم دووم بیاره. توهینی هم در کار نیست.

به نظر من مبارزه جدی با همه جوانب "ازدواج ایرانی" کاملا لازمه. بخصوص تحمیلی بودنش...

اگر کسی با شما چنین کند ؛حاضر هستید ادامه بدهید زندگیتان را؟
والا من نمیفهمم شما دقیقا چه برداشتی کردید. ولی خیر. اگر ببینم طرف قصد سوءاستفاده داشته یا دروغ داده ازش جدا میشم.

شما فکر می کنید بزرگ کردن و تربیت فرزند لذت بخش باشه.ولی از آن سو مطمئنید شرایط خیلی خوبی براش فراهم می کنید
از کجا اینقدر اطمینان؟
شاید هم چون میخوام خودمو راضی کنم این فکرها رو میکنم.
ولی چرا نتونم؟ خودمو خوب میشناسم. قرار نیست مثل خیلیای دیگه کلاه بره سرم و اول جوونی ازدواج کنم. فکر نمیکنم جمع کردن یکم پول اونقدر مشکل باشه. بقیه مسایل هم که حله!
البته اینها هم در حد حَرفه و اصلا بدون اطمینان از آینده بچه، زیر بار همچین مسئولیتی نمیرم. مسئولیت سرپرستی یک بچه گربه رو بدون اطمینان از توانایی نگهداریش برعهده نمیگیرم، بچه انسان که جای خودش رو داره!:e402:

و تغییر رفتارتان با کودکان
مگر رژیم غذایی میتواند اینقدر تاثیر داشته باشد؟
ببخشید که واضح نگفتم. منظورم گیاهخوار شدنم بود + گفتم گیاهخواری بی تاثیر نبوده، نه اینکه تنها دلیل بوده.
بله مطمئنم. گیاهخواری بخودی خود تاثیر چندانی نداره. ولی وقتی بخاطر حمایت از حیوونا باشه فرق میکنه. یعنی من نمیتونم برای حیوانات ارزش قایل باشم ولی برای انسانها نه. توضیح بیشتر مشکله برام.
البته جدا از اینها، تغییر رفتارم رو تا حدی مدیون یکی از دوستان گیاهخوارم هستم + بعضی وقتها که به شرایط سختی توی زندگی میرسی مهربون تر میشی!:e40c:

پسر یا دختر؟
واقعا فرقی نداره برام.

اگر دختر بود و یک نفر چون پدرش، قصد ازدواج با او را داشت چه؟
البته شما برداشتتون از پدرش درست نبوده. ولی اگر دخترم قصد خودکشی هم داشته باشه، آزاده. چه برسه به انتخاب شریک زندگیش. اگر قصد داشت با یک مرد ازدواج بکنه که فقط به خاطر بچه دار شدن، دخترم رو میخواد حتما سعی میکنم بهش بفهمونم و منصرفش کنم. ولی مانعش نمیشم.

آیا اجازه میدهید دخترتان فقط برای زاییدن، زن کسی شود که از زندگی مشترک فقط فرزند میخواهد؟(فرض کنید نظر نهایی با شماست)
با فرض اینکه نظر نهایی با من باشه، خیر. چون نمیخوام ازش سوءاستفاده بشه.

سپاس بخاطر وقتی که برای جواب دادن صرف می کنید
:e303:

Soheil
1 - اروپا یا آمریکا ؟
آمریکا.

2 - لینوکس یا ویندوز یا OSx ؟
با OSx آشنایی ندارم.
با لینوکس هم کمتر کار کردم. ولی حوصله میخواد.
فعلا ترجیح میدم با همین ویندوز ِ شیرازیزه شده بسازم.

3 - کنسول بازی یا ورزش یا هر دو ؟
ورزش.
بودن در جمع رو ترجیح میدم به تنها نشستن گوشه خونه.
کنسول هم چیز خوبیه.

4 - گوشت یا سبزی ؟
سبزی. طبعا یک گیاهخوار سبزی رو ترجیح میده.
ولی خب سبزی معمولا جایگزین گوشت به حساب نمیاد.

5 - چه نوع حکومتی را برای ایران میپسندید ؟ پادشاهی مشروطه ، پادشاهی ، ولایت فقیه ، جمهوری یا ...
ولایت فقیه و پادشاهی که بدرد نمیخورند.
ولی بین آلترناتیوهای معقول یعنی پادشاهی مشروطه و جمهوری: حداقل در تئوری مشخصه که جمهوری بهتره و نهاد پادشاهی هتا به صورت نمادین هم مسخره و توهین آمیزه و جای دفاع نداره. ولی بند کردن به این ایراد لزوما درست نیست. فکر میکنم با توجه به شرایط ایران، مشروطه هم قابل بررسی هست و مشکل شدیدی با مشروطه ندارم.

البته باید در ابتدا انتخابات آزادی صورت بگیره و مردم نوع حکومت انتخاب بکنند و قانون اساسی هم طوری باشه که هر از چند سال مردم بتونن کل ساختار رو بصورت مسالمت آمیز دگرگون بکنند.

mosafer
05-03-2013, 08:16 PM
همسر.
فکر نمیکنم رحم اجاره ای چیز خوبی باشه. شده از پرورشگاه بچه ای رو به سرپرستی می گیرم ولی این کار رو نمیکنم.

کمی گیج شدم از این برداشت شما. اینکه گفتم بدون ازدواج نمیتونم بچه دار بشم منظورم به شرایط کنونی ایران بود که بچه دار شدن و هر رابطه ای خارج از ازدواج جرمه. تازه ازدواج سکولار هم وجود نداره و حتما باید ازدواج دینی باشه که تن دادن بهش دشواره.

پس مشکل من بیشتر با ازدواج رسمی هست. ولی انتخاب شریک زندگی براساس توافق دو طرف چیز بدی نیست. حالا اینکه تا آخر عمر این رابطه باقی بمونه بستگی داره. قرار نیست من حقوق طرف مقابلم رو ضایع بکنم. قرار نیست من از همسرم سوء استفاده بکنم یا بهش دروغ بگم، بلکه یک رابطه سودمند برای دوطرف هست و میتونه تا آخر عمر هم دووم بیاره. توهینی هم در کار نیست.

به نظر من مبارزه جدی با همه جوانب "ازدواج ایرانی" کاملا لازمه. بخصوص تحمیلی بودنش...

والا من نمیفهمم شما دقیقا چه برداشتی کردید. ولی خیر. اگر ببینم طرف قصد سوءاستفاده داشته یا دروغ داده ازش جدا میشم.

شاید هم چون میخوام خودمو راضی کنم این فکرها رو میکنم.
ولی چرا نتونم؟ خودمو خوب میشناسم. قرار نیست مثل خیلیای دیگه کلاه بره سرم و اول جوونی ازدواج کنم. فکر نمیکنم جمع کردن یکم پول اونقدر مشکل باشه. بقیه مسایل هم که حله!
البته اینها هم در حد حَرفه و اصلا بدون اطمینان از آینده بچه، زیر بار همچین مسئولیتی نمیرم. مسئولیت سرپرستی یک بچه گربه رو بدون اطمینان از توانایی نگهداریش برعهده نمیگیرم، بچه انسان که جای خودش رو داره!:e402:

ببخشید که واضح نگفتم. منظورم گیاهخوار شدنم بود + گفتم گیاهخواری بی تاثیر نبوده، نه اینکه تنها دلیل بوده.
بله مطمئنم. گیاهخواری بخودی خود تاثیر چندانی نداره. ولی وقتی بخاطر حمایت از حیوونا باشه فرق میکنه. یعنی من نمیتونم برای حیوانات ارزش قایل باشم ولی برای انسانها نه. توضیح بیشتر مشکله برام.
البته جدا از اینها، تغییر رفتارم رو تا حدی مدیون یکی از دوستان گیاهخوارم هستم + بعضی وقتها که به شرایط سختی توی زندگی میرسی مهربون تر میشی!:e40c:

واقعا فرقی نداره برام.

البته شما برداشتتون از پدرش درست نبوده. ولی اگر دخترم قصد خودکشی هم داشته باشه، آزاده. چه برسه به انتخاب شریک زندگیش. اگر قصد داشت با یک مرد ازدواج بکنه که فقط به خاطر بچه دار شدن، دخترم رو میخواد حتما سعی میکنم بهش بفهمونم و منصرفش کنم. ولی مانعش نمیشم.

با فرض اینکه نظر نهایی با من باشه، خیر. چون نمیخوام ازش سوءاستفاده بشه.

خب ظاهرا برداشت من از شخصیت شما درست نبود
ولی برداشت بود دگر :e405:

+
جواب دادن به سوالاتی که هنوز در شرایطش قرار نگرفتی ظاهرا ساده هست ولی به جد سخت و گاه بی جواب می ماند
دوست تر دارم سوالاتی از بین همین جوابهایتان بپرسم ولی بخاطر خستگی نمیتوانم تمرکز کنم و موکول میکنم به روزی دگر
سپاس بابت پاسختان:e032:

Russell
05-09-2013, 07:00 PM
خب من هم سوال‌هام رو بپرسم:
داستان علاقه‌ات به گربه چیست؟
کجای ایران را بیشتر دوست داری؟
غذای ایرانی چی دوست داری؟

Dariush
05-16-2013, 11:24 PM
بیباک جان، قرار نبود این جستار را چنین رها کنید. اگر نمیخواهید ادامه دهید بگویید تا دوستان این جستار را ببندند و جستاری دیگر برای کاربری دیگر بگشایند یا اینکه جستارهای قدیمی را بازگشایی کنند.

Soheil
05-17-2013, 12:20 AM
خب من هم سوال‌هام رو بپرسم:

درود

(اینکه دیر پاسخ دادم دلیل دیگه ای به جز بی خیالی داشته و اصلا نمیدونستم باید زودتر جواب بدم چون اولین بارم بود.)

کجای ایران را بیشتر دوست داری؟
برای زندگی، تهران رو ترجیح میدم. خیلی دوسش دارم. دلیلش هم بیشتر به خاطر اینکه فکر میکنم مردمش فرهنگ بالاتری نسبت به جاهای دیگه داشته باشند. تجربه بهم نشون داده هر چی شهر کوچکتر باشه مردم بیشتر در قید و بند مذهب و سنت هستند. از زندگی در شهرهای کوچیک که پر از آدمهای خرمذهبی و تعارفیه متنفرم. به علاوه هر چی باشه تهران پایتخت و مرکز کشوره و خیلی چیزها داره که بقیه شهر ها ندارند.

غذای ایرانی چی دوست داری؟
غذاهای گیاهی! از گوشت بدم میاد. به جز این کلا غذای خاصی که بدم بیاد ازش وجود نداره. همه چی میخوریم! ولی قبلا گفتم خورش کرفس دوست دارم. گردو پلو هم خیلی دوست دارم! از غذاهای شیرین زیاد خوشم نمیاد و ترشی دوست دارم. غذاها و خوراکی های خام هم دوست دارم، مثل بسیاری از میوه ها و سبزیجات.

داستان علاقه‌ات به گربه چیست؟
این پرسش رو قبلا پاسخ داده بودم راسل جان.:)

Dariush
05-17-2013, 01:22 PM
با اجازه کپی‌رایت از آنارشی گرامی؛
نظرتان را در مورد هریک از کاربرانِ زیر در یک یا دو جمله بیان کنید:

Mehrbod
Russell
Ouroboros
Undead_Knight
Anarchy
Alice
Iranbanoo
SAMKING
Sonixax
Bibak
Dariush

Soheil
05-19-2013, 09:51 PM
با اجازه کپی‌رایت از آنارشی گرامی؛
نظرتان را در مورد هریک از کاربرانِ زیر در یک یا دو جمله بیان کنید:
درود

در نگاه اول همتون عین همید چی بگم خب! این مثل حدس زدن درباره شخصیت های تاریخی از روی اطلاعات ناچیز باقیمانده هست چون من هم اطلاعاتم راجع به شماها ناقصه. امیدوارم ناراحت نشید از بعضی حرفهام:e306::

Mehrbod بازیگر نقش اول مرثیه ای برای یک رویا(هری) منو یاد مهربد میندازه! باهوش و عاشق زبان پارسیک. کاربر افسانه ای هم میهن.

Russell از فلسفه و منطق خیلی حالیشه و بخاطر همین معمولا کسی حریفش نیست توی بحثها. کمتر چیزی میتونه زیاد ناراحت یا خوشحالش بکنه.

Ouroboros همیشه پستهاش بیشترین سپاس رو میخوره. دلیلش هم شیوایی خاصیه که کس دیگه ای نداره و هم حرفهاش که جدیده. و البته یکم ترسناکه نمیدونم چرا!!! وانگهی:e056: حدس میزنم در بیرون بیشتر از اونقدری که اینجا به نظر میاد احساساتی و حساس باشه!

Undead_Knight واقع بین. کمی مرموز و خودش میخواد اینطور به نظر بیاد. عکسهای بزرگ میزاره توی امضا و پستهاش که مذهبی ها رو تحت تاثیر قرار بده!

Anarchy خوب. کسی که اگه زیر پستت لایک نزنه حس بدی پیدا می کنی ولی اگه لایک بزنه هیچ حسی نداری! اگه یه مدت نباشه جاش خالی میمونه.

Alice ویژگیهایی که کمتر در یک دختر با هم دیده میشن: احساسات دخترانه، دانشمند، نازپرورده، خوش مشرب، اخلاقمدار.

Iranbanoo مثبت. مهربون.:e056: اوایل زیادی وطن پرست بود الان نمیدانیـــم!:)

SAMKING گاهی نچسپ و لجباز. بعضا محافظه کار و از بعضی جنبه ها متفاوت با سایر بیخدایانی که دیدم. بامزه!

Sonixax بی ادب!:) سمج! همزاد رضاخان! آدمیه که مرز بین آدمای خودی و غریبه رو پررنگ نگه میداره. ایرانی!

Bibak سعی میکنه در این دنیا به کسی نگاه نکنه و خودش باشه. ترسی نداره اولین نفری باشه که یک راه جدید رو امتحان میکنه. بی قید و بند!

Dariush به فلسفه احاطه خیلی خوبی داره و فیلسوفان رو میشناسه. خونواده دوست.

Alice
05-20-2013, 10:56 AM
درود :e303:

* همه از مرگ می‌ترسند، من از...؟؟ (زندگی کردن؟ چرا؟)

* نظرتان درباره موضوعات زیر :
سیگار ؛ قلیون ؛ ریاضی ؛ تئاتر شهر ؛ بانجی جامپینگ ؛ فیسبوک ؛

* نتیجه بازی دورتمون و بایرن مونیخ در فینال جام باشگاه‌ها؟

* آیا حاضرید برای رسیدن به کسی که دلباخته‌اش هستید جان خود را به خطر یباندازید؟

* آدم ریسک‌پذیری هستید یا محافظه‌کار؟

* مهمترین هدف شما از زندگی کردن چیست؟

* کدامیک از این شکلکها را بیشتر می‌پسندید؟
:e01a: :e52d: :e530: :e523:

* دوست دارید با کدام یک از کاربران دفترچه بیرون از اینجا دوست باشید؟ (لطفاً ماکسیمم پنج نفر را با دلیل نام ببرید)

Soheil
05-22-2013, 10:29 PM
درود :e303:* درود بر شما.
همه از مرگ می‌ترسند، من از...؟؟ (زندگی کردن؟ چرا؟) دلیل گذاشتن این جمله این نبود که خودم همچین احساسی دارم. از این جمله زیبا و زیرکانه خیلی خوشم میاد. درسته بعضی وقتها دلیل زیادی برای زندگی نمیبینم. ولی برای خودکشی باز هم دلیل کمتری میبینم!
* نظرتان درباره موضوعات زیر : سیگار ؛ سیگار رو تا حالا امتحان نکردم. بس که بچه مثبت می باشیم.:) ولی اکثر دوستان میکشن و خودمم زیاد وسوسه میشم.
قلیون ؛ قلیون دوست ندارم.
ریاضی ؛ ریاضیاتم معمولا زیاد جالب نیست و از امتحاناتش هم متنفرم. ولی هر وقت میخونم و یاد میگیرم خوشم میاد.:)
تئاتر شهر ؛ خیلی دوست دارم ببینم.
بانجی جامپینگ ؛ ترسناکه. ولی بدم نمیاد امتحان کنم. هیجانو دوست دارم.
فیسبوک ؛اصلا خوشم نمیاد. یعنی زده شدم ازش. محیطش بار روانی سنگینی داره.
* نتیجه بازی دورتمون و بایرن مونیخ در فینال جام باشگاه‌ها؟شرمنده. شناختی از دو تیم ندارم. خیلی وقته فوتبال نگاه نمیکنم. ولی نتیجه ها رو کم وبیش دنبال میکنم. یادمه یه زمانی بازیهای تیم ملی اشکمو در میاورد ولی الان از خودم می پرسم چرا باید از اینکه کشورم میبره خوشحال باشم؟
* آیا حاضرید برای رسیدن به کسی که دلباخته‌اش هستید جان خود را به خطر یباندازید؟نه فکر نمی کنم. برای نجات جونش شاید ولی برای رسیدن بهش شک دارم. با این حال وقتی اون هورمونها ترشح بشه دیگه دست خود آدم نیست!
* آدم ریسک‌پذیری هستید یا محافظه‌کار؟ریسک پذیر.
* مهمترین هدف شما از زندگی کردن چیست؟احتمالا پیشرفت و لذت بردن از زندگی.
* کدامیک از این شکلکها را بیشتر می‌پسندید؟ :e01a: :e52d: :e530: :e523:اولی. آخر هم نفهمیدم خره یا اسپ!
* دوست دارید با کدام یک از کاربران دفترچه بیرون از اینجا دوست باشید؟ (لطفاً ماکسیمم پنج نفر را با دلیل نام ببرید)دوستی با بیشتر کاربران فعال دفترچه موجب افتخار من خواهد بود. هتا هم کلام شدن بصورت مجازی هم باعث افتخار من بوده. کلا خوشم نمیاد جلوی جمع احساسمو راجع به کسی بگم، ولی اگه بخوام 5 نفر رو نام ببرم:
Nirvana تا حالا فقط یک دختر دیگه دیدم که شبیه ایشون باشه. کلا ویژگیهای بد و اعصاب خورد کنی که در بقیه دخترها دیده میشه در ایشون نمیبینم.
Amir2591 به نظر آدم جالبی میاد و فکر می کنم خیلی میشه از وجودش فیض برد.
SAMKING چون رفتارهاش شبیه یکی از دوستان نزدیکمه و خیلی کنجکاوم ببینم چجور آدمیه.
Mehrbod نمی دونم. حس خوبی دارم بهش.
Sonixax مثل همون که برای مهربد گرامی نوشتم!

MaSteRyk
05-25-2013, 09:15 PM
دوست دارم دلیل گیاه خوار بودنتون و بدونم ،
ینی به نظرم تنها "علاقه به حیوانات" نمی تونه کافی باشه.

Soheil
05-29-2013, 02:56 PM
سپاس از پرسش خوبتون. فکر کنم بدون این سئوال صندلی داغ ناقص میموند. (:
دوست دارم دلیل گیاه خوار بودنتون و بدونم ،ینی به نظرم تنها "علاقه به حیوانات" نمی تونه کافی باشه.:e303:دلیل اصلی و خودآگاهانه ی گیاهخوار شدنم دقیقا دوست داشتن حیوانات بوده. این مال زمانی بود که هیچ تکیه گاه اعتقادی نداشتم. ایمان که مدتها بود نداشتم. حس ناسیونالیستی رو هم به زباله دونی فرستاده بودم. دوست داشتم به زندگیم جهت بدم و خودمو به یک گروه/عقیده منتسب کنم. بنابراین یکی از دلایل دیگش این بود که میخواستم یک تکیه گاه اعتقادی برای خودم دست و پا کنم. خب چه تکیه گاهی بهتر از گیاهخواری؟ هم برخلاف آندوتا اخلاقی بود هم خودم دوستش داشتم. البته گیاهخوار شدنم یک روزه نبوده. از مدتها قبل بهش فکر کرده بودم./هنوز هم همینه و همچنان همون نظر رو دارم. گیاهخواری رو حداقل تا زمانی که رفتار مردم با حیوونا تغییر نکرده بسی اخلاقیتر میدونم./با گیاهخواران خیلی راحتم. البته نه همشون. با بسیاری از گیاهخوارها احساس خیلی نزدیکی دارم گویی که در اولین ملاقات انگار سالهاست همدیگه رو میشناسیم. این برای من باارزشه./میدونید یه حرفی هست میگن گیاهخوارها گیاهخوار بدنیا میان. فکر میکنم نشانی از واقعیت در این حرف وجود داشته باشه. هیچوقت سربریدن مرغ، گوسپند و ... رو یاد نگرفتم و اصلا علاقه ای به این کار نداشتم. برخلاف تک تک اطرافیان./نمیدونم تونستم پاسخ پرسشتون رو بدم یا نه.

Russell
05-30-2013, 10:41 PM
سپاس از همه دوستانی که شرکت کردند و همچنین سپاس ویژه از بیباک عزیز،این صندلی داغ اینجا به پایان میرسد.